Jump to content
513581

Domena Imie Papieza

Recommended Posts

Nie jest to czasem kwestia zdrowego rozsądku? W jakim celu ktoś ma być tytułowany przymiotnikiem pierwszy, skoro nie wiadomo czy będzie jakiś następny? Tobie również dodali "pierwszy" do imienia?

Ja nie jestem papieżem ;)

A historycznie (niedawno) za krótkiego pontyfikatu Jana Pawła I - własnie był on tak nazywany za jego życia,

ale jak wcześniej podałem pozostają wpływy i to one zdecydują. Rozsądek... cóż w tym przypadku to już chyba nie temat na to forum :)

 

Jedynie można zwrócić uwagę na dylemat duchownych z tym związany,

bowiem z jednej strony chodzi o utożsamianie się ze św. Franciszkiem

a z drugiej strony o awersję do uzurpowania pewnych praw z tym związanych.

My tego na pewno tutaj nie rozstrzygniemy, to się odbędzie za Spiżową Bramą.

Edited by Koziołek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie jestem papieżem ;)

A historycznie (niedawno) za krótkiego pontyfikatu Jana Pawła I - własnie był on tak nazywany za jego życia,

ale jak wcześniej podałem pozostają wpływy i to one zdecydują. Rozsądek... cóż w tym przypadku to już chyba nie temat na to forum :)

Wg mnie nie ma sensu komplikowanie spraw prostych i nazywanie czegokolwiek/kogokolwiek pierwszym co jest dotychczas jedynym, ale oczywiście każdy może mieć własne zdanie. ;)
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie nie ma sensu komplikowanie spraw prostych i nazywanie czegokolwiek/kogokolwiek pierwszym co jest dotychczas jedynym, ale oczywiście każdy może mieć własne zdanie. ;)

Nie do końca...zawsze pierwowzorem dla Naczelnego Szamana jest jakiś święty. Zatem Franio nr 1 będzie bo brak numeracji zarezerwowany jest dla pierwowzoru...

 

W każdym bądź razie nie zanosi się na szybkie ogłoszenie świętości JPII...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie nie ma sensu komplikowanie spraw prostych i nazywanie czegokolwiek/kogokolwiek pierwszym co jest dotychczas jedynym, ale oczywiście każdy może mieć własne zdanie. ;)

 

I również z innego powodu nie ma sensu.

Jorge Bergoglio przyjął imię Franciszek. I tam po tym imieniu jest kropka.

 

Dla wierzących w Wikipedię:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Franciszek_%28papie%C5%BC%29

 

 

... No ale w Polsce, nie przymierzając tematyki i okoliczności,

film "Dirty dancing" to "Wirujący sex". :)

 

 

---------------------------

Edit:

Ciekawostka. To podczas Konklawe było. Najpierw sobie pomyślałem, że to sesja zdjęciowa/ustawka typu Natalia Siwiec:

http://fakty.interia.pl/raport-nowy-papiez/galerie/tajemniczy-pielgrzym-z-placu-sw-piotra-zdjecie,iId,1081564,iAId,76866

 

... ale, gdy teraz wiemy, kim jest Papież ... :)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

"To Franciszek, a nie Franciszek I - rzecznik Watykanu wyjaśnia jak nazywa się nowy papież" - przed chwilą w Radiu Zet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj cala allegro w domenach papieskich, jak sie zaznaczy domeny dodane w ciagu 24 godzin to 3 strony z czego prawie wszystkie papieskie ;) Rekordzista wystawil za 500 000 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest slawomir_cwirko

delikatnie mówiąc - smiech na sali ;)

Może za kwoty ze sprzedazy tych domen chca kupic sobie zbawienie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Az mi sie zimno zrobilo jak zobaczylem ze na boso przyszedl po tych kamieniach, do tego deszcz.

 

 

To członek wspólnoty pw. Św. Franciszka z Asyżu. Massimo Coppo. Przybył z Asyżu.

Dla mnie, niesamowity znak.

 

 

 

 

Są wg mnie raczej śmieszni :). Nazwał się Franciszkiem i tyle. Cóż oni mają do tego? ;)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś nie źle zaspamował allegro domenami "papeskimi", a cena to już wogóle z kosmosu.

 

To jakaś zbiorowa histeria. :blink:

Mnie też się trochę udzieliło. - #castelgandolfo.pl - wygasa, chyba już wolna do rejestracji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jakaś zbiorowa histeria. :blink:

[...]

 

...No histeria, bo wpierw trzeba pomyśleć kto i w jakim celu miałby podobne domeny zakupić :)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak analizując kto chciałby wpisać taki adres w przeglądarce, chyba jedynie osoba poszukująca informacji o papieżu i kontaktu z nim. Co to znaczy dla kk? to, że w tym przypadku jestem w stanie się zgodzić że dla biura podróży mogłaby być to jakaś inwestycja. Chociaż te ostatnio nawet domen ze swoją nazwą nie chcą utrzymywać. Kto jeszcze mógłby być zainteresowany chyba sam imiennik, ale tyle domen wielonarodowach to chyba byłoby zaprzeczenie imienia Franciszek. Tak patrząc, to jeszcze ze wzgledu przebywania to domena .at bardzie trafna ;) dziwne, że przy wyborze papieża domena franciszek1 została zarejestrowana a nie wcześniej skoro franciszków pierwszych troszkę na świecie było ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit: do usunięcia.

Pomyliłem działy. (wolne które znalazłem)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×