Jump to content
pb

Dlaczego nie piszecie blogów?

Polskie blogi domenowe  

30 members have voted

  1. 1. Dlaczego nie piszesz bloga o domenach?

    • Brak czasu
      12
    • Brak chęci
      7
    • Za mało odbiorców
      5
    • Polski rynek jest nieciekawy
      4
    • Brak dobrych programów partnerskich
      7
    • Za mało wiem o domenach
      7
    • Wystarczy mi di.pl
      6
    • Inny powód
      4


Recommended Posts

Jedna rzecz, jaka mnie ostatnio zastanowiła, to że jest bardzo dużo blogów domenowych wokół rynku .com, czy ogólnie domen globalnych, a na naszym poletku jest zupełna posucha. Ok, wiem, że to nie ta skala, i że w przełożeniu na 7 miliardów ludzi to może wcale nie jest tak dużo, ale mimo wszystko - polskich blogów o ciuchach czy o gotowaniu jest min. 1000x więcej niż o domenach. ;-) Tymczasem prócz bloga DD oraz blogo-newsów związanych z konkretnymi rejestratorami, nie ma na rynku żadnego miejsca, gdzie by można poczytać domenowe newsy czy komentarze. Zastanawiam się, z czego to wynika.

 

Czy brak czasu jest decydującym czynnikiem? Czy może brak możliwości zarabiania na pisaniu (tj. brak opłacalnych programów partnerskich, które by można do bloga podpiąć)? Czy polski rynek domen jest za mały albo zbyt nudny? A może "starzy domeniarze" nie mają czasu/chęci na pisanie, a "młodzi domainerzy" nie czują się wystarczająco kompetentni?

 

To ostatnie, jak patrzę na blogi globalne, jest słabym argumentem, bo co i rusz pojawia się jakiś nowy blog, niektóre faktycznie są słabe, ale inne przynoszą świeży punkt widzenia, zwłaszcza jeśli o domenach zaczyna pisać ktoś, kto dobrze zna się na innej branży (marketing, finanse itp.) i potrafi przedstawić ciekawe zależności/porównania.

 

Załączyłem ankietę, ciekaw jestem wyników. Zacznę od siebie: zacząłem kiedyś pisać pod dpl.pl, ale przez brak czasu i samodyscypliny przestałem - uznałem, że jeden post na miesiąc czy jeszcze dłużej nie ma większego sensu, a jak już człowiek znajdzie wymówkę, to potem trudno do pisania wrócić, no i rozeszło się po kościach. Czasem, jak mam ochotę coś napisać, to się wyżywam na di.pl i tyle. Choć nieraz kusi, żeby jeszcze "poblogować". ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja praktycznie nie rejestruję .pl. Po za tym, podobnym modelem biznesowym (parking) zajmuje się tylko parę osób na tym forum. Jeśli chodzi o blogi u nas, to wydaje mi się jednak że rynek jest zbyt płytki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prowadziłem coś w tym stylu od 2007 i szczątkowo prowadzę dalej... chyba znacie? ;)http://iname.pl Jednak od dłuższego czasu prawie nic nie piszę. Powodów jest kilka: brak czasu, sam blog tylko i wyłącznie o polskim rynku wg. mnie jest za wąskim tematem, nisza jest ciekawa ale jednak zbyt ogranicza. Dodatkowo, jeżeli byłyby ciekawe programy partnerskie to może byłaby mobilizacja.a tak wyżywam się na Twitterze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

ja odpowiedziałem: za mało wiem o domenach i to nie fałszywa skromność tylko fakt.

 

No i jeszcze taki będzie tutaj farmazonił :P Wg mnie właśnie Ty i jeszcze Thomaso prowadzilibyście najciekawsze, najrzetelniejsze i obfite w wiedzę blogi.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIe mam czasu. Prowadziłem jeden blog w okolicach 2007, jeszcze wisi w sieci. Cały czas mówię sobie, że zacznę pisać blog reaktywując tamten i tak sobie powtarzam codziennie od dwóch lat. -_- Ale żeby nie było, piszę jeden blog, mniej o biznesie domenowym, więcej o marketingu domen, ale póki co, nie będę się nim chwalił, bo generalnie domainerzy nie są jego odbiorcą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prowadzę kilka blogów, a raczej stron statycznych o domenach, ale kierowane są bardziej do laików (czyli gdzie najlepiej zarejestrować, co to są opcje, gdzie najlepiej utrzymywać domeny itp...). Napisałem też kilka innych artykułów ze świata domen, ale takie newsy, ciekawostki interesują jedynie nieliczną grupę, a czasu na śledzenie wszystkich nowości i tłumaczenia tekstów niestety brakuje.

 

Drugim powodem jest również jak wspomniałeś brak interesujących PP dlatego też osobiście korzystam z alternatywy, czyli programu Adsense i z racji tej, że rynek jest stosunkowo płytki to stawki za kliki są przyzwoite. Chociaż gdyby był jakiś PP to z chęcią zmieniłbym reklamodawcę i go przetestował. Minusem jest to, że stosunkowo trudno przefiltrować wszystkie reklamy i CTR mógłby być większy, gdyby na blogu poświęconym o domenach widniały jedynie reklamy oferujące rejestracje domen i usług pokrewnych, co również byłoby korzystne dla danego rejestratora.

 

Mogę jedynie zachęcić potencjonalnych blogerów do pisania na temat domen, ponieważ jak już nie tylko ja wspomniałem - rynek jest płytki, content szybko się pozycjonuje, a nawet z samym programem Adsense strony są w zupełności rentowne.

 

PS. ciekawy wątek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żałuję, że nie prowadzę bloga - w końcu mógłbym sobie kupić apartament...a nie zaraz, przecież to byłby blog o domenach, czyli może na colę original z biedronki by starczyło.

 

Niestety na bitcoiny musiałbym już dorobić na wylotówce na Kielce -_-

 

 

blog_kasi_tusk.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeszcze Thomaso

Nie wywołuj wilka z lasu. :P Ja akurat bardzo lubię pisać, ale niestety tylko wtedy, gdy mam gwarancję, że ktoś to przeczyta. O na przykład spamowanie postowanie na di.pl , a na blogu jakby to trzy osoby na krzyż przeczytały to by mi się nie chciało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wywołuj wilka z lasu. :P Ja akurat bardzo lubię pisać

osoby mające na di.pl powyżej 2k postów powinny mieć obowiązek pisania bloga o domenach :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

osoby mające na di.pl powyżej 2k postów powinny mieć obowiązek pisania bloga o domenach :D

 

Zgodziłbym się na taki warunek jakby osoby mające poniżej 2k postów miały obowiązek czytania takich blogów i można by było sprawdzać listę obecności. ;-)

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

zacznij pisać, czytelnicy sami przyjdą

była proba blogu strefadomeny.pl ale od trzech lat cisza na nim

Edited by Edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

osoby mające na di.pl powyżej 2k postów powinny mieć obowiązek pisania bloga o domenach :D

Super, a gdzie znajduje się paragraf o wypłacania takim osobom przynajmniej jakiejś skromnej wierszówki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

umberto zacznij zamieszczać swoje kontrowersyjne wypowiedzi na blogu z innymi pisarzami a mi paragraf nie będzie potrzebny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem prowadzić bloga, takiego autorskiego i autopsyjnego - pisanego wprost, który ewoluowałby razem ze mną i moimi doświadczeniami zdobywanymi w dziedzinie domen. Mój słomiany zapał i najczęstsza wymówka - brak czasu, a tak poważniej zdanie sobie sprawy, czym tak naprawdę jest domainning - spowodowały moje wycofanie się i porzucenie tematu. Gdybym jednak powrócił do tematu, to mniej interesowałbym się zarabianiem na takiej aktywności - przynajmniej na początkowym etapie, a bardziej jakością i możliwością podzielenia się z odbiorcami swoimi spostrzeżeniami. Na tłumaczeniu artykułów raczej bym się nie chciał skupiać, a bardziej na ich komentowaniu i ocenianiu.

 

Może z czasem powrócę do tematu, jeśli znajdę odwagę na powiedzenie sobie "tu i teraz" oraz moc by kontynuować rozpoczęte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

osoby mające na di.pl powyżej 2k postów powinny mieć obowiązek pisania bloga o domenach :D

 

 

Zgodziłbym się na taki warunek jakby osoby mające poniżej 2k postów miały obowiązek czytania takich blogów i można by było sprawdzać listę obecności. ;-)

 

 

Super, a gdzie znajduje się paragraf o wypłacania takim osobom przynajmniej jakiejś skromnej wierszówki?

 

Ja bym może i pisał, gdybym miał z tego jakiś przyzwoity grosz, albo gdybym zarabiał na tyle dużo na domenach (lub w pracy etatowej), żebym nie musiał myśleć o dorabianiu w wolnym czasie.

Obecnie jest tak, że prawie cały wolny czas poświęcam na próby (mniej lub bardziej skuteczne) dorobienia trochę $ do etatowej pensji.

Oczywiście "cały wolny czas" to dla mnie pojęcie około 2 godzin po 21-ej każdego dnia roboczego, wcześniej (od 16.30) to przeważnie tylko zajmowanie się dwójką dzieci (jakieś zajęcia dodatkowe syna, typu piłka nożna, karate etc.).

 

Sebastian

alpine5

 

p.s. zaznaczyłem opcję "Za mało odbiorców"

Share this post


Link to post
Share on other sites

zacznij pisać, czytelnicy sami przyjdą

była proba blogu strefadomeny.pl ale od trzech lat cisza na nim

 

Przyznam, że chciałem założyć blog o domenach, chciałem nawet kupić pod to najlepszą możliwą domenę czyli domaining.pl - https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1523257, jednak cena na aukcji mnie totalnie zmiażdżyła (spisek jakiś). ;-) Widać nie jest mi jednak pisane prowadzenie bloga (do osób licytujących na aukcji - no, ale jesteście). :P

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Przyznam, że chciałem założyć blog o domenach, chciałem nawet kupić pod to najlepszą możliwą domenę czyli domaining.pl - https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1523257, jednak cena na aukcji mnie totalnie zmiażdżyła (spisek jakiś). ;-) Widać nie jest mi jednak pisane prowadzenie bloga (do osób licytujących na aukcji - no, ale jesteście). :P

Też chciałem brać udział w tej aukcji... W ostatnim czasie na końcu zawsze przychodzi Korneliusz i psuje całą zabawę :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ostatnim czasie na końcu zawsze przychodzi Korneliusz i psuje całą zabawę :D

 

tez tak miałem :) ale z kolegą delirium :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może wideo blogi?

Jak już pieseł da zarobić swoim opiekunom, to gdybyście zastanawiali się gdzie pojechać na wakacje, to może do Cape Town?

 

Od pewnego czasu oglądam blog pewnego gościa, ktory mieszka w Londynie, a dziewczyne ma w RPA w Cape Town i lata tam do niej. Gość ma fajne życie i choć nie rozumiem co mówi, to fajnie się ogląda jego kolorowe, beztroskie życie w formie bloga. Na swoim kanale ma sporo filmów z życia w Londynie i w RPA.

 

A dlaczego Cape Town? Gdyby można było zobaczyć choć raz w życiu taki zachód słońca, jak na jego wideo (06:55):

 

Niesamowita plaża i te chmury opadające z gór. A tak to wygląda w google map: Lagoon Beach Drive, Kaapstad, Wes-Kaap, Republika Południowej Afryki

 

Albo tutaj hołd dla Mandeli w wodzie na desce:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

PB myślę, że ty sam znasz odpowiedź na zadane przez siebie pytanie :) Moim zdaniem głównym czynnikiem braku blogów jest brak czasu i niska motywancja związana z brakiem pomysłu na monetyzację ruchu. Ile ty jako potencjalny klient byłbyś w stanie zapłacić za reklamę na takim blogu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co ktoś kto nie jest zainteresowany promowanej swojej osoby jako eksperta w tej dziedzinie, swoich domen albo działalności pośrednictwa w sprzedaży czy w rejestracji, ma pisać blog o domenach ?



Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×