Jump to content

Recommended Posts

Moim zdaniem to zasługa wykopu, bo to bardzo popularna kryptowaluta w tym serwisie (jeśli nawet nie najpopularniejsza):

 

Jeden z użytkowników wykopu zrobił akcję z zakupem pizzy, dotarł poprzez znajomą osobę do tv i stara się promować doge wrzucając info o pizzy i tv nawer na reddit. Ma ponoć trochę tych coinów ale nie jest to kaliber thomaso ;)

Edited by monty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ponoć trochę tych coinów ale nie jest to kaliber thomaso ;)

 

Nie róbcie ze mnie dogecoinowego milionera tu na forum, jest mnóstwo osób, które mają dużo więcej DOGE ode mnie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie róbcie ze mnie dogecoinowego milionera tu na forum, jest mnóstwo osób, które mają dużo więcej DOGE ode mnie. ;)

 

Już my wiemy swoje. Tylko piesełowy milioner, ma prawo zafundować sobie taki luksusowy DOGE awatar ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już my wiemy swoje. Tylko piesełowy milioner, ma prawo zafundować sobie taki luksusowy DOGE awatar ;)

to nie awatar to drobne które wypadły z portfela ;p

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW upewnię się jak rozumiem po przegraniu /zrobieniu kopi pliku wallet.dat można skasować cały katalog wielo MB

z User/Dane aplikacji/Moneta

bo tam są niepotrzebne rzeczy, które w razie co się odbudują (pobiorą) przy reinstalacji portfela?

 

Najlepiej kopiować i kasować sam wallet.dat, a resztę plików w katalogu zostawić, bo poza wallet.dat nie ma tam żadnych wrażliwych danych, a tylko pobrane bloki kryptowaluty, które dla każdego portfela będą te same. Wszystkie bloki dogecoina to aktualnie około 900 MB do pobrania - od czystej instalacji portfela do pełnej synchronizacji, ale to nie pobiera się jednym ciągiem i z jednego miejsca, a z całej rozproszonej sieci, więc nawet na szybkim łączu musisz liczyć z kilka godzin na pobranie wszystkich tych bloków.

 

Chodzi tu o to, że aby wykonać transakcję musisz mieć zsynchronizowany portfel czyli pobrane wszystkie bloki od początku istnienia kryptowaluty do chwili obecnej. Inaczej transakcja będzie tylko "oznaczona do wykonania" i stan portfela po jej wykonaniu jeszcze się nie zmieni, a dopiero po zakończeniu synchronizacji. Jeśli skasujesz cały katalog kryptowaluty razem z blokami i będziesz pobierał wszystko od nowa to po nadpisaniu samego wallet.dat jakąkolwiek transakcję w portfelu (wysyłka / odebranie kryptowaluty) będziesz mógł realnie wykonać dopiero po pobraniu wszystkich bloków kryptowaluty. Trzymanie bloków w katalogu klienta kryptowaluty oszczędzi wtedy bardzo dużo czasu, bo transakcję możesz wykonać praktycznie "od ręki", a nie mając tych bloków (bo je skasowałeś) od momentu czystej instalacji portfela i wgrania wallet.dat z kopii do wykonania transakcji będziesz musiał odczekać kilka godzin - czyli aż pobiorą się wszystkie te bloki.

 

Tak jest oczywiście dla dogecoina (900 GB bloków, kilka godzin pobierania od czystej instalacji), ale dla bitcoina (15 GB bloków, kilkadziesiąt godzin pobierania od czystej instalacji) albo dla litecoina (2,5 GB bloków, kilkanaście godzin pobierania od czystej instalacji) w ogóle nie wchodzi w grę, by te bloki kryptowaluty kiedykolwiek kasować i pobierać od nowa. ;-)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Thomaso

 

Dziękuję za informację, Chciałem polikwidować te pliki i zaoszczędzić miejsce (którego zawsze brak ;).

I dopiero odtworzyć pliki za kilka miesięcy jak to będzie miało sens. Choć rzeczywiście przywracanie trwało by wieki.

Zrobiłem test jak się pakują pliki bloków (co prawda zwykłym zipem więc pewnie mało wydajnie) z 860 MB (DogeCoin nie do końca zsynchronizowany) zeszło do 630 MB.

Więc niewiele,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz zrobić kopię całego katalogu i wtedy spokojnie skasować całość - jak to odtworzysz za jakiś czas będziesz miał już częściowo zsynchronizowany portfel i pobierzesz tylko resztę. :) A za kilka miesięcy będziesz mógł tylko powspominać, jak to można było kupić dogecoiny za grosze czy wykopać i obyś miał wtedy jeszcze lepszy humor niż Dimitri:

 

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe, jak wyliczył tę wartość 100 catcoinów w złotówkach - jeśli tego tworu nie można nawet nigdzie sprzedać dalej za złotówki. Żadna giełda kryptowalut kotów nie przyjmie, a DOGE o każdej porze dnia i nocy można na złotówki wymienić praktycznie dowolną ilość.

 

Ta właśnie różnica i umowność przyjmowania jakiejś kryptowaluty powoduje, że z dwóch jednakowo zabawnych walut jedna z nich (dogecoin) ma jakąś realną wartość, a druga (catcoin) niestety już nie.

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe, jak wyliczył tę wartość 100 catcoinów w złotówkach - jeśli tego tworu nie można nawet nigdzie sprzedać dalej za złotówki. Żadna giełda kryptowalut kotów nie przyjmie, a DOGE o każdej porze dnia i nocy można na złotówki wymienić praktycznie dowolną ilość.

 

Ktoś kupuje jeszcze koparki oprócz Thomaso?

Znalazłem coś takiego:

 

http://allegro.pl/koparka-litecoin-3xhd7970-moc-krakow-i3834286891.html

 

Jak myślicie opłaca się kupić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak myślicie opłaca się kupić?

 

Jeśli mógłbym wyrazić opinię to koparka bardzo w porządku do kopania walut na scrypt jak litecoin czy dogecoin (przynajmniej z opisu, zabrakło niestety zdjęć), o bardzo podobnych osiągach do mojej. Mam trochę inne karty graficzne czyli 3xRadeon HD 7950, są tańsze po ok. 400 zł / szt. od tych 3xRadeon HD 7970 w tym zestawie z Allegro (czyli będzie taniej aż o 1200 zł kupując trzy) i mają lepsze osiągi przy kopaniu kryptowalut.

 

Ja jeszcze oszczędziłem na tym, że część akcesoriów miałem własnych np. dysk twardy - w sumie łączny koszt mojej koparki z montażem wyniósł ok. 3600 zł, ale realnie to trzeba by liczyć koło 4300-4500 zł kupując wszystko jako nowy zestaw.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropos Catcoina (którego bez porządnej koparki nie ma sensu w ogóle kopać - o ile w ogóle jest sens;]) patrze na jakiś pool i tam lista najlepszych kopaczy i ich moc.

 

moc w KH/s | liczba cat coinów na dzień | wartość :)

9,214 144.804 3,255.9194

8,738 137.329 3,087.8439

7,788 122.401 2,752.1877

 

15 najgorszy którego widać w zestawieniu

1,366 21.469 482.7307

 

Powiedzcie mi czym oni kopią (iloma koparkami), że mają 9214 KH ?

 

Nie dziwota, że z moimi 46 KHsami ukopałem całe 1.5 CAT ;)) (jak było kiedyś łatwiej)

 

PS. a ten kolo pisał, że 100 CAToinów w 30 min wykopał. Chyba, że w pierwszej 1-3 godzinach po starcie.

PS2. teraz ta pierwsza osoba dołożyła do pieca i ma 11 143 KH/s dające dziennie 175 :)

Edited by adir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiedzcie mi czym oni kopią (iloma koparkami), że mają 9214 KH ?

 

Coś takiego robisz (to jest koparka z "wyższej półki") czyli składasz nie jeden zestaw do kopania z kartami graficznymi, a większą ilość i wtedy moc się sumuje w większą całość (jeśli każdy taki zestaw ma z te 3100 KH to z kilku masz spokojnie te 9300 KH):

 

koparka.jpg

 

Nie pytaj tylko mnie jak to się łączy z komputerem ani jaki jest koszt całości, bo już ktoś pytał i nie umiałem na to pytanie odpowiedzieć - wklejam tylko zdjęcie poglądowe, które znalazłem na innym forum i które nawet na mnie robi duże wrażenie. ;-) W sklepie komputerowym w każdym czegoś takiego nie złożą.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Tego ogłoszenia z allgero nie brałbym poważnie.

 

jak w tytule

100% sprawna Złozona 2 tygodnie temu

 

Działała 2 tygodnie

 

core 2 duo e7200 chyba albo e8400 nie pamietam juz

dysk jakis tez dorzucam (nie pamietam rozmiaru) 160gb chyba ale pewny nie jestem

na foto jedna karta to R9 290 (to moja prywatna, jej nie sprzedaje) (brak foto)

 

obudowy do koparek są dostepne na allegro za okolo 200zł, na zyczenie moge kupic i złozyc w obudowie (do koparek) wskazanej przez kupującego

PRZY WYSYŁCE ROZBIERAM WSZYSTKO NA CZESCI I PAKUJE DO OSOBNYCH PUDEŁEK

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale chyba 175 000

 

Tam jest kropka (nasz przecinek).

 

Blok ma 50 sztuk i jest Est. Avg. Time per Round (Network) 7 minutes 27 seconds

trudność 64 (ale ma spaść do 21).

 

Tak więc: jeśli nawet 10 bloków byłoby na godzinę to masz 12000 w całej sieci przez 24 h.

Ogólnie monet ma być 21 mln.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tego ogłoszenia z allgero nie brałbym poważnie.

 

Sprzedawca wygląda na poważnego (dużo pozytywnych komentarzy), ale opis faktycznie bardzo słaby, pisany na kolanie i brak zdjęć. Ja tak jak pisałem wyżej najgorszym pomysłem w tym zestawie są tak drogie i zarazem nieekonomiczne karty graficzne (po ok. 1300 zł za sztukę kosztuje taki Radeon HD7970), a także mieszanie w zestawie zupełnie różnych kart różnych producentów, gdzie każda ma inne osiągi przy kopaniu ("jedna referencyjna, druga gigabyte windforce, trzecia XFX DUAL FAN") i po zsumowaniu wyjdzie bardzo średnio. Piszę tak dlatego, że moja koparka ma moc ok. 2200 KH, a ta z Allegro ma karty graficzne droższe łącznie o jakieś 1200 zł i ma moc tylko 1880 KH, więc coś wyraźnie jest nie tak ze złożeniem tej koparki z Allegro.

 

Ale sam kierunek szukania takiego zestawu do kopania popieram. Karty graficzne są zresztą kluczowe jeśli chodzi o koparkę, bo to one przecież kopią - cała reszta zestawu do kopania jest tu praktycznie bez znaczenia.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś takiego robisz (to jest koparka z "wyższej półki") czyli składasz nie jeden zestaw do kopania z kartami graficznymi, a większą ilość i wtedy moc się sumuje w większą całość (jeśli każdy taki zestaw ma z te 3100 KH to z kilku masz spokojnie te 9300 KH):

 

koparka.jpg

 

Nie pytaj tylko mnie jak to się łączy z komputerem ani jaki jest koszt całości, bo już ktoś pytał i nie umiałem na to pytanie odpowiedzieć - wklejam tylko zdjęcie poglądowe, które znalazłem na innym forum i które nawet na mnie robi duże wrażenie. ;-) W sklepie komputerowym w każdym czegoś takiego nie złożą.

Jeśli się nie mylę, to te wieże są do kopania BTC lub innych walut opartych na SHA256, a nie na SCRYPT.

 

Moc kopania podawana jest dla użytkownika, ale jeden user może odpalić kilka koparek, a wszystkie sumują się "pod" jednego użytkownika. Jak ktoś złoży 100 koparek po 4 dobre karty graficzne, to w sumie będzie miał moc około 3000 kh/s x 100 = 300 Mh/s ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli się nie mylę, to te wieże są do kopania BTC lub innych walut opartych na SHA256, a nie na SCRYPT.

 

Moc kopania podawana jest dla użytkownika, ale jeden user może odpalić kilka koparek, a wszystkie sumują się "pod" jednego użytkownika. Jak ktoś złoży 100 koparek po 4 dobre karty graficzne, to w sumie będzie miał moc około 3000 kh/s x 100 = 300 Mh/s ;)

 

DD

 

 

Jak się dokładniej przyjrzeć to wygląda na ASIC i przez USB podpięte.

 

Tak wiadomo, że może mieć wielu workerów. Ale tak czy inaczej niezła moc na innej walucie szalał właśnie jakiś chińczyk co miał 30 MH/s łącznie.

 

Tak właśnie sobie pomyślałem, czy w fabrykach kart graficznych czasem nie "testują" ich przez jakiś czas na kryptowalutach ;)

 

Ciekawy link:

http://bitcoinexaminer.org/20-awesome-litecoin-mining-rigs/

 

 

PS. Numer 13 ma podobny wentylator do Thomaso ;)

Edited by adir

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DD, @adir - dobra uwaga, to oczywiście była koparka ASIC, o wydajności 120 Ghash/s, do kopania SHA-256 czyli np. bitcoina. Złe zdjęcie wkleiłem, bo ktoś ostatnio pytał o koparkę do bitcoinów właśnie i miałem zapisane takie w linkach, za późna chyba godzina już.

 

Na Scrypt to byłaby bardziej taka farma koparek, żeby mieć połączoną w jakiś sposób moc:

 

yd2d53tqbooj.jpg

 

Wygląda mniej kosmicznie, ale tylko trochę mniej.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • Dobra wycena Przemka. Moim zdaniem bliżej nawet tej dolnej granicy niż górnej. Porównywanie rynku i trendów pomiędzy .com a .pl nie ma sensu, to tak jakby porównywać polską gospodarkę do amerykańskiej lub chińskiej.
    • archiwizacja.pl   Dobra domena w dobrej cenie.   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2606689/?utm_source=market_redirect&_track=249a42ce335537159e067eec5d1c68a9
    • Każda z niżej wymienionych domen .com.pl po 90 zł netto w opcji "kup teraz" na AM. Oferta ważna do jutra do godziny 19:00. Promocją objąłem te domeny, które uważam, że mają dużą szansę na znalezienie KK. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany zakupem większej ilości domen (od 3 sztuk wzwyż) to proszę o wiadomość na priv (lista domen + login). Robię wtedy escrow i daję  rabat 20 zł netto/domenę.   Dla osób, które przestały wierzyć w moc domen .com.pl informacja; sprzedaje dużo domen tego typu (całkiem niedawno: kret*com*pl za niskie XXXX netto i nie było to 1000 zł). Zapraszam do zakupów. --- Alfabetyczna lista 50 domen.   alternatory.com.pl autolak.com.pl carrental.com.pl culture.com.pl cynamon.com.pl dexterity.com.pl dladzieci.com.pl dobrykredyt.com.pl dobrywegiel.com.pl drukarkifiskalne.com.pl fuga.com.pl gabinetylekarskie.com.pl granitex.com.pl habitat.com.pl harcowka.com.pl instalacjegazowe.com.pl instalgaz.com.pl invitro.com.pl knowledge.com.pl koks.com.pl kolektorysloneczne.com.pl kotlyweglowe.com.pl lighters.com.pl maszynypakujace.com.pl meblenierdzewne.com.pl ocieplenie.com.pl oryginalneprezenty.com.pl orzeszki.com.pl paragon.com.pl pcv.com.pl phone.com.pl piwokraftowe.com.pl posrednictwopracy.com.pl radek.com.pl raki.com.pl rarytas.com.pl rozruszniki.com.pl serwisklimatyzacji.com.pl silikony.com.pl systemykominowe.com.pl szkoleniastrzeleckie.com.pl t-shirts.com.pl + tshirts.com.pl taniekredyty.com.pl tanieogrzewanie.com.pl testing.com.pl tukan.com.pl wrozbyonline.com.pl wycinki.com.pl wyrobyskorzane.com.pl wystrojwnetrz.com.pl
    • gasior.pl techma.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   gasior.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10368/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-14 14:00:41) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-20 godz. 19:15   techma.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10370/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-14 14:11:27) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-20 godz. 19:15   DD
    • Ja już sobie przestawiłem myślenie i wycenę. Widzę jak to się zmieniło dla rynku .com, gdzie domeny, które kiedyś kosztowały po kilkadziesiąt tysięcy dolarów, teraz schodzą po 150-200k USD.   50-100k PLN to już nie ta sama kwota co parę lat temu.   Myślę, że dla tego typu domeny co ogrodzenia.pl, to cena 50k+ PLN może spokojnie mieć zastosowanie w handlu między inwestorami. Ale nie oczekiwałbym, że ktoś chciałby ją w tej cenie sprzedać.   DD
    • Miałem na myśli PLN, ale może masz rację, że za tanio. Zależy jak bardzo kupujący będzie chciał ją kupić i jak bardzo sprzedający będzie chciał sprzedać. ;-)
    • Poszedłeś bardzo minimalnie z tą wyceną  Można by rzec konserwatywnie. Ale myślę, że przy odpowiedniej cierpliwości ten przedział, ale w euro, jest możliwy.   W sumie nie podałeś waluty, więc może nie chodziło Ci o PLNy    DD
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×