Jump to content
Interson

AZ.pl - opinie i sugestie

Recommended Posts

ja z zasady od pół roku nie korzystam, dziś mnie coś poniosło by zaoszczędzić kilkanaście złotych i wykorzystać ich promocję.

i żałuję

 

rejestracja 11 domen zajęła w sumie godzinę czasu i tak musiałem dzwonić do BOK by zrobili to za mnie, bo błąd za błędem wyskakiwał przy rejestracji.

 

1. przy hurtowej rejestracji domeny wolne miały status zajętych;

2. kod promocyjny nie przyjęty, raz jest wolny, następnym razem już wykozrystany

3. kasa na koncie jest, rejestracja przyjęta a za chwilę dostaję maila, że rejestracj nieudana. a domeny nadal wolne leżą.

4. no i oczywiście na moim koncie jest faktura ale co fajniejsze a kasa w panelu też jest.

 

ubaw aż do lekkiego wku(...) rzenia się

 

poczekam do poniedziałku, pewnie czeka mnie absurdów część druga.

 

Paulinho

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja z zasady od pół roku nie korzystam, dziś mnie coś poniosło by zaoszczędzić kilkanaście złotych i wykorzystać ich promocję.

i żałuję

 

rejestracja 11 domen zajęła w sumie godzinę czasu i tak musiałem dzwonić do BOK by zrobili to za mnie, bo błąd za błędem wyskakiwał przy rejestracji.

 

1. przy hurtowej rejestracji domeny wolne miały status zajętych;

2. kod promocyjny nie przyjęty, raz jest wolny, następnym razem już wykozrystany

3. kasa na koncie jest, rejestracja przyjęta a za chwilę dostaję maila, że rejestracj nieudana. a domeny nadal wolne leżą.

4. no i oczywiście na moim koncie jest faktura ale co fajniejsze a kasa w panelu też jest.

 

ubaw aż do lekkiego wku(...) rzenia się

 

poczekam do poniedziałku, pewnie czeka mnie absurdów część druga.

 

Paulinho

 

ja korzystam prawie codziennie z hurtowej rejestracji i nie mialem nigdy takiego problemu

 

 

status "zajeta" wyskakuje chyba gdy napiszesz nazwe domeny z duzej literki

lub wpiszesz domene z polska literka zamiast kodu "xn--"

 

 

przy hurtowej rejestracji mejl przychodzi w ciagu minuty

 

jesli raz wprowadziles kod promocyjny, i zatwierdziles formularz...to kod zostal wykorzystany...mimo ze Ci czegos nie zarejestrowalo

 

 

 

dla mnie plus az.pl to ze mozna dla domen z promocji szybko pobrac kod authinfo...bez zbednego wysylania papierkow

 

dzis w koncu udalo mi sie wyslac wniosek do netartu, o kody do domen.....odpisali..ze sprawdza wniosek i wysla listem poleconym na adres domowy;)

nie chcialem juz mowic gosciowi z BOKu ze jak jest tyle zachodu...to zlapie domene za 1-2 miesiace na opcje;)

 

 

ceny odnowien tez nie sa zle 79netto (gdy ma sie 200 domen pl w panelu)

 

nawet po mojej prosbie wysylaja faktury papierowe;)

 

 

 

az.pl moglby robic jeszcze wiecej promocji;) nizsze ceny za pl np po 3zl, a kod bylby drozszy, za 20zl

Jesli juz mam kupca na domene, to moge zapalacic troszke wiecej za kod. Mi to by nie przeszkadzalo;)

A szybciej doszlibysmy do prawdziwego 1 mln domen polskich.

Edited by ryskadow

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. przy hurtowej rejestracji domeny wolne miały status zajętych;

2. kod promocyjny nie przyjęty, raz jest wolny, następnym razem już wykorzystany

3. kasa na koncie jest, rejestracja przyjęta a za chwilę dostaję maila, że rejestracji nieudana. a domeny nadal wolne leżą.

4. no i oczywiście na moim koncie jest faktura ale co fajniejsze a kasa w panelu też jest.

 

@ ryskadow

1. może i racja

2. wystarczy brak środków w panelu i kod przepada- moim zdaniem to zwyczajny błąd programistyczny

3, 4 - błąd na błędzie - kwestia właściwego i logicznego ułożenia zdarzeń w trakcie rejestracji, sądzę że nie było to nawet testowane pod kątem różnego zachowania użytowników.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. przy hurtowej rejestracji domeny wolne miały status zajętych;

2. kod promocyjny nie przyjęty, raz jest wolny, następnym razem już wykorzystany

3. kasa na koncie jest, rejestracja przyjęta a za chwilę dostaję maila, że rejestracji nieudana. a domeny nadal wolne leżą.

4. no i oczywiście na moim koncie jest faktura ale co fajniejsze a kasa w panelu też jest.

 

@ ryskadow

1. może i racja

2. wystarczy brak środków w panelu i kod przepada- moim zdaniem to zwyczajny błąd programistyczny

3, 4 - błąd na błędzie - kwestia właściwego i logicznego ułożenia zdarzeń w trakcie rejestracji, sądzę że nie było to nawet testowane pod kątem różnego zachowania użytowników.

 

 

dalbym glowe ze przy rejestracji hurtowej, przy braku kasy pojawia sie mozliwosc zaplacenia np mTransferem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dalbym glowe ze przy rejestracji hurtowej, przy braku kasy pojawia sie mozliwosc zaplacenia np mTransferem.

 

nie chodzi o brak kasy, lecz o to że z konta użytkownika panelu az kasa nie jest pobierana.

 

P.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie chodzi o brak kasy, lecz o to że z konta użytkownika panelu az kasa nie jest pobierana.

 

P.

 

 

AZ.pl - zmiana w obsłudze? mam nadzieję, że nie tylko chwilowa.

 

do tej pory, przy jakimkolwiek problemie w az, zawsze miałem pod górę.

 

dziś az mnie zaskoczyło, bez żadnego przypomina, interwencji, poprawili swoje błędy, sprawę załatwili aż miło.

 

trzymam kciuki aby nie był to incydent :-) az, dzięki

 

Pozdrawiam

Paulinho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak jest u Was, ale ja nie mam w panelu AZ kodów authinfo dla domen zarejestrowanych po opcji... :)

Pisałem do supportu - problem miał zostać rozwiązany wczoraj... jednak nadal brak kodów ;)

Czy ktoś z Was korzysta z opcji w Az.pl? Ja chyba przenoszę się do dropped ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem jak jest u Was, ale ja nie mam w panelu AZ kodów authinfo dla domen zarejestrowanych po opcji... ;)

 

niezłe kuku, nawet przed chwila zarejestrowalem domene z opcji i faktycznie nie ma kodu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pisałem do supportu - problem miał zostać rozwiązany wczoraj... jednak nadal brak kodów ;)

Czy ktoś z Was korzysta z opcji w Az.pl? Ja chyba przenoszę się do dropped :)

 

Jeśli się zobowiązali to naprawią błąd. W az.pl jest tak, że często z opóźnieniami ale jednak wszystko się kończy pozytywnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień Dobry!

 

Kody authinfo dla domen rejestrowanych po opcji są już widoczne w Panelach. Był to drobny błąd za który uprzejmie przepraszam.

 

Przy okazji życzę miłego weekendu,

 

Ania Pulkiewicz

 

Dyrektor Az.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

czy styl strony w AZ.pl będzie dostosowany do przeglądarki FF 3.0 pod Linuksem?

 

Jakiś czas temu panel logowania został poprawiony, ale teraz z powrotem ginie gdzieś na dole, natomiast po zalogowaniu do panelu całe menu jest szalenie ciężkie w obsłudze i żeby trafić na odpowiedni odnośnik trzeba nie lada refleksu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie by było gdyby ceny za globalne zostały obniżone. Dolar tak spadł, że opłaca się wynieść do zagranicznych rejestratorów jak godaddy.com.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wpadka

.la - Demokratyczna Republika Ludzi Lao - cena tylko: 149.0 zł netto

 

Powinno być Laotańska Republika Ludowo-Demokratyczna, chyba , że ktoś wie kim są "Ludzie Lao"

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powinno być Laotańska Republika Ludowo-Demokratyczna, chyba , że ktoś wie kim są "Ludzie Lao"

Demokratyczna Republika Ludzi Lao - to dobre, brzmi jak nazwa jakiejs sekty ;)

 

ogolnie wniosek jest taki, ze Az idzie w dobra strone, znaczy w strone klienta, atrakcyjne ceny itd

ciekawe czy to pani Ania ich tam pogonila, czy nastapila jakas cudowna odmiana zespolu? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wpadka

 

 

Powinno być Laotańska Republika Ludowo-Demokratyczna, chyba , że ktoś wie kim są "Ludzie Lao"

.la to teraz tak bardziej domena Los Angeles, niż wynienionego przez Ciebie państwa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

Osobiście do az.pl nic nie mam, może po za wolnym BOKiem, ale w moich przypadkach nie paliło się :)

Jednak mam jedno pytanie. Kupiłem na początku maja domeny .pl za 0,77zł netto. Czy po roku czasu muszę je przedłużyć koniecznie? Bo jednak nie przydadzą mi się na nic i nie będę z nich korzystać.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jednak mam jedno pytanie. Kupiłem na początku maja domeny .pl za 0,77zł netto. Czy po roku czasu muszę je przedłużyć koniecznie?

Jeśli nie chcesz, to nie musisz przedłużać żadnej domeny zakupionej w Az.pl - czy to w promocji czy bez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I takie właśnie powinny być firmy, brać przykład z az.pl. Ja osobiście też mam tam kilka domen. I z 5 jedną przedłużałem bo pozostałe mi nie były potrzebne. Za to w domeny.pl wtopiłem prawie 300 zł ;( ale już zapłaciłem i trudno przebolałem. I rozwiązałem umowę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. A mam jeszcze jedno pytanko. Jak zakupiłem domenę .pl w promocji to żebym mógł ją wytransferować to muszę ją najpierw przedłużyć? Bo jak chciałbym ujawnić authinfo to piszę:

 

Klient - uczestnik promocji, przed dokonaniem transferu domeny do innego Usługobiorcy NASK, zarejestrowanej w ramach promocji, przed upływem pierwszego rocznego abonamentu, zobowiązuje się do:

 

a) przedłużenia domeny w Az.pl na kolejny rok abonamentowy dla domen rejestrowanych do dnia 1 stycznia 2008 (włącznie) lub do dokonania dopłaty do kodu authinfo w wysokości 30 zł netto do domeny,

;) przedłużenia domeny w Az.pl na kolejny rok abonamentowy dla domen zarejestrowanych po 1 stycznia 2008 lub do dokonania dopłaty do kodu authinfo w wysokości 8 zł netto do domeny (dotyczy domen w promocyjnej cenie 0,77 zł netto).

 

Punkt B mnie interesuje. To jak dopłacę to 8zł to od razu mogę wytransferować??? Nie rozumiem tych zapisów ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy cena domen EU w az.pl wzrosla do 17,9 zl netto?

 

taka cena mi wskakuje jak rejestruje z panelu i ze strony glownej?

Nie wzrosła, rejestracja domen .eu nadal kosztuje 9.90.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wzrosła, rejestracja domen .eu nadal kosztuje 9.90.

 

 

a probowales dodac jakas do koszyka?

 

 

teraz zobaczylem miniaturowy napis

 

"- Została przekroczona liczba domen w promocyjnej cenie. Kolejne domeny będą rejestrowane w niepromocyjnej cenie rejestracji"

 

czyli 9,90 to cena promocyjna;))))

 

 

 

 

zobacz obrazek

post-764-1225990297_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak, teraz rozumiem, nie rejestrowałem domen .eu więc mam jeszcze ceny w promocji 9.90

 

a widzisz gdzies w regulaminie promocji zeby potem ceny domen .eu byly po 17,9....nie moge tego znalezc ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×