Jump to content
hsqva

Netart otwiera giełdę domen

Recommended Posts

Jedynie co wnioskuję z tego wątku, że w nazwa.pl przeprowadzono już 13 transakcji. Lub tyle jest jeszcze w toku :D

 

13/mvtr/2009;

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://domaingang.com/about/

 

 

aznews.pl to jakiś fakt dla domeniarzy, pierwsze miejsce na bzdurę roku,

 

gość z aznews przepisuje wymyślone historie z internetu jako informacje, skąd biorą takich idiotów

Co więcej, wątp;ię, aby AZ miało zgode na tłumaczenie słow w słowo i przepisywanie nawet takich bzdur. Kontent jest na pewno copyrighted, ale top nagminne na polskich serwisach, które zamiast wymyślić coś, tylko kopiują (tzn. tłumaczą) łamiąc prawa autorskie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znalezione na giełdzie:

 

alamakota.th.jpg

 

 

widze, że ktoś przeczesuje giełde nazwy w celu poszukiwania okazji ;)

 

oczy Cie nie bola jeszcze ?

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czekam tylko na zapis w regulaminie mowiacy o koniecznosci weryfikacji DNA wnioskujacego o zmiane abonenta. Wtedy mozna by bylo wysylac im kepki wlosow, wymazy z jamy ustnej i inne ciekawe rzeczy.

 

Tak czy siak, aktualnie zastanawiam sie czy nie wyslac im swoich odciskow palcow ;)

 

Jestem pełen uznania dla trafnych spostrzeżeń.

;)

 

System biurokratyczny jest tak rozwinięty w nazwa Nazwa.pl że bardziej się już chyba nie da.

Chcąc tam cokolwiek sprzedać lub kupić, należy uzbroić się w cierpliwość i żywić nadzieje że potencjalny klient z powodu przedłużających się procedur nie rozmyśli się, kupując czy też sprzedając gdzieś indziej.

Jest jeszcze inny problem. Usuwanie z giełdy domen których okres się kończy. W Nazwa.pl usuwa się domeny na 30 dni przed zakończeniem okresu abonamentowego. Ponownie umieścić domenę na giełdzie można po opłaceniu kolejnego roku. Gdyby komuś się wydawało że po usunięciu i wpłaceniu kaski taka domena natychmiast wraca na giełdę, to jest w błędzie. Po przelaniu pieniędzy z e-konta na konto Nazwa.pl domena zostaje przedłużona, ale tylko przedłużona. Nadal widnieje komunikat o niemożności dodania jej do giełdy. Na pytanie czemu pomimo przedłużenia nie można domeny tam umieścić, miła Pani Karolina oświadcza że pieniądze muszą zostać zaksięgowane na koncie Nazwa.pl.

Kiedy tam już są wcale to nie oznacza że można już dokonać zamieszczenia oferty. Warunkiem wznowienia "ogłoszenia" jest wydrukowanie faktury...:D

Mniej więcej całą procedura trwa tydzień w wyjątkowych okolicznościach 5 dni...

 

Tak ze wszystkim korzystającym z przyjaznego nastawienia do klienta firmy Nazwa.pl życzę dużo cierpliwości i samozaparcia w dążeniu do celu...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
PPD uprawia marketing partyzancki, hehe. Nieźle.

 

faktycznie, zajebisty pomysł, nieco bezczelny, ale w końcu o to chodzi w marketingu partyzanckim ;)

 

#GuerrillaMarketing.pl

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
faktycznie, zajebisty pomysł, nieco bezczelny, ale w końcu o to chodzi w marketingu partyzanckim ;)

 

Dlaczego bezczelny? Domenę zarejestrowałem w nazwa.pl, więc jestem fair. ;-)

Musiałem się oczekać z tydzień aż uporządkują te kwestie fakturowe o których Bazyli pisze i dopiero mogłem wystawić, więc jakoś nie czuję się specjalnie winny. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uważam ze każdy sposób promocji - dozwolony prawem - jest dobry....ba nawet wskazany ...;)

Mnie się ten pomysł podoba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uważam ze każdy sposób promocji - dozwolony prawem - jest dobry....ba nawet wskazany ... ;)

 

Oczywiscie, ze tak. Ja gratuluje pomyslu. Segregujac domeny wg cen od najwyzszej domena ppd.pl jest na samej gorze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiscie, ze tak. Ja gratuluje pomyslu. Segregujac domeny wg cen od najwyzszej domena ppd.pl jest na samej gorze ;)

 

No o to chodziło, + długość żeby się od razu rzucała w oczy. ;-)

Nie wiem tylko dlaczego niektóre domeny są po xx xxx xxx skoro limit ceny wynosi 9 999 999. Pewnie później wprowadzili ten limit.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No o to chodziło, + długość żeby się od razu rzucała w oczy. ;-)

Nie wiem tylko dlaczego niektóre domeny są po xx xxx xxx skoro limit ceny wynosi 9 999 999. Pewnie później wprowadzili ten limit.

 

To teraz jeszcze czekamy na domeny:

 

najlepsze-domeny-znajdziesz-na-kopalniadomen.pl

tanie-domeny-na-domdomen.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To teraz jeszcze czekamy na domeny:

 

najlepsze-domeny-znajdziesz-na-kopalniadomen.pl

tanie-domeny-na-domdomen.pl ;)

 

 

nie widze problemu, zebyś nie w tn sposób reklamował ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie widze problemu, zebyś nie w tn sposób reklamował ;P

 

Netart troche strzelil sobie gola.

Tak jak pisalem gratuluje pomyslu pb ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszedłem dziś na giełdę domen NetArtu i widzę pierwsze sprzedaże. Niestety nie ma możliwości sprawdzenia za ile domeny zostały sprzedane :wub:

 

Domeny bardzo średnich lotów.

 

Czy ktoś coś wie więcej? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszedłem dziś na giełdę domen NetArtu i widzę pierwsze sprzedaże. Niestety nie ma możliwości sprawdzenia za ile domeny zostały sprzedane :wub:

 

Domeny bardzo średnich lotów.

 

Czy ktoś coś wie więcej? ;)

 

Można sprawdzić kopię w google (np. eco-label.pl site:nazwa.pl -> kopia), ale to tylko ujawni cenę 'wywoławczą', przebiegu ewentualnych negocjacji nie poznamy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Można sprawdzić kopię w google (np. eco-label.pl site:nazwa.pl -> kopia), ale to tylko ujawni cenę 'wywoławczą', przebiegu ewentualnych negocjacji nie poznamy.

 

Dobre i to ;)

 

Sprawdziłem w whois losowo dwie domeny i faktycznie niedawno miały modyfikacje; na niektórych już coś stoi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawdziłem w whois losowo dwie domeny i faktycznie niedawno miały modyfikacje; na niektórych już coś stoi.

No, czyli działa...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swoją drogą słyszałem, że na właśnie zakończonej konferencji IAB swój wykład miał Daniel Kotyras z NetArtu na temat wartości domen. Był ktoś, może zrelacjonować? :D

 

15.15-15.40 Wartość inwestycyjna domen internetowych - Daniel Kotyras, Dyrektor ds. Marketingu i PR Netart

 

Na konferencję IAB zagląda każdego roku około 1000 osób z branży reklamowej..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak jak pisałem , rynek rzeczywisty swoje a domainerzy (a raczej w przypadku takich przypadków domeniarze) swoje.

Nie ma najmniejszych szans na sprzdanie domeny komorka.pl za 5mil zł

Wystawienie takiej ceny i to z przyciskiem "kup teraz" swiadczyć może o tym ze firma bladego pojęcia ani o rynku ani domenach nie ma.

 

sama długość, budowa, układ znaków, liczba pojedyncza, znaki specjalne, wizualność etc etc .... stawia tą domenę duzo niżej od najlepszych generyków które sprzedawały się max po średnie xxx,xxx zł

 

Jak widzę tego typu oferty na stronie to mogę się spodziewać że serwis prowadzi albo stado nieuków które o branży wie tyle co moja babcia o fizyce kwantowej, albo jakieś dzieciaki co wystawiają kiepskie domeny po milionie na allegro.

 

Tak czy inaczej NAZWA błaźni się na całej linii, równie dobrze mogą jąlicytowaćod miliarda w góre :D lol

 

Swoją drogą, zastanawiałem się dlaczego przy starcie giełdy nazwy większość (wszystkie?) z wystawionych domen miały abonenta MassMedia.pl Sp. z o.o. w organizacji. Myślałem że to jakaś firma która może betatestowała im tę giełdę i dlatego mieli te domeny wystawione już na starcie. Dopier dziś przypadkiem wpadłem na to, że massmedia.pl, podobnie jak komorka.pl i parę innych, jeszcze niedawno miały tego samego abonenta co netart.pl i nazwa.pl...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoją drogą słyszałem, że na właśnie zakończonej konferencji IAB swój wykład miał Daniel Kotyras z NetArtu na temat wartości domen. Był ktoś, może zrelacjonować? :D

 

15.15-15.40 Wartość inwestycyjna domen internetowych - Daniel Kotyras, Dyrektor ds. Marketingu i PR Netart

 

Na konferencję IAB zagląda każdego roku około 1000 osób z branży reklamowej..

 

DD

Szkoda, że informacja o tym spotkaniu została podana na di.pl w dziale ogólne rozmowy, a nie newsy.

 

Wykład pewnie był bardzo ciekawy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dopier dziś przypadkiem wpadłem na to, że massmedia.pl, podobnie jak komorka.pl i parę innych, jeszcze niedawno miały tego samego abonenta co netart.pl i nazwa.pl...

Ciekawe, ciekawe.. :D

 

@apze Sam się dowiedziałem po czasie. Ale znalazłem już kogoś kto był i materiały powinny być wkrótce dostępne. Jak będę miał to się podzielę :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×