Jump to content
hsqva

Co dalej Polska.pl?

Recommended Posts

Ja to jestem netowy laik i sie nie znam, wiec czy ktos moglby mi wyjasnic, czy to:

 

----------------------------------

GET / HTTP/1.1[CRLF]

Host: dziedzictwo.polska.pl[CRLF]

Connection: close[CRLF]

User-Agent: Web-sniffer/1.0.37 (+http://web-sniffer.net/)[CRLF]

Accept-Encoding: gzip[CRLF]

Accept-Charset: ISO-8859-1,UTF-8;q=0.7,*;q=0.7[CRLF]

Cache-Control: no-cache[CRLF]

Accept-Language: de,en;q=0.7,en-us;q=0.3[CRLF]

Referer: http://web-sniffer.net/[CRLF]

[CRLF]

HTTP Response Header

Name Value Delim

Status: HTTP/1.1 301 Moved Permanently

Date: Thu, 08 Dec 2011 20:03:31 GMT

Server: Apache/2.2.14 (Unix) PHP/5.3.1 DAV/2 mod_ssl/2.2.14 OpenSSL/1.0.0a

Location: http://www.gazeta.pl/ Content-Length: 229

Connection: close

Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1

----------------------------------

 

oznacza, że cala Polska(.pl) buduje teraz swoją stolicę (gazetę)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja to jestem netowy laik i sie nie znam, wiec czy ktos moglby mi wyjasnic, czy to:

 

[...]

 

oznacza, że cala Polska(.pl) buduje teraz swoją stolicę (gazetę)?

 

...oznacza to tyle że PR obu domen: 6 i 7 (cała moc SEO) zostaje powoli przekierowywana razem z ruchem na gazeta.pl

Swoją drogą ciekawe co na to Ci wszyscy co przez lata pomagali budować ten ruch udostępniajac swój czas i materiały.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zawsze. Dropped na przykład oferuje usługę dzierżawy domen, która nie oznacza przeniesienia praw do domeny na dzierżawcę.

 

...jeszcze raz przeczytaj co napisałem:

 

Domeny zawsze są dzierżawione. Dlatego mamy abonentów a nie właścicieli.

To jest oczywiste, a gra słówkami ma na celu IMO odwrócenie uwagi od meritum.

 

To jakie sa warunki dzierżawy to inna sprawa, ale zawsze jest to dzierżawa.

Dlatego we whois widnieje informacja o abonencie.

 

Jesli NASK wydzierżawił domeny na warunkach "specjalnych" to nie stanowiłoby chyba problemu aby jasno określić na jakich. :P

Zresztą jeśli Agora miałaby kontynuować prace nad portalem Polska.pl / wykorzystywać domeny do promocji kraju to wystarczyło by NASK zrobił przekierowanie lub zmienił DNSy bez zmiany abonenta.

 

Sądzac jednak po obecnych przekierowaniach i w/w faktach, raczej nie liczyłbym na portal informacyjny promujący nasz kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przykro mi to mówić ale jeśli PSID nie ma sił [inne słowo] aby zająć stanowisko w tej sprawie, aby wydać zwykłe oświadczenie, to znaczy, że ..?

 

I wydał - http://www.di.pl/index.php?showtopic=77156...view=getnewpost

 

Na razie opublikowane jest tu na forum, ale jutro będzie przesłane do mediów, bo dziś jest już dość późno. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatni akapit:

niezależnie od tego czy te domeny będzie tylko dzierżawić czy mieć do nich pełne prawa.

trochę jakby zaprzeczacie temu co napisaliście w poprzednim akapicie, że w przypadku domen dzierżawa jest tożsama z własnością.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatni akapit:

 

trochę jakby zaprzeczacie temu co napisaliście w poprzednim akapicie, że w przypadku domen dzierżawa jest tożsama z własnością.

 

Dobra uwaga. :P To chyba się "podświadomość" odezwała, bo ja zmieniałem tę końcówkę i jakoś tak uważam, że jak jestem abonentem to jestem właścicielem i mam pełne prawa do domeny, ale nie pasuje to do wcześniejszej całości, taka "prywata" - zaraz zmienię lub usunę.

 

EDIT: zrobione.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
...jeszcze raz przeczytaj co napisałem:

 

Domeny zawsze są dzierżawione. Dlatego mamy abonentów a nie właścicieli.

To jest oczywiste, a gra słówkami ma na celu IMO odwrócenie uwagi od meritum.

 

To ja jeszcze raz ci powtórzę, że dzierżawa i abonament to nie to samo.

 

Jedna z najważniejszych róznic to taka, że umowa abonamentowa dotycząca utrzymania domeny jest ZAWSZE zawarta na czas nieokreślony, zaś umowa dzierżawy zwykle zawarta jest na czas określony, zaś po jej wygaśnięciu dzierżawca zobowiązany jest do zwrotu dzierżawionego podmiotu.

 

Zawarcie przez Agorę umowy dzierżawy sugeruje, iż będą korzystać przez jakiś czas z domen które nadal pozostają w gestii NASK i mogą być po wygaśnięciu umowy dzierżawy zagospodarowane inaczej i przez kogoś innego.

 

Zawarcie umowy abonamentowej oznacza de facto, że Agora stała się właścicielem domen i nikt nigdy nie będzie miał do nich prawa, chyba że domeny nie zostaną opłacone.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedna z najważniejszych róznic to taka, że umowa abonamentowa dotycząca utrzymania domeny jest ZAWSZE zawarta na czas nieokreślony, zaś umowa dzierżawy zwykle zawarta jest na czas określony, zaś po jej wygaśnięciu dzierżawca zobowiązany jest do zwrotu dzierżawionego podmiotu.

 

No tak jest to różnica, ale skoro NASK nie podał długości i warunków dzierżawy to mona zakładać, że są one na tyle długie (np. 30 lat), że nie robi to wielkiej różnicy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Góra urodziła mysz :P Trochę mało to będzie optymistyczne ale PSID potrzebowało by co najmniej odczytu przed sejmem żeby przyciągnąć pożądaną uwagę, jakby co to mogę użyczyć telefonu do kontestacji - zawsze skrzykną kilka osób :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
co najmniej odczytu przed sejmem żeby przyciągnąć pożądaną uwagę

 

Albo żeby któreś medium, do których będziemy pisać to opublikowało i ktoś to wykopał na główną. :P Mówienie o czymś w sieci też by przyciągnęło uwagę, no ale zobaczymy.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albo żeby któreś medium, do których będziemy pisać to opublikowało i ktoś to wykopał na główną. :P Mówienie o czymś w sieci też by przyciągnęło uwagę.

 

Trzeba tą sprawą zainteresować polityków nie lubiących rządu i Agory :P To dobry temat dla demagogów ( POlskę sprzedali!). Sugeruję więc rozesłanie tej informacji do opozycji. Opcja polityczna tak naprawdę nie jest ważna, najważniejsze żeby ktoś ten temat podchwycił i podsunął mediom.

Jakby się dobrze zakręcić to może jakaś pikieta pod NASKIEM... :)

 

No tak jest to różnica, ale skoro NASK nie podał długości i warunków dzierżawy to mona zakładać, że są one na tyle długie (np. 30 lat), że nie robi to wielkiej różnicy.

 

Robi dużą róznicę. Umowę dzierżawy można w każdej chwili rozwiązać. Z umową abonamentową utrzymania domeny jest troche inna sprawa. Co prawda regulamin NASK bierze pod uwagę rozwiązanie umowy ale to jest martwy zapis. Jeśli abonent nie łamie regulaminu ani prawa, opłaca domenę to nikt mu tej domeny nie zabierze.

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sugerowałbym zamieścić treść oświadczenia na stronie http://psid.pl a w wiadomościach do mediów podać link do tego oświadczenia. Prawdopodobnie jeśli media zamieszczą gdzieś to oświadczenie to raczej we fragmentach, ale może wrzucą link do całości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I wydał - http://www.di.pl/index.php?showtopic=77156...view=getnewpost

 

Na razie opublikowane jest tu na forum, ale jutro będzie przesłane do mediów, bo dziś jest już dość późno. :P

 

... a gdzie czas na ew. poprawki? Nie mówię o merytorycznych ale o "wygładzeniu" tekstu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że w oświadczeniu powinien znaleźć się punkt dotyczący niejasnych zasad zawarcia umowy z Agora.

Nie odbył się żaden przetarg, poinformowane zostały jedynie wybrane Spółki - my o tym wiemy, jednak media nie, a to moim zdaniem bardzo ważna kwestia.

 

Można pokusić się jeszcze o powołanie się na sytuację w innych krajach europejskich - Niemczech, Francji, Hiszpanii itp. gdzie domeny z nazwą kraju w zdecydowanej większości pozostają pod kontrolą państwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
... a gdzie czas na ew. poprawki? Nie mówię o merytorycznych ale o "wygładzeniu" tekstu.

 

No jeśli to nie poszło "w eter" to jeszcze można powygładzać, ja przyznam, że nie jestem za dobry w wygładzaniu, jak masz jakieś pomysły to poproszę wysłanie ich na PW. :P Można dziś jeszcze nanieść jakieś drobne poprawki, mi się wydawało, że w paru miejscach zgrzyta coś gramatycznie, ale myślałem, że to takie przelotne wrażenie tylko. :P

 

Wydaje mi się, że w oświadczeniu powinien znaleźć się punkt dotyczący niejasnych zasad zawarcia umowy z Agora.

Nie odbył się żaden przetarg, poinformowane zostały jedynie wybrane Spółki - my o tym wiemy, jednak media nie, a to moim zdaniem bardzo ważna kwestia.

 

Można pokusić się jeszcze o powołanie się na sytuację w innych krajach europejskich - Niemczech, Francji, Hiszpanii itp. gdzie domeny z nazwą kraju w zdecydowanej większości pozostają pod kontrolą państwa.

 

Dziękuję za pomysły - faktycznie o tym też warto wspomnieć. W sumie im więcej konkretów tym konkretniej i poważniej powinno to być potraktowane.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
No jeśli to nie poszło "w eter" to jeszcze można powygładzać, ja przyznam, że nie jestem za dobry w wygładzaniu, jak masz jakieś pomysły to poproszę wysłanie ich na PW. :P Można dziś jeszcze nanieść jakieś drobne poprawki, mi się wydawało, że w paru miejscach zgrzyta coś gramatycznie, ale myślałem, że to takie przelotne wrażenie tylko. :)

 

 

 

Dziękuję za pomysły - faktycznie o tym też warto wspomnieć. W sumie im więcej konkretów tym konkretniej i poważniej powinno to być potraktowane.

 

Merytorycznie wszystko ok.

Gramatycznie ... Tak, zgrzyta :P

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Merytorycznie wszystko ok.

Gramatycznie ... Tak, zgrzyta :P

 

Da radę poprawić jeszcze. :P Detale przynajmniej.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka uwag kosmetycznych do oświadczenia, jeśli można:

 

Zamiast: "Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Domen wyznaje pogląd, ..." bardziej zręcznie będzie:

"Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Domen uważa, ..."

 

Zamiast: "zaprzecza zasadzie transparentności, która powinna przyświecać..." raczej powinno być:

"zaprzecza zasadzie transparentności, jaka powinna przyświecać..."

 

Zamiast: "które to wydzierżawiło te domeny od NASK." raczej powinno być:

"który to wydzierżawił te domeny od NASK."

 

Zamiast: "treści te będą zgodne z obowiązującymi faktami." napisałbym:

"treści te będą zgodne z faktami."

 

"A w miarę możliwości również publikacji tego oświadczenia ze strony Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Domen."

Zdanie wydaje się nie do końca zrozumiałe, może lepiej tak:

"A w miarę możliwości również publikację niniejszego oświadczenia Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Domen."

 

Brakuje też ze 2-3 przecinków.

 

Sorry za upierdliwość, ale to mi się tak od razu rzuciło w oczy.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da radę poprawić jeszcze. :P Detale przynajmniej.

 

Napisałem. Przesłałem. Niestety, to była "przebudowa" totalna :P. Żartuję. Uporządkowałem tylko tekst, a że był długi, to zeszło trochę ...

 

Idę spać. Treści merytorycznej nie ruszyłem.

Ważna rzecz: w treści oświadczenia NASK nie ma ani jednego słowa "dzierżawa". W naszym, będzie tego trochę a mamy się merytorycznie wypowiedzieć w odniesieniu do oświadczenia NASK. To tak na gorąco moje przemyślenia, pod rozwagę co z tym zrobić...

Również ewentualnie z długością całości. Nie wiem, czy media będą w stanie przetrawić długi tekst. "Wyjmą" stamtąd to co będą chciały ...

Dzisiaj mnie nie ma. Śpię :)

 

Pzdr.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomijając kilka niuansów, o których już tutaj napisało, muszę przyznać, że całość wygląda lepiej niż się tego spodziewałem :P

Ale dobrze by było aby ktoś się pod tym podpisał.

Nie dość, że stronka PSiD jest dosyć skromna i nie przedstawia zarządu stowarzyszenia ani nie udostępnia żadnego kontaktu, to jeszcze pod oświadczeniem nikt się nie podpisał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytałem na szybko.

Myślałem, że będą podnoszone zarzuty niegospodarności w związku z brakiem informacji o warunkach dzierżawy. Pisanie wszędzie, że te domeny są takie ważne dla mnie nie ma sensu. Tak naprawdę chodzi o "przekręt" w wykonaniu N... a nie o to co to za domeny. Równie dobrze mogła to być domena pokoj.pl czy też ropa.pl Nazwa nie ma dla mnie znaczenia.

A może stowarzyszenie próbowałoby złożyć zawiadomienie w prokuraturze w związku z podejrzeniem niegospodarności i działaniem na szkodę N...? Nie wiem czy coś takiego jest możliwe ale ja bym uderzał w tym kierunku. Prokuratura, rząd, NIK i kilka innych instytucji. I wszędzie podnosić zarzut ewentualnej niegospodarności oraz braku przejrzystości w postępowaniu, które wyłoniło dzierżawcę.Przecież N... jest finansowany z budżety czyli pieniędzy nas wszystkich.

 

EDIT:

Może by tak do Palikota uderzyć?

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • Odświeżam temat. Koniec aukcji dziś i jutro. Obie aukcje konczą się o godzinie 22:00
    • Dziś koniec https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605852/
    • Jutro zakończenie aukcji
    • Guliwer.pl   100 pln netto poprzez AM   OFERTA WAZNA DO 7 DNI   kontakt w watku lup PM
    • vsport.pl   Zdominuj rynek sportowy z vsport.pl !   Teraz masz szansę przekształcić swoją pasję w dochodowy biznes dzięki domenie vsport.pl. Ta wyjątkowa i zapadająca w pamięć domena otwiera przed Tobą nowe możliwości na rynku sportowym w Polsce.   Jakie korzyści możesz mieć z posiadania domeny vsport.pl ?   1. Wyjątkowa i łatwa do zapamiętania: Domena vsport.pl to nie tylko pusty adres internetowy. To "pierwszy krok" do wybicia się na tle konkurencji, przyciągając uwagę klientów, partnerów biznesowych oraz inwestorów.   2. Zaufanie klientów: Profesjonalna domena, która jest ikoną sportu, buduje zaufanie klientów i wzmacnia wizerunek Twojej marki jako lidera w branży.   3. Szerokie pole możliwości: Niezależnie od tego, czy chcesz prowadzić sklep sportowy online, organizować wydarzenia sportowe czy być vlogerem, blogerem z pasją do sportu, domena vsport.pl jest idealnym fundamentem dla Twojego sukcesu.   Nie przegap wyjątkowej okazji! Rynek sportowy w Polsce czeka na lidera Twojej niszy, który będzie inspirował, angażował i dostarczał najwyższej jakości produkty i usługi. Domena vsport.pl to Twój mistrzowski klucz do sukcesu w tej pasjonującej podróży.
    • postrzelamy.pl postrzelajmy.pl   Zapraszam do zakupu i składania ofert: postrzelamy.pl postrzelajmy.pl  
    • thetimes.pl   Sprzedam domenę thetimes.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Okazyjna cena. Zapraszam!
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      902

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×