Jump to content

Recommended Posts

 

 

 

A ludzie jak lemingi ciągle porównywują kryptowaluty (głównie bitcoina) do Tulipomani. Przecież ten trend w żadnym sposób nie jest ze sobą powiązany, oprócz tego, że razem nazywane są bańkami spekulacyjnymi. Ciekawi mnie tylko kiedy grube ryby będą finalizować swoje zyski (wtedy będzie prawdziwy rollercoaster) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

A ludzie jak lemingi ciągle porównywują kryptowaluty (głównie bitcoina) do Tulipomani. Przecież ten trend w żadnym sposób nie jest ze sobą powiązany, oprócz tego, że razem nazywane są bańkami spekulacyjnymi. Ciekawi mnie tylko kiedy grube ryby będą finalizować swoje zyski (wtedy będzie prawdziwy rollercoaster) .

Zrobię wyjątek, bo się specjalnie po to zarejestrowałeś na forum ;)

 

Komentarz dotyczył kwestii wymiany nieruchomości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baidu wyfocało się z możliwości płacenia BTC. Bank Chin stwierdził, że nie zamierza traktować BTC jako prawdziwej waluty -> MtGox leży

 

Staty z MtGox wyglądają tak jakby trzymali na sztywno:

 

Zaznaczenie_015.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

odradzam korzystanie z liliontransfer - sprzedalam wszystkie moje NMC w dniu wczorajszym po kursie 8,6$ - do tej pory nie mam

srodkow na koncie. Jesli ktos w obecnym czasie zamierza sprzedawac to proponuje poszukac innego kantoru.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

A po co w dolarach jak można od razu w PLN? Może to dlatego tak długo, bo musisz jeszcze liczyć czas dla przewalutowania jak konto masz w PLN. Ja wczoraj też sprzedawałem na liliontransfer (200 LTC po 112,32 zł) i pieniądze miałem po kilku minutach na koncie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A po co w dolarach jak można od razu w PLN? Może to dlatego tak długo, bo musisz jeszcze liczyć czas dla przewalutowania jak konto masz w PLN. Ja wczoraj też sprzedawałem na liliontransfer (200 LTC po 112,32 zł) i pieniądze miałem po kilku minutach na koncie.

sprzedalam w pln po kursie 8,6$ - policzylam sobie po jakim kursie wyszlo. Troche tego bylo wiec jestem lekko zaniepokojona

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://liliontransfer.org/?cms_www=opoznienia

 

3 Ostatnie transakcje: 144 sec. (2.4 min.)
10 Ostatnie transakcje: 323 sec. (5.38 min.)
100 Ostatnie transakcje: 12565 sec. (209.42 min.)

 

Nie powinno trwać dłużej niż to ostatnie (ok. 3,5 godziny), może napisz do nich, bo wyraźnie coś się stało z Twoją wypłatą. Ja napisałem wcześniej "kilka minut", bo wydawało mi się, że bardzo szybko, ale sprawdziłem i było to bardziej kilkadziesiąt minut, choć wg mnie to i tak można nazwać "ekspresem" . Przelew przyszedł z konta w tym samym banku (BZ WBK), co moje.

 

EDIT: A co do opóźnień to sam wymieniłem wszystkie bitcoiny na złotówki na mtgox w połowie listopada i jeszcze nie mam tamtych pieniędzy na koncie, bo czas realizacji wypłat jest od 3 do 8 tygodni. Żebym to ja wcześniej wiedział, że jest ten liliontransfer. Ja tam jestem cierpliwy, ale tamto to jest już ostre przegięcie, a tu jest naprawdę szybka realizacja wypłat.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przywitaliśmy się z 760 USD. I wreszcie kursy na mtgox i btc-e się wyrównały. Rozbieżność dochodząca do 200 USD zawsze była dla mnie niezrozumiała.

 

BTC wzrósł ~ 200% w ciągu ostatnich 30 dni ;)

 

EDIT: 660 USD - w takim tempie do rana będzie 100 USD.. :P

 

A to powód zamieszania:

http://www.businessweek.com/news/2013-12-06/baidu-stops-accepting-bitcoins-after-china-ban-triggering-drop

 

DD

Edited by DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten kto miał zarobić już to zrobił :) teraz będą serwisy upadać które pośredniczą w zakupie jak i sprzedaży kryptowalut :) tak jak ktoś wyżej pisał że sprzedał swoje kryptowaluty w jednym serwisie i teraz sieje panikę bo pieniążków nadal brak na koncie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szybko wróciliśmy do kapitalizacji 10 miliardów USD. BTC ponad 800 USD. Ciekawe czy się utrzyma do poniedziałku / wzrośnie do 1000 USD czy spadnie w okolice 500-600 USD. Jak obstawiacie? ;)


DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szybko wróciliśmy do kapitalizacji 10 miliardów USD. BTC ponad 800 USD. Ciekawe czy się utrzyma do poniedziałku / wzrośnie do 1000 USD czy spadnie w okolice 500-600 USD. Jak obstawiacie? ;)

 

DD

 

Wg mnie ta bańka (czyli trzecia z udziałem Chin) już się skończyła i jeśli miałbym obstawiać to stawiałbym na cykliczne zachowania z przeszłości. Czyli zejście do mniej więcej połowy pompowanego balona (mniej więcej $400-$600) później stabilizacja na parę miesięcy i kolejna bańka. Następna obstawiam z większym udziałem Ameryki Południowej która teraz była słabo zaangażowana.

 

Powrót teraz wg mnie mało prawdopodobny bo za dużo osób poparzyło rączki. A jak to się mówi czas leczy rany :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi wychodzi tutaj z wykresów zbliżająca się dłuższa walka z poziomem ~ 440$, ale nie wykluczam jego złamania. Analizy fundamentalnej nie robię, bo nie wiem jak dla takich zjawisk ją zrobić, (komunikatów i ogłoszeń nie zaliczam do AF, a bardziej do "analizy spekulacyjnej").

 

___

Edit: Docelowo, po tym załamaniu Bitcoin może kosztować w dłuższym okresie czasu 120 - 200 USD. Ale to tylko moje luźne przemyślenia "na zimno" - nie sugerujcie się przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji.

Edited by exallwave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edytować już powyższego wpisu nie mogę, a chciałem jeszcze wkleić coś ku przestrodze. Historia się lubi powtarzać i się pewnie jeszcze nieraz tak stanie. Stara prawda jest taka, że nie kupuje się niczego, o czym trąbią w TV i innych mediach, że można było do tej pory kosmicznie na tym zarobić.

 

Taka tapeta na pulpit dla tych, którzy stracili... :)

 

r839.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edytować już powyższego wpisu nie mogę, a chciałem jeszcze wkleić coś ku przestrodze. Historia się lubi powtarzać i się pewnie jeszcze nieraz tak stanie. Stara prawda jest taka, że nie kupuje się niczego, o czym trąbią w TV i innych mediach, że można było do tej pory kosmicznie na tym zarobić.

 

Taka tapeta na pulpit dla tych, którzy stracili... :)

 

r839.jpg

Kupuje sie jak tylko zaczynaja mowic i szybko sprzedaje ;)

Jednak sporo osób zdazylo zarobic

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spokojnie, niebawem wszystko wroci do poziomu sprzed spadku ;-)

 

 

Piękny "dołek" na zakupy ;)

 

Macie jakieś argumenty czy to tylko teksty niczym pijak w kasynie: "teraz na pewno wypadnie czerwone"?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piękny "dołek" na zakupy ;)

 

Wydaje się, że jeszcze spadną kursy tych wszystkich kryptowalut, więc na pewno nie ma sensu kupować.

 

BTC wzrósł ~ 200% w ciągu ostatnich 30 dni ;)

 

A LTC o ~ 1000% - jak ktoś kupił ostatnio LTC to dużo lepiej wyszedł na tym niż kupując BTC.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×