Jump to content
hsqva

Netart otwiera giełdę domen

Recommended Posts

Mnie się wydaje, że Netart może mieć bardzo duże szanse powodzenia na rynku. Z Dropped.pl prędko nie wygra, ale nie musi.

 

Plusem tego typu giełdy są duże nakłady finansowe na marketing. Mają wielu klientów korporacyjnych, więc kto wie, czy za jakiś czas właśnie tam będzie najłatwiej o klienta końcowego. Oczywiście życzę im powodzenia, bo sporo pracy jeszcze przed nimi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja myślę, że powstanie takiej giełdy w nazwa.pl to bardzo pozytywna wiadomość dla calego rynku.

W ten sposób wzrośnie wśród ludzi wyobrażenie o tym, że po pierwsze domeny mozna odkupić, a po drugie oswojenie z cenami.

 

Myśle, że nazwa.pl nie będzie konkurencją dla dropped.pl i ppd.pl - wręcz przeciwnie.

 

A ja się nie zgodzę Giełda powinna być zrobiona przez domainerów + marketingowców w głównej mierze dla klientów końcowych i domainerów.

DD

 

dokładnie tak, pod tym się podpisuje :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja jestem bardzo zaskoczony że nazwa otworzyła swoją giełdę, pewnie czekać aż inni pójdą za jej przykładem, i wtedy zrobi się naprawdę ciekawie :P

 

Az.pl chyba "mówił" (jakiś czas temu) o giełdzie domen swoich Użytkowników ...

 

------

 

Myślę, że "świadomy domeniarz" nie przeniesie swoich domen do firmy, w której miałby utknąć w gąszczu papierów i z perspektywą niekonkurencyjnych przedłużeń domen (w przypadku nie sprzedaży swoich domen na aukcji w nazwa.pl).

Nazwa.pl może chyba liczyć jedynie na próbę "przechwycenia" klientów takiej awangardy rejestratorów jak domeny.pl, tzn. na byłych ich klientów ... Kiedy już się wyswobodzą

i staną się wolnymi ludźmi :P .

Po wyjściu na wolność, prawdopodobnie wszystko jest lepsze niż byłe więzienie ... :P.

 

 

Pozytywy są takie o jakich mówiliście wcześniej: wzrost świadomości w społeczeństwie nt. rynku domen.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myśle, że nazwa.pl nie będzie konkurencją dla dropped.pl i ppd.pl - wręcz przeciwnie.

 

Statystyki: po kilku godzinach od uruchomienia Giełdy Domen na nazwa.pl liczba oferowanych domen przekroczyła liczbę wszystkich domen na sprzedaż (aukcje i giełda) w ppd.

 

Ale zostawmy suche liczby, bo wiadomo, że ilość nie idzie w parze z jakością :P

 

Kilka luźnych uwag:

1. Jak widać potencjał marketingowy dużego rejestratora jest ogromny.

2. Zgadzam się, że powstanie tej giełdy może pomóc w dotarciu do szerokiego grona użytkowników końcowych i mieć wpływ na wzrost świadomości istnienia rynku wtórnego

3. Już nie będzie wymówki dla potencjalnych klientów, że domenę to można kupić w promocji za 0 PLN w nazwie :P Podeśle się im link do giełdy, a tam minimalna cena to 100 PLN :P

4. Istnienie tej giełdy w dłuższej perspektywie napędzi nowych klientów innym giełdom.

Niestety (dla tej firmy) nazwa.pl będzie musiała zaoferować lepsze dla domainera opcje, aby przyciągnąć domainerów, którzy po okresie promocji będą w stanie wygenerować dla tej firmy dochód z prowizji od sprzedanych domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Giełda może i ok. Po za tym że zdobywa popularność dzięki potędze nazwa.pl, niczym nie różni się od parunastu amatorskich giełd. Przydałyby się chociaż statystyki wyświetleń ofert. Może nawet jest uboższa od kilku np. podział na kategorie - masakra. Ale do jasnej cholery...kiedy spece od nazwa zaprzestaną tego całego papierkowego bałaganu z cesją ?!

 

 

 

Jestem ciekaw czy już ktoś sprzedał coś na tej giełdzie, bo mam dziwne wrażenie że dość długo bedą to tylko puste ogłoszenia.

 

Wystawiliście już tam coś ? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie żartowałbym sobie z giełdy domen w nazwa.pl. Nawet te procedury są do przeskoczenia.

Netart dla wielu, bardzo wielu klientów (w ich świadomości) okazuje się jedyną i pierwszą giełdą tego rodzaju a PPD czy AM jakimiś klonami.

 

Zauważcie, że ktokolwiek zaczyna przygodę z domenami, zaczyna ją niefortunnie - wg Nas - ale zaczyna od home.pl, nazwa.pl lub domeny.pl

 

Uważam, że to nie Netart wymaga promocji ale właśnie PPD lub AM.

 

AM czy PPD to giełdy domen dla domeniarzy (takie kółko różańcowe) i ułatwienie procedur cesji/transferów i tak nie zachęca klientów końcowych.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
faktycznie spora ilość :P

 

 

 

:P

 

 

Opublikowali 56 min temu więc jeszcze nikt nie doczytał do końca :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o komentarze w ramach artykułu :P Nie jest to przedruk informacji prasowej.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolej na domeny.pl . :P

 

Z czasem rejestratorzy zaczną jeszcze dynamiczniej wchodzić na rynek wtórny domen, tam są przecież też pieniądze i to nie małe. Mam tutaj na myśli tych "dużych" rejestratorów. Może przy okazji przejrzą na oczy i poluzują trochę z cenami i wymogami przy transferach.

 

Jeśli powstanie więcej giełd rejestratorów, a nie jest to wykluczone, to wtedy przyda się system integrujący wszystkie giełdy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z czasem rejestratorzy zaczną jeszcze dynamiczniej wchodzić na rynek wtórny domen, tam są przecież też pieniądze i to nie małe.

 

Kurczy się rynek pierwotny - kończą się 'pokłady' domen w kopalniach odkrywkowych, to zmuszeni są 'kopać' głębiej....

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy mi się wydaje, czy na tej giełdzie nie ma aukcji, tylko KT i negocjacje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Giełda domen musi być zrobiona przez domainera dla domainerów. Ta giełda to taka lokalna ciekawostka, która pewnie przetrwa ze względu na wielkość Netart, ale będzie tylko dodatkiem i nie przeskoczy ani PPD ani Dropped.

Wyjąłeś mi to z ust

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy mi się wydaje, czy na tej giełdzie nie ma aukcji, tylko KT i negocjacje?

 

Chyba tak. W przewodniku też jest napisane, że zainteresowany od razu może wpłacić cenę lub ją przenegocjować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swoją drogą zadziwiające, jak błyskawicznie wartość domen rośnie – jedna taka której nie przedłużyłem, kupiona potem na dropped za 30 zł, jeszcze niedawno była do wzięcia na AM za 19 900, a teraz już kosztuje 90 000. ;-)

 

Myślę że brak aukcji dobrze świadczy o tym że giełda jest zorientowana na klientów końcowych, poszukujących konkretnej domeny. Aukcje, jak powszechnie wiadomo, służą wyłacznie do kupowania domen po atrakcyjnej cenie, do dalszej odsprzedaży. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

imo giełda w nazwa.pl to świetna wiadomość dla wszystkich domeniarzy (lepszą byłaby chyba tylko giełda w home.pl :P )... Raz, że świadomość istnienia wtórnego rynku obrotu domenami wzrośnie drastycznie. A dwa, ppd.pl i dropped są zorientowane na domainerów ... więc i kwoty osiągane są niższe. Nazwa jest zorientowana na klienta końcowego ... więc, potencjalnie, kwoty sprzedaży mogą być znacznie ciekawsze...

Share this post


Link to post
Share on other sites
imo giełda w nazwa.pl to świetna wiadomość dla wszystkich domeniarzy (lepszą byłaby chyba tylko giełda w home.pl :P )

Myślę, że home.pl nie każde aż tak długo czekać na swoją giełdę.. :P Teraz mają przynajmniej motywację :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poczatkowo pomyslalem, ze przeniose ze 100 domen do netart i zobacze jak to wszystko dziala, i czy klienci potrafia je znalezc.

 

Na szczescie po 1 transferze przypomnialo mi sie, ile czasu trwalo wyciaganie authinfo (wnioski papieowe, czekanie na list itp).

Dopoki nie bedzie mozna na email otrzymac kodu to chyba nie bede robil wiekszych transferow.

Ceny odnowien 3 x wieksze niz w AM, powoduja ze warto tylko nowe domeny tam przenosic, a nóż przez rok uda sie je sprzedac w netarcie. Gdy domena wygasa za miesiac, i chce sie miec tanie odnowienie, to wraz z transferem do netartu trzeba by juz wyslac prosbe o kod auth;)

 

 

Dodam, ze AM przyzwyczail mnie, ze mozna sprzedac domene podczas snu;)))) i rano mieć wiecej pieniazkow na koncie;) w przypadku netartu tak narazie nie bedzie...z powodu papierkologiii....

 

 

Jednak gdyby sprzedaz w netarcie jakos szła, to wysylanie podpisanej cesji do sprzedanej domeny jakoś bym zniósł.

 

 

Plusy gieldy w netart ( i pewnie w niedalekiej przyszlosci w home i az) to ze maja duza baze klientow.

Moga wyslac emaile do 200-500 tys klientow i powiadomic ich ze moga wystawic domeny na aukcje, lub klienci - firmy moga poszukac dla siebie nowych, lepszyc domen.

 

Kolejna dobra rzecz to, gdy klient wpisze poszkiwana domene w ich adres rejestracji domen

 

http://www.nazwa.pl/domeny-rejestracja-domen.html

 

np. slz.pl :P

 

 

to pojawi mu sie przy domenie informacja, ze jest dostępna na Giełdzie Domen

 

i odrazu moze wejsc na strone z nasza domena na sprzedaz.

 

 

Kolejna rzecz to promocja w mediach, ppd po starcie obiecywal promocje w portalach, jakos nie widzialem jej. Aftermarket chyba wogole nie zrobil reklamy.

 

Banery ktore widzimy na forum, wg mnie sa wystarczajaco ladne i czytelne.

Widac kto reklamuje i co, tekst "nowosc" zawsze mnie zacheca do klikniecia w baner;)

 

Po zakonczeniu aukcji na MD, netart moze spokojnie wyslac kolejny mailing i napisac "patrzcie za ile mozna sprzedac swoje domeny....podajc link do wynikow koncowych na MD2009. Napewno wiele osob ktore ma swoje domeny w netart je wystawi ponownie.

 

Kolejna rzecz to widok strony z oferta. Przyjrzalem sie ponownie AM i ppd, i NetArt ma ja najbardziej czytelna dla klienta koncowego. Ponownie wskaze na moja domene testowa, po wpisaniu

w adres przegladarki www.slz.pl widac tylko tyle ile trzeba (nazwa, wyrazna cena i dwa przyciski).

 

(PPD i AM maja wiecej informacji na stronie, ale czesto one zaciemniaja najwazniejszy cel - sprzedaz domeny,

na ppd naprawde trzeba wiedziec gdzie patrzec zeby zobaczyc nazwe domeny;)

 

 

Reasumujac, narazie nie bede transferowal wiekszej liczby domen do netart, ale bede obserwowal co sie tam dzieje.

Moglbym przeniesc kilkaset domen w ramach testu i potrzymac je tam do konca roku, ale brak hurtowego transferu skutecznie mnie odstrasza;) Poza tym jak pomysle, ze gdybym chcial je znow odnowic u tanszego rejestratora to wklepywanie ponownie kilkuset kodow authinfo przepisywanych z kartki moze skutecznie zniechecic czlowieka;)

(mam nadzieje ze nie przyslaliby kilkuset listow poleconych i nie musialbym wypelniac kilkuset pojedynczych kartek - wnioskow)

 

AM i ppd troszke nas rozpieściły;) transfer nawet 500 domen do PPD zajmuje kilka minut, i glownie jest to zatwierdzanie emaili z transferem domeny.

 

Czekam na odpowiedz HOME, jaka gielde oni wymysla;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
na ppd naprawde trzeba wiedziec gdzie patrzec zeby zobaczyc nazwe domeny;)

 

W ostatnim czasie staraliśmy się znacznie poprawić przejrzystość aukcji/ofert: Przykład

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites
W ostatnim czasie staraliśmy się znacznie poprawić przejrzystość aukcji/ofert: Przykład

 

 

no wlasnie :P

nadal napis Oferta sprzedaży domeny 0n.pl

 

jest mniejszy nim kursor (na laptopie 15'4)

 

ja bym dal przynajmniej tag H1 (kiedys zglaszalem to jako poprawek, ze malo widoczna jest nazwa domeny)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do plusów, oprócz tego co napisał, ryskadow dodam:

 

- automatyczne odnowienie publikacji sprzedaży (np. co 30 dni)

- możliwość wycofania się z oferowania domeny do sprzedaży bez skutków finansowych

- podział sprzedaży na 2 fazy "warunkową" i... że tak nazwę "konkretną". Zawsze istnieje możliwość odstąpienia z umowy z powodu np. opóźnienia w wysłaniu wniosku cesji.

 

Zastanawia mnie jednak inna rzecz.

W regulaminie nic nie jest napisane o możliwości odzyskania kasy ze sprzedanej domeny - być może trzeba pisać kolejny "papier" o wypłatę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawia mnie jednak inna rzecz.

W regulaminie nic nie jest napisane o możliwości odzyskania kasy ze sprzedanej domeny - być może trzeba pisać kolejny "papier" o wypłatę.

 

Też zwróciłem na to uwagę, tu może być konkretny haczyk, bo może wcale nie przewidzieli możliwości wypłaty? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też zwróciłem na to uwagę, tu może być konkretny haczyk, bo może wcale nie przewidzieli możliwości wypłaty? ;-)

 

No nie żartuj nawet sobie tak, bo jeśli te pieniądze ze sprzedaży można by przeznaczyć tylko na nowe domeny to by była nindża roku. :P

 

Mocno przekoloryzowana wizja, oby nie prawdziwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×