Jump to content
Sign in to follow this  
maxy

upominki24.pl

Recommended Posts

Gratulacje, chociaż miałbym pewien niedosyt.

 

Ja w sumie też ale wyceny tu na forum w granicach 1.5 k trochę ostudziły moje zamiary.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja w sumie też ale wyceny tu na forum w granicach 1.5 k trochę ostudziły moje zamiary.

Na wyceny patrz z przymrużeniem oka. Powinien być ustawowy zakaz sprzedawania domen KK za 1500 zł. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Powinien być ustawowy zakaz sprzedawania domen KK za 1500 zł. ;)

 

W przypadku domen z Twojego portfolio, Daniela czy Kilofka można by taki zakaz wprowadzić. Jest jednak masa domen, których cena nigdy nie przekroczy 1000 złotych, a ROI i tak będzie wynosić kilka tysięcy procent.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na wyceny patrz z przymrużeniem oka. Powinien być ustawowy zakaz sprzedawania domen KK za 1500 zł. ;)

 

 

Masz rację... KK jak chcą mieć lepsze domeny to powinni płacić i koniec! ;):)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od jakiej kwoty zacząłeś negocjacje? 5k?

 

Gratuluję ;)

 

W sumie dużo nie obniżyłem bo pierwsza moja oferta to było 3900 a kontroferta 1900 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak więc http://www.di.pl/index.php?showtopic=77406&hl=upominek musi być warta kilkanaście/dziesiąt razy tyle.

 

Oczywiscie: Ale percepcja ludzka jest logarytmiczna, wiec cena domeny ma zwiazek logarytmiczny z jej wartoscia:

 

cena = a*log( wartosc*b )

 

Co oznacza, ze domeny o malej wartosci mozna sprzedac stosunkowo drogo do ich wartosci, natomiast domeny bardzo wartosciowe mozna sprzedac niestety tylko stosunkowo tanio do ich wartosci.

 

nie znam a,b, ale z pewnoscia moznaby to ustalic na podstawie probki ze znanych sprzedazy.

jesli np. b=1, to domene o wartosci 10 razy wiekszej niz domena za sqrt(10)=3,16PLN mozesz sprzedac zaledwie 3krotnie drozej, natomiast domene o wartosci 100 razy wiekszej mozesz sprzedac 5krotnie drozej...

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
W przypadku domen z Twojego portfolio, Daniela czy Kilofka można by taki zakaz wprowadzić. Jest jednak masa domen, których cena nigdy nie przekroczy 1000 złotych, a ROI i tak będzie wynosić kilka tysięcy procent.

Ale obraziłeś teraz Roberta, pomiędzy tymi portfolio jest "długie, długie nic".

 

(choć teraz pewnie ja obraziłem Daniela i Leszka ;) Z góry przepraszam)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×