Jump to content
Alexis

Inwestycja.pl

Recommended Posts

Inwestycja.pl

 

W obliczu ostatniej sprzedazy Investing.com chcialem zaciagnac waszej opinii co do wartosci tej domeny i ile za nia spiewac, bo nie wiedzac czemu jakos sie nawarstwiaja zapytania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie sprzedałbym poniżej okolic 100k. Pierwszego dnia, gdy pojawiła się na AM podjąłem negocjacje, które trwały kilka dni. Teraz nie pamiętam dokładnie, ale oferowałem 5-8,5k i dopiero została wystawiona na aukcję. Gdyby nie inny zakup, który obciążył mnie w tym okresie dałbym te 10k.

 

Gratuluję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uważam ( niezaleznie od ceny domeny investing.com ), że powinna się prędzej czy później sprzedać za 50-70k. wyżej mozę być ciężko, tym bardziej, że l.mn. wydaje mi się lepsza

 

ale na pewno bedzie ładny #zwrot.pl z tej inwestycji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra inwestycja. Poniżej 50k nie warto sprzedawać.

 

Również myślę, że poniżej 50k nie ma co oddawać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak z ciekawości, to jakie widzicie zastosowanie tej domeny? inwestycje.pl rozumiem, ale inwestycja.pl? to trochę jak kwiat.pl czy samochód.pl - domena jako taka jest ok, ale do l.mn. się nie umywa - moim zdaniem.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

20 - 25 K i byłbym zadowolony.

Ja również, moim zdaniem ciężko może być uzyskać kwotę powyżej 25k PLN (osobiście sprzedałbym nawet za 17-18k PLN).

Domena jest dobra, ale nie na 50k PLN (czy też więcej) według mnie.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak z ciekawości, to jakie widzicie zastosowanie tej domeny? inwestycje.pl rozumiem, ale inwestycja.pl? to trochę jak kwiat.pl czy samochód.pl - domena jako taka jest ok, ale do l.mn. się nie umywa - moim zdaniem.

 

Co chwilę widzę firmy, które reklamują swój nowy produkt inwestycyjny jako coś zupełnie przełomowego i mającego przynieść inwestorom zwrot o jakim się im nie śniło. Może w końcu któraś z tych firm postanowi przeznaczyć "ułamek przyszłych zysków" na zakup tytułowej domeny i wypromowanie się pod tym adresem ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak: skoro domena material.pl sprzedała się BEZ idna za 80k, to nierozsądnym byłoby sprzedawać domenę większego kalibru (inwestycja.pl) taniej.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak: skoro domena material.pl sprzedała się BEZ idna za 80k, to nierozsądnym byłoby sprzedawać domenę większego kalibru (inwestycja.pl) taniej.

 

Z mojego punktu widzenia, jeśli medycznych.pl sprzedała się za 5900, to nierozsądnym byłoby sprzedawać jakąkolwiek domenę poniżej tej kwoty. Podobnie nie sprzedam nigdy żadnej .com.pl poniżej 18300, bo za tyle sprzedał się średniak vision.com.pl. ;-)

Nie rozumiem w ogóle tego porównania, wg mnie material.pl jest ledwie warta zarejestrowania i miałeś dużo szczęścia że ją sprzedałeś za taką kwotę. A że bez idna? może ktoś potraktował ją jako zawierającą słowo angielskie. Najbardziej jednak prawdopodobne jest dla mnie, że ktoś coś sobie błędnie przetłumaczył, może nie zauważył że to l.poj. Podsumowując (moje zdanie) domena inwestycja.pl jest ok, ale ja bym w nią nie zainwestował.

Edited by pb
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak z ciekawości, to jakie widzicie zastosowanie tej domeny? inwestycje.pl rozumiem, ale inwestycja.pl?

Jeśli potrafisz sobie wyobrazić zastosowanie dla inwestycje.pl - potrafisz też sobie wyobrazić zastosowanie dla inwestycja.pl <_<

Uważam, ze w przypadku domeny tego kalibru nie ma większego znaczenia, czy jest ona w liczbie pojedynczej czy liczbie mnogiej (podobnie jak w przypadku reklama/reklamy, kredyt/kredyty itd itp). Wyższość jednej opcji nad drugą i vice versa to dylemat czysto akademickim, ciężki do obiektywnego rozstrzygnięcia.

Co do wartości: 100k+ - ta wycena wydaje mi się najbardziej trafiona, chociaż oczywiście należy przypuszczać, że ciężko będzie realnie uzyskać tą kwotę z ewentualnej sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak z ciekawości, to jakie widzicie zastosowanie tej domeny? inwestycje.pl rozumiem, ale inwestycja.pl? to trochę jak kwiat.pl czy samochód.pl - domena jako taka jest ok, ale do l.mn. się nie umywa - moim zdaniem.

Podpisuję się pod tym postem. Inwestycje.pl - tak. Inwestycja.pl - niezły generyk brandable, aczkolwiek nie widzę klarownego zastosowania. Uważam, że ciężko będzie choćby podwoić kwotę zakupu. Domena nie jest przepłacona, ale wasze wyceny w mojej opinii przesadzone. Brak w tym dziale solidnych generyków i domainerzy chyba są wygłodzeni. ;)

 

PS. Życzę oczywiście sprzedaży i za 100k, dla dobra wszystkich ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak: skoro domena material.pl sprzedała się BEZ idna za 80k, to nierozsądnym byłoby sprzedawać domenę większego kalibru (inwestycja.pl) taniej.

 

Nie wiem czy przy takim założeniu nie zostaniesz KK dla domeny, choć życzę Ci nawet większej kwoty...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przychylam się do wyceny wysokie xx.xxx / niskie xxx.xxx.

Zastosowanie jak najbardziej jasne i karowne w kontekście inwestycji w nieruchomości.

Stawiasz tabliczkę "inwestycja.pl" na swoich 10ha w pobliżu węzła autostradowego lub wieszasz banner na ogrodzeniu właśnie budowanego hotelu condo czy innego biurowca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przychylam się do wyceny wysokie xx.xxx / niskie xxx.xxx.

Zastosowanie jak najbardziej jasne i karowne w kontekście inwestycji w nieruchomości.

Stawiasz tabliczkę "inwestycja.pl" na swoich 10ha w pobliżu węzła autostradowego lub wieszasz banner na ogrodzeniu właśnie budowanego hotelu condo czy innego biurowca.

 

I co dalej...?

I czemu akurat inwestycja.pl a nie inny adres za od 10 do 100 PLN?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I co dalej...?

I czemu akurat inwestycja.pl a nie inny adres za od 10 do 100 PLN?

 

bo to konkretny generyk, bardzo łatwy to zapamiętania ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy przy takim założeniu nie zostaniesz KK dla domeny, choć życzę Ci nawet większej kwoty...

 

Bardzo możliwe, że jestem dla tej domeny KK, bo kupiłem ją, tak jak parę innych pod moją branżę (to claim the stakes, so to say), choć nie miałem na myśli żadnego konkretnego projektu...czysta intuicja :)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dlatego domena ma by warta xxx.xxx?

To już zwykłe " sprzedam tel.xxx xxx xxx" nie wystarczy?

 

A tyle na forum się "trąbi" by uświadamiać kk co znaczy dobra domena... a widzę, że najpierw co niektórym domeniarzam trzeba to uświadomić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście nie walczyłbym zaciekle o taką domenę bo w liczbie pojedynczej nadaje się głównie na jakiś brand, np. funduszu inwestycyjnego czy domu maklerskiego.

Na portal zdecydowanie bardziej nadaje się liczba mnoga bo nie opisuje się jednej tylko wiele różnych inwestycji.

Pomijając fakt, że pod liczbą mnogą istnieje już inny serwis.

 

To mniej więcej jak bliskie mi porównanie napoje.pl i napoj.pl

Niby się do czegoś może przydać liczba pojedyncza ale trudno te domeny ze sobą porównać.

Jednak cena nabycia dla ew. KK wydaje się jak najbardziej zasadna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tyle na forum się "trąbi" by uświadamiać kk co znaczy dobra domena... a widzę, że najpierw co niektórym domeniarzam trzeba to uświadomić :)

 

Uświadamiać to możesz siebie

Nie widzę powiązania między tabliczką o sprzedaży gruntu (nawet przy autostradzie), zakupem domeny ,która ma być warta ponad xxx.xxx i jej wycena na ponad xxx.xxx

I uświadamiam cię o tym po raz ostatni a jak masz inne zdanie to dobrze żyj sobie z nim w spokoju a nie wypisuj bzdur o których nie masz pojęcia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uświadamiać to możesz siebie

Nie widzę powiązania między tabliczką o sprzedaży gruntu (nawet przy autostradzie), zakupem domeny ,która ma być warta ponad xxx.xxx i jej wycena na ponad xxx.xxx

I uświadamiam cię o tym po raz ostatni a jak masz inne zdanie to dobrze żyj sobie z nim w spokoju a nie wypisuj bzdur o których nie masz pojęcia

 

Zapisze sobie w notatniku to zdanie, bo jest interesujące :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena nie jest słaba oj nie, ale istnienie pod l.mn. naprawdę dużego i rozpoznawalnego "tworu" ogranicza mocno jej zastosowanie - niestety postawienie pod tym adresem identycznego projektu to proszenie się o problemy. To największa wada tego adresu.

Na ten moment rynkowa wycena tej domeny to ~15 000 (rozumiem że takie były oferty).

Chyba tyle można napisać - osobiście zazwyczaj preferuje l.poj (tzw. brandy), wyraz znaczeniowy w l.mn. rzadko kiedy ma wystarczającą moc by była z niego dobra domena ;) Dlatego swistak a nie świstaki ale kredyty wydają się odpowiedniejsze niż kredyt - chociaż w tym przypadku obydwie domeny są TOP.

 

BTW: Content is king ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapisze sobie w notatniku to zdanie, bo jest interesujące :)

 

A pisz, pisz niech ci służy...tak to jest jak spokojny z natury człowiek się wzburzy od pisania bzdur i wciskania kitów: że ktoś kupi domenę za xxx.xxx, żeby zrobić z niej tabliczkę na działce pomocną przy sprzedaży bo z domeną generyczną i łatwo zapamiętywaną dodatkowo jeszcze używając przy tym ikonek z uśmieszkami i jakimiś durnymi postami o uświadamianiu mającymi podkreślić drwinę z Twojej wypowiedzi choć kilka osób wycenia ją podobnie ale oni przecież mają "nazwiska" to się ich nie śmiem czepiać.

Alexis życzę jak najlepszej sprzedaży nawet i za x.xxx.xxx ale realnie jak sprzedaż za 3, 4 krotność zakupu powinieneś być zadowolony.

Edited by polishprince

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×