Jump to content
alicjon

Zakładanie firmy w USA, Delaware

Recommended Posts

Dzisiaj rozmawiałem na ten temat z konsultantem i powiedzieł, że nie mogą dać żadnej odpowiedzi, ale dużo osób (rezydentów) USA prowadzi działalność w DE i tylko tam płaci podatki.

Dzisiaj doszedłem do wniosku, że nie będę zakładał konta firmowego, bo po co?

DotPay pozwala na wypłaty na konta niefirmowe, zagraniczne czyli będę korzystał z aktualnego konta, bo jak wspomniałem ruch z działalności będzie znikomy i nie wystawie się Obamie na tacy :D

 

Oni działają w swoim interesie i nie chcą udzielać porad prawnych, wiele firm tak robi niestety.

 

Ja bym się upewnił, że taki schemat działania z kontem jest ok, jeśli pieniądze płyną na prywatne konto (także zagraniczne) to też pod względem prawa podatkowego USA może to różnie wyglądać. A zdecydowanie odradzam robienia czegokolwiek co mogłoby się "ajaresowi" nie spodobać. :P

 

Wiadomo, że coś małego najciężej wykryć, ale w tym kraju akurat nie ma przedawnienia na tego typu sprawy i nie warto ryzykować.

 

Być może jest to zgodne z prawem by jako rezydent USA prowadzić firmę z zerowym opodatkowaniem (płacąc tylko ryczałt) w Delaware, ale nie robiąc jakichkolwiek transakcji z podmiotami w USA. Ale raczej bym się skłaniał ku temu, że te rozwiązanie jest skierowane do nie-rezydentów (tak zwykle wyglądają struktury tax-free w różnych krajach).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co do Obamy to uważam, że może być bardzo dobrym prezydentem. Republikanie niestety stracili już rozum dawno temu, dopuszczając takiego imbecyla jak Busha do władzy... i później po nim proponując parę McCain - Palin (czyli gwóźdź do trumny tej partii).

 

W jakim stanie Bush zostawił kraj to wszyscy widzimy, pogrążony w kryzysie, z rozwalonym systemem finansowym, zawikłany w wojny nie do wygrania na drugim końcu świata, itd. Nie wyobrażam sobie aby można było zostawić kraj w gorszym stanie niż zrobił to Dubya.

 

Natomiast co do Obamy to wiele będzie zależeć od tego jak mocno przeciwstawi się różnym "siłom nacisku" zarówno jeśli chodzi o politykę zagraniczną jak i branże przemysłu. Pożyjemy, zobaczymy... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

W jakim stanie Bush zostawił kraj to wszyscy widzimy, pogrążony w kryzysie, z rozwalonym systemem finansowym, [...]

 

... jesteś pewien, że niekontrolowane, rozdmuchane kredytowanie społeczeństwa USA rozpoczęło się podczas administracji republikańskiej?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

To on rządził przez ostantie 8 lat, tak więc "no excuses". Gdyby chciał cokolwiek zmienić to miał sporo czasu, najwięcej ile jakikolwiek prezydent może otrzymać. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak mnie to interesuje, że aż się zarejestrowałem, chociaż domeny to nie moja branża...ale usługi wirtualne.

 

Więc chciałbym podsumować cały ten wątek:

 

1. Delaware LLC można założyć i wystawiać faktury za usługi

2. Koszt jest o wiele tańszy niż w Polsce nas przekonują

np. tu http://www.ukincorp.co.uk/s-7-incorporate-in-delaware.html

3. Nie jest to do końca legalne, bo jak ktoś zacznie to kontrolować to będą kary.

4. Jak nie będzie nikt kontrolował to może schować się w tłumie transakcji z firmami USA

5. Można założyć konto w USA i wyciągać je kartą kredytową na własne wydatki.

 

Dobrze zrozumiałem?

 

Większa dyskusja i bardziej konkretna tutaj:

http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje/vi...sc&start=50

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodzi mi o sytuację tego pokroju: jesteś np. tłumaczem czy architektem i zarabiasz na wykonanych przez siebie usługach. Jeśli zakładasz firmę a mieszkasz w Polsce to nie możesz sobie prowadzić firmę zarejestrowaną w innym kraju i na nią faktury wystawiać.

 

Wiele osób pewnie tak robi, ale nie jest to zgodne z prawem.

 

Możesz podać jakiś paragraf albo ustawę, która opisuje, że to nie jest zgodne z prawem?

 

Mój pomysł jest taki:

 

1. Założyć firmę w Delaware.

2. Wszystkie faktury za usługi na firmę w Delaware

3. Nie trzeba prowadzić księgowości (przychody i rozchody)

4. Założyć konto na firmę w PL lub miejscu zamieszkania

5. Wypłacać pieniądze w bankomacie (TYLKO)

6. Brak informacji, gdzie pieniądze poszły

7. Gdy nie potrzebujesz kupować domu lub wielkiego samochodu to nie ma problemu, chociaż może je kupić na firmę i używać jako dyrektor, ale nie na siebie.

8. Można kupić amerykańskie auto i nie rejestrować go w Polsce, ale jeździć jako dyrektor amerykańskiej firmy na amerykańskich numerach po Polsce?

 

Czy coś przeoczyłem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzie najłatwiej prowadzić działalność gospodarczą?

 

1. Singapur

2. Nowa Zelandia

3. Hongkong

4. Stany Zjednoczone

5. Wielka Brytania

6. Dania

7. Irlandia

8. Kanada

9. Australia

10. Norwegia

11. Gruzja

12. Tajlandia

13. Arabia Saudyjska

14. Islandia

15. Japonia

24. Estonia

25. Niemcy

26. Litwa

27. Łotwa

42. Słowacja

47. Węgry

55. Rumunia

58. Białoruś

62. Hiszpania

71. Czarnogóra

72. Polska

73. Turcja

74. Czechy

78. Włochy

89. Chiny

109. Grecja

120. Rosja

133. Indie

142. Ukraina

183. Republika Środkowoafrykańska

Źródło: raport "Doing Business 2010"

 

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,701581...s_polskich.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę w tym pliku pdf, to firma odnosi się konkretnie do "[...]amerykańskich rezydentów podatkowych lokujących środki pieniężne na rachunkach zagranicznych banków".

Można być wiec amerykańską firmą i trzymać środki w banku USA i chyba wszystko ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Niestety ze względu na zmianę definicji osób, które podlegają ustawie, obowiązek który początkowo obejmował jedynie amerykańskich

rezydentów, został rozszerzony także na nierezydentów oraz wszystkich uczestników obrotu pieniężnego, w

tym nominowanych managerów w spółkach LLC oraz prawników reprezentujących te spółki. Niezgłoszenie

informacji o zagranicznych rachunkach bankowych nie jest na terenie USA przestępstwem podatkowym, lecz

skarbowym i podlega surowej karze pieniężnej lub karze pozbawienia wolności.

Ponadto, chcąc uchronić Państwa, a także naszych partnerów biznesowych, którzy zapewniali do tej pory

serwis nominowany w spółkach typu LLC przed ujawnieniem danych osobowych, które mogą w ramach

wymiany informacji podatkowych trafić również do Polski – uznaliśmy za konieczne podjęcie wspomnianej

wyżej decyzji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='scav' date='pon, 21 gru 09' post='264441']

 

[...] Niezgłoszenie

informacji o zagranicznych rachunkach bankowych nie jest na terenie USA przestępstwem podatkowym, lecz

skarbowym [...]

 

Zapewne nie ma problemu w założeniu konta bankowego w USA, zwłaszcza jeśli firma jest zarejestrowana w USA? Nie będzie to wówczas zagraniczny rachunek bankowy.

 

[...] w spółkach typu LLC przed ujawnieniem danych osobowych, które mogą w ramach

wymiany informacji podatkowych trafić również do Polski – [...]

 

 

Jest to ogólnik ... Nie wiem, jak wygląda konkretne przełożenie na prawo Stanu Delaware lub Stanu Nevada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy polskie "służby niebieskie" mogą tak po prostu zgłosić się do firmy w Delaware z żądaniem wydania logów połączeń serwisu internetowego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy polskie "służby niebieskie" mogą tak po prostu zgłosić się do firmy w Delaware z żądaniem wydania logów połączeń serwisu internetowego?

 

 

Zgłosić mogą, ale dostaną odpowiedz negatywną.

 

Informację podawane są tylko i wyłącznie w przypadku terroryzmu.

 

Nawiasem mówiąc władze stanowe nie wiedzą kto jest właścicielem dane spółki. Taki ciekawy paten, kosz chyba 20 USD :]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgłosić mogą, ale dostaną odpowiedz negatywną.

 

Informację podawane są tylko i wyłącznie w przypadku terroryzmu.

Zakładam, że najpierw zgłoszą się do mnie na kontaktowy adres @ podany w serwisie internetowym, którego logi będą chcieli zdobyć. Nie będzie to żaden serwis terrorystyczny, więc zakładam że będę mógł odpisać "f**k off, wasza władza kończy się pomiędzy Bugiem a Odrą"? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zakładam, że najpierw zgłoszą się do mnie na kontaktowy adres @ podany w serwisie internetowym, którego logi będą chcieli zdobyć. Nie będzie to żaden serwis terrorystyczny, więc zakładam że będę mógł odpisać "f**k off, wasza władza kończy się pomiędzy Bugiem a Odrą"? :)

 

Dokładnie. Oczywiście czy to jak będziesz zakładać konto w banku czy inne pierdoły nigdzie nie może podawać że to Twoja firma, najwyżej że jesteś pracownikiem upoważnionym np. do złażenia konta.

 

Ogolnie nie ma z tym problemów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy polskie "służby niebieskie" mogą tak po prostu zgłosić się do firmy w Delaware z żądaniem wydania logów połączeń serwisu internetowego?

Po takie rzeczy zglasza sie bezpośrednio do operatora lub jeżeli jest on poza Polską, to przekazuje się sprawę policji drugiego Państwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, to jeszcze jedno pytanie.

 

Załóżmy że zakładam jednoosobową LLC w Delaware - kim ja jestem dla tej LLC? Dyrektorem, pracownikiem, czy może jeszcze kimś innym? Kto podpisuje wszystkie umowy czy faktury w imieniu LLC? Dlaczego pod żadnym pozorem nie mogę przyznać się przed polskim urzędnikiem że jestem właścicielem tej firmy?

 

Na zakończenie dodam tylko że chodzi mi tylko o uniknięcie podlegania pod polskich urzędników i ich "interpretację prawa" (nie o sprawy podatkowe).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Załóżmy że zakładam jednoosobową LLC w Delaware - kim ja jestem dla tej LLC? Dyrektorem, pracownikiem, czy może jeszcze kimś innym? Kto podpisuje wszystkie umowy czy faktury w imieniu LLC? Dlaczego pod żadnym pozorem nie mogę przyznać się przed polskim urzędnikiem że jestem właścicielem tej firmy?

 

Możesz być wszystkim naraz :) Jak będziesz chciał założyć spółkę to daj znać - wiem że firma intuit ma promocję chyba $200 OFF na założenie takiej działalności ale musiałbym poszukać dokładnie

 

http://www.mycorporation.com/mycorp-llc-package/

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możesz być wszystkim naraz :) Jak będziesz chciał założyć spółkę to daj znać - wiem że firma intuit ma promocję chyba $200 OFF na założenie takiej działalności ale musiałbym poszukać dokładnie

 

http://www.mycorporation.com/mycorp-llc-package/

 

Z Apostille i EIN?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z Apostille i EIN?

 

EIN mogę załatwić każdej zaprzyjaźnionej mi osobie, a właściwie sama może sobie go załatwić w max 10min, bo EIN dostaje się podczas rozmowy telefonicznej. Jakby ktoś chciał to mogę podesłać formularz na podstawie którego "customer service" zadaje pytania (ułatwia to rozmowe), bo pytają po rubrykach :)

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możesz być wszystkim naraz :)

Racja, ale bardziej chciałbym dowiedzieć się kim powinienem być aby w Polsce nie odpowiadać przed polskimi urzędnikami za działalność LLC.

 

Przykład w praktyce: istnieje serwis internetowy gdzie użytkownicy mogą za darmo wgrywać na serwer różne pliki (regulamin pozwala wgrywać tylko legalne treści). Właścicielem serwisu jest Polska firma, pewnego dnia w siedzibie firmy zjawiają się "służby niebieskie" z zaproszeniem "do poloneza" (zarzut = piractwo). Oczywiście firma później może jakoś wybroni się w sądach, ale zajmie to pół roku, rok, czy może nawet dłużej. Na koniec wyrok - niewinny, przepraszamy za zajście. W tym czasie można powiedzieć że firma padła i już raczej nie podniesie się.

 

A teraz podobna sytuacja ale właścicielem jest firma w Delaware. Czy LLC w jakiś sposób chroni właściciela takiego serwisu (właściciel mieszka na stałe w Polsce)? Oczywiście serwis działa w granicach prawa, czyli nielegalne pliki są kasowane po otrzymaniu odpowiedniego zgłoszenia.

Edited by necik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Racja, ale bardziej chciałbym dowiedzieć się kim powinienem być aby w Polsce nie odpowiadać przed polskimi urzędnikami za działalność LLC.

 

Nigdy nie jesteś "właścicielem" spółki - zawsze ktoś przykrywa Twoje nazwisko, jednak na konkretne przykłady nie potrafię/nie mogę odpowiedzieć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jurysdykcja jest w USA jednak nie wiem czy to tak do końca jest dobre, gdyż w przypadku przy działaniu z tego typu serwisami na granicy prawa możesz mieć do czynienia z pasożytami typu RIA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×