Jump to content
deli

grydladzieci.pl

Recommended Posts

Ode mnie również nie może zabraknąć gratulacji, kwota jest wyśrubowana chyba na maksa.

Gratuluję !

 

# FrancuskiDlaDzieci.pl

# TreningiDlaDzieci.pl

# JudoDlaDzieci.pl

# TVdlaDzieci.pl

# PsyDlaDzieci.pl

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratulacje Deli!

Pomimo tego że to bardzo dobra domena to uważam, że wydanie 150 k na serwis z grami flash o barbie i bobie budowniczym to średnio udana inwestycja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziekuje wam za wszystkie gratulacje.


Tu pare odpowiedzi na wasze pytania bez cytowania tych pytan:


- Domene kupili Holedrzy. Od paru dni jest ladny projekt na domenie.

- Tranzakcja leciala bezposrednio z klientem, bez Sedo, poprzez escrow.com.

- Domena miala ruch naturalny od pierwszego dnia rejestracji. Zarabiala na parkingu,

dzien w dzien (!), na bochenek chleba (z maslem) i pol litra mleka...

- Domena nie byla kupiona tylko przeze mnie zarejestrowana w 2004 roku.

- Szukalem w myslach najprostrzego okreslenia dla gier specjalnie dla dzieci.

Do tego mialem kilka kandydatow: grydzeci.pl, grydziecinne.pl, grydzieciece.pl itd..

Musialem sie ciezko zastanawiac, bo rejestracja kosztowala u Key-Systems okolo 80 Euro.

Wtedy bylem juz w butach, krotko przed wyjazdem do rodzicow do Polski,

jak zarejestrowalem domene. Raczej myslalem, ze domena nie bedze funkcjonowac,

bo to sa trzy slowa i troche przydluga. Postanowilem zaryzykowac i zarejestrowalem

domene. Jak wrocilem z Polski i sprawdzilem parking to spadlem z krzesla, bo domena

zarobila w dwa tygodnie wiecej jak kosztowala jej rejestracja.


Wiele innych ciekawych refleksji jest w tej starej dyskusji:


Edited by deli
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena bardzo dobra, ale i tak cena robi duże wrażenie. Niedawno pisałem w innym wątku, że wiele - jeśli nie większość - domen sprzedawana jest poniżej swojej wartości. Tu mamy przykład na to, że dobre domeny warto szanować i cenić, i za to należą się gratulacje. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tyle kasy za domenę, a teraz spamują i proszą o linki do swojego projektu. Rozumiem, że Pan Daniel van Kolfschoten ma pewną strategię co do pozycjonowania swojej strony, ale niestety wpis w katalogu StronyDlaDzieci.pl trochę kosztuje . Łatwo jest zebrać listę e-maili kontaktowych ze stron tematycznych, np. mojej PuzzleDlaDzieci.pl, i rozsyłać spam, tylko że moim zdaniem szkoda reputacji, tak dobrze zapowiadającego się projektu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gratulacje, to jaki miała ruch na miesiąc ?

 

Zgodnie podanymi danymi:

- Domena miala ruch naturalny od pierwszego dnia rejestracji. Zarabiala na parkingu,

dzien w dzien (!), na bochenek chleba (z maslem) i pol litra mleka...

i przy założeniu, że 100 PLN na chleb, masło i mleko na miesiąc wystarczy, a CTR to 20-40%, ze średnim klikiem 0,25 gr - od 900 do 1950 UU / m-c.

 

Mnie tam bardziej interesuje: kiedy domena się zwróci inwestorowi? Jeżeli jej cena w przeliczeniu na złotówki to około 156 K, to jeśli wzięlibyśmy domenę na raty 0% (odsetek nie uwzględniam, bo już została zakupiona) np. na 5 lat, to ich wysokość wyniosłaby 2600 PLN, a więc 87 PLN dziennie. Jest to jest zadanie dla inwestora generowanie min. 87 PLN / dobę, aby się zwróciła w ciągu 5 lat. Wszystko, co powyżej = szybszy zwrot z inwestycji. Czy jest to wykonalne? Raczej bez problemu - może nie od razu, ale tak. Mikropłatności za dostęp do płatnych funkcji gier, reklamy, przekierowania itp... Chociaż, jak tak patrzę na stronę tam istniejącą, to mam wrażenie, że nowemu właścicielowi wcale nie zależy na szybkim spieniężaniu domeny, a raczej na pozyskiwaniu ruchu. Czy to aby jest ostatni KK...?¿

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak kupili Holendrzy to pewnie SpilGames (właściciel m.in. gry.pl) - a oni potrafią raczej zarabiać na tych gierkach jak widać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×