Jump to content
Alexis

Inwestycja.pl

Recommended Posts

Alexis życzę jak najlepszej sprzedaży nawet i za x.xxx.xxx ale realnie jak sprzedaż za 3, 4 krotność zakupu powinieneś być zadowolony.

 

Nie byłbym zadowolony, bo myślę, że sam w swoich projektach więcej z niej wyciągnę (jeśli oczywiście ruszę d..pę i ją wykorzystam) i dlatego ją kupiłem: bo szacuję jej wartość dla mnie wyżej niż cenę zakupu.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ulega wątpliwości, że liczba mnoga jest ciekawsza. Ale czy mielibyście podobne zdanie np: o opona.pl? Trochę dziwnie budować sklep z jedną oponą a jednak.

Taka domena idealnie nadaje się np: na serwis o domenach i pasuje pewnie do większości rodzajów inwestycji. Nie rozstrzygam jak pasowałby do niej serwis typu inwestycje.pl bankier.pl czy pb.pl, ale wydaje mi się, że wiele osób ma przed oczami właśnie wyłącznie serwis informacyjny z wieloma rodzajami inwestycji, w szczególności GPW, gdzie z racji szerokiego wyboru instrumentów na GPW lepiej brzmi liczba mnoga. Dlatego zaniżają wycenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena jest fajna, jednoznaczna i łatwa do zapamiętania jednak obawiam się, że ciężko będzie wyciągnąć xxx xxx zł.

 

średnie xx xxx przy odpowiednio długim czekaniu sądzę, że jest do osiągnięcia, jednak więcej obawiam się, że może być ciężko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś widziałem banery ziemienasprzedaz.pl

Można? Można! :)

 

W mojej ocenie inwestycja.pl:

-przy sprzedaży: do średniego xx xxx

- pod własny projekt: bezcenna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś widziałem banery ziemienasprzedaz.pl

Można? Można! :)

 

W mojej ocenie inwestycja.pl:

-przy sprzedaży: do średniego xx xxx

- pod własny projekt: bezcenna

 

Lepiej się nie da napisać, aby było krótko, zwięźle i na temat:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście nie walczyłbym zaciekle o taką domenę bo w liczbie pojedynczej nadaje się głównie na jakiś brand, np. funduszu inwestycyjnego czy domu maklerskiego.

Na portal zdecydowanie bardziej nadaje się liczba mnoga bo nie opisuje się jednej tylko wiele różnych inwestycji.

 

Tak, nie jest to pozbawione sensu, natomiast jest wystarczająco dużo przykładów z praktyki, które obalają Twoją teorię:

auto.pl

dom.pl

wycieczka.pl

urlop.pl

restauracja.pl

narta.pl

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, nie jest to pozbawione sensu, natomiast jest wystarczająco dużo przykładów z praktyki, które obalają Twoją teorię:

urlop.pl

...

Urlop to akurat nie jest najlepszy przykład bo liczba pojedyncza jest tutaj lepsza niż liczba mnoga ;)

Auto/ auta , dom/domy stosuje się równie dobrze w obydwu formach.

Restauracja.pl to strona zapleczowa a na takie przeznaczenie jak najbardziej się taka domena nadaje.

Narta.pl jest chyba najlepszym porównywaniem z tych, które podałeś choć po ilości i dacie dodawanych newsów można stwierdzić, że to też strona zapleczowa.

 

Oczywiście masz rację, że takich przykładów można więcej znaleźć.

Lecz tutaj należałoby zadać sobie pytanie czy to świadomy wybór czy słaba alternatywa pomiędzy dostępnymi na rynku zasobami?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto/ auta , dom/domy stosuje się równie dobrze w obydwu formach.

 

Mam wrażenie, że inwestycja/inwestycje stosuje się również równie dobrze w obu formach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Mam wrażenie, że inwestycja/inwestycje stosuje się również równie dobrze w obu formach.

 

Gdyby tak było, ten wątek byłby dużo krótszy. ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie, że inwestycja/inwestycje stosuje się również równie dobrze w obu formach.

W moim subiektywnym odczuciu w innym znaczeniu ale trendy pokazują faktycznie zbliżanie się tych słów.

Narzędzie propozycji słów kluczowych też pokazuje całkiem niewielkie różnice ( Miesięczne wyszukiwania: inwestycja 301 000 / inwestycje 368 000 ).

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

W moim subiektywnym odczuciu w innym znaczeniu ale trendy pokazują faktycznie zbliżanie się tych słów.

 

Zauważ w trendach, że bardzo często l.mn. "inwestycje" używana jest w znaczeniu inwestycje zagraniczne, inwestycje w polsce, inwestycje budowlane, inwestycje drogowe. A wiec w zastosowaniu wiadomosciowym o inwestycjach przeprowadzanych przez inwestorow publicznych (panstwa, instytucje rzadowe, ...), bez odzwierciedlenia w ebiznesie, bo tego typu biznesy nie sa przeprowadzane przez internet. Natomiast liczba pojedyncza zawezona jest do inwestycji, ktorej ty mozesz dokonac (np. przez internet), a wiec byc moze w tym wzgledzie bardziej trafiajaca do potencjalnego odbiorcy produktu/uslugi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klub inwestorów widzę pod tą domeną.

Przy odpowiednich kontaktach zamknięta społeczność z dostępem do wyselekcjonowanych ofert a nie sieczki typu minisite na potworku za 500k lub gruszki na dowolnym innym drzewie a nie gruszy.

 

Przykład odnośnie l.mn. i poj - hurtownie"pl hutownia"com

 

Reasumując domena tak dobra że sobie poradzi bez problemu z zagospodarowaniem. Zwłaszcza jeśli ktoś ma wypracowane zaplecze techniczne i doświadczenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co by nie mówić, to bardzo dobra domena. Domena nie dla "Kowalskiego", który ma, jak napisał do mnie jeden klient, "pomysła na domenę".

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluję świetnej domeny. A zastosowań dla niej sporo. Nie widzę żadnej różnicy w czy liczba pojedyńcza czy mnoga. Bo jeśli zainteresowałby się nią fundusz emerytalny to jest to jedna inwestycja wszak nie wolno miec dwóch;) Poza tym jak zakładasz konto to też myślisz o nim pojedyńczo tak na prawde. Ale widzę, że tu jest praktyka, że idą po pare kont do banku;)

Z punktu widzenia Klienta Końcowego ważne jest, żeby domena kojarzyła się z jego działalnością, a w drugiej kolejności zastanawia się czy to generyk. Dlatego kupuje na giełdzie jak już nie ma większego wyboru z wolnej puli.

 

W wymianie pomiędzy inwestorami są troszkę inne prawidła. Tak jak strona wypozycjonowana pod frazę będzie atrakcyjna tylko dla klienta z tej branży.

Nie raz widziałem jak domena przechwycona przez jakiegoś cwaniaczka do 15 dniowych testów wracała do tego samego klienta :) tyle, że dla takiego "łapacza" to zakup domeny to ryzyko bo zawsze klient ostatecznie zarejestruje drugą z "palca" i zostałoby się z nic nie wartą domeną, a żeby zrobic ją atrakcyjną dla kogoś innego trzeba usunąc wszystkie linki do tej domeny. A domena nie generuje zysków z parkingu bo dużo wejśc przez inne strony.

 

Dziwi mnie podejście do znaków polskich w domenie. Sam wpisując na chybił-trafił nazwę strony nie mogę przywyknąc do polskich znaków. Chociaż mam świadomośc, że są obsługiwane. I dla mnie i tak więcej są warte słownikówki bez polskich znaków;) zwłaszcza jak ktoś chce to pod strone dla np. Polonii ;)

 

Wracając do tematu gratuluję domeny :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co by nie mówić, to bardzo dobra domena. Domena nie dla "Kowalskiego", który ma, jak napisał do mnie jeden klient, "pomysła na domenę".

 

Widze SELES, ze kierujesz sie mottem, ze najwazniejsze pisane jest zawsze malymi literkami? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile pamiętam to inwestycje.pl została sprzedana za ok.40.000.

Za inwestycja.pl moim zdaniem dostaniesz trochę mniej.

 

Tak czy inaczej powalcz o jak najwyższą cenę, która cię zadowoli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×