Jump to content
chorzepa.pl

Pomoc w wyborze rejestratora

Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze firmy rejestrującej.

Jest kilka podstawowych wymogów które powinny zostać spełnione przy wyborze firmy.

 

Zajmuje się głównie pośrednictwem w sprzedaży domen dla moich klientów którzy korzystają z moich innych usług.

 

Znam kilka firm ale nie u każdej z nich przetrzymywałem domeny więc nie wiem kto jak działa.

 

Obecnie domeny trzymam w firmie AfterMarket i więcej o tej firmie nie chce nic słyszeć.

 

Dla mnie podstawowym czynnikiem jest automatyczne przedłużanie domen minimum miesiąc przed końcem ważności domen.

Firma AfterMarket która ściąga należność za przedłużenie miesiąc przed końcem a przedłuża je dopiero w ostatnim dniu ważności domeny. A kilka razy miałem przypadek że domena nie została przedłużona w tym dniu i przeszła w stan oczekiwania. Gdy pisałem w tej sprawie to okazało się że nie mieli w tym dniu pieniędzy na koncie. A to jest nie wybaczalne.

 

Nowa firma musi przedłużać z automatu domeny dużo wcześniej niż się kończy termin. Ważne w przypadku gdy zapomne lub nie będe miał możliwośći dostać się do komputera.

 

Powinna być możliwość łatwego uzyskania kodów authinfo - bez żadnych papierów - tylko online

Powinna być możliwość łatwej zmiany właściciela domeny - bez żadnych papierów - tylko online

Firma którą chce wybrać musi być rejestratorem NASK. Żadnych resellerów innych firm.

 

 

Domen nie mam dużo bo ok 100 ale będzie tego więcej.

Brałem pod uwagę kilka firm. Czy ktoś poleci mi coś innego lub postawi PLUS na jednym z moich wyborów?

 

DomainMaker.pl

HRD.pl

Premium.pl

domeny.tv

 

Dobrze by było chociaż to nie jest ważny wymóg aby można było rejestrować domeny przez zewnętrzne skrypty API które będzie można wrzucić na swoją stronę,

 

Bardzo proszę o pomoc i opinie osób które mają z tym większe doświadczenie.

 

Pozdrawiam

Maciej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslę, że każdy poleci ci tutaj Premium.pl jako jedyną rozsądną obecnie alternatywę dla Aftermarket.pl. Ja tez chętnie bym sie przeniósł do Premium.pl z moimi wszystkimi domenami, ale niestety, ccc czyli cena czyni cuda, a te cudowne z punktu widzenia hobbysty w Premium.pl nie są.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale czy premium spełnia moje podstawowe wymagania? Zajmuje się domenami raczej drugoplanowo więc cena może mieć tutaj mniejsze znaczenie. Ma wszystko działać bym nie musiał się martwić że ucieknie mi jakaś domena ważnego klienta,

Więc rejestrator powinien umożliwić mi przedłużenie ważności domeny w dowolnym momencie kiedy będę tego potrzebował lub / i automatyczne przedłużenie przed końcem np, miesiąc czasu.

I moje drugie pytanie - czy mogę w trakcie trwania ważności domeny wykonać kolejne jej przedłużenie czy muszę czekać np, miesiąc do końca ważności domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że Premium spełnia Twoje wymagania. Od pewnego czasu rozważam przeniesienie się z AM i wygląda na to, że jest to jedyna dobra alternatywa. Kiedyś miałem tam konto "na próbę". Panel jest bardzo przejrzysty, spora giełda, a już od 20 domen rozpoczyna się cennik hurtowy. :)

Odpowiedź na pytanie - domenę możesz przedłużyć w dowolnym momencie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Więc rejestrator powinien umożliwić mi przedłużenie ważności domeny w dowolnym momencie kiedy będę tego potrzebował lub / i automatyczne przedłużenie przed końcem np, miesiąc czasu.

 

Domenę możesz przedłużyć w dowolnym momencie i odbywa się to w czasie rzeczywistym (przedłużasz w premium = przedłużasz w nask). Można też dla danej domeny ustawić autorenew x dni przed wygaśnięciem - przy czym odnowienie wykona się automatycznie jedynie gdy będzie odpowiednia ilość środków na saldzie.

 

I moje drugie pytanie - czy mogę w trakcie trwania ważności domeny wykonać kolejne jej przedłużenie czy muszę czekać np, miesiąc do końca ważności domeny?

 

W samym premium.pl nie ma co do tego żadnych ograniczeń, jednak ograniczenia istnieją na poziomie NASK. Domenę można odnowić tylko raz w okresie rozliczeniowym (365+15 dni). Jeśli dziś przedłużysz domenę, która wygasa w 12.12.2012, ponownie będziesz mógł ją przedłużyć dopiero po 12.12.2012. Oczywiście możesz przedłużyć domenę na 1-10 lat naraz - jet to liczone jako jedna komenda. Jeśli więc przedłużysz powyższą przykładową domenę o 10 lat, będziesz mógł ją ponownie przedłużyć również po 12.12.2012, mimo że będzie ważna aż do 2022. Jeśli te zasady są niezrozumiałe, to już wina nask. ;-)

 

Powinna być możliwość łatwego uzyskania kodów authinfo - bez żadnych papierów - tylko online

Powinna być możliwość łatwej zmiany właściciela domeny - bez żadnych papierów - tylko online

Firma którą chce wybrać musi być rejestratorem NASK. Żadnych resellerów innych firm.

 

Te warunki również spełnione. Zapraszamy. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli masz awersję do AM, a ceny, to sprawa drugorzędna, to rzeczywiście panel w Premium będzie tym najlepszym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pb, to jeszcze pytanko ode mnie - ile średnio trwa realizacja wypłaty z premium? Czy pobieracie od tego prowizję? Nie znalazlem odpowiedzi w FAQ.

 

Wypłaty realizowane są w ciągu 2 dni roboczych (w praktyce codziennie, ale czasem coś wypadnie, stąd podaję 2 dni), nie pobieramy prowizji od wypłat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tymi wymaganiami obecnie najlepszą opcją jest zdecydowanie Premium.pl. Szybkość działania, brak padów i problemów, szybkie wypłaty, przejrzysty panel zarządzania i spokojne jutro - to główne zalety.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi. Niestety nikt z Was nie ocenił innych firm. Czy to znaczy że inne firmy nie spełniają tych podstawowych wymogów czy nikt z nich nie korzysta :)?

 

Chciałem jeszcze zapytać odnośnie cenników promocyjnych w premium.pl

 

Jeśli przeniosę 50 domen i skorzystam z promocji "czas na przeprowadzkę" to ile będę płacił za wykupienie nowej domeny?

Zgodnie z tym cennikiem 15 zł czy zgodnie z cennikiem 50+ za 12 zł ?

 

I ostatnie pytanie odnośnie automatycznego odnowienia domen.

w opcjach przy domenie jest tylko 5 opcji. nigdy, 3,7,15,30 dni przed końcem. Czy można gdzieś ustawić aby przedłużał x dni przed końcem? Więcej niż 30 dni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi. Niestety nikt z Was nie ocenił innych firm. Czy to znaczy że inne firmy nie spełniają tych podstawowych wymogów czy nikt z nich nie korzysta :)?

Premium, Aftermarket i AZ to firmy oferujące tanie odnowienia, prosty transfer oraz dodatkowe opcje przydatne dla domainerów dlatego zdecydowana większość osób na tym forum korzysta z usług tych właśnie rejestratorów. Pozostałe firmy mają inny profil i nastawione są na inny typ klienta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie

 

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze firmy rejestrującej.

Jest kilka podstawowych wymogów które powinny zostać spełnione przy wyborze firmy.

 

Zajmuje się głównie pośrednictwem w sprzedaży domen dla moich klientów którzy korzystają z moich innych usług.

 

Znam kilka firm ale nie u każdej z nich przetrzymywałem domeny więc nie wiem kto jak działa.

 

Obecnie domeny trzymam w firmie AfterMarket i więcej o tej firmie nie chce nic słyszeć.

 

Dla mnie podstawowym czynnikiem jest automatyczne przedłużanie domen minimum miesiąc przed końcem ważności domen.

Firma AfterMarket która ściąga należność za przedłużenie miesiąc przed końcem a przedłuża je dopiero w ostatnim dniu ważności domeny. A kilka razy miałem przypadek że domena nie została przedłużona w tym dniu i przeszła w stan oczekiwania. Gdy pisałem w tej sprawie to okazało się że nie mieli w tym dniu pieniędzy na koncie. A to jest nie wybaczalne.

 

Nowa firma musi przedłużać z automatu domeny dużo wcześniej niż się kończy termin. Ważne w przypadku gdy zapomne lub nie będe miał możliwośći dostać się do komputera.

 

Powinna być możliwość łatwego uzyskania kodów authinfo - bez żadnych papierów - tylko online

Powinna być możliwość łatwej zmiany właściciela domeny - bez żadnych papierów - tylko online

Firma którą chce wybrać musi być rejestratorem NASK. Żadnych resellerów innych firm.

 

 

Domen nie mam dużo bo ok 100 ale będzie tego więcej.

Brałem pod uwagę kilka firm. Czy ktoś poleci mi coś innego lub postawi PLUS na jednym z moich wyborów?

 

DomainMaker.pl

HRD.pl

Premium.pl

domeny.tv

 

Dobrze by było chociaż to nie jest ważny wymóg aby można było rejestrować domeny przez zewnętrzne skrypty API które będzie można wrzucić na swoją stronę,

 

Bardzo proszę o pomoc i opinie osób które mają z tym większe doświadczenie.

 

Pozdrawiam

Maciej

 

O Premium - już Ci napisali.

W HRD również możesz uzyskać niskie ceny + API.

W domeny.tv - możesz zawsze ponegocjować.

W AfterMarket również masz możliwość zrobienia swojego API i możesz ustawić odnawianie w chwili dyspozycji a nie w momencie wygasania.

 

Myślę, że jeśli "możesz zapomnieć" - to zwyczajnie zrób sobie listę domen klientów i sam (skryptem) kontroluj czy dana domena została przedłużona np na 15, 30 czy 45 dni przed terminem.

 

Żeby domena została przedłużona - środki muszą być zarówno u Ciebie (saldo) jak i w NASK. (to nie są te same pieniądze - jak niektórzy sądzą :) + muszą zadziałać wszystkie skrypty - więc w przypadku dłuższej nieobecności - zawsze "coś się może zdarzyć".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi. Niestety nikt z Was nie ocenił innych firm. Czy to znaczy że inne firmy nie spełniają tych podstawowych wymogów czy nikt z nich nie korzysta :)?

 

Chciałem jeszcze zapytać odnośnie cenników promocyjnych w premium.pl

 

Jeśli przeniosę 50 domen i skorzystam z promocji "czas na przeprowadzkę" to ile będę płacił za wykupienie nowej domeny?

Zgodnie z tym cennikiem 15 zł czy zgodnie z cennikiem 50+ za 12 zł ?

 

Jeśli będziesz miał w panelu 50+ domen, będą Cię obowiązywać ceny z cennika 50+. Niezależnie od tego, obecnie w promocji rejestracja domeny .pl kosztuje 8,88 zł netto.

 

I ostatnie pytanie odnośnie automatycznego odnowienia domen.

w opcjach przy domenie jest tylko 5 opcji. nigdy, 3,7,15,30 dni przed końcem. Czy można gdzieś ustawić aby przedłużał x dni przed końcem? Więcej niż 30 dni?

 

Na tę chwilę są dostępne tylko wymienione przez Ciebie opcje. Jeśli potrzebujesz wcześniejszych terminów, to możemy dodać np. 60 dni. To, że terminy zaczynają się od 30, wynika z tego, że kiedyś nie było możliwości wcześniejszego odnowienia domeny (na poziomie NASK), ale teraz już nie ma takich ograniczeń.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O Premium - już Ci napisali.

W HRD również możesz uzyskać niskie ceny + API.

W domeny.tv - możesz zawsze ponegocjować.

W AfterMarket również masz możliwość zrobienia swojego API i możesz ustawić odnawianie w chwili dyspozycji a nie w momencie wygasania.

 

Myślę, że jeśli "możesz zapomnieć" - to zwyczajnie zrób sobie listę domen klientów i sam (skryptem) kontroluj czy dana domena została przedłużona np na 15, 30 czy 45 dni przed terminem.

 

Żeby domena została przedłużona - środki muszą być zarówno u Ciebie (saldo) jak i w NASK. (to nie są te same pieniądze - jak niektórzy sądzą :) + muszą zadziałać wszystkie skrypty - więc w przypadku dłuższej nieobecności - zawsze "coś się może zdarzyć".

 

Jak już wspomniałem wyżej ceny nie są dla mnie istotne. Nie chce najtaniej tylko chce dobrze. Przy większej ilości domen każdy da dobrą cenę.

 

W hrd z tego co wiem są problemy z uzyskaniem cesji oraz zmianą danych osobowych. Tzn dla mnie problemem jest już fakt że muszę wysyłać jakieś pisma na których muszę się podpisywać i takie tam inne pierdoły. To jest fajne dla osób które mają niewielką ilość domen i boją się że ktoś im ukradnie domenę.

 

Odnośnie aftermarket to odnawianie jest tylko i wyłącznie w momencie wygasania. Mogę kliknąć aby miesiąc przed końcem przedłużyło ale wtedy tylko są ściągane środki z konta. Miałem domenę która kończyła się w ciągu dwóch tygodni. W AM zaznaczone było przedłużenie automatyczne więc spałem spokojnie. Okazało się że po tygodniu musiałem przetransferować do innego rejestratora i jakież było moje zdziwienie że zwrócili mi pieniądze na konto za przedłużenie i domena dalej nie przedłużona. Dobrze że sprawdziłem i przedłużyłem u kogos innego z palca.

 

Na potwierdzenie zamieszczam mały cytat z wypowiedzi pracownika firmy AM

2012-06-22 10:26:20 Pracownik

 

Witam,

 

Zgodnie z zasadami przedłużania domen w naszym serwisie są one odnawiane zawsze jeden dzień przed wejściem domeny w stan wygasania. Pańskie domeny zostaną przez nas odnowione.

 

W razie pytań pozostaję do Pańskiej dyspozycji.

 

Pozdrawiam,

Zuzanna Litawińska

 

A odnośnie domeny.tv to mam tam konto za krótko by coś komentować.

 

API byłby mi potrzebny głównie po to by kliencie mogli zarejestrować się prosto ze strony internetowej. Przed rejestracją aby mogli sprawdzić whois-czy wolne dla domen które ich interesują i w potem rejestracja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja skłaniałbym się w stronę webq.biz - z tego co się orientuje spełnia Twoje kryteria. Najlepiej jednak sprawdzić i upewnić się samemu www.webq.biz

Edited by pauch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja skłaniałbym się w stronę webq.biz - z tego co się orientuje spełnia Twoje kryteria. Najlepiej jednak sprawdzić i upewnić się samemu www.webq.biz

 

Przepraszam, ale czy mógłbyś zrobić mały statement w jaki spsób jesteś powiązany z firmami 2hi.pl i webq.biz?

 

Zawsze jednak łatwiej robić interesy na zasadzie transparentności. Pytam tak po prostu z ciekawości, bo oferta cenowa na domeny w 2hi.pl i webq.biz jest identyczna,a tu bach, dwa posty o ofertach powiązanych jednym adresem. Poza tym te 7 postów na forum i wiekszość o hostingu, no wybacz....

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam usługi wykupione w tych trzech firmach

superhost, 2hi i webq.

 

Ot tak jakoś wyszło, a i lubię sprawdzić oferty wielu firm.

 

Pewnie kiedys zostanę z jedną, na razie wszystkie trzy spełniają moje oczekiwania, to polecam dalej.

 

a w tym akurat wypadku poleciłem właśnie webq.biz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No przecież napisałem, nie rozumiem o co Ci dalej chodzi... Oo

Rozumiem, że mam być wiernym jednej firmie monogamistą? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na wysoką jakość usług możemy liczyć także w http://www.demon-domen.pl/ - cenię sobie przede wszystkim to że po zakupie domena jest od razu dostępna (nawet w ndz. czy święta) czego u niektórych rejstratorów nie ma. Ceny mają jak wszędzie ale zwrócić należy uwagę na jakość obsługi.

 

Domenę mają najgorszą jaką widziałem u rejestratorów :] Ciężko ją przeczytać z pierwszym razem :P Ceny są trochę wyższe niż "wszędzie" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na wysoką jakość usług możemy liczyć także w http://www.demon-domen.pl/ - cenię sobie przede wszystkim to że po zakupie domena jest od razu dostępna (nawet w ndz. czy święta) czego u niektórych rejstratorów nie ma. Ceny mają jak wszędzie ale zwrócić należy uwagę na jakość obsługi.

 

Taki nowy uzytkownik, a już reklamuje: Przydałby się "disclosure":

"Ja, hiperion@o2.pl nie jestem związany z powyższym rejestratorem" ALBO "Jestem związany..." Przecież to nie wstyd sie zareklamować we właściwy kulturalny sposób.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×