Jump to content
Sign in to follow this  
DD

MeetDomainers 2011 Warszawa

Recommended Posts

Ja wystawilem 2 domeny na sprzedaz: boks i randka. Z jednej jestem w miare zadowolony, z drugiej mniej. Ale ogolnie debiut moze byc.

 

 

Ale zrobiłeś na mnie interes ;)

 

Odnośnie wyników; w mojej ocenie bardzo wysokie ceny w porównaniu do jakości domen, z 2-3 wyjątkami.

 

 

Dziękuję organizatorom za możliwość uczestniczenia w spotkaniu i ZeroPark za Bollinger'a. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale zrobiłeś na mnie interes ;)

 

Odnośnie wyników; w mojej ocenie bardzo wysokie ceny w porównaniu do jakości domen, z 2-3 wyjątkami.

 

 

Dziękuję za spotkanie i Bollinger'a. ;)

 

Jakie Twoim zdaniem są te 2-3 wyjątki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak zapytam, bo nikt tego nie komentuje, a ciekaw jestem Waszego zdania: co sądzicie o cenie sprzedaży apartamentywarszawa.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dziękuje Danielowi i Agnieszce za profesjonalną organizację i miłą atmosferę podczas przebiegu zarówno konferencji jak i after'u

miałem przyjemność być na MD pierwszy raz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziennik Internautów udostępnił dwa trzy materiały video z MD 2011:

 

Domeny .pl w 3 kwartale 2011 - Izabela Domagała, NASK

 

Stan rynku wtórnego domen w Polsce 2011, Michał Pleban, Aftermarket

 

Panel dyskusyjny startupów podczas MeetDomainers

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena startowa wystawionych domen to albo 1 zł, albo xxxxx lub xxxxxx zł. Chyba zabrakło domen z cenami startowymi w przedziale xxx lub xxxx? Moim zdaniem Daniel jako znany i ceniony broker powinien dokonywać wstępnej selekcji oraz wyceny (d2d) wystawianych domen. Może rezultaty licytacji były by wtedy lepsze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Czuje sie wywolany odnosnie domeny psi.pl

 

Osiagnieta kwota 1,2tys faktycznie zdecydowanie ponizej naszych oczekiwan. Aczkolwiek nie my bylismy wlascicielem od tylu lat i jestesmy na niej do przodu kilkaset procent, wiec tutaj zwrot byl jak najbardziej i prosze sie nie martwic ;) jak kazdy widzi ogolnie slabo sprzedala sie wiekszosc domen, ale jak to mowia - nie ma ryzyka nie ma zabawy ;) przetestowalismy ten sposob. Rok temu samodzielnie szukajac (niezbyt intensywnie szczerze mowiac) kupca sprzedalismy zdrowo.pl i .com.pl za duzo bardziej okazala kwote http://www.di.pl/index.php?showtopic=57253...zdrowo\.pl

 

--

Pozdrawiam,

Marcin Durczak

--

Dyrektor administracyjny

heapmail Internet Solutions sp. z o.o. - w branży od 1997 roku!

ul. Beethovena 10, 58-300 Wałbrzych, www.hm.pl

tel. (74) 64-80-600, fax (74) 64-80-605

NIP: 886-25-01-359 | REGON: 891064228

wpisana do KRS IX Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej - pod numerem KRS 0000126100 kapitał zakładowy: 790.000 zł

--

Adres do korespondencji:

heapmail Internet Solutions sp. z o.o.

ul. Szczawieńska 2, 58-310 Szczawno Zdrój

(Dolnośląski Park Technologiczny "T-Park")

Edited by heapmail

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie orientuje się ktoś w jakim terminie Aftermarket zrealizuje finansowo werdykt aukcji MD? Nie, żebym jakoś naciskał, ale mam kilka domen do przedłużenia... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie orientuje się ktoś w jakim terminie Aftermarket zrealizuje finansowo werdykt aukcji MD? Nie, żebym jakoś naciskał, ale mam kilka domen do przedłużenia... ;)

 

jest 21 dni na opłacenie przez Kupującego

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stan rynku wtórnego domen w Polsce 2011, Michał Pleban, Aftermarket

 

Wnioski z prezentacji. Z tej prezentacji można odnieść wrażenie, że oceniany rynek wtórny to tak naprawdę rynek serwisu AF, jeżeli chodzi o przedstawioną ocenę i statystyki rynku. Czyli serwis sam kształtuje rynek, potem wyciąga na tej podstawie wnioski i wdraża nowe pomysły.

 

Cały czas dążono do tego, by na giełdzie było jak najwięcej domen tanich, ofert za niskie kwoty, FM, LM, a teraz wyciąga się wnioski, że KK kupują coraz tańsze domeny, i rynek wchodzi w stan regresu. Nie zapominając o kryzysie gospodarczym, to jednak sam serwis ma duży wpływ na kształtowanie rynku, a nie tylko decyzje klientów.

 

Zostały wyciągnięte wnioski, że rynek wtórny coraz słabiej się rozwija i może czekać go regres, a nową siłą będą nowe tld. Stąd zapewne pomysł na co.pl, który wpisuje się w pomysły w stylu - sprzedaż tanich domen, jak FM, LM. Ciekawe tutaj jakie wnioski byłyby z analizy sprzedaży polskich domen na giełdach Sedo i Namedrive.

 

Szansa na rozwój rynku poprzez nowe tld, po części jest to prawda, z powodu nowości i nagłośnienia nowych tld. Jednak bardzo istotnym czynnikiem w ocenie dalszych szans rozwoju jest polityka samego serwisu. Jeżeli jest taka ocena, że rynek jest w stagnacji i grozi regres, to takie groźby było widać cały czas. I nie jest to ocena tylko samego rynku, ale także ocena pomysłów i rozwoju serwisu, w zakresie polityki dotyczącej sposobu oferowania domen, co ma przełożenie na ocenę rozwoju całego serwis. Tak więc ocena rynku przenosi się na wniosek, że rozwój serwisu jest w stagnacji i grozi regres.

 

Co do przyszłości, ucieczka w stronę co.pl, nie da serwisowi oczekiwanych rezultatów, czyli odpowiednio dynamicznego dalszego rozwoju całego serwisu. Gdyż decydujące dla serwisu będą pomysły dotyczące rynku domen .pl. Tak więc, aby tego regresu nie było, to ze strony serwisu powinna nastąpić odpowiednia reakcja i nowe pomysły na rozwój sprzedaży domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wnioski z prezentacji. [...]

 

Ponadto,

Michau użył kilkakrotnie terminu "rewolucja" w odniesieniu do wprowadzania nowych rozszerzeń [500 nowych rozszerzeń w przyszłym roku]. W kontekście tych nowych rozszerzeń umiejscowiona została subdomena co.pl.

Moje socjologiczne "ja" podpowiada mi jedną z teorii mówiącą, że zmiany rewolucyjne są nietrwałe. Sądzę, że należałoby mieć tę teorię na uwadze.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ponadto,

Michau użył kilkukrotnie terminu "rewolucja" w odniesieniu do wprowadzania nowych rozszerzeń [500 nowych rozszerzeń w przyszłym roku]. W kontekście tych nowych rozszerzeń umiejscowiona została subdomena co.pl.

Moje socjologiczne "ja" podpowiada mi jedną z teorii mówiącą, że zmiany rewolucyjne są nietrwałe. Sądzę, że należałoby mieć tę teorię na uwadze.

 

 

Dokładnie. Sa spore róznice pomiedzy rewolucją a ewolucją :P

Poza tym różnice pomiedzy subdomenami .co.pl a przykładowymi domenami typu .bank są na tyle znaczne że jasno widać że to wystąpienie nie miało charakteru informacyjnego tylko zgoła inny.

 

Ale jak mówi powiedzenie "każdy orze jak może" ;)

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o rewolucyjne pomysły to może domeny dla TORa? ;) To że subdomeny .pl istnieją to dla nikogo nie jest szokiem, od czasu priv.pl zyskały nawet względną rozpoznawalność. W internecie jest 210 mln domen - nic dziwnego że rynek pierwotny się kończy, ale ani .aero, ani .xxx ani .music tego nie zmieni, zmienić to może np. internet w formie intranetu (Facebook, czy jego następca) który zmarginalizuje znaczenie adresów, każdy będzie mógł nazywać się Bank albo co tam chce, pomysł na dzień dzisiejszy nierealny ale przynajmniej ma w sobie coś nowego, rejestrator zostający rejestrem to 10 woda po kisielu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kiedy na tej imrezie pojawią się złomiarze, zbieracze makulatury i butelek? Bo jakoś odnoszę wrażenie że organizator z roku na rok rozmienia się na drobne. I racje míeli organizatorzy wrześniowej imprezy nazywając ją największą...chęć zysku zabiła idee...

Share this post


Link to post
Share on other sites
a kiedy na tej imrezie pojawią się złomiarze, zbieracze makulatury i butelek? Bo jakoś odnoszę wrażenie że organizator z roku na rok rozmienia się na drobne. I racje míeli organizatorzy wrześniowej imprezy nazywając ją największą...chęć zysku zabiła idee...

Napisz jeszcze na ilu spotkaniach MeetDomainers byłeś? ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będzie gdzieś video z wiatraków?

Jesli tak to kiedy mniej więcej?

 

Edit:

Grazie ;)

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Będzie gdzieś video z wiatraków?

Jesli tak to kiedy mniej więcej?

Materiał wideo z sesji inwestycji alternatywnych oraz aukcji na żywo będzie dostępny w tym tygodniu.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
a kiedy na tej imrezie pojawią się złomiarze, zbieracze makulatury i butelek? Bo jakoś odnoszę wrażenie że organizator z roku na rok rozmienia się na drobne. I racje míeli organizatorzy wrześniowej imprezy nazywając ją największą...chęć zysku zabiła idee...

 

a kiedy wpadasz ?

 

to pomóż Organizatorom coś ulepszyć, zamiast narzekać i gderać

 

w życiu zdarzyło mi się organizować 2 konferencje, kilka turniejów piłkarskich w tym jeden ogólnopolski, i wiem jak to dużo roboty

 

zawsze jest stadko antyfanów- a to wjazd za drogi, a to coś , a to coś

Edited by whiskyananas

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wnioski z prezentacji. Z tej prezentacji można odnieść wrażenie, że oceniany rynek wtórny to tak naprawdę rynek serwisu AF, jeżeli chodzi o przedstawioną ocenę i statystyki rynku. Czyli serwis sam kształtuje rynek, potem wyciąga na tej podstawie wnioski i wdraża nowe pomysły.

 

Cały czas dążono do tego, by na giełdzie było jak najwięcej domen tanich, ofert za niskie kwoty, FM, LM, a teraz wyciąga się wnioski, że KK kupują coraz tańsze domeny, i rynek wchodzi w stan regresu. Nie zapominając o kryzysie gospodarczym, to jednak sam serwis ma duży wpływ na kształtowanie rynku, a nie tylko decyzje klientów.

 

Zostały wyciągnięte wnioski, że rynek wtórny coraz słabiej się rozwija i może czekać go regres, a nową siłą będą nowe tld. Stąd zapewne pomysł na co.pl, który wpisuje się w pomysły w stylu - sprzedaż tanich domen, jak FM, LM. Ciekawe tutaj jakie wnioski byłyby z analizy sprzedaży polskich domen na giełdach Sedo i Namedrive.

 

W tym świetle można spojrzeć na prezentację z innej perspektywy, może faktycznie aftermarket czeka regres. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×