Jump to content

Recommended Posts

Więc to jest faktycznie prawda, że "kopanie bitcoinów" na zwykłym sprzęcie jest już totalnie nieopłacalne, bardziej sensowne byłoby wtedy kupowanie już "wykopanych" bitcoinów. Te maszynki z Allegro też już są nieopłacalne, ciekawe czym ludzie będą "kopali" te bitcoiny, jak trudność jeszcze mocno wzrośnie.

 

Szkoda tylko, że tyle prądu na całym świecie na to idzie. Co by powiedzieli ekolodzy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też zachęcam do dywersyfikacji portfela. Dobry moment na zakup innych kryptowalut (póki tanie). Osobiście pare dni temu wymieniłem troche btc na 5 innych kryptowalut. Na tą chwilę wszystkie na plus, niektóre nawet 90%.

Nie powiem, że spekulacyjnie na krótką metę może mieć to sens. Jednak istnienie równolegle dziś 60ciu walut, a za rok np 400tu nie będzie miało sensu. O ile nad sensem BTC można dywagować, o tyle reszta to już na pewno spekulacja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://di.com.pl/news/49167.html

Pewnie znalazłoby się trochę chętnych do pomocy w szukaniu - tylko nie wiem czy by znaleźli, dyski chyba idą do recyklingu?

 

Zawsze wszyscy mówili, że duża kasa jest w śmieciach :)

 

Swoją drogą tak sobie myślę, ile takich przypadków musi być - przecież na początku osoby które kopały zapewne formatowały dyski itd. Ile tych BTC "zaginęło" na zawsze...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest g.sliwinski@willa.pl

Pechowy Brytyjczyk nie jest wielkim przegranym w bitcoinowej gorączce złota. Prawdziwych przegranych dopiero będzie przybywać.

 

Co o tym myslicie? Maja racje czy nie?

Edited by g.sliwinski@willa.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie jak zliczyć wszystkie monety, które leżą w ziemi, nie mówiąc o ukrytych i zapomnianych skarbach albo kosztownościach we wrakach statków, to się też spora sumka uzbiera. ;-)

 

A tak jeszcze wracając do ceny bitcoina, a w sumie też wszelkich innych monet, to może to wariackie, ale wydaje mi się że będzie rosnąć i to coraz szybciej. Przyczyna jest prosta - cena musi być taka, aby opłacało się daną walutę wydobywać. Koszty wydobycia rosną wraz ze zmniejszaniem się liczby monet, więc wartość waluty musi te koszty odzwierciedlać/pokrywać. Dokładając do tego ww. fakt, że codziennie jakaś część waluty znika bezpowrotnie (zepsute dyski, zapomniane portfele), BTC przy rosnącym popycie po prostu musi rosnąć. ;-)

 

[edit] @bart :P

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kogo interesuje koszt wydobycia? Przeciętnego uczestnika bańki nie interesuje. Pytanie powinno brzmieć jaki jest główny sens wydobywania i posiadania waluty, a nie jaki jest tego koszt.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest g.sliwinski@willa.pl

Kogo interesuje koszt wydobycia? Przeciętnego uczestnika bańki nie interesuje. Pytanie powinno brzmieć jaki jest główny sens wydobywania i posiadania waluty, a nie jaki jest tego koszt.

Jedno z bardziej sensownych zdan w tym temacie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitcoin droższy niż złoto. Złoto, które ma wartośc od początku świata, którego jest mało i na które zawsze będzie popyt, przegrywa z grupką ludzi, posiadających największe portfele, którzy być może uknuli histerię - a może tak wmówić ludziom, że BTC ma wartość (to tak jak powiedzieć, że terroryści czają się za każdym rogiem, więc ludzie sami będą pozbywać się swojej wolności w zamian za iluzje ochrony przed czymś nieistniejącym).

 

Ale za przeproszeniem szajba. Kto będzie płacił bitcoinami za bułki w osiedlowym sklepiku? Jedyny plus btc to jego sztucznie nadmuchany kurs, a więc ogromny zysk z tego, że jak w piramidzie dołączają kolejni chętni, a ci na górze zarabiają. Nie zamierzam kupować btc, mnie 30 sekund zajmuje opłacenie wirtualnymi złotówkami to, czego akurat potrzebuje i nie jest mi potrzebny btc. Zakup btc byłby związany tylko i wyłącznie z zyskiem ze spekulacji i niczego innego.

 

BTC ma być na wypadek upadku walut, ale takie załamanie oznacza rewolucję i kto wtedy będzie chciał posiadać bezwartościową walutę, opartą na kursie upadłych walut. Jaki wtedy będzie kurs BTC i na czym będzie oparty? Upadki systemu finansowego i walut wiesczone są chyba częściej niż "koniec świata".

 

Organizacje przestępcze aż się palą do posiadania BTC - kartele z Kolumbii już pewnie liczą zyski i dostosowują warunki sprzedaży koki do btc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednak istnienie równolegle dziś 60ciu walut, a za rok np 400tu nie będzie miało sensu. O ile nad sensem BTC można dywagować, o tyle reszta to już na pewno spekulacja.

Porównał bym to do domen i nowych rozszerzeń, które można sobie tworzyć do woli a wiadomo że najważniejsze i tak na swiecie są .com i tak jest z btc i jego kolegami. Czym różnią się btc od innych kryptowalut ? A laik spyta czym różnią się .com .pl .eu od reszty gromadki ? Odpowiedz jest taka sama w obu przypadkach: wyglądem, czasem powstania, prestiżem, wartością.

 

Dyskusja na temat btc na tym forum przypomina mi trochę tłumaczenie mojej babci co to domena i jakim cudem udaje się na tym zarobić. Oba zagadnienia mają spekulacyjne podwaliny z tą różnicą że bańka domenowa jakiś czas temu pękła (nie tylko ta dotycząca .com) albo dopiero pęknie i nie była/jest jakichś ogromnych rozmiarów.

 

Nie ma się co łudzić, BTC to przyszłość i nikt już tego nie zmieni (dodam tylko że w przeciągu kilku ostatnich dni za pomocą btc przetransferowano 36 mln $, w tym samym czasie przez paypal przeszło 20 mln $).

Nie wiem czy rząd niemiecki legalizując btc i zachęcając do wkładania w to oszczędności życia znosząc podatego od zysku chce narazić swoich obywateli na utratę całego ich majątku ? Raczej nie. No chyba że koledzy uważają że wraz z upadkiem btc upadnie rząd niemiecki :D. Za Niemcami zaraz pójdą inne kraję, kwestia czasu, tylko trzeba czekać aż kurs BTC się unormuje jak dolara czy euro.

"Bańka" ? No chyba nikt nie wyobraża sobie że coś w tak krótkim czacie może zyskiwać aż tak na wartości. W końcu pęknie ( to zdaje się trzecia "bańka" na btc :)) albo przyjdzie korekta i kurs się unormuje na jakimś poziomie, tak jak to było z domenami, tulipanami, mieszkaniami itd itd. A tym czasem trzeba korzystać z tego co się dzieje, bo można zarobić wkładając marne groszę i osoby siedzące godzinami na kompie i śledzące to co nowe w sieci powinny o tym doskonale wiedzieć.

 

Dziękuję za dyskusję i osobiście ignoruję ten temat.

Ktoś chce podyskutować na temat btc niech się wybierze na https://forum.bitcoin.pl/ i tam przekonuję userów że btc to głupota. Albo zaprośmy kilka osób z zewnątrz na forum di.pl i pogadamy co myślą o domenach i dlaczego jak ktoś kupił domenę za 100 zł sprzedaję ją za 5000 na następny dzień ? Coś mi się zdaje że to szybszy wzrost wartości niż btc w ciągu ostatniego roku :D Tak więc koledzy spekulanci, więcej pokory, nie podpalajcie się za bardzo - niezdążyliście kupić, po korekcie przyjdzie na to czas ;)

 

 

pzdr

 

PS. Wytłuszczenia dla mało cierpliwych :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie porównuj BTC do domen. Domeny chodzą po 20-30zł od lat a ich ceny sie nie zmieniają co pareset % co godzinę.

 

Domeny to podobne z winem. Jak chcesz się po prostu nawalić wystarczy ci 10zł ale gdy chcesz coś wyjątkowego i drogiego kupujesz lepszy rocznik.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja widzę jeden minus absurdalnie wysokiej ceny - to, że przy stabilizacji kursu i używania waluty do zakupów ceny towarów typu 0.000341 BTC są trudne do ogarnięcia. Tak jak przy hiperinflacji, jak bułka kosztuje 2598530 a nawet gorzej, bo ilość zer po przecinku w przypadku pomyłki może wiele kosztować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

widzicie te korekte na LTC i NMC ??

Jest troszke nerwowo

 

No ale co z tego? Przecież prawdziwi wyznawcy BTC i LTC i innych bardzo dobrze znają wartość tej waluty i żadnymi korektami sobie głowy nie zaprzątają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okazja do zakupu :-)

 

I to też byłby ważny element do badania trendu psychologicznego pod aspektem kryptowalut. Jeszcze dwa tygodnie temu LTC kosztował 5$, teraz 30$ i według ludzi jest to "okazja" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to też byłby ważny element do badania trendu psychologicznego pod aspektem kryptowalut. Jeszcze dwa tygodnie temu LTC kosztował 5$, teraz 30$ i według ludzi jest to "okazja" :)

ludzie juz widzieli ze moze osiagnac 50$ ;) A dwa tygodnie temu tylko zakladali ze moze tyle osiagnac ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od wczoraj na cryptsy.com pojawiły się 4 nowe waluty :)

 

Sądzę, że przyrost nowych kryptowalut będzie wyglądał na wykresie identycznie jak kurs BTC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież prawdziwi wyznawcy BTC i LTC i innych bardzo dobrze znają wartość tej waluty i żadnymi korektami sobie głowy nie zaprzątają.

Mylisz dwa elementarne pojęcia: gry na kursie i inwestycji longterm, prawdziwy znawca walut powinien je znać

 

Od wczoraj na cryptsy.com pojawiły się 4 nowe waluty :)

 

Lada moment nowe rozszerzenia zagoszczą w świecie domen i zapewne znajdą się tysiące zwolenników choć więkość uznaje je za śmieci.

 

Naprawdę dziwię Ci się że jako przeciwnik kryptowalut tak często udzielasz się w tym temacie. Widze że strasznie chcesz nas przekonać do swoich racji. Jeśli nie chcesz w to wchodzić to po prostu tego nie rób, tylko po co na siłę przekonujesz innych żeby tego nie robili ? Twoje ostatnie posty straciły jakąkolwiek merytorykę i są zwykłym trollingiem, jako admin powinieneś o tym wiedzieć.

 

To już naprawdę mój ostatni post w tym temacie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dalszym ciągu uważam, że porównywanie domen do kryptowalut to jak porównanie konia z trampoliną.

 

Źle mnie odbierasz. Ja nie jestem przeciwnikiem kryptowalut - jestem ich fanem. Trzymam kciuki za wszystkich aby zrobili na nich fortunę. Chodzi mi jedynie o to, że większość osób nie ma o nich zielonego pojęcia (ani o rynkach tym bardziej walutowych bądź finansowych) oraz zatracili wszelaki racjonalizm w swoim działaniu.

 

Wybacz też, że nie jestem tak wybitnie merytoryczny jak tego oczekujesz. Bije się w pierś.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem Wam jedno... Byłem dealerem walutowym wiele lat, codziennie spędzam na rynku finansowym jakieś 12 godzin ale do dzisiaj nie potrafię zrozumieć co to jest bitcoin. Możecie się ze mnie śmiać, że jestem matołem, że jestem zielony jak mój avatar ze znakiem zapytania ale poważnie do dzisiaj nie obczajam o co w tym chodzi. Próbowałem czytać na ten temat i zrozumieć logikę tego wynalazku ale jak dochodzę do jakiegoś "wykopywania bitcoinów", jakichś "mocy obliczeniowych" zasad emisji tego niby pieniądza to wiem już dlaczego nie poszedłem na informatykę pomimo, że nawet kiedyś bardzo chciałem. Nie wiem o co w tym biega ale jedno wiem na pewno... jak nie chcecie obsłużyć górki to trzymajcie się od tego z daleka. Ktoś ma na tym dobrą zabawę, która kiedyś się skończy i ktoś kiedyś "zgasi światło".

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×