Jump to content
ceicehaigrek

Coraz mniej ofert na allegro?

Recommended Posts

Witam, przeglądałem forum i nie znalazłem pdobnego tematu ( gdyby taki był sory ).

 

Przeglądając od dłuższego czasu oferty domen na allegro zauważyłem, że jest coraz mniej ofert na domeny w tym serwisie.

 

Jeśli mieli byście wybierac miejsce na sprzedaż domen to jakie byście wybrali?

Również chodzi mi o kupno domen / rynek wtórny.

 

 

Napiszcie powiedzmy w punktach 1.2.3.4.5.

Ja póki co korzystam z

1. Allegro

2. Aftermarket

3. Premium

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeglądając od dłuższego czasu oferty domen na allegro zauważyłem, że jest coraz mniej ofert na domeny w tym serwisie.

 

Bardzo możliwe, że to co zauważyłeś wynika z faktu, iż dział Domeny na Allegro w sposób szczególny odczuł dotkliwe skutki tysięcy aukcji wystawianych swojego czasu w ramach Sklepow Allegro, często na domeny słabe i bardzo słabe, przez co większość ludzi (potencjalnie zainteresowanych zakupem) przestała nawet przeglądać ten dział.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja trzymam kciuki za szybki rozwój premium.pl, Aftermarket jakoś taki mało przyjemny w użytku jest...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedaż domen na aukcjach to taki sztuczny twór, a to powinno być ścigane przez trybunał do spraw zbrodni przeciwko domenom :)

 

Robisz swoje, masz pracę, a po pracy przychodzisz i sprawdzasz ile dostałeś ofert na swoje domeny - to taki dodatkowy dochód, który mało kto ma. Ale rozumiem, że ludzie czasem muszą tak sprzedawać swoje perełki na aukcjach i wtedy można skorzystać z okazji.

 

Mailing i aukcje to oddawanie domen za darmo i to zazwyczaj kupujący korzysta, a nie sprzedający.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze, że są poruszane takie tematy. Sam zastanawiałem się, gdzie powinno się wrzucać informacje o ofercie domen i pierwsze, co przyszło mi na myśl, nie będąc zupełnie zorientowanym, było właśnie allegro. Teraz, po przeczytaniu wielu postów i obserwacjach widzę, że główny rynek to właśnie aftermarket i premium. Na allegro wystawię :) bliżej okresu, po której będą wygasać, licząc na cud i szczęście ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego uwazacie ze aftermarket jest numer 1? Od kiedy oni sami zaczeli na aukcjach wystawiac swoje badziewne domeny za wielkie pieniadze i ilosc tych domen przekracza ilosc domen wystawionych przez uzytkownikow 5 razy, sadze ze wystawianie tam aukcji to strata pieniedzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najwazniejesz zeby domena byla widoczna po wpisaniu jej w pasek adresu.

 

Jesli jest tam cena, to klient wie czy go stać czy nie.

Jesli masz domeny w cenie do 2k, to warto podać zawsze cene, klient moze sie targowac...ale jest szansa na sprzedaz...czasem niskie xxx, ale przynajmniej jest ruch w interesie.

 

Droższe domeny (ktore nie potrzebuja reklamy) moga miec formularz kontaktu. jak klient bedzie zainteresowany to i tak bedzie pisal do skutku;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedaż bezpośrednia.

 

Aftermarket.pl

 

długo, długo nic....

 

premium.pl

allegro.pl

 

Pozdrawiam

Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielu z Was pisze o sprzedaży bezpośredniej. Jak to wygląda w praktyce, najczęściej mailujecie, umawiacie się osobiście, wysyłacie oferty pocztą?

Edited by Draft

Share this post


Link to post
Share on other sites

To oznacza, że kupujący sam Cię znajduje wpisując nazwę domeny w przeglądarkę lub whois i wystawiasz mu FV lub korzystacie z escrow.

 

Osobiste spotkania w sprawie domen? To chyba kilka transakcji w roku na cały polski rynek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli jest sprzedaż bezpośrednia to można rozważyć dwie sytuacje:

- pierwsza: zgłaszasz się do klienta sam oferując mu domenę,

- druga: klient zgłasza się do Ciebie chcąc zakupić domenę, a znajduje domenę tak jak apze wyżej pisze czyli po wejściu na domenę lub przez whois.

 

W pierwszej sytuacji klient wie, że tobie zależy na sprzedaży - jesteś w gorszej pozycji, bo chcesz sprzedać, on wcale nie musi kupić.

W drugiej sytuacji to klientowi zależy na kupnie domeny, tobie wcale nie musi zależeć na sprzedaży i jesteś w pozycji lepszej.

 

W obu sytuacjach są do osiągnięcia dwie różne kwoty - w pierwszym przypadku będzie to przeważnie dużo niższa kwota niż w drugim. Stąd czekanie na klienta jest przeważnie bardziej opłacalne niż domenowa akwizycja. ;)

 

A nachalne "wciskanie" domen bez zgody jest do tego niezamówioną informacją handlową i złamaniem prawa. Jeśli się uzyska zgodę to ciut lepiej, bo zgodnie z prawem ale patrz - sytuacja pierwsza a druga.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...)

Osobiste spotkania w sprawie domen? To chyba kilka transakcji w roku na cały polski rynek.

Mam wizję... "Odyseja domenowa 2032"

 

Nie ma już człowieka na Ziemi, który nie miałby domeny. ;) Agencje domenowe zatrudniają setki tysięcy specjalistów od sprzedaży bezpośredniej w Polsce, a miliony na całym świecie. Agenci domenowi dzwonią i przekonują, że domena jest lepsza od polisy ubezpieczeniowej, lokaty bankowej i w ogóle pod niektórymi względami nawet od partnera... :D Po takim spotkaniu człowiek nie może się oprzeć kupuje od razu dla całej rodziny pakiet od .pl do .xxx (łącznie z .huzianajozia - hitem TLD tego roku) z myślnikami i IDN'ami, bo taniej w promocji. Najwięksi ubezpieczyciele ogłaszają upadłość. Za 4 lata Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Europy 2036. Finał odbędzie się na stadionie narodowym NASK Arena w Warszawie... ;):lol:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli jest sprzedaż bezpośrednia to można rozważyć dwie sytuacje:

- pierwsza: zgłaszasz się do klienta sam oferując mu domenę,

- druga: klient zgłasza się do Ciebie chcąc zakupić domenę, a znajduje domenę tak jak apze wyżej pisze czyli po wejściu na domenę lub przez whois.

 

W pierwszej sytuacji klient wie, że tobie zależy na sprzedaży i jesteś w gorszej pozycji niż on, bo ty chcesz sprzedać, a on wcale nie musi kupić.

W drugiej sytuacji to klientowi zależy na kupnie domeny, a tobie wcale nie musi zależeć na sprzedaży i jesteś w pozycji lepszej.

 

W obu sytuacjach są do osiągnięcia dwie różne kwoty - w pierwszym przypadku będzie to przeważnie dużo niższa kwota niż w drugim. Stąd czekanie na klienta jest przeważnie bardziej opłacalne niż domenowa akwizycja. ;)

 

A nachalne "wciskanie" domen bez zgody jest do tego niezamówioną informacją handlową i złamaniem prawa. Jeśli się uzyska zgodę to ciut lepiej, bo zgodnie z prawem ale patrz - sytuacja pierwsza a druga.

To trochę "oklepana", powielana i nie do końca "prawdziwa" prawda.

Klient obecnie jest wyedukowany - obecnie to właśnie On decyduje jak, gdzie i ile wydać swoje pieniądze.

Wbrew pozorom i jego chęciom posiadania domeny (produktu) to On decyduje o zakupie a nie o sprzedaży ten co sprzedaje. Tak się dzieje w obu wymienionych przypadkach.

Jest jeszcze jedna kwestia, o której rzadko lub w ogóle się nie wspomina - domeny to nie jest bogactwo naturalne, które może się kiedykolwiek wyczerpać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To trochę "oklepana", powielana i nie do końca "prawdziwa" prawda.

 

Oj tam, gdyby nawet była to nie do końca "prawdziwa" prawda to milion razy powtórzona jest już w 100% prawdą. :)

 

A większa świadomość klienta to może być obecnie gdzieś przy masowym towarze typu sprzęt rtv czy agd, ale każda domena jest unikalna i tu takie relacje nie będą miały odniesienia.

 

Jeśli masz coś czego istnieje tylko jedna jedyna unikalna sztuka (czyli domenę) to tutaj są inne zależności zupełnie - zresztą wielu klientów końcowych kupując domenę na rynku wtórnym robi to w ogóle po raz pierwszy i nie ma w tym doświadczenia ani "edukacji".

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klient obecnie jest wyedukowany

 

To jest święta prawda, ostatnio widzę, że najlepszy sposób aby dostać ofertę na domenę to... przedłużyć ją. W ostatnich miesiącach dostałem wiele zapytań, w tym sporą część od kk, o domeny chwilę wcześniej przedłużone. Z drugiej strony - domeny które puszczam są dość szybko rejestrowane - czasem przechwytywane, ale częściej widzę je np. miesiąc później zarejestrowane przez jakąś firmę w nazwie czy home. A więc ta edukacja nie zawsze jest dobra dla nas, inwestorów. Wkrótce trzeba będzie się ograniczyć do utrzymywania tylko najlepszych domen, bo przy średnich, nasi mityczni KK nas przeczekają i zarejestrują sobie z palca po spadzie, albo nawet sami dodadzą do przechwycenia zamiast złożyć ofertę (względnie po tym, jak odrzucimy ich hojną ofertę 100 zł). ;-)

 

A wracając na chwilę na allegro - kiedyś chętnie przeglądałem tam aukcje i znajdowałem nieraz dobre okazje, ale obecnie jest to bardzo utrudnione, przez, jak już ktoś wcześniej zauważył, domeny wystawiane masowo, tysiącami, przez jeden ze sklepów. Najgorsze że nie można ich w żaden sposób odfiltrować, np. filtr lokalizacji "cała Polska" pokazuje też oferty z Cypru, ot logika.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A wracając na chwilę na allegro - kiedyś chętnie przeglądałem tam aukcje i znajdowałem nieraz dobre okazje, ale obecnie jest to bardzo utrudnione, przez, jak już ktoś wcześniej zauważył, domeny wystawiane masowo, tysiącami, przez jeden ze sklepów. Najgorsze że nie można ich w żaden sposób odfiltrować, np. filtr lokalizacji "cała Polska" pokazuje też oferty z Cypru, ot logika.

 

Wlasnie to mnie zastanawialo, kupowal ktos od tego sklepu? Jakie tam sa dane sprzedawcy? Z tego co wiem zagraniczna spolka nie moze miec konta na allegro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wkrótce trzeba będzie się ograniczyć do utrzymywania tylko najlepszych domen, bo przy średnich, nasi mityczni KK nas przeczekają i zarejestrują sobie z palca po spadzie, albo nawet sami dodadzą do przechwycenia zamiast złożyć ofertę (względnie po tym, jak odrzucimy ich hojną ofertę 100 zł). ;-)

 

To jest akurat ciekawe, znaczyłoby, że edukacja klientów nie idzie w dobrym kierunku dla sprzedawców domen jeśli śledzą już spady.

 

Myślałem, że o same negocjacje chodzi.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może jeszcze przemek30, entersite lub Ores napiszą co mieli na myśli pisząc o sprzedaży bezpośredniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wlasnie to mnie zastanawialo, kupowal ktos od tego sklepu? Jakie tam sa dane sprzedawcy? Z tego co wiem zagraniczna spolka nie moze miec konta na allegro.

 

Pierwsza z brzegu: http://s1.zrzut.pl/oDd8mOF.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsza z brzegu: http://s1.zrzut.pl/oDd8mOF.png

 

Coś nie tak, bo jak na liście wyboru wybrać Cypr to poprawnie pokazują się oferty z Aftermarket.pl

 

A jak wybrać Polskę to też pokazują się oferty z Cypru. Jutro zgłoszę ten błąd do Allegro (bo mam tam dobry kontakt) i jestem ciekaw co napiszą. :)

 

Aha pisałeś o tym wyżej. :huh: U mnie coś ostatnio od tej pogody słabo z koncentracją.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×