Jump to content
Sign in to follow this  
lewho85

Ciekawy wywiad z twórcą Kwejka

Recommended Posts

Ale domeny tych jego serwisów słabawe.

Bo tu nie o domenę chodzi a treść serwisu!! Zabijamy się o "dobre domeny", prześcigamy w wynajdywaniu ciekawych nazw, skrótów i zdrobnień.... ehhhh a największą kasę zbijają właściciele serwisów z ogromną ilością wejść!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo tu nie o domenę chodzi a treść serwisu!! Zabijamy się o "dobre domeny", prześcigamy w wynajdywaniu ciekawych nazw, skrótów i zdrobnień.... ehhhh a największą kasę zbijają właściciele serwisów z ogromną ilością wejść!!!

 

Dokładnie. Nic dodać, nic ująć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porażające jest jednak, że kwejk.pl jest tak popularny...

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Porażające jest jednak, że kwejk.pl jest tak popularny...

 

DD

 

chyba się wreszcie wezmę i postawię coś takiego na klopsy.pl :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
chyba się wreszcie wezmę i postawię coś takiego na klopsy.pl :rolleyes:

 

Domena idealna pod taki serwis :P. Szkoda tylko, że internet jest już zapchany tego typu stronami...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena idealna pod taki serwis :rolleyes:. Szkoda tylko, że internet jest już zapchany tego typu stronami...

I co z tego? Sam powiedz czy to nie najlepszy pretekst by zamiast usiąść do odrobienia lekcji, właśnie pooglądać kolejny taki serwis przez pół nocy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
I co z tego? Sam powiedz czy to nie najlepszy pretekst by zamiast usiąść do odrobienia lekcji, właśnie pooglądać kolejny taki serwis przez pół nocy?

NIe mam za złe, że właściciel i pomysłodawca (a raczej pomysłobiorca, bo przecież pomysł zerznięty z sieci) Kwejk.pl ma pieniądze.

 

Chciałbym tylko zauważyć, że:

- serwis zarabia na kradzionym kontencie.

- pomysł właśnie jest zerżnięty

- właściciel Kwejk.pl umniejsza znaczenie tumblr.com soup.io czy innych podobnych serwisów, tak jakby jego kwejk był najważniejszy, a reszta to lamerstwo

- tymczasem jest odwrotnie, osobiście w ogóle nie wchodzę na kwejka, czasem tylko widze na "zupce" (soup.io) reposty reposta czyli coś najpierw zerżnięte np. z zupki, dodany pasek, że niby wyprodukowane na kwejku i ponownie wrzucone na zupkę.

- porażające jest to, jak wiele osób lubi skupiać się na szajsie takim jaki oferuje kwejk - przyjście do pracy, kawka, fejsik (i sprawdzenie niusów w stylu: co tam jak tam kumpela sobie paznokcie pomalowała dzisiaj, a jak kumpel się uchlał na wczorajszej imprze i jakie wrzucił foty z rzygania), do tego pudelek, kwejk, gruponik oczywiście (czy są nowe oferty tipsów za pół ceny), potem allegro, (a może tu tipsy są taniej niż na grouponie). I tak dzionek leci, dzięki takim szmelcowym serwisom.

- teraz jeszcze brakuje niusa na całą Polskę jaki to fundusz venture capital zainwestuje w taki syf.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Porażające jest jednak, że kwejk.pl jest tak popularny...

 

DD

 

Właśnie :rolleyes: W ostatnim roku ponad 50% nowych stron to chyba kopie, takie mam wrażenie. Jak już ktoś wspomniał "lepiej odrobić lekcje", a ja dodam, że chyba nawet spanie przyniesie więcej korzyści. Takie samo zdanie mam też o TV.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I co z tego? Sam powiedz czy to nie najlepszy pretekst by zamiast usiąść do odrobienia lekcji, właśnie pooglądać kolejny taki serwis przez pół nocy?

 

 

Właśnie :rolleyes: W ostatnim roku ponad 50% nowych stron to chyba kopie, takie mam wrażenie. Jak już ktoś wspomniał "lepiej odrobić lekcje", a ja dodam, że chyba nawet spanie przyniesie więcej korzyści. Takie samo zdanie mam też o TV.

 

No fakt. Sam się często tak wciągnę, że przesiedzę sporo czasu na kwejku, trochę się pośmieje, a nie mam z tego żadnych korzyści :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stawiam podobny serwis za granicą. Chce spróbować swojego szczęścia:) Ściągam te obrazki z netu i sama sie dziwię co w nich takiego fajnego i śmiesznego. Może jak sie ma 30 lat to już się nie czai tego:)

 

Nie chce mi sie wierzyć ze nie było reklamy i tylko twórca kwejka wysłał parę linków do znajomych a znajomi znajomym i że zrobił portal nie dla zarobku wstawiając 7000 zdjęć!

 

Ja wykupiłam już parę reklam na Fanpagach, śmieszne filmiki z logiem strony które wstawię na YouTube i inne portale, do tego marketing szeptany na forach i konkurs w którym będą do wygrania koszulki z memami. Nie stać mnie na większe nagrody jak iPhone 4 a nie chce kogoś oszukiwać.

 

Może macie jakieś inne pomysły na dobrą promocje takiego portalu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stawiam podobny serwis za granicą. Chce spróbować swojego szczęścia:) Ściągam te obrazki z netu i sama sie dziwię co w nich takiego fajnego i śmiesznego. Może jak sie ma 30 lat to już się nie czai tego:)

 

Nie chce mi sie wierzyć ze nie było reklamy i tylko twórca kwejka wysłał parę linków do znajomych a znajomi znajomym i że zrobił portal nie dla zarobku wstawiając 7000 zdjęć!

 

Ja wykupiłam już parę reklam na Fanpagach, śmieszne filmiki z logiem strony które wstawię na YouTube i inne portale, do tego marketing szeptany na forach i konkurs w którym będą do wygrania koszulki z memami. Nie stać mnie na większe nagrody jak iPhone 4 a nie chce kogoś oszukiwać.

 

Może macie jakieś inne pomysły na dobrą promocje takiego portalu?

 

Bedziesz wysylac koszulki za granice?

 

I tak w ogole popelniasz podstawowy blad, jak sciagasz obrazki ktore cie dziwia ze kogos to smieszy to znaczy ze kiepska selekcje prowadzisz :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stawiam podobny serwis za granicą. Chce spróbować swojego szczęścia:) Ściągam te obrazki z netu i sama sie dziwię co w nich takiego fajnego i śmiesznego. Może jak sie ma 30 lat to już się nie czai tego:)

 

Nie chce mi sie wierzyć ze nie było reklamy i tylko twórca kwejka wysłał parę linków do znajomych a znajomi znajomym i że zrobił portal nie dla zarobku wstawiając 7000 zdjęć!

 

Ja wykupiłam już parę reklam na Fanpagach, śmieszne filmiki z logiem strony które wstawię na YouTube i inne portale, do tego marketing szeptany na forach i konkurs w którym będą do wygrania koszulki z memami. Nie stać mnie na większe nagrody jak iPhone 4 a nie chce kogoś oszukiwać.

 

Może macie jakieś inne pomysły na dobrą promocje takiego portalu?

 

Najlepszą promocją będą ludzie wymieniający się linkami i wykopujący obrazki na swoich tablicach, a do tego musisz mieć je naprawdę zabawne i warte dzielenia się ze znajomymi. Inaczej nikt nie będzie nimi zainteresowany i wszystko padnie.

 

Nie wiem ponieważ nie napisałaś na jakim rynku startujesz, ale weź pod też pod uwagę, że to co śmieszy Polaka wcale nie musi śmieszyć kogoś za granicą. Każdy naród ma swoje własne specyficzne poczucie humoru, które wynika m.in. z różnic kulturowych.

Zauważyć to można choćby oglądając jakiś hamerykański sitcom z udziałem żywej publiczności - mimo iż znam język nie raz pewne żarty mnie najzwyczajniej w świecie nie śmieszą, a na sali jest pełny ubaw :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koszulki wyślę do mojej rodzinki która jest granicą:mellow: po wygraniu konkursu prześlą je dalej.

 

Ścigałam obrazki które miały najwięcej Sahrów z najlepszych stron:) cześć tłumacze na ich język itd

Na aukcjach ogłaszają się osoby które sprzedawaj znajomość Facebook + parę kliknięć na Share. Kupuje takie znajomość ponieważ mam pewność ze to prawdziwy fan i jak kliknie parę razy Share to linki zobaczą jego znajomi:)

 

Zastawiam sie czy każdy małolat wie co to Share czy nie napisać w ich języku Wrzuć na Facebook lub Podziel się

Edited by Kamilaa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chce mi sie wierzyć ze nie było reklamy i tylko twórca kwejka wysłał parę linków do znajomych a znajomi znajomym i że zrobił portal nie dla zarobku wstawiając 7000 zdjęć!

To może lepiej jednak poczytaj wcześniej nieco nie tylko o tzw marketingu wirusowym o którym mówisz i w który nie wierzysz, ale też o startupach które nie wypaliły - bo o tych artykułów nagłówkowych się nie pisze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×