Jump to content
piranha

dzień darmowej dostawy

Recommended Posts

w wybranych sklepach jesli cos zamówicie nie zapłacicie kosztów dostawy

 

ja szukam i zamawiam kurierem :rolleyes:

 

sporo sklepów w tym roku

 

http://www.dziendarmowejdostawy.pl/ przyznać się który ma IDN ? bo zaparkowany ;) dzisiaj o tym sporo szumu to pewnie kliki będą

 

 

 

 

parterem jest między inny cupsell (niezła :) swoją droga) zrobiłem tam kiedyś "domeniarską " koszulkę ale nikt sie nie skusił :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na bazie Dnia Darmowej Dostawy niektóre e-sklepy też mają w wybrane dni, weekendy darmową dostawę lub za niską cenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś (02.12.2014) po raz kolejny ma miejsce Dzień Darmowej Dostawy.

 

http://www.dziendarmowejdostawy.pl/

 

raj nie tylko normalnych zakupowiczów, ale również dla domainerów:

 

warto obejrzeć sobie domenki, na jakich postawiono sklepy, warto popatrzeć na literówki, warto zobaczyć swoje przyszłe ofiary - sklkepy, które nie dadzą rady i upadną w ciągu roku, aby można było przechwycić domenę.

 

Inna sprawa, że sprawdzając whois domen e-sklepów uczestniczących w akcji można wyciągnąć wiele ciekawych wniosków, jak np. takie, czy warto kupować i czy sklepowi można zaufać. Już znalazłem jeden taki stojący na domenie .com, dla którego domena została zarejestrowana 19.11 br. czyli 2 tygodnie temu i w dodatku ma Whois Data Protection . Specjalnie na DDD powstał? Nie musi tak być, ale może.

 

Udanych zakupów!

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie słyszałem nigdy o takim wydarzeniu. Jakoś mi zawsze gdzieś umknęło..

 

Warto faktycznie przeglądnąć stronę i zrobić analizę o której napisał @umberto.

 

Swoją drogą osobiście uważam, że fakt nieposiadania przez organizatora (eKomercyjnie.pl) w takiej internetowej akcji wersji idn domeny nie świadczy o pełnym profesjonalizmie. Bierze udział w akcji naprawdę sporo e-sklepów i dziwię się, że ktoś odpowiedzialny za ten projekt nie zadbał o tak prostą rzecz. Tak dla zasady, aby kontrahenci mieli pełen komfort współpracy.

Tym bardziej, że wiele sklepów biorących udział w akcji posiada wersje idn swojej sklepowej domeny.

Jak pisze na głównej stronie: "Dzień Darmowej Dostawy jest organizowany od 2009 roku!" ...

 

Myślę, że 6 lat było odpowiednim czasem aby dorzucić sobie do kompletu wersję z "ń".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swoją drogą osobiście uważam, że fakt nieposiadania przez organizatora (eKomercyjnie.pl) w takiej internetowej akcji wersji idn domeny nie świadczy o pełnym profesjonalizmie.

 

 

Hehe, i co jeszcze? Może powinni odkupić DDD.pl ? 7.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Hehe, i co jeszcze? Może powinni odkupić DDD.pl ? 7.gif

 

Wtedy by mieli już bardzo dobrą domenę.

 

A wracając do wersji idn - tam nie trzeba było sytuacji żeby odkupić. Wystarczyło zarejestrować za 10 zł ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robiłem dzisiaj świąteczne zakupy - kupiłem 7 przedmiotów w 5 różnych sklepach internetowych, które również są w akcji "dzień darmowej dostawy". Darmowa dostawa jest owszem, ale przeważnie od 200-300zł (co w zasadzie jest w co drugim sklepie), albo też do odbioru w jakimś śmiesznym punkcie (np. małpka express), gdzie pewnie i bez akcji jest taka dostępna opcja darmowo (lub też za jakieś 2.99).

 

Dobra reklama trzeba przyznać, terminu lepszego wybrać też nie mogli na akcje (akurat przed świętami). Nie wiem czego się w sumie spodziewałem - chyba, że faktycznie są te darmowe dostawy na normalnych warunkach :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak można cokolwiek znaleźć tam - tzn. zbiorcza wyszukiwarka produktów po tych 2500 sklepach gdzieś jest?

Chcesz kupić coś na siłę bo możesz oszczędzić 7-12zł na przesyłce? Kupowanie na siłę nie kojarzy mi się z oszczędnością.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chcesz kupić coś na siłę bo możesz oszczędzić 7-12zł na przesyłce? Kupowanie na siłę nie kojarzy mi się z oszczędnością.

tym bardziej w okresie przedświątecznym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i na 99% nic nie kupię, ale chciąłem po prostu wyszukać i porównac ceny, bo je znam, a jak by co to zawsze jest cache od tego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chcesz kupić coś na siłę bo możesz oszczędzić 7-12zł na przesyłce? Kupowanie na siłę nie kojarzy mi się z oszczędnością.

Na siłę nic nie trzeba. Raczej jest to dla tych co i tak chcą kupić dużo prezentów na święta.

 

Z drugiej strony jeśli chcesz kupić prezenty online, bo są tańsze, co stwierdzasz po zrobieniu showroomingu i masz długą liste zakupową, to dlaczego nie skorzystać z DDD? Jeśli sklepy łudzą się, że zdobędą powracających klientów, to są w błedzie, jeśli pozwalają się łupić dopłacając do kosztów wysyłki to ich problem.

 

Jedyne co, to trzeba uważać na niecne praktyki e-sklepów podczas DDD. Np. normalnie ceny są X zł, ale nagle podczas DDD towary drożeją (wiadomo, trzeba sobie zrekompensować dopłatę do wysyłki). Takie praktyki się zdarzają, np. widziałem w jednym z e-księgarń wczoraj, cena książki zaraz po północy i odświeżeniu strony ofertowej nagle skoczyła o złotówkę. Innym sposobem są często zawyżone koszty transportu, widziałem np. koszt kuriera za 30 zł (zwykła mała paczka, żadne tam niewymiarowe gabaryty), co przy zakupach za 30 zł przyznasz, że jest problemem.

 

Ja nie mam nic przeciwko temu, aby były limity, np. że trzeba zamówić przynajmniej za 20 zł, albo 50 zł w trakcie DDD, co według mnie jest rozsądne. Gdybyś normalnie kupował za cenę do 50 zł, to przyznasz, że 15 zł za kuriera stanowi jednak poważny koszt dodatkowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzadko kupuję na allegro, dlatego proszę o wyjaśnienie. Proszę spojrzeć na te dwie aukcje:

http://allegro.pl/termos-1l-thermos-everyday-czerwony-i4855422988.html

Tutaj dostawa jest darmowa, znalazłem że sprzedający jako sklep bierze udział w akcji DDD stąd być może jest to powiązane z darmową przesyłką.

Druga aukcja:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4840777714

Tutaj przesyłka również jest darmowa i to przy niskim pułapie cenowym, sprzedający ma mało komentarzy więc zakładam, że nie jest to sklep. Pytanie jest takie: czy jest to związane z DDD i po północy doliczany będzie koszt przesyłki, czy może jest to indywidualne ustawienie sprzedawcy i wysyłka jest zawsze darmowa? Można to jakoś sprawdzić?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzadko kupuję na allegro, dlatego proszę o wyjaśnienie. Proszę spojrzeć na te dwie aukcje:

http://allegro.pl/termos-1l-thermos-everyday-czerwony-i4855422988.html

Tutaj dostawa jest darmowa, znalazłem że sprzedający jako sklep bierze udział w akcji DDD stąd być może jest to powiązane z darmową przesyłką.

Druga aukcja to raczej oferta prywatna.

 

Pierwsza aukcja to sklep i może być, że wysyłka jest zawsze darmowa, a udział w DDD tylko zwiększa mozliwość dotarcia do klientów.

Jedyna metoda, to sprawdzić w cache google jakieś zakończone oferty, ale może to być trudno. Samo chace'owanie tego e-sklepu nie daje wyników.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×