Jump to content
ala.pl

dwuliterowe IDNy a trzyliterówki

Recommended Posts

Zastanawiam się gdzie w przyszlości uplasują się dwuliterowe IDN-y? Na razie wiadomo, że nie ma na nie dużego popytu (swoją drogą zastanawiam się czy i kiedy to się zmieni). Zakładam jednak że dwuliterowe IDNy dojdą do łask. Czy wtedy będą bardziej wartościowe od trzyliterówek? (w końcu jakby nie patrzeć to tylko dwie litery) Czy macie jakieś przemyślenia na ten temat?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiam się gdzie w przyszlości uplasują się dwuliterowe IDN-y? Na razie wiadomo, że nie ma na nie dużego popytu (swoją drogą zastanawiam się czy i kiedy to się zmieni). Zakładam jednak że dwuliterowe IDNy dojdą do łask. Czy wtedy będą bardziej wartościowe od trzyliterówek? (w końcu jakby nie patrzeć to tylko dwie litery) Czy macie jakieś przemyślenia na ten temat?

 

Moim zdaniem, dwuliterowe IDN-y są i będą warte tyle, ile jednoliterowe .org.pl czy .biz.pl.

Po prostu do niczego się nie nadają. Oczywiście są wyjątki, które coś znaczą, np. ęą.pl może była przez chwilę coś więcej warta. Ale óó, łł, ść, czy inne ęź to ninje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem, dwuliterowe IDN-y są i będą warte tyle, ile jednoliterowe .org.pl czy .biz.pl.

Po prostu do niczego się nie nadają. Oczywiście są wyjątki, które coś znaczą, np. ęą.pl może była przez chwilę coś więcej warta. Ale óó, łł, ść, czy inne ęź to ninje.

 

zgadzam się, że dwuliterowe IDNy z literami ą, ę, ó, ź są raczej kiepskie, ale już takie z literami ś lub ł mogą być dwuliterowym skrótem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

PB, APZE - jestem zaskoczony Waszymi ocenami, bo akurat tacy "wyjadacze" jak Wy powinni doskonale wiedziec, ze nie powinno sie zbyt latwo ferowac wyrokow.

 

Pamietam jak "w zamierzchlych czasach" ;) kiedy konczyly sie domeny dwuznakowe .PL, lapalem z nudow je spadajace po rezerwacjach i rozdawalem za darmo przypadkowym osobom. Ile sa te domeny warte dzis, sami sobie odpowiedzcie na to pytanie ....

 

PS. Nie mam ani jednej dwuliterowki IDN .PL , jakby ktos pytal ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pamietam jak "w zamierzchlych czasach" ;) kiedy konczyly sie domeny dwuznakowe .PL, lapalem z nudow je spadajace po rezerwacjach i rozdawalem za darmo przypadkowym osobom. Ile sa te domeny warte dzis, sami sobie odpowiedzcie na to pytanie ....

 

Chodzi o domeny typy 9p.pl, 0q.pl, y5.pl? 1-5x reg fee. Tyleż może być warta zł.pl czy są.pl, nie widzę sprzeczności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

również nie jestem przekonany do dwuznakowych IDN-ów,

właściwie.... dwu znakowy idn jest dla mnie 3 lub 4 znakową domeną, tyle trzeba właśnie klawiszy kliknąć.

myślę że z idn-ami, jedynie literówki mają szansę oraz słowa kluczowe oczywiście.

Share this post


Link to post
Share on other sites
.... dwu znakowy idn jest dla mnie 3 lub 4 znakową domeną, tyle trzeba właśnie klawiszy kliknąć.

 

w jakim wypadku trzeba przycisnąć 4 klawisze?

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak masz ęą i puścisz klawisz alt przed naciśnięciem a ;)

 

A w niesprzyjających warunkach, trzeba będzie nacisnąć jeszcze więcej klawiszy, np. jak się pomylisz przy wpisywaniu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy macie jakieś przemyślenia na ten temat?

 

 

uwazam, ze polskie dwuliterowe IDNy beda sie doskonale nadawac do roznych akcji marketingowych i kampanii promocyjnych w celu pobudzenia ciekawosci uzytkownikow i zachecenia ich do wejscia na jakas strone...przy tym dla mnie wartosc maja jedynie dwu- lub trzyliterowe IDNy wszystkie skladajace sie z tych samych liter. Wlasnie w tym celu niedwno zarejestrowalem dwuznakowego IDNa .pl ...uwazam, ze raczej inne niz .pl (org.pl, info.pl itd) nie za bardzo sie przyjma, bynajmniej ja bym takich nie uzywal... ewentualnie szanse maja jeszcze dwuznakowe IDNy .com

 

óó, łł, ść, czy inne ęź to ninje

 

óó - to ninja, bo jak mowisz "u-u" to kazdy pomysli o "u" bez kreski

 

ęź to ninja, bo przekombinowana

 

ale łł, śś czy ćć to sa OK dwuliterowki..oczywiscie, ze trzeba brac poprawke na to, ze komus moze sie "omsknac" ALT i wtedy wyjdzie niepelna IDNowska dwuliterowka, dlatego dwuliterowki sa najlepsze, bo jak beda trzy i czteroliterowki to szansa pomylki jest mouim zdaniem tak duza (nawet dla jednolitych IDNow) ze nie warto sobie nimi zaprzatac glowy

Share this post


Link to post
Share on other sites
dla mnie wartosc maja jedynie dwu- lub trzyliterowe IDNy wszystkie skladajace sie z tych samych liter

a jednoliterowe ... ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jednoliterowe ... ? ;)

 

Wartość kolekcjonerska, czyli bezcenne. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodzi o domeny typy 9p.pl, 0q.pl, y5.pl? 1-5x reg fee. Tyleż może być warta zł.pl czy są.pl, nie widzę sprzeczności.

 

Kilka "zerowych" domen parę dni temu poszło po 1k+ na Allegro ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kilka "zerowych" domen parę dni temu poszło po 1k+ na Allegro :)

 

ktore poszly? daj linka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest ang
Temat z końca 2007 roku, a dziś jak zapatrujecie się na 2 literowe idn?

Badziew. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Temat z końca 2007 roku, a dziś jak zapatrujecie się na 2 literowe idn?

 

odpowiedz mi proszę, co byś zrobił z taką domeną (np. ąs.pl, wć.pl, gż.pl itp.) i na co się ona może przydać. Czekam na piekną wyczerpującą odpowiedź. Liczę na twoją pomysłowość

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posiadam kilka takich domen, i w ramach hobby i kolekcjonersko je potrzymam :huh:

 

ps. wie ktoś ile jest takich domen, kombinacji 2 literowych idn?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×