Jump to content
alicjon

Zakładanie firmy w USA, Delaware

Recommended Posts

Ogólnie wszędzie przewija się ta sama kwestia - można uciec w ten sposób przez ZUS-em, ale już nie przed US.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ogólnie wszędzie przewija się ta sama kwestia - można uciec w ten sposób przez ZUS-em, ale już nie przed US.

 

 

Zakładam, że nikt z zainteresowanych przed US-em uciekać nie chce ... Natomiast optymalnym wyjściem z sytuacji jest zastosowanie zwykłej i również jak najbardziej legalnej, podatkowej nomen omen optymalizacji w najbardziej prostej postaci: jedna spółka (kapitałowa) jest właścicielem drugiej spółki. I to wszystko.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja stawiam stówę, że większości właśnie chodzi o ucieczkę przed naszym US. <_<

 

Mógłbyś przybliżyć ten optymalny sposób optymalizacji? Na jakimś przykładzie?

Do niedawna można było ciekawie niwelować podatki dzięki spółce maltańskiej (otrzymywanie wynagrodzenia na zasadzie director's fee), ale umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania miała zostać renegocjowana między Polską i Maltą. Nie wiem czy już ta furtka jest zamknięta, ale pewne jest że jeśli nie, będzie niebawem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

Mógłbyś przybliżyć ten optymalny sposób optymalizacji? Na jakimś przykładzie?

[...]

 

Przykład wydaje mi się, leży bardzo blisko domen.

 

----

Edit:

 

Każdy przykład, w którym na poziomie podatkowym nie rozlicza się osoba fizyczna tylko osoba prawna, będzie przykładem idącym w dobrym kierunku.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak - rozumiem, że chodzi Ci o to, że bez problemu transferuje się zyski do spółki-matki za granicą. Ale co dalej? Chciałoby się otrzymywać od którejś z tych spółek jakąś wypłatę, bo z czegoś trzeba żyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak - rozumiem, że chodzi Ci o to, że bez problemu transferuje się zyski do spółki-matki za granicą. Ale co dalej? Chciałoby się otrzymywać od którejś z tych spółek jakąś wypłatę, bo z czegoś trzeba żyć.

 

Damien,

nie jestem doradcą podatkowym :huh:

---

Edit:

Jeżeli Director?s fee uzyskane np. ze spółki cypryjskiej nie podlega [jeszcze] w Polsce opodatkowaniu to co to oznacza?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa z "director's fee" miała znaczenie w przypadku spółki maltańskiej. Dla menedżerów nierezydentów stawka podatku wynosiła 0%, a w Polsce traktowano ten przychód jako opodatkowany na Malcie - na mocy umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawa z "director's fee" miała znaczenie w przypadku spółki maltańskiej. Dla menedżerów nierezydentów stawka podatku wynosiła 0%, a w Polsce traktowano ten przychód jako opodatkowany na Malcie - na mocy umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.

 

 

Nie wiem co ma znaczenie w przypadku spółki maltańskiej bo nie jestem doradcą podatkowym. Znasz więc odpowiedź na swoje własne pytanie o optymalizację podatkową. Malta? Może być Malta.

 

Edit:

 

Malta jako przykład, o który zapytałeś. [umowę pomiędzy Polską a Maltą jak pewnie wiadomo, zmieniono].

 

Poza tym, oczywiście na Cyprze sprawa wynagrodzenia dla menadżera [Director?s fee] ma kolosalne znaczenie. Dostęp do Internetu mamy zapewne podobny więc naprawdę wystarczy poszukać w Sieci ....

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

... No i jak tam z tą "oficjalizacją? Działacie serwisie FirmaDelaware.com w tym kierunku?

 

"Zoficjalizujemy" się na początku marca. [...]

Share this post


Link to post
Share on other sites
... No i jak tam z tą "oficjalizacją? Działacie serwisie FirmaDelaware.com w tym kierunku?

Działamy działamy :-)

Niedługo podamy pełne informacje oraz dołożymy nowe ciekawe (mamy nadzieję) pakiety.

 

przy okazji ciekawy artykuł wyjaśniający zasadę pass-thru raxation chociaż tytuł artykułu wg nas trochę wprowadza w błąd

www.obserwatorfinansowy.pl/2012/02/26/amerykanskie-firmy-znalazly-sposob-na-raj-podatkowy-w-usa/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak mi się przypomniało, więc może mi P.T. pracownicy/właściciele firmadelaware.com odpowiedzą przy okazji - jak to jest z firmą w USA a świadczeniem usług elektronicznych na rzecz konsumentów (osoby fizyczne) w Polsce? Pytam, bo jakiś czas temu, przyznaję, skuszony reklamowanymi możliwościami ominięcia vat, założyłem ze znajomym spółkę w Delaware celem podpięcia pod nią serwisu internetowego (nic związanego z domenami btw), zorientowanego właśnie przede wszystkim na konsumentów - wykoncypowaliśmy że dzięki temu ludzie zaoszczędzą tych parę procent, a i dla nas więcej zostanie. Niestety różowo było tylko przez chwilę, bo szybko okazało się, że taka amerykańska firma aby legalnie świadczyć usługi powinna de facto zarejestrować się w którymś z krajów europejskich i uzyskać europejski vat-id oraz od konsumentów pobierać vat w stawce obowiązującej w kraju rezydencji danej osoby, no i ten vat odprowadzać do odpowiedniego urzędu skarbowego. alternatywnie można było wystawiać faktury "amerykańskie" pozostawiając z problemem klientów - którzy musieliby każdą taką fakturę samodzielnie zgłosić do swojego US i odprowadzić należny VAT. Cały genialny plan skończył się więc na tym, że firma w Delaware została zamknięta (de facto "porzucona" - bo nie miałem ochoty płacić $999 za zamknięcie, po tym jak wyrzuciliśmy w błoto $3k na otwarcie...), a i projekt koniec końców poszedł w odstawkę - nie mieliśmy już ochoty go realizować po takim "udanym" starcie. Ot, taka historyjka z życia - byłoby miło jeśli ktoś z Państwa by napisał swoim być może przyszłym klientom jak sobie z takim problemem poradzić... (ja już się do Delaware nie wybieram, więc mnie to już i tak nie pomoże ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak mi się przypomniało, więc może mi P.T. pracownicy/właściciele firmadelaware.com odpowiedzą przy okazji - jak to jest z firmą w USA a świadczeniem usług elektronicznych na rzecz konsumentów (osoby fizyczne) w Polsce? Pytam, bo jakiś czas temu, przyznaję, skuszony reklamowanymi możliwościami ominięcia vat, założyłem ze znajomym spółkę w Delaware celem podpięcia pod nią serwisu internetowego (nic związanego z domenami btw), zorientowanego właśnie przede wszystkim na konsumentów - wykoncypowaliśmy że dzięki temu ludzie zaoszczędzą tych parę procent, a i dla nas więcej zostanie. Niestety różowo było tylko przez chwilę, bo szybko okazało się, że taka amerykańska firma aby legalnie świadczyć usługi powinna de facto zarejestrować się w którymś z krajów europejskich i uzyskać europejski vat-id oraz od konsumentów pobierać vat w stawce obowiązującej w kraju rezydencji danej osoby, no i ten vat odprowadzać do odpowiedniego urzędu skarbowego. alternatywnie można było wystawiać faktury "amerykańskie" pozostawiając z problemem klientów - którzy musieliby każdą taką fakturę samodzielnie zgłosić do swojego US i odprowadzić należny VAT. Cały genialny plan skończył się więc na tym, że firma w Delaware została zamknięta (de facto "porzucona" - bo nie miałem ochoty płacić $999 za zamknięcie, po tym jak wyrzuciliśmy w błoto $3k na otwarcie...), a i projekt koniec końców poszedł w odstawkę - nie mieliśmy już ochoty go realizować po takim "udanym" starcie. Ot, taka historyjka z życia - byłoby miło jeśli ktoś z Państwa by napisał swoim być może przyszłym klientom jak sobie z takim problemem poradzić... (ja już się do Delaware nie wybieram, więc mnie to już i tak nie pomoże ;-)

 

Również bardzo chętnie zamienię się w słuch

a właściwie we wzrok :)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Również bardzo chętnie zamienię się w słuch

a właściwie we wzrok :)

to pytanie bardzo często się pojawia więc postanowiliśmy opisać to w formie artykułu, zleciliśmy napisanie go kompetentnej osobie :-)

umieścimy artykuł na serwisie i dam znać

generalnie kolega ma z grubsza rację co do tego że nawet osoba fizyczna ma obowiązek zapłacić VAT od takich usług w Polsce, jest w związku z tym trochę absurdów w przepisach, postaramy się to przekazać w artykule (jak, dlaczego itp)

Share this post


Link to post
Share on other sites
generalnie kolega ma z grubsza rację co do tego że nawet osoba fizyczna ma obowiązek zapłacić VAT od takich usług w Polsce, jest w związku z tym trochę absurdów w przepisach, postaramy się to przekazać w artykule (jak, dlaczego itp)

 

Nie wiem czy planujecie to poruszyć w artykule, ale to też może być ciekawa informacja - co powinna zrobić osoba, która np. rok czy dwa lata temu nabyła usługę od amerykańskiej spółki i otrzymała fakturę bez VAT, ale nie rozliczyła jej w żaden sposób. Pytanie wynika z tego, że o ile większe firmy mają prawidłowo zgłoszoną w EU działalność (np. godaddy - dolicza VAT) lub po prostu sprzedają na Europę przez przedstawicielstwa (np. amazon przez UK), o tyle mniejsze firmy, a tym bardziej "polskie" spółki w Delaware (przynajmniej tych kilka z którymi miałem styczność) wystawiają osobom fizycznym po prostu faktury bez VAT nie informując w żaden sposób o tym że powinny one ten vat odprowadzić (lub wręcz twierdząc że kwota na fakturze jest kwotą brutto i nic nie trzeba dopłacać - to już chyba podpada pod jakieś paragrafy?). Tym samym wiele osób, także tu na forum, jest w sytuacji posiadania nierozliczonych (niezgłoszonych) faktur z USA bez VAT. Podsumowując - dobrze by było aby artykuł poruszał problem nie tylko z punktu widzenia spółki w Delaware (jak prawidłowo i legalnie fakturować usługi na rzecz osób fizycznych w Polsce / Unii Europejskiej), ale także konsumenta (jak sprawdzić czy faktura, którą dostałem, jest w porządku oraz co zrobić jeśli nie jest - aby nie narazić się na żadne problemy przez cudze zaniedbania).

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanim odpowiemy szerzej - dlatego właśnie jeżeli LLC zamierza operacyjnie działać na terenie Polski promujemy zakładanie tutaj oddziału (i mamy to właśnie w ofercie) - oddział dla każdego polskiego klienta wystawia dokumenty księgowe jak każda inna sp. z o.o., prowadzi pełną księgowość, wystawia faktury VATowskie lub rachunki uproszczone bez VAT (jeżeli zadeklaruje że nie chce być płatnikiem VAT). to jest właśnie postawa pro-kliencka jeżeli działamy na lokalnym rynku, przy okazji oddział jest już na terenie EU więc podlega normalnemu prawu wewnątrzwspólnotowemu (polski oddział może wystawiać normalne faktury VATowskie do każdego innego kraju EU)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że dla potrzeb dyskusji i ogólnego rozeznania należałoby jeszcze rozróżnić pojęcia:

 

- usługi świadczonej drogą elektroniczną,

 

- usługi telekomunikacyjnej, jako swego rodzaju "szczególnej" ponieważ większość tych usług nie spełnia definicji usługi świadczonej drogą elektroniczną. W ogóle w zw. z kontekstem domenowym możnaby podnieść kwestię taką czy domena (nie) jest usługą telekomunikacyjną [niektóre polskie sądy twierdzą, że nie jest],

 

- inne usługi [podlegające i nie podlegające VAT].

 

 

Warto również dodać, że jeśli z usług jakiejkolwiek innej niż polska [nie będąca polskim rezydentem], firmy na Świecie skorzysta obywatel RP między innymi Konsumentami ze Świata to sądzę, iż nie oznacza takiej sytuacji, w której firma świadcząca usługę powinna dostosowywać się do wymogów prawa obowiązującego we wszystkich państwach swoich rozsianych po Świecie Konsumentów.

 

Oznacza to faktycznie, że obowiązkiem Konsumenta jest - tak uważam - zapoznanie się i zastosowanie się do wymogów prawa w swojej jurysdykcji. Inną rzeczą jest, że firma świadcząca usługę powinna go o tym uświadomić. Robią tak między innymi firmy bukmacherskie działające w przestrzeni sieci Internet.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oznacza to faktycznie, że obowiązkiem Konsumenta jest - tak uważam - zapoznanie się i zastosowanie się do wymogów prawa w swojej jurysdykcji. Inną rzeczą jest, że firma świadcząca usługę powinna go o tym uświadomić. Robią tak między innymi firmy bukmacherskie działające w przestrzeni sieci Internet.

dobrze podsumowane :rolleyes: są umowy międzynarodowe, konwencja Haska, umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania itp a i tak lokalne rządy próbują zmusić zagraniczne podmioty do pewnych zachowań (mimo tych umów właśnie) oraz zmuszają do dziwnych zachowań swoich własnych obywateli, nawet jeżeli nie ma to nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem -> stąd w przypadku usług elektronicznych dobrze jest naśladować liderów rynku i przy zawieraniu umów z klientami prosić ich o podanie kraju pochodzenia i na tej podstawie informować ich o następstwach prawnych

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co się dowiedziałem, to jak najbardziej można wyprowadzić kasę z Delaware bez płacenia podatku.

Np. co w sytuacji, gdy kasa ze środków spółki trafia na konta założone tam i należące do właścicieli?

To trochę naginanie prawa, ale w praktyce dobry sposób na wypłatę środków.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co się dowiedziałem, to jak najbardziej można wyprowadzić kasę z Delaware bez płacenia podatku.

Np. co w sytuacji, gdy kasa ze środków spółki trafia na konta założone tam i należące do właścicieli?

To trochę naginanie prawa, ale w praktyce dobry sposób na wypłatę środków.

 

Naprawdę, świetny!

 

Mam nadzieję, że rozumiesz, iż LLC jest taką konstrukcją, ktora w praktyce jest krystalicznie czysta :)

 

Dochód spółki niezleżnie od tego gdzie posiada ona swoje konto i niezależnie od tego gdziee jej własciciele posiadają konta, jest przypisany właścicielom.

 

Obowiązkiem własciciela jest rozliczenie się ze swojego dochodu w miejscu swojej jurysdykcji podatkowej. Możesz mieć konto bankowe nawet na Księżycu i wyplacać kasę z księżycowych bankomatów [niektórzy uważają, że bankomat zapewnia anonimowość ;)].

W momencie uzyskania dochodu przez LLC, jest on przypisany Tobie jako wlaścicielowi.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co się dowiedziałem, to jak najbardziej można wyprowadzić kasę z Delaware bez płacenia podatku.

Np. co w sytuacji, gdy kasa ze środków spółki trafia na konta założone tam i należące do właścicieli?

To trochę naginanie prawa, ale w praktyce dobry sposób na wypłatę środków.

radziłby poczytać troszkę o czymś takim co się nazywa OECD i jak ta organizacja działa :) USA jak i Polska są członkami OECD, wymieniają się naprawdę sporymi ilościami danych, także (zwłaszcza?) dotyczącymi transferów środków w sieciach bankowych

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze - zatem co robić, by na tym dobrze wyjść?

Bo po tym:

 

"W stanie Delaware zarejestrowanych jest ponad 850 tys. Spółek. Ponad połowa amerykańskich spółek giełdowych oraz 63 proc. spółek z listy Fortune 500 ( pięciuset największych firm na świecie)"

 

źródło: http://www.rajepodatkowe.org.pl/faq.php

 

Wnioskuję, że chyba warto...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobrze - zatem co robić, by na tym dobrze wyjść?

Bo po tym:

 

"W stanie Delaware zarejestrowanych jest ponad 850 tys. Spółek. Ponad połowa amerykańskich spółek giełdowych oraz 63 proc. spółek z listy Fortune 500 ( pięciuset największych firm na świecie)"

 

źródło: http://www.rajepodatkowe.org.pl/faq.php

 

Wnioskuję, że chyba warto...

 

warto, ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi

generalnie odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy..

 

.. a zależy od wielu czynników, m.in.:

- czy spółka ma być spółką operacyjną czy nie

- jaka jest rezydencja podatkowa wspólnika/wspólników,

- ile jest wspólników, z jakich są oni rezydencji podatkowych

- czy ma być udziałowcem w innych spółkach, jeżeli tak to na jakiej zasadzie i w jakich spółkach

- branży działania spółki

- czy to biznes B2B czy B2C

- czy spółka ma handlować towarem fizycznym

- czy właścicielowi zależy na anonimowości i jak bardzo

- czy właścicielowi zależy na tym by jego majątek nie był powiązany w żaden sposób ze spółką

- czy właściciel chce mieć coś wspólnego z polskimi urzędami, a jeżeli tak to jak dużo

- na jakim terenie ma działać spółka - US? EU? PL? wszystkiego po trochu?

- czy do spółki ma trafić jakiś kapitał początkowy albo majątek

- czy ma zatrudniać pracowników, jeżeli tak to z jakich krajów i na jakich umowach?

- czy spółka będzie sprowadzała towar podlegający ocleniu, z jakiej strefy celnej do jakiej ostatecznie trafia towar itp

- czy właściciel chce zbudować w oparciu o spółkę konstrukcję prawną zmniejszającą jego obciążenia podatkowe w kraju jego rezydencji podatkowej

- czy spółka ma inwestować, jeżeli tak to w jakich krajach i w co chce inwestować

- itd itp etc ... takich pytań można tutaj napisać kilkaset jak nie więcej i od odpowiedzi na nie będzie zależała odpowiedź -> czy dany rodzaj spółki z danego kraju pasuje do mojej sytuacji - sama idea zakładania takiej spółki bez dobrego wsparcia prawnego na początku nie większego sensu, znamy wiele przypadków gdy ludzie zakładali sami jakieś spółki offshore a potem drapali się w głowę i zastanawiali - "to co ja mam teraz z tym zrobić?"

 

wiele osób rejestruje spółki robiąc przy tym podstawowe błędy - najlepszy przykład tego to rejestrowanie spółek przez kilku NRA (non-resident alien, czyli 2 Polaków jako members), wtedy spółka podlega m.in. raportowaniu do IRS i innym obowiązkom (do tego dochodzi kwestia raportowania "u siebie" w związku z umowami o unikaniu podwójnego opodatkowania lub braku takich umów), a większość nieświadomych osób rejestruje spółki anonimowo i ignoruje (z niewiedzy) przepisy stanowe oraz federalne w tym zakresie

 

trochę info, wybaczcie english, to tak na szybko wyciągnięte z google parę danych:

 

Multiple-member LLC (two members and more)

A multiple member llc by default is treated as a partnership. This means that the LLC's income and deductions get reported on a partnership tax return. And then that tax return allocates the income and deductions among the partners, or LLC members.

Each partner, or LLC member, receives a K-1 from the partnership. The K-1 shows that partner's share of the income and deductions flowing out of the partnership

 

But what would happen if we go for the second option (two/three nra members)? We would then be a partnership for tax purposes. Would we still be able to operate tax free (disregarded) and would we need to file a partnership tax report even if we do no business in the US?

All business income and expenses are reported on the partnership tax return form 1065 - http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/f1065.pdf

Net income - after deducting all qualified business expenses will be reported to partners.

Partnership should issue schedules K-1 to each partner reporting pro-rata share of net taxable income - http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/f1065sk1.pdf

Your net income will be added to your other taxable income and your income tax liability would depends on your total income, deductions and credits.

In additional - you net business income is subject of 15.3% self-employment tax.

 

Depending on your country of your residence and on the actual business location - you might be a subject of tax treaty - and it is possible that you will not owe any US taxes.

Share this post


Link to post
Share on other sites
warto, ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi

generalnie odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy..

 

.. a zależy od wielu czynników, m.in.:

- czy spółka ma być spółką operacyjną czy nie

- jaka jest rezydencja podatkowa wspólnika/wspólników,

- ile jest wspólników, z jakich są oni rezydencji podatkowych

- czy ma być udziałowcem w innych spółkach, jeżeli tak to na jakiej zasadzie i w jakich spółkach

- branży działania spółki

- czy to biznes B2B czy B2C

- czy spółka ma handlować towarem fizycznym

- czy właścicielowi zależy na anonimowości i jak bardzo

- czy właścicielowi zależy na tym by jego majątek nie był powiązany w żaden sposób ze spółką

- czy właściciel chce mieć coś wspólnego z polskimi urzędami, a jeżeli tak to jak dużo

- na jakim terenie ma działać spółka - US? EU? PL? wszystkiego po trochu?

- czy do spółki ma trafić jakiś kapitał początkowy albo majątek

- czy ma zatrudniać pracowników, jeżeli tak to z jakich krajów i na jakich umowach?

- czy spółka będzie sprowadzała towar podlegający ocleniu, z jakiej strefy celnej do jakiej ostatecznie trafia towar itp

- czy właściciel chce zbudować w oparciu o spółkę konstrukcję prawną zmniejszającą jego obciążenia podatkowe w kraju jego rezydencji podatkowej

- czy spółka ma inwestować, jeżeli tak to w jakich krajach i w co chce inwestować

- itd itp etc ... takich pytań można tutaj napisać kilkaset jak nie więcej i od odpowiedzi na nie będzie zależała odpowiedź -> czy dany rodzaj spółki z danego kraju pasuje do mojej sytuacji - sama idea zakładania takiej spółki bez dobrego wsparcia prawnego na początku nie większego sensu, znamy wiele przypadków gdy ludzie zakładali sami jakieś spółki offshore a potem drapali się w głowę i zastanawiali - "to co ja mam teraz z tym zrobić?"

 

wiele osób rejestruje spółki robiąc przy tym podstawowe błędy - najlepszy przykład tego to rejestrowanie spółek przez kilku NRA (non-resident alien, czyli 2 Polaków jako members), wtedy spółka podlega m.in. raportowaniu do IRS i innym obowiązkom (do tego dochodzi kwestia raportowania "u siebie" w związku z umowami o unikaniu podwójnego opodatkowania lub braku takich umów), a większość nieświadomych osób rejestruje spółki anonimowo i ignoruje (z niewiedzy) przepisy stanowe oraz federalne w tym zakresie

 

trochę info, wybaczcie english, to tak na szybko wyciągnięte z google parę danych:

 

Multiple-member LLC (two members and more)

A multiple member llc by default is treated as a partnership. This means that the LLC's income and deductions get reported on a partnership tax return. And then that tax return allocates the income and deductions among the partners, or LLC members.

Each partner, or LLC member, receives a K-1 from the partnership. The K-1 shows that partner's share of the income and deductions flowing out of the partnership

 

But what would happen if we go for the second option (two/three nra members)? We would then be a partnership for tax purposes. Would we still be able to operate tax free (disregarded) and would we need to file a partnership tax report even if we do no business in the US?

All business income and expenses are reported on the partnership tax return form 1065 - http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/f1065.pdf

Net income - after deducting all qualified business expenses will be reported to partners.

Partnership should issue schedules K-1 to each partner reporting pro-rata share of net taxable income - http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/f1065sk1.pdf

Your net income will be added to your other taxable income and your income tax liability would depends on your total income, deductions and credits.

In additional - you net business income is subject of 15.3% self-employment tax.

 

Depending on your country of your residence and on the actual business location - you might be a subject of tax treaty - and it is possible that you will not owe any US taxes.

 

Nie wiem czemu, ale odnoszę wrażenie, że powyższym postem sami robicie sobie antyreklamę.

 

Jaki jest Wasz target w takim razie?

 

Jeśli liczycie na zainteresowanie ze strony "osób z dobrym wsparciem prawnym" to myślę, że takowe osoby nie potrzebują Waszej pomocy i same dadzą sobie radę ponieważ imho jeśli ktoś może sobie na takowe "wsparcie" to równie dobrze może sobie zatrudnić księgowego, który i od strony finansowo-księgowej dobrze go wesprze :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×