Jump to content
alicjon

Zakładanie firmy w USA, Delaware

Recommended Posts

W USA nie ma VAT-u, ZUS-u oczywiście też. Dochodowy jest właśnie w tej postaci $250 rocznie.

Jednak nie jest tak ciekawie jakby się zdawało: po sprowadzeniu tych pieniędzy do Polski, musisz zapłacić podatek. A jeżeli masz dużo kosztów, to przestaje już być tak opłacalne, gdyż nie możesz żadnych faktur wliczyć do kosztów uzyskania przychodu, co oznacza że płacisz ryczałt.

 

Chyba zapomniales ze taka firma w USA jest osoba prawna odrebna od twojej osoby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dij,

Faktur nie wrzuca się w koszty, bo podatek płaci się stały, bez prowadzenia księgowości.

 

@513581,

Chyba zapomniałeś, że po sprowadzeniu tych pieniędzy do Polski, musisz jeszcze raz zapłacić podatek. Właśnie z tego powodu, że tamta firma jest odrębna od Twojej osoby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No faktycznie - skoro nie prowadzi się księgowości to jak wpisać cokolwiek w koszty...

 

Dla mnie najważniejsze jest to:

 

Zgodnie z polską ordynacją podatkową opodatkowaniu podlega jedynie dochód spółek posiadających swoją siedzibę na terenie Polski. Nie podlegają opodatkowaniu dochody spółek których siedziba jest poza terytorium Polski dlatego dochód spółki LLC nie interesuje naszych organów podatkowych.

 

źródło: http://www.polinvestor.com/faq.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zainteresowanych tematem zakładania spółek w Delaware a w szczególności działania jako taka spółka na terenie Polski oraz UE zapraszamy do zapoznania się z materiałami na stronie Firma w Delaware - firmadelaware.com.

 

Mam nadzieję że wybaczycie autoreklamę a dostępne tam info pomoże odpowiedzieć niektórym na pewne pytania. Zawartość merytoryczna serwisu cały czas rośnie. Jako jedyni podajemy też otwarcie stawki i zakres usług -> to info dla tych którzy są poważnie zainteresowani uruchomieniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Racja, dochód spółki LLC nie interesuje polskiego fiskusa, ale dochód Twój, już tak. Jeśli wypłacisz sobie te pieniądze na konto w Polsce, będziesz musiał zapłacić podatek dochodowy.

 

 

Dokładnie tak, a uściślając jeszcze dokładniej, właściciel spółki nierezydent USA ma obowiązek podatkowy wobec państwa obejmującego go jurysdykcją, już z chwilą uzyskania dochodu przez spółkę. Sytuacja wystąpienia "przelewu" nie jest więc warunkiem koniecznym do wypełnienia obowiązku podatkowego wobec państwa, którego właściciel jest rezydentem. Jest warunkiem wystarczającym.

 

 

I jeśli ktoś powie inaczej, będzie kłamcą.

Edited by yarowa
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] a dostępne tam info pomoże odpowiedzieć niektórym na pewne pytania. Zawartość merytoryczna serwisu cały czas rośnie. [...]

 

 

Miło, że Wam rośnie. Jedna uwaga. Skoro reklamujecie się jako pomagający w zakładaniu firm w DE to Wasi potencjalni Klienci na pewno oczekiwaliby odpowiedzi na naturalną kolej rzeczy: czyli w jaki sposób, za ile i w jakich okolicznościach zamknąć można firmę w DE?

 

I byłoby świetnie, gdybyście byli łaskawi podać Wasz adres [wiarygodność], bo na Waszej stronie go nie ma. W każdym razie, nie zauważyłem jeśli tam jest.

 

I jeszcze coś. Z Waszego faq:

 

Czy poza abonamentem spółka musi opłacać jakieś dodatkowe koszty urzędowe? W naszym abonamencie zawarte są wszystkie roczne opłaty urzędowe (adres firmowy, registered agent fee, franchise tax, mail forwarding etc).
Czy opłaty stanowe są zawarte w pakietach? Wszystkie opłaty roczne wymagane dla stanu Delaware oraz opłata dla agenta jest wliczona w cenę pakietu/abonamentu rocznego.

 

Really? Jesteście naprawdę absolutnie pewni tego, że po pierwszym roku działania firmy zarejestrowanej za Waszym pośrednictwem, nie należy aby uiścić opłaty "wstecz" tzn. za ubiegły rok w Stanie DE? Innym słowem, czy wiecie na 100% co zawierają Wasze własne pakiety?

 

 

Ja tylko pytam.

 

 

----------------------------------------

Edit:

 

Widzę na Waszych stronach, że:

 

Zaplecze prawne naszym klientom zapewnia kancelaria prawna Dobrzyniecki & Partners Law Office LLP

 

Natomiast "mówicie" już bardzo dokładnymi, a żeby być ścisłym identycznymi nie tylko słowami ale i całymi ciągłymi zdaniami ich konkurencji [wie o tym?], czyli Kancelarii Prawnej Skarbiec:

 

Wśród dostępnych opcji prowadzenia działalności jakie oferuje stan Delaware, warto zwrócić uwagę na spółkę typu Limited Liability Company ("LLC"), która zawiera w sobie ograniczenie odpowiedzialności osobistej członków spółki, tak charakterystyczne dla spółek kapitałowych z przejrzystością podatkową, charakterystyczną dla spółek osobowych.

 

Spółka typu LLC stanowi syntezę najlepszych cech spółek kapitałowych i osobowych. Podobnie jak spółka kapitałowa, LLC posiada swoją osobowość prawną niezależną od właścicieli. Właściciele i menadżerowie nie są odpowiedzialni za długi i zobowiązania spółki. Natomiast, podobnie jak spółka osobowa, LLC może nie płacić własnego podatku dochodowego. Jej przychody są więc przypisywane bezpośrednio wspólnikom, co pozwala unikać efektu podwójnego opodatkowania zysku wydzielonego ze spółek, charakterystycznego dla klasycznych spółek kapitałowych (co do zasady w przypadku klasycznej spółki kapitałowe, dochód podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych oraz - po raz drugi - podatkiem od wypłacanych wspólnikom dywidend).

 

Strona Kancelarii Prawnej "Skarbiec":

 

http://www.raje-podatkowe.pl/delaware.html

 

 

 

Liczę na odpowiedź.

 

-------------------------------------------

Post edit:

 

... a teraz NAJWAŻNIEJSZE chyba ...

 

To także z Waszych stron:

Firma FirmaDelaware.com jest podmiotem prawnym zarejestrowanym na terenie USA

 

 

Otóż, proszę o podanie Stanu w USA, na terenie którego zarejestrowana jest Wasza firma.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

Liczę na odpowiedź.

 

[...]

 

 

Nalegam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale temat zostal przeczyszczony, nie wiadomo o co teraz chodzi.

 

 

Ja wiem o co mi chodzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miło, że Wam rośnie. Jedna uwaga. Skoro reklamujecie się jako pomagający w zakładaniu firm w DE to Wasi potencjalni Klienci na pewno oczekiwaliby odpowiedzi na naturalną kolej rzeczy: czyli w jaki sposób, za ile i w jakich okolicznościach zamknąć można firmę w DE?

 

I byłoby świetnie, gdybyście byli łaskawi podać Wasz adres [wiarygodność], bo na Waszej stronie go nie ma. W każdym razie, nie zauważyłem jeśli tam jest.

 

I jeszcze coś. Z Waszego faq:

 

 

 

 

Really? Jesteście naprawdę absolutnie pewni tego, że po pierwszym roku działania firmy zarejestrowanej za Waszym pośrednictwem, nie należy aby uiścić opłaty "wstecz" tzn. za ubiegły rok w Stanie DE? Innym słowem, czy wiecie na 100% co zawierają Wasze własne pakiety?

 

 

Ja tylko pytam.

 

 

----------------------------------------

Edit:

 

Widzę na Waszych stronach, że:

 

 

 

Natomiast "mówicie" już bardzo dokładnymi, a żeby być ścisłym identycznymi nie tylko słowami ale i całymi ciągłymi zdaniami ich konkurencji [wie o tym?], czyli Kancelarii Prawnej Skarbiec:

 

 

 

 

 

Strona Kancelarii Prawnej "Skarbiec":

 

http://www.raje-podatkowe.pl/delaware.html

 

 

 

Liczę na odpowiedź.

 

-------------------------------------------

Post edit:

 

... a teraz NAJWAŻNIEJSZE chyba ...

 

To także z Waszych stron:

 

 

 

Otóż, proszę o podanie Stanu w USA, na terenie którego zarejestrowana jest Wasza firma.

 

 

Witam!

 

Dzięki yarowa za pytania. Bardzo się cieszymy że dałeś nam tak obszerny feedback. Naprawdę jesteśmy wdzęczni :)

Może trochę się pospieszyliśmy (o kilka-kilknaście dni) z wpisem tutaj, gdybyśmy napisali po tym czasie na pewno miałbyś 90% pytań mniej.

Prosimy o odrobinę wyrozumiałości tylko z jednego powodu -> nasza usługa ruszyła z początkiem 2012 roku, nie wszystkie materiały są jeszcze przygotowane i opublikowane, brakuje trochę formularzy i sporo innych informacji. Na razie na rozruch zdążyliśmy opublikować ofertę oraz minimum info.

Co do naszej wiarygodności to mam nadzieję że sprawa się wyjaśni za tych parę dni. Widzimy że CSI: DI działa! Początkowo planowaliśmy działać jako spółka LLC z Delaware (została nawet taka założona) stąd ta informacja na stronie. Przedyskutowaliśmy sprawę z kancelarią i kilkoma klientami i podjęliśmy decyzję że będziemy jednak działać jako spółka Ltd z UK z siedzibą w Londynie. Będziemy wtedy bardziej wiarygodni dla klientów z Polski, będziemy na terenie UE i łatwiej będzie nam także obsługiwać klientów pod kątem finansowym itp itd. Generalnie będziemy "bliżej". Właśnie trwa jej zakładanie i jak tylko to będzie możliwe umieścimy wszystkie informacje na jej temat potrzebne. Jesteśmy firmą, która ma zadanie wspomagać polskich klientów w zakładaniu firm w DE, nie jesteśmy kancelarią prawną (jak np. Skarbiec) aczkolwiek mamy wsparcie kancelarii i jej pełne dane są dostępne, może ona obsługiwać naszych wszystkich klientów (i to też jest zawarte w ofercie). Za kilka dni ukaże się też press note nt. naszej stałej współpracy z HBS (delawareinc.com) - także na ich stronach -> mamy nadzieję że to ostatecznie uwiarygodni naszą działalność.

Co do pytania nt. zamykania firm to dopisaliśmy je do kolejki FAQ i odpowiedź na nie umieścimy na naszych stronach oraz tutaj jak tylko będziemy mieli 100% wiarygodną informację. Dzięki za zgłoszenie, budujemy właśnie taką bazę faq powoli.

Co do opłat stanowych to tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak płacenie "do tyłu". Istnieje jak pewnie wiesz "okres rozliczeniowy" który się zaczyna w lipcu. Umieścimy niedługo na naszej stronie licznik czasowy odliczający "rok podatkowy" Delaware i nasi klienci będą wiedzieli jaki jest najbardziej optymalny okres zakładania firm.

Jak już pisałem -> nie jesteśmy kancelarią i nie udzielamy porad prawnych, jesteśmy od tej strony "technicznej" zakładania firm i obłsugi ich.

Co do zarzutu plagiatu to musimy się trochę ubiczować ponieważ osoba pisząca ten tekst w pośpiechu zasugerowała się Skarbcem w paru miejscach. Trwa konstruowanie dłuższej wersji tego opisu, bardziej treściwej i powiązanej także z tematyką działalności LLC na terenie RP. Obiecujemy że to będzie już w 100% autorskie. ;) Z drugiej strony Skarbiec od wielu lat wykonuje dobrą robotę w zakresie edukacji na ten temat a ich materiały są dobrej jakości. Trudno ich nie znaleźć w internecie ;) Wszystkie ogólne informacje na temat LLC przeformatowane czy nie i tak będą mówiły z grubsza o tym samym.

Czekamy na kolejny grad krytyki ;) Z racji tego że dopiero startujemy to KAŻDA Wasza uwaga na nasz temat jest dla nas na wagę złota.

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='FirmaDelaware.com' date='sob, 25 lut 12' post='481807']

Witam!

 

 

Dzięki yarowa za pytania. Bardzo się cieszymy że dałeś nam tak obszerny feedback. Naprawdę jesteśmy wdzęczni :) [...]

 

Witam. Bardzo proszę. Dzięki za odpowiedź.

 

 

[...]Czekamy na kolejny grad krytyki ;) Z racji tego że dopiero startujemy to KAŻDA Wasza uwaga na nasz temat jest dla nas na wagę złota.

 

Mówisz, masz.

 

 

[...]Co do zarzutu plagiatu to musimy się trochę ubiczować ponieważ osoba pisząca ten tekst w pośpiechu zasugerowała się Skarbcem w paru miejscach.[...]

 

To nie jest zarzut plagiatu. To plagiat. To nie jest sugestia tekstem tylko dokładne zerżnięcie solidnej jego dawki. Problem Wasz.

I "Skarbca".

 

 

[...] Co do opłat stanowych to tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak płacenie "do tyłu". Istnieje jak pewnie wiesz "okres rozliczeniowy" który się zaczyna w lipcu. [...]

 

To może doprecyzuję, bo być może nie wyraziłem się zbyt odpowiednio. Jeśli Wasze pakiety są zbieżne [wg mnie są w ok. 3/4 identyczne w treści], połączone, bliźniaczo podobne etc. z pakietami HBS to na tej podstawie zasadnie możnaby przypuszczać, iż nie zawierałyby one w takim przypadku rocznej opłaty stanowej, tak jak nie zawierają je pakiety HBS.

Kto wie, może w swych szczegółach są zupełnie inne. Tzn. Wy wiecie lepiej co zawierają Wasze pakiety.

 

Przypomnę fragmenty z Waszego faq:

[...] W naszym abonamencie zawarte są wszystkie roczne opłaty urzędowe [...]
[...] Wszystkie opłaty roczne wymagane dla stanu Delaware oraz opłata dla agenta jest wliczona w cenę pakietu/abonamentu rocznego.[...]

 

Rzecz w tym, aby Wasz potencjalny Klient nie obudził się po roku z "palcem w nocniku" otwierając przy tym ze zdziwienia usta na żądanie władz stanowych opłaty franchise tax.

 

 

[...] Co do pytania nt. zamykania firm to dopisaliśmy je do kolejki FAQ [...]

 

Miło mi.

 

[...] i odpowiedź na nie umieścimy na naszych stronach oraz tutaj jak tylko będziemy mieli 100% wiarygodną informację. [...]

 

Dziwię się tylko, że jeszcze tej wiarygodnej informacji nie otrzymaliście i nie posiadacie jej jako pośrednicy w rejestrowaniu firm w tym Stanie. To jest jedna z absolutnie podstawowych informacji.

Ktoś, kto u Was wyda więcej niż parę groszy na założenie firmy, powinien wiedzieć w jaki sposób i za ile groszy może ją zlikwidować.

 

 

[...] Początkowo planowaliśmy działać jako spółka LLC z Delaware (została nawet taka założona) stąd ta informacja na stronie. [...]

 

I ponawiam ten cytat [przedmiotowa informacja na stronie]:

 

[...] Firma FirmaDelaware.com jest podmiotem prawnym zarejestrowanym na terenie USA [...]

 

 

 

Powiem wprost. Na terenie Delaware nie istnieje taka spółka. Nie ma jej.

 

 

[...] nasza usługa ruszyła z początkiem 2012 roku [...]

 

[...] będziemy jednak działać jako spółka Ltd z UK [...]

 

[...] Właśnie trwa jej zakładanie [...]

 

 

 

... a skoro na terenie Delaware wspomniana spółka moim zdaniem nie istnieje [a trwa zakładanie nowej w UK] to w międzyczasie działacie [bo działacie, prowadzicie działalność] jako kto?

 

 

 

Jeszcze raz ponawiam, o podanie nazwy Stanu w USA, na terenie którego istnieje/jest zarejestrowana Wasza firma [miło byłoby, gdyby przy tym pojawił się np. jej adres].

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od godz. 12.56 [dzisiaj], czyli od Twoich odwiedzin FirmaDelaware.com w moim profilu minęło parę godzin.

 

To wystarczająco dużo czasu aby wejść do tego tematu i zareagować oburzeniem na moje słowa. Wystarczy wrzucić tutaj jedno słowo. Np: "oszczerstwo".

 

Oburzeniem, albo cierpliwym wytłumaczeniem i wykazaniem, że nie mam racji.

 

Przypomnę Ci, że stoję na stanowisku, iż Twoja firma FirmaDelaware.com zwyczajnie nie istnieje w Stanie Delaware.

 

Oznacza to, że publicznie zarzuciłem Ci Kłamstwo i uderzyłem w dobre imię Twojej firmy o nazwie FirmaDelaware.com z siedzibą w Delaware.

 

Dodam, że w każdym momencie na życzenie kogokolwiek kto sobie w tym wątku zażyczy dowodów na potwierdzenie mojej tezy o nieistnieniu firmy FirmaDelaware.com w Stanie Delaware, dowód taki otrzyma. Wszak to ja uważam, że na terenie stanu Delaware firma FirmaDelaware.com nie istnieje i to nie Ty musisz udowadniać, że nie jesteś wielbłądem.

 

Oczekiwałem, ze zarzucisz mi kłamstwo, albo przynajmniej coś lżejszego jak np. niezrozumienie kwestii lub pomieszanie zmysłów. W skrajnej sytuacji, obrzucenia jakimś niewybrednym "mięchem", które uzasadniałoby to oburzenie. Userzy na pewno zrozumieliby taki stan.

 

Masz wspaniałą okazję darmowej tutaj reklamy swojej firmy FirmaDelaware.com z siedzibą w Delaware. Pojawiłeś się bowiem przecież w tym temacie bowiem po to, aby zyskać nowych Klientów.

 

Tak więc, reakcja jednego z Użytkowników tego Forum, który zarzucając Ci kłamstwo, w swojej wypowiedzi faktycznie ostrzega i przestrzega innych Użytkowników przed inwestowaniem ciężko zarobionego swojego grosza w firmę

FirmaDelaware.com, która w Delaware nie istnieje na pewno uderza w dobre imię Twojej firmy.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]na pewno uderza w dobre imię [...]

 

 

 

Przepraszam, że się sam cytuję ale najwidoczniej straciłem tutaj "partnera" do rozmowy. Gra skończona.

 

 

Jeszcze więc o "dobrym imieniu" ...

Działalność takich "firm krzaków", a właściwie "firm widm" jak nieistniejąca w Delaware spółka FirmaDelaware.com godzi w dobre imię wszystkich tych osób, które w jakiś sposób związane są z amerykańskim biznesem.

 

Godzi w amerykańskie firmy i w ich właścicieli.

 

 

 

Uważajcie więc drodzy Userzy na to, komu powierzacie swoje pieniądze.

 

"Parada oszustów" trwa :wacko:

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

"Parada oszustów" trwa :wacko:

 

 

Nie wiem kto personalnie jest w tym przypadku oszustem.

 

Wiadomo, że domena firmadelaware.pl, [która jak każda posiada swój "who is"] kieruje na firmadelaware.com.

 

 

 

To tyle, tytułem uzupełnienia i na koniec z mojej strony.

Nie lubię wchodzić w g ... głębiej, niż zdarza mi się w nie wpaść podczas spacerków z psiakiem.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale Cię wzięło :wacko:

 

Wtrąciłem się aby wątek nie wyglądał zbyt jednostajnie.

 

 

Dzięki Stary :)

 

... No wk ... m się.

 

 

Ktoś się stara, pracuje ale chyba zawsze trafić się musi taki brzydkopachnący "placek" :) , który zasmradza niestety całe otoczenie, do którego się odnosi. Najgorsze jednak, że idący bezczelnie w zaparte, do kiedy się da iść w taki sposób.

 

Żeby jeszcze za tym brzydkim zapachem szła kompetencja ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

Żeby jeszcze za tym brzydkim zapachem szła kompetencja ...

 

 

 

No nic ... Jest już nowy dzień.

Nie popełnia w życiu błędów tylko ten, co nic nie robi. Zwłaszcza, że polska rzeczywistość to trudna rzeczywistość.

 

Teraz w pozytywnym tonie:

Za publiczne "mea culpa", zmianę wskazanych w wątku treści na stronie, szybkie "zoficjalizowanie" się gdziekolwiek - nawet na Księżycu

i rzetelną stronę o Delaware, wybaczę wszystko :wacko:

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam ponownie

 

Chyba yarowa troszkę Cię wyobraźnia poniosłai się zagalopowałeś. Nie zamierzam reagować na Twoje zaczepki bo szkoda klawiatury. Jesteśmy tutaj aby informować i odpowiadać na pytania a nie rozgrzewać jakiś jednoosobowy flame-war.

1. Prosiłem o parę dni cierpliwości a nie 12 h.

2. Naprawdę zdarza nam się też czasami robić coś innego niż wykłócać na forum.

3. nigdzie nie powiedziałem że spółka nazywa się FirmaDelaware.com

4. Haters gonna hate...

 

Za kilka-kilkanaście dni podamy dane nowej spółki, z powodu Twojego zacietrzewienia nie zamierzamy zawieszać działalności serwisu. Pisałem że właśnie zmieniamy na starcie formę prowadzenia działalności więc po co mam podawać dane starej spółki która już nie istnieje w tym projekcie skoro za parę dni będzie nowa?

Jedyną rzeczą która nas cieszy to poziom Twojego zainteresowania :wacko: Liczymy że za jakiś czas tak samo entuzjastycznie i emocjonalnie będziesz nas przepraszał za nazywanie nas firmą-krzakiem. A tym czasem prosimy o czytanie naszych wypowiedzi ze zrozumieniem.

Poza tym na naszej stronie jest adres kancelarii prawnej która obsługuje naszych klientów i pomaga w realizacji usług zawartych w pakietach. Jej dane są tutaj: http://dobrzyniecki.co.uk/ . Jeżeli martwisz się że jesteśmy firmą krzakiem to zapraszamy do nas do Warszawy na spotkanie z naszym zespołem pod adresem: Warsaw Financial Center Emilii Plater 53. Mamy nadzieję że nie jest to dla Ciebie za daleko z Gołdapii.

 

Poza tym odpowiadam na jedno z Twoich pytań:

aby zamknąć firmę LLC należy zgłosić to do agenta stanowego i uregulować franchise tax za rok poprzedni jeżeli jest to nieuregulowane (który się płaci do 1 czerwca, 250$) oraz za rok bieżący (też 250$). Do tego należy opłacić 700$ za uzyskanie Certificate of Cancellation.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz w pozytywnym tonie:

Za publiczne "mea culpa", zmianę wskazanych w wątku treści na stronie, szybkie "zoficjalizowanie" się gdziekolwiek - nawet na Księżycu

i rzetelną stronę o Delaware, wybaczę wszystko :wacko:

 

Treści zmieniliśmy, jak pisałem - będą nowe niedługo.

"Zoficjalizujemy" się na początku marca.

Na osłodę napisaliśmy krótki artykuł nt. najlepszej formy prowadzenia działalności w PL jako LLC. Właściwie wszyscy klienci nas o to pytają więc chcemy trochę rozjaśnić sytuację. Nie jest to wszystko w temacie oczywiście, zachęcamy to wpisania w google też frazy "oddział firmy zagranicznej" aby poznać trochę reguły.

Zasady prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce przez spółkę LLC z terenu Delaware.

Poza tym nie będziemy oczekiwali od Ciebie wybaczenia ale szczerych przeprosin oraz na osłodę kupienia 3 pakietów platinum ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem kto personalnie jest w tym przypadku oszustem.

 

Wiadomo, że domena firmadelaware.pl, [która jak każda posiada swój "who is"] kieruje na firmadelaware.com.

 

 

 

To tyle, tytułem uzupełnienia i na koniec z mojej strony.

Nie lubię wchodzić w g ... głębiej, niż zdarza mi się w nie wpaść podczas spacerków z psiakiem.

Z formy wypowiedzi wnioskujemy że pracujesz albo dla rządu albo dla konkurencji :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również nie zamierzam się rozwodzić nad tą sprawą ...

 

[...]

3. nigdzie nie powiedziałem że spółka nazywa się FirmaDelaware.com

 

 

[...] A tym czasem prosimy o czytanie naszych wypowiedzi ze zrozumieniem.

[...]

 

 

... i odpiszę nawiązując do niektórych wątków tematu.

 

M. in. w zw. z czytaniem ze zrozumieniem ... Przypomnę [trzeci już raz?]

 

[...] Początkowo planowaliśmy działać jako spółka LLC z Delaware (została nawet taka założona) stąd ta informacja na stronie. [...]

 

I owa informacja na stronie:

[...] Firma FirmaDelaware.com jest podmiotem prawnym zarejestrowanym na terenie USA [...]

 

i jeszcze:

 

[...] i jako taka podlega ustawodawstwu i organom Państwa właściwym dla USA.

 

 

I jest to meritum.

 

 

[...] po co mam podawać dane starej spółki która już nie istnieje w tym projekcie skoro za parę dni będzie nowa?

 

[...] z powodu Twojego zacietrzewienia nie zamierzamy zawieszać działalności serwisu. [...]

 

 

Najpierw, nawiązałem do czasu "pomiędzy". Jeśli czegoś nie ma już, a coś nowego dopiero będzie to ...? Ale później nawet i taka postawa przestała mnie denerwować. Żyjcie sobie nieformalnie skoro zamierzacie się niebawem "sformalizować". Nikomu od tego kolokwialnie mówiąc "nie ubędzie". Sądziłem, że może przynajmniej nie będziecie się już tak ostentacyjnie afiszować Waszą amerykańską "firmowością".

Nic takiego nie nastąpiło. Rzecz w tym, że nawet jeszcze dzisiaj na Waszych stronach Wasi potencjalni Klienci czytają, że:

[czwarty raz napiszę]:

Firma FirmaDelaware.com jest podmiotem prawnym zarejestrowanym na terenie USA
.

 

... a sformułowanie "firma FirmaDelaware.com" jest w obrębie Waszego serwisu używane powszechnie [vide: firmadelaware.com/polityka-prywatnosci.html].

 

 

Może się nie rozumiemy, ale jeśli obracamy się wokół uniwersalnego i w miarę zrozumiałego przez ogół, pojęcia uczciwości, to nazwa spółki której nie ma [i już nawet nie chcę się koncentrować na tym czy jej nie ma już, czy jej nie było nigdy], nie powinna chyba widnieć na stronach internetowych poważnej, przyszłej firmy, [której to nomen omen również nie ma, tyle, że jeszcze nie ma]? Widnieć, to powiedziane za mało bo ona tę stronę firmuje.

Jeśli widnieje/firmuje, to jest to ciężkie wprowadzenie w błąd potencjalnych Klientów. Napisałem już w taki sposób bo nie lubię wywijać bez końca wielkimi słowami.

 

[...] Liczymy że za jakiś czas tak samo entuzjastycznie i emocjonalnie będziesz nas przepraszał za nazywanie nas firmą-krzakiem.

 

Po mojej ostatniej wypowiedzi, sądziłem, że raczej napiszesz mniej więcej taki i tylko taki post, jak Post #145 tego wątku.

Co do potencjalnych moich "entuzjastycznych" reakcji, to moje nastawienie już wyraziłem entuzjastyczną wiarą

w przyszłość. I to jest maksimum jakie mógłbym patrząc na kontekst sprawy, z siebie wydobyć. Życzę Wam zwyczajnie dobrego biznesu w "zalegalizowanej" przyszłości i prowadzenia serwisu z korzyścią dla kwestii "delawarskich". Jednym zdaniem, dobrze Wam życzę na przyszłość co już wyraziłem w moim ostatnim poscie, co nie oznacza, że będę udawał, że nie dostrzegam tego co jest dzisiaj lub było wczoraj.

 

[...]

Z formy wypowiedzi wnioskujemy że pracujesz albo dla rządu albo dla konkurencji smile.gif[...]

 

Twoje wnioski biegną w naturalnych kierunkach i są logicznie wyprowadzone co nie oznacza, że są trafione.

 

[...] Mamy nadzieję że nie jest to dla Ciebie za daleko z Gołdapii.

Gołdapią ubawiłem się setnie :wacko:. To pomysłowa przenośnia.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

... a sformułowanie "firma FirmaDelaware.com" jest w obrębie Waszego serwisu używane powszechnie [vide: firmadelaware.com/polityka-prywatnosci.html].

 

[...]

 

Mała zmiana a cieszy :wacko: [, że już owo nieszczęsne sformułowanie usunęliście a i "firma w Delaware" ze stopki już oddaje sens tego co niesie ze sobą serwis].

 

Z korzyścią dla Waszej przyszłej działalności. Klienci bowiem, naprawdę są istotami rozumnymi i wiedzą,

że jeśli jakakolwiek firma istnieje lub istniała w Stanie DE to można znaleźć ją tutaj, na stronach rządowych DE:

 

https://delecorp.delaware.gov/tin/GINameSearch.jsp

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy okazji.. cała strona po polsku tylko Terms of Use po angielsku, w dodatku skopiowane na żywca z innych stron. Nie to żebym się czepiał, ale zanim ruszycie na dobre, to należałoby to poprawić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy okazji.. cała strona po polsku tylko Terms of Use po angielsku, w dodatku skopiowane na żywca z innych stron. Nie to żebym się czepiał, ale zanim ruszycie na dobre, to należałoby to poprawić.

 

skopiowane dokładnie stąd:

https://www.delawareinc.com/aboutus/terms.cfm

i akurat w większości tego nie będziemy zmieniać tylko modyfikować pod nasze lokalne potrzeby i aktualizować z czasem w trakcie zmian

 

dostaliśmy zgodę oficjalną na wykorzystywanie tej klauzuli od HBS, ich prawnicy już zrobili czarną robotę, my nie musimy 2 razy :)

ale dzięki za czujność ;) kto nie wierzy może spytać management HBS (na ich live czacie, główny manager ma na imię Brett)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×