Jump to content
krystekm

Domena news.pl przejęta przez Agorę

Recommended Posts

News.pl, domena znana w polskiej Sieci z osobliwej treści – zwierzeń autora na temat sporu z dyrekcją Tatrzańskiego Parku Narodowego – zmieniła właściciela Od wczoraj usługa whois informuje, że news.pl należy do spółki Agora.

 

Wartość tej domeny mogła być liczona w setkach tysięcy złotych. Przez kilka lat można było na niej przeczytać jedynie następującą informację:

 

…ten adres nie istnieje

Jednakże, wykorzystując jego ulotny status chciałbym Państwa przestrzec przed Panem starostą tatrzańskim mgr inż. Andrzejem Gąsienicą-Makowskim, który mnie okradł…

Kiedyś byłem właścicielem www.tatry.pl, starostwo powiatowe w Zakopanem zapragnęło zostać właścicielem domeny nadrzednej - tatry.pl, czego konsekwencją jest nabycie praw do domen podrzednych, w tym mojej. Aby zapewnić mnie, że wszystko pozostanie bez zmian, a ja nadal będę mógł korzystać z mojej własności i jednocześnie nakłonić do wyrażenia zgody na całą operację, dostałem pismo sygnowane: starosta tatrzański mgr inż. Andrzej Gąsienica Makowski treści:

 

“Zobowiązanie

Jako administrator domeny tatry.pl zobowiązujemy się do utrzymywania domeny www.tatry.pl i jej delegacji w domenie tatry.pl wobec firmy: [dane mojej firmy]i równocześnie zwracamy się z prośbą o wystosowanie do NASK-u zgody na przeniesienie delegacji domeny www.tatry.pl z serwera NASK na serwer firmy [dane prywatnej firmy, z którą starostwo prawdopodobnie podpisało umowę o świadczenie odpowiednich usług].”

 

Skoro ktoś prosi, to dlaczego nie miałbym mu pójść na rękę? Teraz już wiem dlaczego - po nabyciu praw do domeny nadrzędnej starostwo przekazało ją prywatnej firmie, która umieściłą pod moim adresem własną stronę, ja zaś na prośbę o zwrot mojej własności dostałem pismo również sygnowane: starosta tatrzański mgr inż. Andrzej Gąsienica Makowski o następującej treści:

 

“Po wnikliwej analizie kwestii związanej z poddomeną www.tatry.pl i obecnej świadomości problemu Starostwo Powiatowe w Zakopanem postanowia nie delegować w/w poddomeny…”

“Podejmując tą decyzję mamy na uwadze dobro społeczności lokalnej ale również tych wszystkich, którzy z dobrodziejstwa Naszego regionu korzystając, mając zarazem na uwadze świadomość, że dbamy w ten sposób o Ich interesy.”

 

Drogi Panie Starosto, proszę jedynie o zwrot mojej własności, którą zobowiązał się Pan opiekować. Jednocześnie infomuję, że jeżeli Pan poprosi, o czym Pan chyba nie pomyślał, to z radością umożliwię umieszczenia informacji starostwa pod moim adresem.

 

Z wyrazami szacunku,

Artur Grzymała

 

Wykorzystanie tak dobrej nazwy domeny na ekspozycję tego typu treści jest niezwykłe. Jej poprzedni właściciel – jak można wnioskować z treści zawartych na news.pl – dobrze orientował się w technicznych aspektach systemu nazw domen. Nie zdecydował się jednak wykorzystać jej do zarabiania pieniędzy, lecz realizacji osobistych porachunków. Być może, honor był dla niego ważniejszy niż zysk.

 

News.pl kupione przez Agorę, wydawcę Gazety.pl, prowadzi teraz do działu Wiadomości tego portalu. Szczegóły transakcji są niejasne – czy Agorze udało się przejąć domenę za bezcen, czy też zapłaciła jej rynkową wartość? A może wykorzystała nieuwagę właściciela, który zapomniał o odnowieniu rejestracji?

 

Po Sieci krążą pogłoski o planach Agory wobec news.pl. Niektórzy uważają, że serwis Wiadomości może przejść rebranding i przyjąć nazwę News.pl, tak jak się to już kiedyś stało z domeną Sport.pl

 

Źródło: blog techkultura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sport.pl też była Grzymały. Domena jak każdy widzi nie spadła tylko została sprzedana. Ciekawe tylko za ile :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sport.pl też była Grzymały. Domena jak każdy widzi nie spadła tylko została sprzedana. Ciekawe tylko za ile :rolleyes:

 

Właśnie ciekawe za ile i czy taka informacja ujrzy światło dzienne. Osobiście obstawiam coś w okolicach - pół bańki :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
News.pl kupione przez Agorę, wydawcę Gazety.pl, prowadzi teraz do działu Wiadomości tego portalu. Szczegóły transakcji są niejasne – czy Agorze udało się przejąć domenę za bezcen, czy też zapłaciła jej rynkową wartość? A może wykorzystała nieuwagę właściciela, który zapomniał o odnowieniu rejestracji?

 

Jak już ktoś się zabiera za pisanie „technologicznego” bloga, to mógłby nieco lepiej maskować swoją ignorancję w temacie na który się wypowiada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Być może, honor był dla niego ważniejszy niż zysk.

 

Zdaję sobie doskonale z tego sprawę , że w wypadku generacji-sms (zwanej także cud-generation :rolleyes: ) pojęcie słowa honor , jest jej całkowicie obce i niezrozumiałe .

Dotyczy to w równym stopniu sprzedajnych pismaków z ekspozytury Agora jak i ignorantów prowadzących różnej maści "blogi technologiczne" .

 

 

P.S.

 

Co upoważnia niektórych userów tego forum do pisania o panu Arturze Grzymała (którego znam od wielu lat i bardzo cenię) w bolszewickiej formie : Grzymała ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co upoważnia niektórych userów tego forum do pisania o panu Arturze Grzymała (którego znam od wielu lat i bardzo cenię) w bolszewickiej formie : Grzymała ?

 

O Panu Arturze Grzymale - tak jest po polsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nazwisko pana Artura podobnie jak i moje NIE odmienia się !

 

A to w imię czego to nazwisko nie odmienia się? Czyżby reguły języka polskiego Panów nie obowiązywały?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po Sieci krążą pogłoski o planach Agory wobec news.pl. Niektórzy uważają, że serwis Wiadomości może przejść rebranding i przyjąć nazwę News.pl, tak jak się to już kiedyś stało z domeną Sport.pl

 

wszystko mozliwe, a widzac rozbuchana medialna machine Agory i ofensywe tego wydawnictwa na rynku mediow (szczegolnie elektronicznych) raczej wszystko bedzie zmierzac w tym kierunku. Sport.pl maja, News.pl maja. Chyba brakuje im tylko dobrej domeny dotyczacej finansow/gospodarki

 

BTW, znalazlem wlasnie liste wszystkich (lub wiekszosci) domen Agory: http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...ost&p=32525 Trzeba dodac jeszcze ostatnia - Zoom24.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejna pyskówka na forum i to jeszcze z tak błahego powodu ... widzę, że w czasach Pudelka.pl coraz ciężej o zachowanie powściągliwości. Panowie basta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A to w imię czego to nazwisko nie odmienia się? Czyżby reguły języka polskiego Panów nie obowiązywały?

A wyjątki od reguły? Moje też się nie odmienia. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
News.pl, domena znana w polskiej Sieci z osobliwej treści ... zmieniła właściciela Od wczoraj usługa whois informuje, że news.pl należy do spółki Agora.

 

31 stycznia br. sprawdzałem 'whois' dla tej domeny pod kątem wykupienia opcji i gdy zobaczyłem, że należy do Agory, to zrezygnowałem.

Dlaczego więc po 20-tu dniach ktoś pisze "od wczoraj" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
wszystko mozliwe, a widzac rozbuchana medialna machine Agory i ofensywe tego wydawnictwa na rynku mediow (szczegolnie elektronicznych) raczej wszystko bedzie zmierzac w tym kierunku. Sport.pl maja, News.pl maja. Chyba brakuje im tylko dobrej domeny dotyczacej finansow/gospodarki

 

niech zadzwonia do mnie to im sprzedam gospodarka.pl za tyle za ile kupili news.... plus kwota operacyjan wynikajaca z coraz wyzszej inflacji :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
niech zadzwonia do mnie to im sprzedam gospodarka.pl za tyle za ile kupili news.... plus kwota operacyjan wynikajaca z coraz wyzszej inflacji :rolleyes:

 

 

Oni nigdy nie dzwonią .

W przypadku wartościowych domen , Agora stosuje tzw "manewr zmyłkowy" .

Jako osoba zainteresowana zakupem domeny , zgłasza się wtedy pan Tomasz E. z gdyńskiej Kancelarii radców prawnych (kancelaria-meritum.com) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, teraz bede sie zastanawial czy to ze Agora kupila domene news.pl zaszkodzi czy pomoze wartosci jednej z moich domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To też jest takie przesłanie żeby brać się za literówki news.pl ;-)

 

nazwa domeny: wwwnews.pl

utworzona: 2008.01.25 05:16:50

 

Ktoś wiedział i nie powiedział? ;-)

 

A ja mam olds.pl, mogliby kupić na archiwum. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Skąd Agora weźmie pieniądze na nowe inwestycje? - Dziś, łącznie z liniami kredytowymi, możemy uruchomić w każdej chwili do 760 mln zł. Jeśli zajdzie taka potrzeba, w grę wchodzi zaciągnięcie dodatkowego długu lub nowa emisja akcji. Wszystko zależy od możliwości inwestycyjnych - mówi Sowa.

 

z tych 760 mln na pewno pare groszy sypna na domeny...groszy :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
nazwa domeny: wwwnews.pl

utworzona: 2008.01.25 05:16:50

 

Ktoś wiedział i nie powiedział? ;-)

 

Ma się te wtyczki... męskie i żeńskie :ph34r:

 

Zarezerwowana była 14 dni wcześniej. 25 stycznia zarejestrowana.

 

Jeśli chcesz to mogę Ci ją odstąpić. Właśnie spada.

 

Dla zainteresowanych statystyki z ND dla wwwnews.pl

 

Domena Folder Dochód Odsłony Kliknięcia CTR (Klikalność) ø-PPC RPM Na koncie od

 

wwwNews.pl literówki Agory US$ 0.30 52 10 % 19.23 US$ 0.03 US$ 5.68 24 sty 2008

 

Pozdrawiam

Edited by Leo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że wątek został odkopany, więc postaram się rozwiązać spór dotyczący odmiany nazwiska.

Nazwiska zakończone w wymowie na -ła są nieodmienne, ale dotyczy to tylko nazwisk różniących się zapisem i wymową w języku polskim np. Dubois. Brak odmiany nazwiska Grzymała jest błędem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×