Jump to content
Sign in to follow this  
seobasf

Prosze o wycene hn.pl

Recommended Posts

Strach sie bac na ile wyceniono by domene np ok.pl, op.pl, de.pl czy on.pl, tu.pl. To przybiera juz postac "choroby". :)

Oj niejeden sie rozczaruje, ale powodzenia. Zaraz mnie pewnie zjada "eksperci" ze na bank beda kupcy, ze sie myle. a ja sie moge zalozyc, ze wuiecej niz 80% dwuliterowek nigdy nie przejdzie dalej niz portfolio do portfolio, tylko i wylacznie z powodu wysokich cen. Powodzenia raz jeszcze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylu już „ekspertów” się wypowiedziało, że strach zabierać głos, ale co tam... moim zdaniem domena warta max 10k dla klienta końcowego, dla domeniarza ok. 5k. Przypominam, że pewna osoba z forum aktualnie próbuje (chyba że już nieaktualne) sprzedać trzy dużo lepsze dwuliterówki i zeszła z 20k już do 13k za sztukę, a kupca ani widu, ani słychu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylu już „ekspertów” się wypowiedziało, że strach zabierać głos, ale co tam... moim zdaniem domena warta max 10k dla klienta końcowego, dla domeniarza ok. 5k. Przypominam, że pewna osoba z forum aktualnie próbuje (chyba że już nieaktualne) sprzedać trzy dużo lepsze dwuliterówki i zeszła z 20k już do 13k za sztukę, a kupca ani widu, ani słychu...

 

 

W koncu ktos konkretny... Popieram zdecydowanie to co napisales. Moje zdanie na temat dwu i trzyliterowek jest juz powszchnie znane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno nie jest warta 25k, 15k to również zbyt wygórowana cena.

Jakiś czas temu SALES chciał sprzedać jz.pl za 10k - nie wiem czy w końcu znalazł kupca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz taki okres, że nikt nie ma gotówki. Jedna domena została już sprzedana (ia.pl), pozostały formalności. Na dwie inne jest dwóch chętnych, ale nie mają teraz gotówki. Gdybym szybko nie potrzebował pieniędzy, nie sprzedawałbym tych domen. Jedno i dwuliterówki to dobra inwestycja.

 

Aktualnie na forum panuje moda na rejestrowanie takich domen jak kina24.pl czy meblemiarowe.pl (nie pije do właściciela, to tylko przykład). Jeśli ktoś siedzi np. na DNF to wie, że na świecie rządzą tylko generyki, literówki i kilkuznakowe. Dlaczego? Bo to inwestycja która się zwróci. Literówki jeszcze bardzo długo (o ile nie zawsze) będą osiągały cenę 12-18 mc zarobku z parkingu. Generyki i kilkuznakowe będą rosnąć. W internecie potrzebna jest unikalność, a one taką właśnie zapewniają.

 

Większość osób, które zrobiły poważną kapustę na domenach, po prostu nimi obracały, jak choćby Rick Schwartz. Na forum każdy chce zostać milionerem rejestrując tysiące bezwartościowych domen. Oczywiście są jeszcze ciekawe i wartościowe domeny i tego nie neguje, ale ich wartość nie będzie rosła tak szybko jak generyków i kilkuznakowych. Jest na forum kilkanaście osób, które znają tą zależność i z niej właśnie korzystają (Ciebie pb też do nich zaliczam, więc dziwie się Twojej opinii).

 

Domeny *24.pl stały się popularne niedługo po premierze śp. Aukcje24.pl. Nazwa denna, ale ruszyła lawinę. Tak samo było z naszą-klasą, mamy teraz mase domen nasza-*.pl.

 

Realna wycena domeny z wątku to 10k-20k. Zależy jak szybko ktoś chce ją sprzedać. Dwuliterówek nie dostanie się już na Dropped. :) Inną kwestią jest to, że twórca wątku wcale nie chce sprzedać tej domeny. Do wyceny wystawiał już so.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciebie pb też do nich zaliczam, więc dziwie się Twojej opinii

 

Po prostu nie wszystkie dwuliterówki są warte tyle samo. Być może to tylko moja subiektywna opinia, ale wg mnie so.pl, wn.pl, la.pl to są dwuliterówki „premium”, ale już hn.pl, jz.pl, vu.pl to jest „drugi sort”. Ważny tu jest sam wygląd, brzmienie, możliwe rozwinięcia skrótu itp. itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po prostu nie wszystkie dwuliterówki są warte tyle samo. Być może to tylko moja subiektywna opinia, ale wg mnie so.pl, wn.pl, la.pl to są dwuliterówki „premium”, ale już hn.pl, jz.pl, vu.pl to jest „drugi sort”. Ważny tu jest sam wygląd, brzmienie, możliwe rozwinięcia skrótu itp. itd.

W pełni się zgadzam. Źle zrozumiałem Twój poprzedni post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tragedii rodzinnej zostalem postawiony w bardzo ciezkiej sytuacji i nie mam wyboru i musze sprzedac. Chyba ze uda mi sie w miare szybko zoorganizowac gotowke, wtedy zostawie je do emerytury (mowie zeby byc fair). Wiem, ze wycenialem juz so.pl i nie chcialem sprzedac, ale po prostu tez musze wiedziec na czym stoje przed podjeciem waznych decyzji, a tych mam sporo w nadchodzacym tygodniu.

 

pozdrawiam was

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realna kwota za te domene to jest +- 10k. Jednak moim skromnym zdaniem takich domen nie nalezy sprzedawac za wszelka cene. Chyba, ze ktos chce stracic :D Wystarczy przesledzic rozwoj rynku domen w USA. U nas sie to dopiero rozkreca. Pooowooli, ale ten parowoz rusza..

Share this post


Link to post
Share on other sites

cena domeny zależy też od czasu poświęconego na promocję sprzedaży, to towar jak każdy inny, także trzeba czasu by coś sprzedać,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też dziwie się PB. Max 10k? Tyle daję na dzień dzisiejszy. Oferta aktualna.

 

 

 

 

Co do ds.pl to poszła za grosze. O ile mnie pamięć nie myli pisalem, że dam 15k kup teraz i oferta widocznie byla za niska. Podobala mi sie bo miala na początku literę d- jak domeny ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×