Jump to content
apze

.TEL - już dziś - już teraz - już za późno ;(

Recommended Posts

Guest Michal

Ja zgarnąłem głównie tylko jakieś nazwy własne, gdyby .tel faktycznie miałaby się przyjąć tak jak ją propagują... ale w whois niestety nie widnieje jeszcze żadna informacja.

 

# telefonia.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajne bardzo, podobają mi się.

Jak wszyscy wydają kasę w tym owczym pędzie, to i ja wydałem :)

Wziąłem alarmowy.tel , ale to dlatego, że od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie taka mini stronka o numerze alarmowym.

 

ps. właściciel domeny tel.pl musi zacierać teraz rączki z zadowolenia

 

stronki na tym , nie zrobisz

Share this post


Link to post
Share on other sites

kurcze,tak się zastanawiam po co rejestrowaliście niektóre domeny generyczne skoro nie mają nic wspólnego z danymi jakie umieszcza się w domenie .tel ?? Bo czy drewno może mieć adres i numer telefonu ? A nawet jeśli ktoś wejdzie na waszą jedną jedyną stronę (bo tylko jedna strona może być w domenie) to czy zamówi drewno od firmy z drugiego końca Polski ?

 

też myślałem nad tel ale jakoś dałem sobie spokój po tym co przeczytałem na stronie 2be.pl oraz wziąłem pod oko czas, który uświadomi szarym ludziom, iż domena tel to też coś w internecie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
kurcze,tak się zastanawiam po co rejestrowaliście niektóre domeny generyczne skoro nie mają nic wspólnego z danymi jakie umieszcza się w domenie .tel ?? Bo czy drewno może mieć adres i numer telefonu ? A nawet jeśli ktoś wejdzie na waszą jedną jedyną stronę (bo tylko jedna strona może być w domenie) to czy zamówi drewno od firmy z drugiego końca Polski ?

 

też myślałem nad tel ale jakoś dałem sobie spokój po tym co przeczytałem na stronie 2be.pl oraz wziąłem pod oko czas, który uświadomi szarym ludziom, iż domena tel to też coś w internecie. :)

 

nie bedzie mozna nawet tego nazwac swiadomościa !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Te 2 były już niestety zajęte. :)

Ja wziąłem tylko rozmowy.tel i karty.tel i starczy tej egzotyki ;)

 

heh miałem te też upatrzone jeszcze wolne:) ale ostatecznie zrezygnowałem... owocnej sprzedaży:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
kurcze,tak się zastanawiam po co rejestrowaliście niektóre domeny generyczne skoro nie mają nic wspólnego z danymi jakie umieszcza się w domenie .tel ?? Bo czy drewno może mieć adres i numer telefonu ? A nawet jeśli ktoś wejdzie na waszą jedną jedyną stronę (bo tylko jedna strona może być w domenie) to czy zamówi drewno od firmy z drugiego końca Polski ?

 

też myślałem nad tel ale jakoś dałem sobie spokój po tym co przeczytałem na stronie 2be.pl oraz wziąłem pod oko czas, który uświadomi szarym ludziom, iż domena tel to też coś w internecie. :)

 

 

spoko ...wood.tel zarejestrowana , a gdzie to jest ??? masz drewno ? tel się przyda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postanowiłem zarejestrować sobie dwie domeny .tel

 

miasta.tel

wypoczynek.tel

 

Czy straciłem? Okaże się....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Postanowiłem zarejestrować sobie dwie domeny .tel

 

miasta.tel

wypoczynek.tel

 

Czy straciłem? Okaże się....

Raczej straciłeś :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

doladowanie.tel

slub.tel

sluby.tel

pogrzeb.tel

kantor.tel

 

 

.... wymienię na peelki :)

Edited by entersite.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na .mobi też się nabrałem :) tutaj spasuje. Kiedy sprawdzałem kilka godzin temu to było wolne:

 

0700.tel

prostytutki.tel

tanie.tel

hurt.tel

import.tel

hurtownia.tel

komorki.tel

punkt.tel

mamy.tel

nowe.tel

sprzedaz.tel

medycyna.tel

lublin.tel

miasta.tel

konkursy.tel

kupuj.tel

itd.

 

Ta końcówka to taki test przed "wysypem" nowych rozszerzeń i widać, że kiedy wystartują , to domainerzy będą kupować je hurtem jak leci. Jednak mam nadzieję, że końcówka się przyjmie i że każdy z kupujących zarobi na nich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie, Panowie, niestety nie podzielam Waszego entuzjazmu.

Obstawiam, że końcówka .tel się nie przyjmie, ale jak to się mówi do odważnych świat należy, kto nie ryzykuje - ten nie ma nic itd.

 

Nie wiem, czy firmy i przeciętny Kowalski mają świadomość, że istnieją inne końcówki niż .pl, .com, com.pl i .eu

Ale jak to jest z każdą nowością, jest sporo osób, które się podpalą...

 

Powodzenia!

Edited by p0zer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wziąłem alarmowy.tel , ale to dlatego, że od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie taka mini stronka o numerze alarmowym.

 

ps. właściciel domeny tel.pl musi zacierać teraz rączki z zadowolenia

 

o ile wiem, to nie da sie zrobic normalnych stron www na domenach tel! tylko jakas wizytowke

 

a moze ktos mnie poprawi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja chce kupic domenke i doopcia zrobilem przelew Dotpay ( tak jak nakazuje az.pl) z konta mojego pko bp (ipko) i od chyba godziny czekam na potwierdzenie przelewu :)

 

a jak u Was?

wygladaja przelewy z ipko.pl ?

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...) i od chyba godziny czekam na potwierdzenie przelewu :)

Nie ma to jak płatności kartą. Przelewy nie zdają egzaminu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jak u Was?

wygladaja przelewy z ipko.pl ?

 

tez robilem przelew z ipko i wszystko przebieglo bez problemu

 

EDIT: przelew robiłem około 21:30

Edited by entersite.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
tez robilem przelew z ipko i wszystko przebieglo bez problemu

 

 

o ktorej robiles przelew?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polecam obejrzeć jakie strony ArturZ zrobił, a potem wydawać taką opinię :);)

 

Poproszę o linki

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak na technologie ktora wczesniej czy pozniej odejdzie do lamusa to spore zainteresowanie :)

mowie to o relacjach .tel = telefon

 

.mobi ma wieksza przewage ze wzgledu na charakter, moze to oznaczac praktycznie kazde mobilne urzadzenie wlaczajac telefony, komunikatorym pda etc etc etc.

 

Ja ososbiscie nie przepadam ani za jedna ani za druga choc .mobi tak jak napisalem przemawia do mnie bardziej.

W USA zadna z nich sie nie przyjela i nie widzialem ani jednego serwisu postawionego na tych domenach. Ich ceny w rynku wtornym to smiech i zainteresowanie na poziomie kolekjonowania puszek po piwie.

 

Przegladalem tydzien temu sporo keywordow .tel .... wszystko bylo wolne. Nie zarejestrowalem nic poniewaz wole inwestowac w .pl, .eu, .info, .com, .tv ....mniejsze ryzyko / wieksza szansa zwrotu

 

juz niedlugo TV / komputery i telefony polacza sie w jedna skrzynke, urzadenia mobilne nie beda telefonami tylko multimedialnymi komunikatorami,

wedlug mnie na tym tle .tel to czysta egzotyka ;)

 

ale to tylko moje skromne zdanie

Share this post


Link to post
Share on other sites
o ile wiem, to nie da sie zrobic normalnych stron www na domenach tel! tylko jakas wizytowke

 

a moze ktos mnie poprawi?

Nie mylisz się, ale kto wie. Warto zarejestrować chociaż jedną taką domenkę, żeby się tym pobawić i zobaczyć co i jak.

 

Polecam obejrzeć jakie strony ArturZ zrobił, a potem wydawać taką opinię ;) ;)

Ważne, że zarabiają , a na parkingu nie było by na to szans :)

 

Kiedyś będzie z tego coś fajnego ;)

 

My favourite :P

To wpisał się chyba ktoś, kto mnie zna, kiedyś się dowiem i go dorwę :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sądziłem, że się aż tak rzucicie na te domeny :) Osobiście nie zarejestrowałem i raczej nie zarejestruje żadnej. Może być na nie popyt chwilowo pomiędzy domainerami (nie w Polsce), ale wśród ludzi nie zorientowanych w temacie ciężko będzie. Zwłaszcza że tylko wizytówkę można tam zamieścić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×