Jump to content
hsqva

Netart otwiera giełdę domen

Recommended Posts

Mogli by zrobić jakąś wyszukiwarkę, albo lepsze sortowanie. Tego się nie da przeglądać.

No nie da się, ale myślę, że trzeba trochę czasu - dopracują.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ile sprzedaży?

 

Raczej długo się tego nie dowiemy. Czytałem gdzieś o tym i zgadzam się z tym, że otworzenie giełdy na nazwa.pl miało nie tyle pobudzić rynek wtórny co pierwotny i zachęcić do pozostawienia i odnawiania domen w nazwie. Giełda tylko z opcjami "kup teraz" i "negocjuj" oraz brak archiwum sprzedanych domen to w tym kontekście dobre posunięcie.

Gdyby były aukcje to byłoby widać na tacy, że te domeny o kosmicznych cenach po prostu się nie sprzedają. A tak to użytkownik wejdzie na giełdę, zobaczy że na domenach można zarobić górę pieniędzy, porejestruje kilka nindż i wystawi na giełdzie z nadzieją na szybki zysk.

Edited by seller

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że Nazwa.pl zmieniła przy okazji sposób podawania informacji, że dana domena jest zajęta. Teraz zamiast info "domena jest zarejestrowana" pokazuje "skontaktuj się z właścicielem" ale tylko widocznie wtedy, gdy domena została wystawiona na sprzedaż

 

nazwa.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę, że Nazwa.pl zmieniła przy okazji sposób podawania informacji, że dana domena jest zajęta. Teraz zamiast info "domena jest zarejestrowana" pokazuje "skontaktuj się z właścicielem" ale tylko widocznie wtedy, gdy domena została wystawiona na sprzedaż

 

Nie, wtedy jest "dostępna na Giełdzie Domen »", a "skontaktuj się z właścicielem »" jest dla wszystkich domen w netarcie, o ile w panelu ktoś zaznaczył "Wyrażam zgodę na otrzymywanie od innych użytkowników wiadomości w sprawie usług utrzymywanych w moim Panelu Klienta." (Twoje dane -> na samym dole).

 

Przy okazji widzę że głównym efektem działania giełdy jest fakt, że ludzie widząc dowolną domenę wystawioną za duże pieniądze, lecą i rejestrują ją we wszystkich innych końcówkach. Oczywiście w nazwie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie uważam aby była konieczność „iścia” tą drogą. W PPD.pl zarówno sprzedający (przy wystawianiu domeny na sprzedaż) jak i kupujący (przy składaniu oferty) akceptują regulamin, w ramach którego zobowiązują się do przekazania/przyjęcia praw i obowiązków wynikających z utrzymania domeny w razie pozytywnej finalizacji transakcji. Wszystko jest rejestrowane elektronicznie, a ponadto strony *mogą* bez problemu zabezpieczyć się dodatkowo papierową cesją, bo po zakończeniu transakcji obie strony otrzymują niezbędne dane, a także w każdej chwili, również np. w trakcie licytacji, mają możliwość kontaktu.

 

Ale czy taka akceptacja - w skrajnym przypadku, który opisałem - wystarczyłaby dla NASK czy sądu? IMO, niekoniecznie i NASK raczej poprosiłby o formę pisemną. Wiadomo, że strony zawsze mogą i mają możliwość zawarcia cesji niezależnie od regulaminu giełdy, ale czy bez tego taka transakcja jest z mocy prawa ważna? To jest moim zdaniem kluczowe pytanie. Mam wrażenie, że w tym wszystkim zapomnieliśmy trochę o tej formie zabezpieczenia swoich interesów jako kupujący domeny...

ZTCW podczas MD będzie zaprezentowana podstawa prawna dot. dokumentu cesji więc mam nadzieję, że rozwieje to wszelkie wątpliwości :)

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale czy taka akceptacja - w skrajnym przypadku, który opisałem - wystarczyłaby dla NASK czy sądu? IMO, niekoniecznie i NASK raczej poprosiłby o formę pisemną. Wiadomo, że strony zawsze mogą i mają możliwość zawarcia cesji niezależnie od regulaminu giełdy, ale czy bez tego taka transakcja jest z mocy prawa ważna? To jest moim zdaniem kluczowe pytanie. Mam wrażenie, że w tym wszystkim zapomnieliśmy trochę o tej formie zabezpieczenia swoich interesów jako kupujący domeny...

ZTCW podczas MD będzie zaprezentowana podstawa prawna dot. dokumentu cesji więc mam nadzieję, że rozwieje to wszelkie wątpliwości :)

 

NASK-owi wystarczy elektroniczny zapis akceptacji. A sądowi? Nigdy nie zgadniesz. Jeden sąd potrafi przyjąć sfałszowany mail jako kluczowy dowód w sprawie, a inny uprze się by zakwestionować autentyczność podpisu na cesji. I co zrobisz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jezu chcialem sobie przywrocic hasło bo nie pamietalem tak dawno sie tam nie logowałem.

 

Hasło musi zawierac w sobie.. dwie duze litery, jedna mała, cyfry i musi byc dluzsze niz 8znakow...

 

Rozumiem bezpieczenstwo itd ale bez przesady :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wlasnie dopytalem sie na infolini jak to jest gdy np., przetransferuje 500 domen do NetArt, i potem chcialbym przeniesc ponownie te 500 domen do innego rejestratora. Trzeba wypelnic jeden wniosek o kody, ale 500 kodow przysla poleconym na kartkach......wiec perspektywa wklepywania kodow z reki troszke mnie zniechęca do transferow.

 

 

A Was?, przeniesliscie wiecej niz kilkanascie domen do netart?

Share this post


Link to post
Share on other sites
co za paranoja.... ktośtu jest ładnie oderwany od rzeczywistości

Dobrze jest :P Do tej pory ludzie pisali, że dlaczego domena kosztuje kilka - kilkanaście tysięcy PLN skoro na nazwa.pl mają za kilka groszy.

 

Teraz każda cena w porównaniu do 5 milionów będzie malutka :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jezu chcialem sobie przywrocic hasło bo nie pamietalem tak dawno sie tam nie logowałem.

 

Hasło musi zawierac w sobie.. dwie duze litery, jedna mała, cyfry i musi byc dluzsze niz 8znakow...

 

Rozumiem bezpieczenstwo itd ale bez przesady :)

 

Też kilka minut bawiłem się przy tym haśle. Masakra.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobrze jest :P Do tej pory ludzie pisali, że dlaczego domena kosztuje kilka - kilkanaście tysięcy PLN skoro na nazwa.pl mają za kilka groszy.

 

Teraz każda cena w porównaniu do 5 milionów będzie malutka :P

 

DD

 

 

tak jak pisałem , rynek rzeczywisty swoje a domainerzy (a raczej w przypadku takich przypadków domeniarze) swoje.

Nie ma najmniejszych szans na sprzdanie domeny komorka.pl za 5mil zł

Wystawienie takiej ceny i to z przyciskiem "kup teraz" swiadczyć może o tym ze firma bladego pojęcia ani o rynku ani domenach nie ma.

 

sama długość, budowa, układ znaków, liczba pojedyncza, znaki specjalne, wizualność etc etc .... stawia tą domenę duzo niżej od najlepszych generyków które sprzedawały się max po średnie xxx,xxx zł

 

Jak widzę tego typu oferty na stronie to mogę się spodziewać że serwis prowadzi albo stado nieuków które o branży wie tyle co moja babcia o fizyce kwantowej, albo jakieś dzieciaki co wystawiają kiepskie domeny po milionie na allegro.

 

Tak czy inaczej NAZWA błaźni się na całej linii, równie dobrze mogą jąlicytowaćod miliarda w góre :) lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MisUszatek

Odnoszę wrażenie, że albo nie zrozumiałeś całego tematu albo nie czytałeś od początku.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj zauważyłem ciekawą funkcjonalność dodaną na stronach domen zaparkowanych w NetArt, ale nie umieszczonych na giełdzie domen:

 

netartgielda1.jpg

 

Czyli można kliknąć i sprawdzić czy domena jest na giełdzie.. tak naprawdę NetArt wie już w tej chwili, że nie ma jej na giełdzie, ale pozwala zgłosić właścicielowi, że chciałby ją kupić i może poprosić o jej wystawienie na giełdę:

 

netartgielda2.jpg

 

Ciekawe rozwiązanie trzeba przyznać.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

rozwiązanie z marketingowego punku idealne. Nawet jak klient nic nie zamówi to już znajduję się w bazie NetArt i w przyszłosci otrzyma jakies maile promocyjne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj zauważyłem ciekawą funkcjonalność dodaną na stronach domen zaparkowanych w NetArt, ale nie umieszczonych na giełdzie domen:

 

 

 

Czyli można kliknąć i sprawdzić czy domena jest na giełdzie.. tak naprawdę NetArt wie już w tej chwili, że nie ma jej na giełdzie, ale pozwala zgłosić właścicielowi, że chciałby ją kupić i może poprosić o jej wystawienie na giełdę:

 

 

 

Ciekawe rozwiązanie trzeba przyznać.

 

DD

 

 

wlasnie w tym widze sile Netart , nic nie musza robic, a domeny moga zaczac sie same sprzedawac.

Kiedys z takiej domyslnej strony parkingowej nie mozna bylo sie skontaktowac z userem, a teraz mozna poprosic o wystawienie na gielde, lub mu wyslac email, jesli w panelu ustawil taka zgode.

 

A zwykli ludzie czesciej korzystaja z wyszukiwarki - rejestracji domen w netart (ok 25%zarejestrowanych domen) niz AM czy ppd.

 

A pojawienie sie w Netart informacji ze domena jest na sprzedaz w AM czy PPD sa praktycznie zerowe .

Share this post


Link to post
Share on other sites

AM i PPD.pl zaczęły podgryzać Klientów rejestracji domen, to NetArt postanowił podgryźć klientelę rynku wtórnego B)

 

Najbardziej dziwi mnie opór home.pl do rynku wtórnego. Jak myślicie - ile wytrzymają? ;) Ja nie daję im więcej niż 6 miesięcy.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj zauważyłem ciekawą funkcjonalność dodaną na stronach domen zaparkowanych w NetArt, ale nie umieszczonych na giełdzie domen:

 

netartgielda1.jpg

 

Czyli można kliknąć i sprawdzić czy domena jest na giełdzie.. tak naprawdę NetArt wie już w tej chwili, że nie ma jej na giełdzie, ale pozwala zgłosić właścicielowi, że chciałby ją kupić i może poprosić o jej wystawienie na giełdę:

 

netartgielda2.jpg

 

Ciekawe rozwiązanie trzeba przyznać.

 

DD

 

A nie jest tak, że to jest standardowa "zaślepka" domeny zaparkowanej (niewykorzystanej jeszcze), tyle, że zmodernizowana o tę właśnie funkcjonalność? Przecież nie każdy klient już wie, że może swoją domenę wystawić na giełdę.

Fakt, faktem, że jest to samonapędzający się w tej chwili mechanizm.

 

A teraz podam link do mojego pytania/uwagi dotyczący tego samego lecz w PPD:

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=204804

Pytałem o coś takiego w punkcie 4. "Ktoś" wykorzystał ten pomysł B) - wcześniej.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytałem o coś takiego w punkcie 4. "Ktoś" wykorzystał ten pomysł B) - wcześniej.

 

Jak się przyjrzeć giełdzie nazwy, to dobrze widać że bardzo wnikliwie czytali forum i analizowali inne giełdy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nie daję im więcej niż 6 miesięcy.

 

A ja stawiam, że w świat rynku wtórnego wejdą w ciągu 2 miesięcy, a giełdę otworzą za jakieś 8 :-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

... a ja mam co prawda przeczucie tylko, ale "mówi mi" że następny będzie Az.pl B).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
    • dziś zakończenie aukcji
    • http://www.wypozyczalniaprzyczepkrosnostyrus.pl/  
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,180
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×