Jump to content
hqhq

informacje.pl

Recommended Posts

Dobra informacja jest taka, że domena jest bardzo dobra. Gorsza jest taka, że cholernie trudna do sprzedaży za rozsądne pieniądze.

Zwróć uwagę na przykład dziennik.pl - wisiała na allegro przez kilka dobrych lat za całkiem przyzwoitą sumę, nawet inwestycyjnie.

 

Nie wiem jakie masz co do niej plany, jak mocno Ci się śpieszy ze sprzedażą, ale to domena z gatunku albo grubo albo wcale. Niestety w najbliższych latach dużo bardziej prawdopodobne to "wcale".

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena ciekawa, topowa, choc mysle, ze nie jest super "brandingowa" i trudno bedzie znalezc Klienta koncowego za kwote powyzej 100k.

Wydaje mi sie tez, ze mimo, ze wszyscy chwala to jakby mialo przyjsc do zakupu D2D trudno byloby uzyskac cene powyzej 3x-4x k od domainera - ale moze sie myle.

Na pewno pare osob napisze prywatnie ile ew. by zaproponowalo i wiesz mniej wiecej jaki jest to poziom ofert.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym wypadku aby to miało sens to na zagospodarowanie domeny trzeba wydać tyle co na nią lub więcej. Lub mieć już bardzo dobre zaplecze.

Wymagający adres.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym wypadku aby to miało sens to na zagospodarowanie domeny trzeba wydać tyle co na nią lub więcej. Lub mieć już bardzo dobre zaplecze.

Wymagający adres.

Na solidne zagospodarowanie domeny informacje.pl należałoby przeznaczać pieniądze systematycznie a nie tylko na jej zakup i najlepiej mieć już istniejącą bazę danych i własnych lub współpracujących redaktorów a nie tylko zaplecze.

To mniej więcej tak jak z domeną sport.pl - adres piękny i spory potencjał ale jeżeli informacje nie są tam aktualizowane we wszystkich dyscyplinach na bieżąco, to użytkownicy będą szukali wyników w innych miejscach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mógłbyś rozszerzyć swoją myśl?

Wszystko już zostało napisane ale skoro sobie życzysz...

Nie dostrzegłem w wypowiedzi Lufthansy zaplecza w znaczeniu potencjału biznesowego, osobowego czy technicznego lecz skupiłem swe myśli na zapleczu pozycjonerskim.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie słuchaj porad co do wystawiania domeny na giełdę, jak nie chcesz co chwilę odrzucać lub odpowiadać na śmieciowe oferty. Stosujesz bardzo dobrą strategię i tego się trzymaj. Ja postąpiłbym podobnie, bo jak znajdzie się poważny klient jeszcze poważniej zainteresowany to znajdzie z Tobą sposób na kontakt. A tak od siebie domena problemowa i trudna do zagospodarowania, a do tego wymagająca zaplecza, więc chyba bym nie zarejestrował...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie słuchaj porad co do wystawiania domeny na giełdę, jak nie chcesz co chwilę odrzucać lub odpowiadać na śmieciowe oferty.

Nie ma takiej potrzeby. Zrobi to automat na Giełdzie, wystarczy go ustawić. Mało tego, abonent jest informowany o odrzuceniu danej oferty, więc jest to strasznie wygodne.

 

Poza tym jeśli już domeny dojrzały do sprzedaży, to jednak wystawienie ich na giełdę jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. Klienci są w miarę świadomi, ale zajrzenie do WHOIS, czy nie daj Boże wysłanie prośby o kontakt do NASK, to może być jednak zbyt wiele nawet dla klienta dysponującego xxx xxx. (tak mi się wydaje)

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście nie wyobrażam sobie dużego, medialnego kanału telewizyjnego, czy też internetowego z keywordem "Informacje". Ten wyraz jest niczym element do układanki danej tematyki, ale nie jest też komponentem podstawowym. Oczywiście nie mówię, że nie można tego keywordu racjonalnie i dobrze wykorzystać bo tak nie jest, ale nie sądzę aby w przeciągu kilku lat pojawiła się osoba, która byłaby skłonna kupić ten adres powyżej 100 tyś. Domena zdecydowanie przeznaczona jedynie do rąk KK i zapakowana w worek rzeczy bardzo eksluzywnych, ale również bardzo trudnych jeżeli chodzi o kwestię sprzedaży. Wyceny na poziomie 300-500 tyś to raczej miłe życzenie kolegów z branży.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Osobiście nie wyobrażam sobie dużego, medialnego kanału telewizyjnego, czy też internetowego z keywordem "Informacje".

a ktos sobie wyobrazal gazete z keywordem "gazeta" ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetna domena. Idealna dla kogoś z kapitałem, kto chce zaistnieć i namieszać na Polskim rynku portali informacyjnych. Mając taką domenę można stworzyć sieć subdomen tematycznych i całość będzie się świetnie komponowała, np:

biznes.informacje.pl

sport.informacje.pl

polityka.informacje.pl

itd.

 

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że wyjście z takiej inwestycji wymaga sporo czasu. Koledzy powyżej dobrze radzą, żeby rozgłosić wieści o sprzedaży tak mocnej domeny. Możesz wystawić na giełdach z zaporową ceną i udostępnioną funkcją "Negocjuj cenę". To samo znane systemy aukcyjne.

 

Inwestor domenowy może dać za domenę w okolicy 100 tys. PLN. Kupiec końcowy z planami na zagospodarowanie domeny 250 tys. PLN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że przy tej podanej cenie wywoławczej najbardziej realne jest "... lub inne propozycje".

 

Oczywiście jest to domena wykraczająca ponad moje domenowe doświadczenie i możliwości, ale skłaniam się ku głosom, które podkreślają konieczność dużego doświadczenia medialno-informacyjnego przy zagospodarowaniu tej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no bez jaj, piszesz, że nie chcesz jej skazić, a wystawiasz na allegro i to za nierealną kwotę. Proszę cie, zmiłuj się nad tymi domenami i wystaw je tam gdzie ich miejsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×