Jump to content
hsqva

Netart otwiera giełdę domen

Recommended Posts

... a ja mam co prawda przeczucie tylko, ale "mówi mi" że następny będzie Az.pl B).

 

Pewnie z czasem większość rejestratorów uzna to za dobry dodatek do usługi rejestracji domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprawka B).

Chyba Az.pl przyjęło taki wariant:

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie z czasem większość rejestratorów uzna to za dobry dodatek do usługi rejestracji domen.

Amen.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
AM i PPD.pl zaczęły podgryzać Klientów rejestracji domen, to NetArt postanowił podgryźć klientelę rynku wtórnego

 

Z prowizją 10% + vat i swoimi cenami przedłużeń będzie im ciężko, w końcu to nie SEDO.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najbardziej dziwi mnie opór home.pl do rynku wtórnego.

 

Może wolą, żeby klient szukał nowych, wolnych domen i je rejestrował, niż kupował istniejące. W pierwszym przypadku zysk stale rośnie, w drugim niekoniecznie.

 

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może wolą, żeby klient szukał nowych, wolnych domen i je rejestrował, niż kupował istniejące. W pierwszym przypadku zysk stale rośnie, w drugim niekoniecznie.

 

M

 

W pierwszym przypadku długość domen też rośnie, przybywa w nich kresek, przedrostków i przyrostków - ogólnie powstają coraz bardziej nindżaste domeny - nie jestem pewien, że za tym zysk rośnie. Po roku klient może zweryfikować swoje poglądy i nie przedłużać a co za tym idzie nie dać rejestratorowi zarobić (wiadomo domeny były sprzedawane w promocjach), po czym domeny są łapane i znajdują nabywców na rynku wtórnym, gdzie w momencie opłacenia już wykazują rentowność.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mają klientów, mają domeny, mają giełdę. Bez problemu prostymi sposobami nawet i 40% ich domen może się znaleźć na giełdzie. No ale co to da? Tu nie ma świadomych cen ludzi, zawsze będą za wysokie, albo domeny za słabe. Rynkowi się bardzo przysłuży bez wątpienia, ale jako platforma do sprzedaży nie widzę wielu dobrych stron.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mają klientów, mają domeny, mają giełdę. Bez problemu prostymi sposobami nawet i 40% ich domen może się znaleźć na giełdzie. No ale co to da? Tu nie ma świadomych cen ludzi, zawsze będą za wysokie, albo domeny za słabe. Rynkowi się bardzo przysłuży bez wątpienia, ale jako platforma do sprzedaży nie widzę wielu dobrych stron.

Giełda istnieje tydzień. Nierozsądnie byłoby myśleć, że tak już zostanie jak teraz i NetArt nie będzie chciał jej ulepszyć :rolleyes:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poprawka :rolleyes:.

Chyba Az.pl przyjęło taki wariant:

 

I to jest rozsądne podejście do tematu. Po co wywarzać otwarte drzwi.. Lepiej skorzystać z gotowych, profesjonalnych rozwiązań. Bazę NDX przeszukuje pewnie więcej klientów końcowych niż giełdę NetArt...

Share this post


Link to post
Share on other sites
I to jest rozsądne podejście do tematu. Po co wywarzać otwarte drzwi.. Lepiej skorzystać z gotowych, profesjonalnych rozwiązań. Bazę NDX przeszukuje pewnie więcej klientów końcowych niż giełdę NetArt...

Polskich? Chyba nie. Międzynarodowych - być może tak.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie macie wrażenia że teraz NetArt wprowadzi małe zamieszanie? Bo mi się wydaje że wejście takich dużych rejestratorów na rynek wtórny ma swoje plusy i minusy. Może się okazać że pewien schemat będzie się powtarzać:

 

Jest sobie klient X który ma zarejestrowaną domenę w NetArcie (załóżmy że jakaś wartościowa), ale klient nie opłacił faktury na czas (bo nie ma zamiaru przedłużać). Więc zaniepokojony NetArt dzwoni w 3 dni przed wejściem w stan "undergoing verification", czy będzie domena przedłużana. No i po tej rozmowę wyczują że domena nie będzie przedłużona, to zakładają opcję na domenę albo komuś dają cynk B) Wiem wiem... na wartościowe są już opcje...

A teraz wyobraźmy sobie inny schemat działania jeśli już jest założona opcja. Netart przedłuża domenę za swoją kasę, jak się opcja skończy zakłada swoją. No i już nie przedłuża ona spada im na opcje - no i mają domenę....

 

Wiem że to może trochę teoria spiskowa, ale cóż ;-) Nie jestem partnerem NASK nie wiem jak to wygląda z punktu widzenia regulaminu legalności itp, jeśli ktoś ma jakieś zdanie do wypowiedzenia niech coś napisze ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiem że to może trochę teoria spiskowa, ale cóż ;-) Nie jestem partnerem NASK nie wiem jak to wygląda z punktu widzenia regulaminu legalności itp, jeśli ktoś ma jakieś zdanie do wypowiedzenia niech coś napisze ;-)

 

Rzeczywiście jest to teoria spiskowa..

Gdyby NetArt był zainteresowany takim działaniem już dawno weszłoby ono w życie. Technicznie, finansowo i specjalistycznie od paru lat są już na tego typu działania przygotowani a mimo wszystko dopiero teraz zainteresowali się rynkiem wtórnym o ile można to tak nazwać.

Giełda którą otwarli jak dla mnie powstała tylko i wyłącznie w celu napędzania klientów na potrzeby własnych rejestracji na nic więcej. I to dla nich raczej wrzód na dupie niż jakikolwiek biznes.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie macie wrażenia że teraz NetArt wprowadzi małe zamieszanie? Bo mi się wydaje że wejście takich dużych rejestratorów na rynek wtórny ma swoje plusy i minusy. Może się okazać że pewien schemat będzie się powtarzać:

 

Jest sobie klient X który ma zarejestrowaną domenę w NetArcie (załóżmy że jakaś wartościowa), ale klient nie opłacił faktury na czas (bo nie ma zamiaru przedłużać). Więc zaniepokojony NetArt dzwoni w 3 dni przed wejściem w stan "undergoing verification", czy będzie domena przedłużana. No i po tej rozmowę wyczują że domena nie będzie przedłużona, to zakładają opcję na domenę albo komuś dają cynk B) Wiem wiem... na wartościowe są już opcje...

A teraz wyobraźmy sobie inny schemat działania jeśli już jest założona opcja. Netart przedłuża domenę za swoją kasę, jak się opcja skończy zakłada swoją. No i już nie przedłuża ona spada im na opcje - no i mają domenę....

 

Wiem że to może trochę teoria spiskowa, ale cóż ;-) Nie jestem partnerem NASK nie wiem jak to wygląda z punktu widzenia regulaminu legalności itp, jeśli ktoś ma jakieś zdanie do wypowiedzenia niech coś napisze ;-)

Było już o tym procederze. Zawsze może być tak, że to nie rejestrator oficjalnie, ale ktoś od rejestratora sobie prywatnie kolekcjonuje domenki. W USA to norma. Np. w ten sposób wzgbogaca sie Tucows, który załozył serwis YummyDomains.com i gromadzi tam domeny, które spadają i kttore nie są przedłuzane ale przez własnych klientów. Nie jest to uczciwe. Tylko co jest? Równie dobrze NetArt czy inni rejestratorzy mogliby zacząc rezerwowac domeny i je wystawiac na szybką aukcję, a nuż się ktoś skusi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest sobie klient X który ma zarejestrowaną domenę w NetArcie (załóżmy że jakaś wartościowa), ale klient nie opłacił faktury na czas (bo nie ma zamiaru przedłużać). Więc zaniepokojony NetArt dzwoni w 3 dni przed wejściem w stan "undergoing verification", czy będzie domena przedłużana. No i po tej rozmowę wyczują że domena nie będzie przedłużona, to zakładają opcję na domenę albo komuś dają cynk B) Wiem wiem... na wartościowe są już opcje...

A teraz wyobraźmy sobie inny schemat działania jeśli już jest założona opcja. Netart przedłuża domenę za swoją kasę, jak się opcja skończy zakłada swoją. No i już nie przedłuża ona spada im na opcje - no i mają domenę....

 

Naprawdę myślisz że tak duża firma ryzykowałaby utratę partnerstwa przez takie kombinacje? Polska do nie dziki zachód, gdzie rejestratorzy robią sobie z .comami co im się podoba, sprzedają na aukcjach, wstawiają na parking itd. W Polsce są ścisłe zasady, a jedną z nich jest to, że rejestrator nie ma prawa *nic* zrobić z domeną bez wyraźnego polecenia abonenta.

 

Ok, netart ma już pewne doświadczenie w działaniu bez wiedzy i zgody abonenta – zmiana kodu authinfo (wydany kod authinfo jest niby ważny przez 30 dni – ale to dlatego że rejestrator go zmienia, w NASK nie ma takiego ograniczenia). Ale to jest pikuś, powiedzmy że mieści się w moralnie dozwolonym zakresie upierdliwości mającej na celu utrudnić życie marnotrawnym klientom; a to co opisujesz to byłby kryminał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na giełdzie NetArt pękło 30 tysięcy domen.. nieźle.. Wiem, że to w większości ninje, ale przecież na innych giełdach też ich nie brakuje ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mają tam bałagan większy, niż na allegro :) Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie - teraz wysłanie zapytania o domenę to coraz większa szansa, że sprzedający przyjmie taktykę "takie są ceny na giełdzie nazwa.pl" i zechce 10x więcej niż realna wartość domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niedługo pobiją dropped.

 

Kupił już ktoś coś fajnego?

 

Ja jestem w trakcie. Kupuje pewna domene tylko dlatego, ze jest zarejestrowana w nazwa.pl:/ Cene wynegocjowalem przed powstaniem tej nieszczesnej gieldy.

 

Rozbudowane procedury i biurokracja, transfer trwa juz ponad tydzien. Wyslalem wniosek i skan dowodu tydzien temu i dzisiaj dostalem maila:

 

"Witam,

 

Dotyczy zmiany Abonenta oraz Klienta wystepującego na rzecz Abonenta domeny

[tu nazwa domeny].pl wniosek numer 13/mvtr/2009;

 

- brak klauzuli zgodności z oryginałem na przesłanej kserokopii dowodu

osobistego (potwierdzam zgodność z oryginałem, dokument aktualny na dzień

XX.XX.XXXX" oraz podpis osoby reprezentującej).

 

Dokument zostaje odesłany. Bardzo proszę o uzupełnienie dokumentu i

odesłanie go na adres korespondencyjny NetArt.

 

Pozdrawiam,

Karolina [tu jej nazwisko]"

 

Wiec odpisalem szanownej pani, ze klauzula zgodnosci z oryginalem nie wystawiona przez notariusz i tak nie ma zbyt duzej wartosci; na dowodzie jest data waznosci, dlatego bzdura jest wymog stwierdzenia jego aktualnosci na dany dzien; podpis juz ma na wniosku o zmiane abonenta.

 

Nie sadzicie, ze ich procedury to lekka przeginka?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiec odpisalem szanownej pani, ze klauzula zgodnosci z oryginalem nie wystawiona przez notariusz i tak nie ma zbyt duzej wartosci; na dowodzie jest data waznosci, dlatego bzdura jest wymog stwierdzenia jego aktualnosci na dany dzien; podpis juz ma na wniosku o zmiane abonenta.

 

Nie sadzicie, ze ich procedury to lekka przeginka?

Taki regulamin mają, nic nie zmienisz. :)

Właśnie z takich samych powodów dopiero po 3 miesiącach udało mi się zakończyć cesję pewnej domeny. Klient zapragnął mieć wszystkie swoje domeny w Nazwie.

Raz nie przesłał wszystkich swoich dokumentów do Krakowa, potem przesłał bez klauzuli, a za trzecim razem przesłał, z klauzulą na drugiej stronie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekam tylko na zapis w regulaminie mowiacy o koniecznosci weryfikacji DNA wnioskujacego o zmiane abonenta. Wtedy mozna by bylo wysylac im kepki wlosow, wymazy z jamy ustnej i inne ciekawe rzeczy.

 

Tak czy siak, aktualnie zastanawiam sie czy nie wyslac im swoich odciskow palcow :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naprawdę myślisz że tak duża firma ryzykowałaby utratę partnerstwa przez takie kombinacje?

 

Chyba, że sobie takie coś wpiszą w umowę z klientem i klient się na to zgodzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
domeniarstwo uprawiane w niedzielę to grzech...

http://aznews.pl/2009/10/domeniarstwo-to-grzech-w-niedziele/

http://domaingang.com/about/

Disclaimer: All posts, information and content on the web site DomainGang.com are fictional, humorous and depict a satire.

 

aznews.pl to jakiś fakt dla domeniarzy, pierwsze miejsce na bzdurę roku,

 

gość z aznews przepisuje wymyślone historie z internetu jako informacje, skąd biorą takich idiotów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×