Jump to content
FlashT

Wycena domen dla sadu, aby udowodnic iz posiadam majatek

Recommended Posts

Zrób wycenę na Sedo i daj do tłumacza przysięgłego. Jak zobaczą pieczątki to powinni łyknąć.

 

Domeny.pl również oferują wycenę domen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny.pl również oferują wycenę domen :)

Na pewno sad uzna taka wycene ;)

Rownie dobrze moze przyniesc wydruk postow z dzialu "Wycena i opinia" z tego forum ;)

Edited by DM2009

Share this post


Link to post
Share on other sites

na podstawie Wikipedii:

 

Biegły sądowy (w skrócie często nazywany biegłym) - osoba posiadająca bogate doświadczenie zawodowe i uznana za eksperta w zakresie swojej działalności, powoływana w postępowaniu sądowym w celu przedstawiania fachowych opinii o okolicznościach mających znaczenie dla wyniku sprawy sądowej, a których wyjaśnienie wymaga specjalistycznej wiedzy. Biegłym sądowym w sprawie może być wyznaczona przez sąd:

- osoba figurująca na liście biegłych prowadzonej przez prezesów sądów okręgowych (tzw. biegły z listy),

- inna osoba, ale o której wiadomo, że posiada odpowiednią wiedzę w danej dziedzinie nauki (tzw. biegły ad hoc),

- instytucja naukowa lub specjalistyczna (tzw. biegły instytucjonalny).

 

Sąd może zatem powołać teoretycznie każdego, kogo uzna za odpowiednio przygotowanego do takiej wyceny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale jak będzie z obcego języka i na dodatek dużej firmy to lepiej.

 

Napisałem to w formie żartu. Ja tam i tak nie wierzę w tego typu wyceny, mogą być jedynie orientacyjne. To nie ziemniaki aby dało się je wycenić ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wątpię, żeby sędzia miał jakąś wiedzę na temat domen. Poza tym, wycena domen jest kwestią czasu. Musimy poczekać, aż się rynek całkowicie wykształci.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wystarczy gdy wykupi się w "zewnętrznej" firmie usługę wyceny domen. Sego czasu sam wysyłałem swoją ofertę do firmy organizującej przetarg na wycenę kilku ich domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem wystarczy gdy wykupi się w "zewnętrznej" firmie usługę wyceny domen. Sego czasu sam wysyłałem swoją ofertę do firmy organizującej przetarg na wycenę kilku ich domen.

Jasne, tylko głównym pytanie jest czy sąd uzna taka wyceną jako wystarczajaca w swietle prawa

jaka np. dalby Ci rzeczoznawaca majatkowy w formie operatu wyceniajac dzialke.

Edited by DM2009

Share this post


Link to post
Share on other sites
na podstawie Wikipedii:

- instytucja naukowa lub specjalistyczna (tzw. biegły instytucjonalny).

 

Sąd może zatem powołać teoretycznie każdego, kogo uzna za odpowiednio przygotowanego do takiej wyceny.

Oby nie NASK....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko zalezy od sprawy... Jesli to sprawa o przejecie praw rodzicielskich, to chocbys mial same jedno i dwuliterowki, sądu to zbytnio nie przekona... Co innego dochody z gotowych serwisow/parkingu...

 

Odnosnie bieglego, mozna zapytac w PIIT. Jakby nie bylo, to ich "czlonki" zasiadaja w tworze zwanym sądem polubownym przy NASK.

 

Z domenami jest o tyle ciezko, ze wycenic je jest podobnnie trudno, jak sztuke, numizmatyke itp. O ile wspomniane kolekcjonerstwo i sztuka sa powazane wsrod spoleczenstwa, o tyle domeny w wiekszosci traktowane sa z przymrozeniem oka, wiec wszystko tez zalezy od sedziego, jak odniesie sie do takiego "hobby".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabijanie wątków w tym temacie nie ma większego sensu. Niestety (dla autora wątku) nie da się wycenić czegoś, co nie jest naszą własnością w rozumieniu prawa, a wedle prawa jesteśmy jedynie abonentami domeny. Choć wyceniać (i zarabiać na takiej pseudowycenie) chciały i różne firmy i co gorsza osoby z niektórych tu wspomnianych organizacji. Niech NASK ureguluje najpierw kwestie własności domen (jak czytaliśmy w innym wątku, skoro domeny nie są nasze, to nasze dzieci po śmieci nie mogą ich przejąć, w przeciwieństwie do działek, domów, dzieł sztuki czy innych rzeczy o których wycenie wspominacie), do tego czasu nie ma co na poważnie traktować jakichkolwiek listów/rzeczoznawów/ekspertów/znachorów/doktorów/wróżek w sprawie wyceny. Jeśli mam znak towarowy XXX i ktoś pod domeną XXY podrabia ten znak i działalność, mogę mu ten znak odebrać i w głębokim poważaniu będę miał jego wysokie wyceny domeny XXY, którą od niego przejmuję.

Jedyne zastrzeżenie: z całym szacunkiem do corocznej rzeszy absolwentów prawa, polskie sądy (żeby nie gadać na sędziów) nie grzeszą rozsądkiem w niektórych wyrokach, także nie zdziwi mnie, jak w sprawie rodzicielskiej uda się komuś przekonać sąd papierami o wysokiej wycenie "jego" domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Niestety (dla autora wątku) nie da się wycenić czegoś, co nie jest naszą własnością w rozumieniu prawa, a wedle prawa jesteśmy jedynie abonentami domeny. [...]

 

 

Kwestia prawa własności do domeny nie determinuje możności lub niemożności jej wyceny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×