Jump to content
Sign in to follow this  
Saint

Aukcja MD 2011

Aukcja MD 2011  

59 members have voted

  1. 1. Czy Daniel powinien dobrać nieco więcej domen?

    • Tak
      41
    • Nie
      18


Recommended Posts

Oglądając listę na tegoroczną aukcje odnoszę wrażenie, że poziom zaproponowanych domen nie jest tak wysoki jak wcześniej. Z drugiej strony Daniel też nie dał wiele czasu na złożenie propozycji w dodatku wszystko odbyło się w środku sezonu urlopowego - ja byłym w rozjazdach wtedy i nie wyrobiłem z podesłaniem swojej listy. Z tego co zauważyłem Daniel strasznie szybko zaczął działać po kilku krytycznych postach, ale uważam, że takie szybkie działanie w tym konkretnym przypadku okazało się nieco zgubne, dlatego wydaje mi się że Daniel mógłby dobrać kilka adresów na aukcje aby stała się bardziej atrakcyjna. Wiem, też że kilka innych osób było w podobnej sytuacji co ja więc ...

 

Ze swojej strony proponowałem od 1 pln takie domeny jak:

 

wodaźródlana*pl

pop-corn*pl

gadget*pl (IDN polskiej wersji na aukcji jest)

lobbing*pl

video24*pl

 

i jeszcze kilka innych

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sorry, ale moim zdaniem żadna z tych domen nie nadaje się na MD.

Czytanie ze zrozumieniem chyba nie jest Twoją najmocniejszą stroną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla rynku domen najlepiej jeżeli na aukcję trafiłyby bardzo dobre domeny i sprzedałyby się za bardzo dobre pieniądze, bo taka informacja pójdzie później w "świat". Jeżeli zaś obecne aukcje okażą się klapą, może to popsuć nastroje na naszym rynku.

 

Dlatego ja jestem za tym aby Daniel ustalił jakiś dodatkowy termin na dodatkową selekcję (np. 10 domen) z nadzieją, że doszłoby kilka perełek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Większa ilość domen przy takiej samej liczbie inwestorów = mniejsza średnia wydana na wszystkie domeny, dodać do tego 40 aukcji w 1 godzinę plus pewne problemy ze strony aukcji online (trzeba zwolnić tempo aukcji), a także możliwy beznadziejny aukcjoner = mayhem. Jestem za tym żeby zostało tak jak jest, to impreza Daniela, jak następnym razem wymyśli coś gorszego to też będzie trzeba się z tym pogodzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oglądając listę na tegoroczną aukcje odnoszę wrażenie, że poziom zaproponowanych domen nie jest tak wysoki jak wcześniej. Z drugiej strony Daniel też nie dał wiele czasu na złożenie propozycji w dodatku wszystko odbyło się w środku sezonu urlopowego - ja byłym w rozjazdach wtedy i nie wyrobiłem z podesłaniem swojej listy. Z tego co zauważyłem Daniel strasznie szybko zaczął działać po kilku krytycznych postach, ale uważam, że takie szybkie działanie w tym konkretnym przypadku okazało się nieco zgubne, dlatego wydaje mi się że Daniel mógłby dobrać kilka adresów na aukcje aby stała się bardziej atrakcyjna. Wiem, też że kilka innych osób było w podobnej sytuacji co ja więc ...

Zagłosowałem na NIE :) Aukcja (jak zawsze) jest źródłem emocji. I bardzo dobrze. Dla zewnętrznych środowisk aukcja domen na żywo to najciekawsza część MeetDomainers i w ogóle jedna z ciekawszych rzeczy w biznesie domenowym.

 

Z Tobą akurat rozmawiałem nawet via Skype i przypominałem Ci, żebyś przysłał listę, więc nie narzekaj - po prostu zawaliłeś termin, zdarza się :P

 

A co do dobierania adresów na aukcję: całe czas jest parę miejsc dla naprawdę dobrych domen typu lekarze.pl, adwokaci.pl, startup.pl, pozycjonowanie.com itp. Tak więc na naprawdę dobre domeny jest miejsce. Nawet ich cena startowa nie musi być 1 PLN.

 

Sorry, ale moim zdaniem żadna z tych domen nie nadaje się na MD.

Powtórzę się, bo już o tym pisałem. Poziom i jakość domen na aukcji nie zależy ode mnie. Na pewno byłoby trochę więcej bardzo dobrych domen, gdybym przyjmował te z cenami startowymi kilkadziesiąt tysięcy PLN, ale czy to by w czymś pomogło. I tak 90% z nich by się nie sprzedało. Wolałem słabsze domeny, ale od złotówki. Czy słusznie - pewnie nigdy się nie dowiemy. Ale tak jeszcze na aukcji MD nie było, więc jak nie spróbujemy, to się nie dowiemy.

 

Poza tym uważam, że na aukcji jest wiele bardzo ciekawych domen, a cena startowa zachęca do licytacji każdej domeny. Przynajmniej mnie.

 

Większa ilość domen przy takiej samej liczbie inwestorów = mniejsza średnia wydana na wszystkie domeny, dodać do tego 40 aukcji w 1 godzinę plus pewne problemy ze strony aukcji online (trzeba zwolnić tempo aukcji), a także możliwy beznadziejny aukcjoner = mayhem. Jestem za tym żeby zostało tak jak jest, to impreza Daniela, jak następnym razem wymyśli coś gorszego to też będzie trzeba się z tym pogodzić.

Naprawdę nie o to chodzi, że to moja impreza, bo gdybym był jej jedynym uczestnikiem, to raczej słaba by to była impreza :) Każda decyzja podejmowana jest w dobrej wierze, a i tak każda znajdzie zwolenników i przeciwników :) Inaczej się nie da - każdy może mieć przecież inne zdanie. Zgadzam się, że 40 domen to już jest dużo. Sytuację moim zdaniem ratują ceny startowe, więc myślę, że wynik będzie dobry. Na pewno to nie będzie nudna aukcja, bo przecież sprzeda się nie mniej niż 95% domen :) Mam nadzieję, że aukcjoner będzie dobry - potwierdzenie jutro lub po weekendzie. Trzeba też będzie dopilnować, żeby osoby licytujące online nie miały problemów ze zbyt szybkim przebiegiem aukcji, więc półtorej godziny to minimum na licytację ~ 40 nazw.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

mógłby mi ktoś naświetlić jak wygląda aukcja online na MD ?

jest to zorganizowane w podobny sposób jak aukcje w dropped ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z Tobą akurat rozmawiałem nawet via Skype i przypominałem Ci, żebyś przysłał listę, więc nie narzekaj - po prostu zawaliłeś termin, zdarza się :)

Z tym że nie mówiłeś kiedy zamykasz listę z tego co pamiętam więc nie zawaliłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czytanie ze zrozumieniem chyba nie jest Twoją najmocniejszą stroną.

 

Z tego co zrozumiałem, biadolisz na forum, że poziom domen wystawionych na MD jest niski i że DD za szybko zamknął listę. ( Co było dobrym pretekstem do odrzucenia twoich nindżowatych wyskorbków ). Boli cię, że żadna z twoich domen nie pojawi się na aukcji i postanowiłeś się pożalić na forum.

 

Popraw mnie proszę jeśli się mylę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem także poziom domen na aukcji jest poniżej niskiego, jak pisał Daniel nie wiadomo co z tego wyjdzie, ale jeszcze nie przerabiano sprzedaży większości z nich od 1zł. Może to będzie receptą na sukces.

 

Chciałem tylko przypomnieć, że to impreza Daniela i robienie ankiet w stylu, "czy Daniel powinien dać mi szansę na aukcji bo termin był za krótki" "czy chcemy, żeby na nasze życzenie było video lub transmisja" "czy chcemy tańszych wejściówek" to moim zdaniem 'niegrzeczna' ingerencja.

 

Skoro podobały Ci się MD 1 i 2 do tego stopnia, że wybrałeś się na MD 3 to znaczy, że DD podejmuje dobre decyzje w tym temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem także poziom domen na aukcji jest poniżej niskiego, jak pisał Daniel nie wiadomo co z tego wyjdzie, ale jeszcze nie przerabiano sprzedaży większości z nich od 1zł. Może to będzie receptą na sukces.

Od złotówki to czyst zabieg marketingowy bo wystarczy, że dwie osoby zaczną podbijać i będzie dużo więcej.

 

Chciałem tylko przypomnieć, że to impreza Daniela i robienie ankiet w stylu, "czy Daniel powinien dać mi szansę na aukcji bo termin był za krótki" "czy chcemy, żeby na nasze życzenie było video lub transmisja" "czy chcemy tańszych wejściówek" to moim zdaniem 'niegrzeczna' ingerencja.

Ja wcale mu jej nie odbieram i nżadnej z tego typu ankiet nie zrobiłem. Daniel twierdzi, że to pod wpływem opinii z tego forum szybko zamknoł listę domen na aukcje także skoro opinia użytkowników jest dla niego tak ważna to może pod wpływem tej ankiety zmieni swoje zdanie i to wszystko. Poza tym nie zamierzałem i nie zamierzam Danielia do niczego zmuszać, kjedynie zproponowałem pewne rozwiązanie.

 

Skoro podobały Ci się MD 1 i 2 do tego stopnia, że wybrałeś się na MD 3 to znaczy, że DD podejmuje dobre decyzje w tym temacie.

Hmm ... nie jestem pewien czy wszystko mi się podobało więc stwierdzenie jakie napisałeś jest nadużyciem, ale skoro była to jedyna konferencja w Polsce to się na nią wybierałem stawiając bardziej na networking.

Share this post


Link to post
Share on other sites
proponowałem od 1 pln takie domeny jak:

 

wodaźródlana*pl

pop-corn*pl

gadget*pl (IDN polskiej wersji na aukcji jest)

lobbing*pl

video24*pl

 

primo: zagłosowałem na nie - nie ze względu na to czyja te spotkanie, kto decyduje etc, ale z prostej przyczyny: i tak uważam, ze domen na aukcji jest za duzo

 

secundo: Saint, czy naprawde potrzebjesz MD, żeby wystawić aukcje tych nindż od 1 pln ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zagłosowałem na NIE, ponieważ termin przesyłania listy domen był wystarczająco długi i mówienie że jest termin urlopów mnie śmieszy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak na marginesie to termin i miejsce MD były już znane w maju - trochę czasu było :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poziom i jakość domen na aukcji nie zależy ode mnie. Na pewno byłoby trochę więcej bardzo dobrych domen, gdybym przyjmował te z cenami startowymi kilkadziesiąt tysięcy PLN, ale czy to by w czymś pomogło.

 

Mysle, ze na pewno by pomoglo skupienie na dobrych domenach zamiast na tej marketingowej 1zl.

 

z niecierpliwoscia czekam na MD Premium (premium oczywiscie nie jest nawiazaniem do zadnej firmy) gdzie beda TOPOWE domeny nawet od xx xxx zl w gore

Zalozmy np ze beda to Top50 najlepszych domen - chocby telefony.pl wystawione od xxx xxx+

Na takiej aukcji mysle ze pojawily by sie "grube ryby" - o ile uslysza ze chodzi o powazne pieniadze. Nie bedzie wtedy zal zaplacic xxx zl za bilet na konferencje. Wrecz przeciwnie... mysle ze wtedy mozna zrobic promocyjny bilet za 1zl dla pierwszych 50 osob (bez hotelu i innych duperel lol) - to jest promo i widzialna zaleta zeby sie skusic na MD.

Na "allegro" 2011 malo kto wystawi domeny ktore inni inwestorzy chcieli by zobaczyc w akcji. Czas kupna od 1zl juz dawno minal dla wiekszosci nazw.

 

Jak MD2011 okaza sie klapa jesli chodzi o aukcje to tylko nie win, inwestorow ze nie chcieli wystawic domen.

Jestem przekonany, ze chca ale od konkretnej kasy xx.xxx a nie 1zl

Posluchaj czasem, co mowia ludzie na forum. Do kolejnej konferencji (o ile konkurencja tego nie zrobi) jest rok. Fajnie zaskoczyc inwestorow taka aukcja premium.

 

Trzymam kciuki.

 

ps. zaraz sie pojawi kwestia ze duze firmy nie musza kupowac (one nazywaja to przeplacaniem) Topowych domen. tak mowia, ale jak jak sie pojawi okazja to placa. Przeciez co maja mowic publicznie? Ze chca zaplacic 500,000zl za domene? Przeciez oni moga zaplacoc max 10,000zl np za telefony.pl bo nie widza wiekszej wartosci czy tez monetaryzacji serwisu.

Czasem wydaje mi sie, ze promowane maja byc tanie domeny, zamiast dobrych domen i na tym pozosalo MD.

Jak dla mnie to MD ma byc takim pomostem do swiata domen wliczajac to ludzi spoza naszego grona. MD nie powinno byc kolejna publiczna aukcja domen D2D (od tego jest gielda AM, Premium, AZ i cala reszta).

 

ps2. telefony.pl nie nalezy do mnie i nikt mi nie placi zeby promowac ta domene - po prostu podalem przyklad

Edited by vips

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że powinno pojawić się w zestawieniu więcej klasowych domen, bo poziom tegorocznych domen na aukcję jest bardzo słaby. Sporo domen wystawionych jest od 1 zł, nic dziwnego, bo cena startowa jest w większości przypadków adekwatna do jakości domeny. Jeśli aukcja ma być promocją branży to potrzeba lepszych domen, choćby ich ceny startowe wynosiły x.xxx czy xx.xxx.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na aukcji jest miejsce dla dobrych i droższych domen. Wystarczy przysłać propozycje na email (szczegóły znajdują się na stronie aukcji MD).

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
z niecierpliwoscia czekam na MD Premium (premium oczywiscie nie jest nawiazaniem do zadnej firmy) gdzie beda TOPOWE domeny nawet od xx xxx zl w gore

Zalozmy np ze beda to Top50 najlepszych domen - chocby telefony.pl wystawione od xxx xxx+

Na takiej aukcji mysle ze pojawily by sie "grube ryby" - o ile uslysza ze chodzi o powazne pieniadze.

(...) zaraz sie pojawi kwestia ze duze firmy nie musza kupowac (one nazywaja to przeplacaniem) Topowych domen. tak mowia, ale jak jak sie pojawi okazja to placa. Przeciez co maja mowic publicznie? Ze chca zaplacic 500,000zl za domene? Przeciez oni moga zaplacoc max 10,000zl np za telefony.pl bo nie widza wiekszej wartosci czy tez monetaryzacji serwisu.

(...) Jak dla mnie to MD ma byc takim pomostem do swiata domen wliczajac to ludzi spoza naszego grona.

 

Jeśli aukcja ma być promocją branży to potrzeba lepszych domen, choćby ich ceny startowe wynosiły x.xxx czy xx.xxx.

 

Powyższe wypowiedzi vipsa i blazeja są bardzo słuszne. Jeśli MD pretendujące do miana:

- najważniejszej,

- elitarnej,

- najstarszej,

- najpoważniejszej,

- najbardziej prestiżowej,

- itp. itd.

imprezy branży domenowej, to musi przyciągać poważnych klientów spośród KK. Pisząc "przyciągać" nawet nie myślę o indywidualnym zapraszaniu tego, czy innego KK. Przedstawiciele wszystkich branż od rozrywki po przemysł ciężki (czy chociażby agencje reklamowe pracujące dla nich) słysząc, że jest taka impreza (najważniejsza, elitarna, etc.) sami będą się pojawiać. I nawet jeśli się pojawią, to co zobaczą? Domeny wystawione od 1 PLN, które sprzedadzą się (może) za średnio-niskie xxxx. To ma być zachętą dla KK lub ich agencji na poważne traktowanie takich imprez? Moim zdaniem, o ile wolno mi jako domenowemu czeladnikowi coś radzić takiemu autorytetowi jak DD, koncepcja MD była bardzo dobra. Swego rodzaju elitarność (markowe hotele, itp.), obecność dobrych domen (Kangur w swojej sondzie pokazuje, że były na poprzednich aukcjach hity typu lekarze.pl) i w drugiej lub trzeciej edycji tego typu imprezy powinna ona wychodzić z zamkniętego kręgu inwestorów domenowych na świat klientów końcowych. Po pierwszych, drugich MD powinno sie pomyśleć o działaniach promocyjnych: PR, informacje do mediów, także specjalistycznych, obecność na co ważniejszych branżowych targach, a już na pewno targach związanych z szeroko rozumianą branżą reklamową.

Tymczasem MD idzie w kompletnie przeciwnym kierunku - zamykanie się w świecie domainingu, domeny wystawiane od 1 PLN. Poprzednicy w dyskusji słusznie napisali, że "potrzeba lepszych domen, choćby ich ceny startowe wynosiły x.xxx czy xx.xxx", ja dodam nawet xxx xxx. Aukcja domen ma być swego rodzaju słupem reklamowym dającym taki oto przekaz:

"ludzie biznesu popatrzcie, dobre domeny to ważny element waszej promocji, jak każda niepowtarzalna rzecz mogą one kosztować nawet xxx xxx, ale to są sumy, które de facto wam się zwrócą, bo poprawią skutecznośc reklamy, nie mówiąc o prestiżu posiadania wyjątkowej w waszej branży domeny" gdy taki przekaz dotrze do najważniejszych firm z danej branży, niejako siłą rozpędu przejdzie to do coraz mniejszych firm z branży, którzy oczywiście nie kupią domeny za xxx xxx, ale będą wiedzieli, że nieco słabsza domena (oczywiście nie ninja) jest warta tych xxxx, czy xx xxx. Sama aukcja, moim zdaniem, powinna być taką wisienką na torcie, ciekawostką. Nie jest ważne, czy tego konkretnego dnia na MD sprzeda się 5, 10, czy 50 domen. W dobie giełd AM, Premium, itp. można wystawiać i sprzedawać domeny na okrągło (to tak jak z samochodami, 20-30 lat temu była tylko giełda na warszawskiej Ochocie, potem Bemowo, potem Słomczyn, a teraz są autokomisy i giełdy internetowe). Aukcja powinna być przekazem: "domena xxxxxx.pl kosztuje xxx xxx bo jest naprawde tyle warta. Jedna sprzedana za 100k domena i odpowiedni PR-owski komunikat spowoduje, że media będą podawać, że takie coś jak domena potrafi kosztować 100k. Zobaczcie, że wystarczył jeden news, że jakiś Chińczyk kupił i sprzedał domenę z nazwiskiem piosenkarki, czy tenisistki, aby podawały to wszystkie serwisy.

Myślę, że obraz szeroko rozumianego biznesu jest na forum DI nieco wypaczony. Coraz mniej jest na forum (myślę o aktywnej obecności) osób prowadzących swe domenowe interesy z poważnymi KK, gdzie w grę wchodza poważne sumy. Przeważają wpisy dotyczące coraz to słabszych ninji, a sprzedaż za 1,5k spotyka się z powszechnymi gratulacjami. Powiedzmy sobie szczerze, w kontekście domenowego rynku, to jest plankton. W tym tygodniu byłem na dwudniowej imprezie integracyjnej (nie szkolenie, ot takie spotkanie przed sezonem), gdzie firma zapłaciła z góry ryczałtem na sam alkohol w openbarze podczas wieczornej imprezy 120 PLN od osoby, do tego nocleg i posiłki 350 PLN/os + te 120 PLN = 470 PLN x 20 osób, to prawie 10k, takich spotkań w całej Polsce było 14, co daje ok. 140k. Czy firmy tego typu naprawdę nie stać na zakup domeny za 50k? Oczywiście, że stać, tylko oni jeszcze mogą nie wiedzieć, że:

domena to też towar, taki jak ich brand, że zwiększa ich prestiż, że jest to swego rodzaju lokata, etc. I temu, aby to uświadomić powinno mieć na celu - dumnie powiem - środowisko domenowe. Dotychczas jedynym, który zaczął coś efektywnie robić w tym kierunku był DD (idea stowarzyszenia zmarła śmiercią naturalną) i były szanse, że to wszystko, napiszę w skrócie, nakręci domenowe lobby. Niestety, widać, ze tegoroczne MD będzie krokiem w tył. Miałem nawet napisać, że będzie strzałem w stopę, ale po pierwsze stopa DD pozostanie cała, bo sam w sobie jest juz taką marką, że samoizolacja MD nie przeszkodzi Mu w prowadzeniu własnych domenowych interesów, a po drugie wygląda na to, że rolę domenowego lobby (trzymając się już tego określenia) przejmuje ktoś inny.

Nie chcę chwalic dnia przed zachodem słońca, ale sam fakt zapisania w zapowiedziach imprezy (pomijam sformułowania na wyrost, że "największa", itp.) że "konferencja (...) skierowana jest do szerokiego grona odbiorców, w tym przedsiębiorców, inwestorów i właścicieli serwisów internetowych" już wskazuje, że kierunek jest dobry. Gdy do tego dodamy fragment agendy:

"przeznaczona (ta impreza) dla przedsiębiorców, którzy chcą wykorzystać potencjał, jaki drzemie w domenie jako marce. Pokażemy, jak budować wartość firmy z wykorzystaniem domeny i jak pozyskiwać domeny w świetle obowiązujących przepisów prawnych"

to wypada tylko poczekać ilu i jakich tych "przedsiębiorców" uda sie organizatorom przyciągnąć. Jeśli będzie, to znacząca ilościowo i jakościowo grupa, to będzie znaczyło, że organizatorzy DM idą lepszą ścieżką.

Część domainerów próbuje działac w tym kierunku. Wiem o różnych ciekawych inicjatywach, sam współuczestniczę w pewnym projekcie mającym dotrzeć do KK z różnych jako docelowych klientach środowiska domeniarskiego. Sądzę, że tu tkwi ogromny potencjał branży domenowej. Wiadomo jednak, że robiąc to "z doskoku" i mając ograniczony budżet oraz brak wyrobionej "marki" jaką ma na przykład DD, szanse są mniejsze, a czas dłuższy.

Reasumując.

Życzę powodzenia wszystkim domenowym inicjatywom, zarówno MD, DM, jak i wszystkim innym mającym na celu wyjście "na drugą stronę lustra", bo na razie jesteśmy głównie po jednej stronie przeglądając sie w tym lustrze i domeny w większości odbijają się od jednego domainera do drugiego jak lustrzane zajączki. Z rzadka - zbyt rzadko coś większego (droższego) przemyka na "drugą stronę" do świata KK, a zamknięcie wśród tych luster powoduje, że KK tez nie do końca widzą, co tam w środku naprawdę jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To wystawcie lepsze domeny, gdyż o kupnie nie może być raczej mowy, co pokazała ostatnia aukcja. Może Daniel zrobi głosowanie dla 5 dodatkowych megadomen?

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
To wystawcie lepsze domeny, gdyż o kupnie nie może być raczej mowy, co pokazała ostatnia aukcja.

 

przeciez nie w kazdej chwili kazdy towar znajduje nabywce (czy hotels.pl NAPEWNO sie sprzeda???)

czasami chodzi o to aby taki towar szerzej pokazac

i wlasnie MD moze i powinien byc takim przekazem

Czy zmieniac reguly po ustaleniu domen -moze juz za pozno? a moze nie?

zostawiam to Danielowi ale moim zdaniem na MD powinny byc domeny od 1PLN i od xx.xxx

chyba, ze uleglismy demagogii antyweb.pl :) i wszystkie domeny sa warte niewiele ponad 1PLN :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
z niecierpliwoscia czekam na MD Premium (premium oczywiscie nie jest nawiazaniem do zadnej firmy) gdzie beda TOPOWE domeny nawet od xx xxx zl w gore

Zalozmy np ze beda to Top50 najlepszych domen - chocby telefony.pl wystawione od xxx xxx+

Na takiej aukcji mysle ze pojawily by sie "grube ryby" - o ile uslysza ze chodzi o powazne pieniadze.

A tak z czystej ciekawości, to jakie powinny być ceny tych TOP50? Jako pierwszy X = 1, 3, 3, 5 czy 9?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] chyba, ze uleglismy demagogii antyweb.pl :) i wszystkie domeny sa warte niewiele ponad 1PLN :rolleyes:

To, że licytacja domen rozpoczyna się od 1 PLN nie oznacza, że tyle są warte.

 

Dobry przykład to aukcje MeetDomainers domen fotografie.pl od 1 PLN do 26 000 PLN, obiektywy.pl od 1 PLN do 8 000 PLN, graficy.pl od 1 PLN do 7 800 PLN itd.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narzekacie że słabe domeny, licytacje od 1 zł, słaby poziom itp. nie podoba Wam się to nie wystawiajcie domen na tej imprezie i nie uczestniczenie w niej, nikt Was nie zmusza, jestem ciekaw który z Was odważy się i zorganizuje podobną konferencję na takim poziomie, nie musicie odpowiadać bo już znam odpowiedź :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×