Skocz do zawartości

Kangur

Użytkownik
 • Zawartość

  6 956
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  100

Zawartość dodana przez Kangur

 1. https://www.aftermarket.pl/contact.php
 2. źródło A propos mojego wcześniejszego posta: Punkt 4.załącznika: Nowe obowiązki informacyjne...
 3. Patrząc na regulacje prawne, które pojawiają się od pewnego czasu dla e-przedsiębiorców, odnoszę wrażenie, że albo system prawny wychodzi z założenia, że każdy przedsiębiorca to potencjalny przestępca, albo ktoś przesadnie pozwala wykazać się prawnikom i tworzy im nowe możliwości generowania dochodów, zwiększając jednocześnie szum informacyjny. Aktualnie ponoć wystarczy, że użytkownik będący osobą fizyczną ma umożliwiane przeglądanie strony WWW i dodawanie w niej komentarzy, to w regulaminie powinny pojawić się przepisy dotyczące tzw. ustaw konsumenckich wraz z przedstawieniem druku odstąpienia od umowy. Pomijam fakt, że większość użytkowników i tak nie czyta wszystkich zapisów na stronie, to jest narzucanych coraz więcej wymogów formalnych. Jakie obowiązki informacyjne dotąd wymyślono? - regulamin serwisu - polityka prywatności - informacja o cookies - druki odstąpienia od umowy - obowiązek informowania o dostarczeniu treści cyfrowych Teraz wchodzi jeszcze obowiązek informacyjny o platformie ODR. Czy Wy też odnosicie wrażenie, że ktoś zagubił się w nakładaniu na e-przedsiębiorców kolejnych obowiązków informacyjnych? Co jeszcze nas czeka? Wklejanie całych ustaw? Ktoś chce, aby serwisy i sklepy internetowe stały platformami edukacji konsumenckiej?
 4. Wrzucam link do strony podróżnika-blogera z Irlandii, gdzie można trochę poczytać o zarabianiu na blogu podróżniczym. Może komuś się przyda... https://onestep4ward.com/motivational-monday-money-isnt-goal-freedom/
 5. kaloryfer.pl

  Pochwal się i rzuć fotkę swoich Od razu przypomniał mi się rok 2009 i aukcja na MeetDomainers w warszawskim Hotelu Marriott Pozdrowienia dla Fredericka, który cały czas ma liczbę mnogą.
 6. Nie pamiętam czy był podobny temat ale trafiam czasami na serwisy, których nazw nie mogę zapamiętać i jeśli próbuję wpisać taki adres z głowy, to zazwyczaj trafiam na inną stronę. Nawet jeśli są krótkie. W dziale wycen domeny takie najczęściej byłyby wyśmiane a jednak niektórzy - z braku wiedzy lub kasy - wykorzystują je do postawienia na nich swoich serwisów. Dzisiaj trafiłem na newss.pl oraz izimany.pl .
 7. Dzierżawa domen - czy warto?

  Ja jeszcze nie mam takich doświadczeń, choć niedawno zaproponowałem zainteresowanym takie (lub nieco inne) rozwiązania dla kilku moich domen. Niedozwoloną działalność dzierżawcy można zabezpieczyć w umowie, a nawet zaproponować kary umowne i w razie potrzeby bezzwłocznie rozwiązać umowę. Może i ktoś wydzierżawi domenę pod jakąś krótką kampanię, ale osobiście widzę też inną możliwość. Tzn. prowadzenia stałej działalności pod dzierżawioną domeną na podstawie zawartej, dwustronnie korzystnej umowy. Przy dobrej domenie i stosunkowo niskiej cenie za jej dzierżawę, ktoś może prowadzić działalność na top adresie, bez konieczności inwestowania dużych pieniędzy. A druga strona może próbować uzyskać w ten sposób dochód porównywalny z pasywnym, przy jednoczesnym podniesieniu wartości domeny, na której budowana jest pozytywna historia.
 8. freedom.pl

  Zawsze można jej dać trochę wolności i nie przedłużyć
 9. Nigdy bym się nie spodziewał

  Dwie domeny bardzo dużych firm: wszechkoty.pl danykesz.pl edit: Nestle i Raiffeisenbank
 10. Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

  Jeżeli ktoś "minusowy" bierze udział w aukcji Waszej domeny, warto napisać zawczasu do supportu AM. Mogą wtedy anulować licytację takiego użytkownika. Gdy ja im taką prośbę wysłałem, zadziałali szybko i skutecznie. Tak sobie jeszcze pomyślałem, że fajna byłaby możliwość zaznaczenia opcji w Ustawieniach sprzedaży: Automatyczne anuluj aukcje użytkownika z nieopłaconymi transakcjami.
 11. Walka z fake newsami

  Jak Wam się podoba projekt ustawy, która ma pozwalać zwalczać tzw. fake newsy? https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pis-fake-newsy-media-wydawcy,237,0,2357741.html
 12. Zmiany na Facebook'u a domeny.

  Pisaliśmy o tym nieraz, że osoby, które opierają swój biznes w oparciu o FB, wcześniej czy później muszą liczyć się z kłopotami. Albo przynajmniej z dużo wyższymi kosztami tego kanału komunikacji To naturalna kolej rzeczy. Przy tej okazji powraca pytanie kiedy zniknie lub kiedy odejdzie w cień Facebook? http://antyweb.pl/facebook-zniknie-do-2020-roku-twierdza-analitycy-czy-rzeczywiscie-tak-sie-stanie/
 13. Wklejam link do informacji o możliwej partnerskiej współpracy przy serwisach w branży spożywczej / gastronomicznej http://fonti.pl/wspolpraca/ Gdybym miał ktoś jakieś konkretne pytania, to najlepiej zapraszam na priv.
 14. Obstawiamy następną bańkę bitcoina

  Przeczytałem jedną stronę Waszych wpisów i poczułem się jak dinozaur odkopany ze skamieliny , który trafił w nieznany mu świat Życzę wszystkim powodzenia w tych spekulacjach.
 15. zakup na raty

  Wydaje mi się, że apetyt na wykorzystanie czyjegoś potknięcia może niekiedy zakłócić to, co w ludziach ludzkie. Ale skoro nadchodzą Święta BN, to może warto przy takiej okazji przypomnieć sobie okolicznościowy klasyk, tzn. Opowieść wigilijną Karola Dickensa, by nie iść w ślady Scrooge'a
 16. Tym razem już zupełnie serio nowe wyroki sądu polubownego przy PIIT. Batumi.pl - powództwo oddalone w całości Michaelkors.pl - częściowe naruszenie praw, częściowe oddalenie powództwa.
 17. Nigdy bym się nie spodziewał

  GDDKiA prowadzi osobne strony internetowe dla bodajże każdego odcinka budowanych dróg szybkiego ruchu na domenach zawierających słowa kluczowe związane z danym odcinkiem. Np. s5korzensko-wroclaw.pl radomicko-leszno-drogas5.pl leszno-kaczkowo-drogas5.pl
 18. Sprzedaż domen - dylematy z rozliczaniem PIT

  Nie jest ważne jak Ty to rozumiesz. Liczy się się interpretacja fiskusa. A ich wyroki są niezbadane...
 19. Sprzedaż domen - dylematy z rozliczaniem PIT

  Chodzi o sprzedaż prowadzoną w sposób zorganizowany i ciągły. Było o tym na forum wielokrotnie. A odpowiadając na pytanie Szmiko. Powszechnie do kosztów uzyskania przychodów zalicza się wydatki, co do których podatnik jest w stanie wykazać ich bezpośredni związek z prowadzoną działalnością gospodarczą lub z pracą. Warto pamiętać, że jeżeli wpisze się przychody i koszty w wierszu "Inne źródła, niewymienione w wierszach od 1 do 4" , to w razie kontroli będziesz musiał te przychody i koszty udowodnić. Zapraszasz więc kontrolujących do zapoznania się z całą historią operacji, aby wykazać zasadność zadeklarowanych pozycji. Nie jestem też pewien, czy koszt poniesiony w jednym roku, można wpisać do "innych źródeł" w latach kolejnych? Tak więc chyba warto podpytać o to jakąś zorientowaną księgową albo te koszty sobie odpuścić.
 20. Przede wszystkim warto sprawdzić, czy są w Szwecji firmy działające w podobnej branży, z podobną nazwą? Jeżeli są, to warto zwrócić uwagę na to, aby nie upodobniać się do nich, zarówno pod kątem wyglądu strony, logotypu jak i nazwy domeny. Bo to może grozić pozwem jako czyn nieuczciwej konkurencji. Jeżeli żadna z tych kwestii nie ma tutaj miejsca, to możesz próbować skorzystać z tej pierwszej, z myślnikiem lub poszukać czegoś innego, co mogłoby się dobrze kojarzyć na tamtejszym rynku. Ale raczej bez e- lub -24.
 21. Zarabianie na blogu podróżniczym

  Zwykły podróżnik, który dostaje co miesiąc na konto ... 6-cyfrową kwotę. https://turystyka.wp.pl/dawniej-ksiegowa-dzis-wzieta-podrozniczka-nigdy-nie-przypuszczala-ile-bedzie-zarabiac-6181307704957057a
 22. Domana za 1mln zł - ankieta

  Trzeba by mieć niesamowicie pojemne i mocne kieszenie i dobrze zabezpieczone "klejnoty" przed zduszeniem W takiej sytuacji dla samego komfortu każdy by miliardami płacił
 23. Domana za 1mln zł - ankieta

  Brakuje więcej, ale forex.pl to fajny przykład. Nie oceniając jej wartości, warto zauważyć, że katalog wartościowych domen nie jest zamknięty raz na zawsze. Jedne z czasem tracą swą wartość a inne, niespodziewanie mogą stać się atrakcyjne. Nawet jeśli do niedawna nie były w ogóle zarejestrowane.
 24. Domana za 1mln zł - ankieta

  Co ta zabawa ma wnieść? Ma pokazać jak bardzo ludzie sugerują się wcześniejszymi transakcjami, np. tak jak w przypadku opony.pl ? Gdyby tylko kraj obiegła wiadomość o ciekawej transakcji np. na domeny handel.pl, ogloszenia.pl , oferty.pl, moda.pl, dom.pl, samoloty.pl, auta.pl czy samochody.pl , a nie było informacji o zakupie opony.pl, to ktoś by ją w takiej ankiecie w ogóle umieścił?
 25. Domena za 1 mln zł

  Dla porządku wspomnę jeszcze o takiej domenie jak biznes.pl
×