Jump to content
przemowild

Dział Sprzedane

Recommended Posts

Myślę że podział na wartości sprzedaży byłby odpowiedni. I co ważne załatwiłby sprawę. A nie wierzę że wyżeracze nie zaglądali by w te niskie progi aby nie sprawdzić co im przeszło koło nosa

:)

Druga sprawa to nie można wprowadzać "dyskryminacji" i odbierać radości ze sprzedaży za 1- czy 20 zł tym którzy zaczynają.

Wymyślić tylko przedziały cenowe i jazda na przód.

 

0-100

101-1000

1001 -w górę

Share this post


Link to post
Share on other sites
Popieram, do tego fajnie gdyby dodano funkcję ignorowania wybranych wątków. ;-)

Za to wypiję ( gorącej porannnej herbatki ) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja optowałbym za takim rozwiązaniem:

* Nowy wątek tylko dla sprzedaży powyżej 1.000 PLN.

* Dla sprzedaży poniżej tej kwoty jeden zbiorczy osobny temat z zastrzeżeniem, że nie nabijałby on rankingu postów.

* W wyjątkowych sytuacjach po np. mailowym lub PW uzgodnieniu z administratorami dopuściłbym nowy wątek dla sprzedaży poniżej 1.000 PLN szczególnie interesujących transakcji typu właśnie .biz.pl za 900 PLN czy fy63he.pl za 800 PLN.

* I obowiązkowo podanie nazwy domeny i wartości transakcji w temacie (ew. w leadzie tematu...)

I to by było na tyle z mojej strony.

Pozdrawiam!

Edited by Renek

Share this post


Link to post
Share on other sites
* Dla sprzedaży poniżej tej kwoty jeden zbiorczy osobny temat z zastrzeżeniem, że nie nabijałby on rankingu postów.

 

czy coś takiego istnieje? :)

jakie to przynosi korzyści, bo może zacznę pisać i gratulować częściej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy coś takiego istnieje? :)

jakie to przynosi korzyści, bo może zacznę pisać i gratulować częściej.

Renek miał chyba na myśli ranking użytkowników ale jeśli ktoś się nim kieruje, to strasznie mu współczuję bo na miejscu kogoś takiego, doświadczenia i wypowiedzi Kilofka czy Keyworda w ogóle nie brałbym pod uwagę :)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet nie wiedziałem, ale tak szczerze to wątpię że ktoś wchodzi na forum żeby sortować użytkowników wg ilości postów i robić głupie rzeczy przed komputerem, ale kto wie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Renek miał chyba na myśli ranking użytkowników

 

Dokładnie...

 

ale jeśli ktoś się nim kieruje, to strasznie mu współczuję bo na miejscu kogoś takiego doświadczenia i wypowiedzi Kilkofka czy Keyworda w ogóle nie brałbym pod uwagę :)

...i stąd moja sugestia, bo chciałbym wyeliminować a przynajmniej ograniczyć zaśmiecanie mojego ulubionego forum jednowyrazowymi postami.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też już pisałem wcześniej że nie jest to fajne. Trzy przyklejone tematy dla wszystkich (tak zobaczcie tą aukcję, zrealizowane opcje, największe sprzedaże itp) na:

 

- sprzedaże FM / LM

- sprzedaże poniżej 1000 zł

- sprzedaże na Allegro (linki do aukcji nie swoich - to można pominąć, jest w końcu zobaczcie tą aukcję)

 

oraz zakazanie w nim postów "Gratulacje" nie zawierających żadnej dodatkowej informacji.

 

Dla pozostałych sprzedaży (większych niż 1000 zł zasady jak dotychczas) i po sprawie. Ten kto nie chce przeglądać sprzedaży za xx lub xxx nie przegląda. Kto koniecznie chce się nimi pochwalić chwali się w jednym miejscu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak szczerze to wątpię że ktoś wchodzi na forum żeby [...] robić głupie rzeczy przed komputerem

:)

Idealista.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
oraz zakazanie w nim postów "Gratulacje" nie zawierających żadnej dodatkowej informacji.

 

Czyli gratulacje zamienią się teraz w ociekające miodem elaboraty np:

Gratuluje Tobie takiej wspaniałej, cudownej, niewiarygodnej, kosmicznej, zapierającej dech w piersiach mega sprzedaży. Ponadto i w związku z powyższym, chciałby złożyć gratulacje Twojej żonie, dziecku, mamie, tacie i dziadkowi z babcią. Hip hip hura hura hura, niech żyje żyje nam!

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zliczanie postow to sprawa wtorna w tym watku.

Wazniejsze jest to czy i co administracja zrobi aby weliminowac rewelacje sprzedazy domeny za 20PLN.

Jednym z lepszych pomyslow jest mozliwosc ingerencji moderatora w posty watpliwej wartosci. I nie wazne jest w tym momencie jest to czy granica bedzie kwota 100 czy 1000PLN. Pomysl podawania kwoty sprzedazy rozwiazuje te kwestie tylko czesciowo.

Wazne jest przede wszystkim to czy administracji zalezy na jakosci postow czy na ich ilosci.

Zyczylbym sobie takze aby watki typu "graty" nie pojawialy sie na di.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wymog ceny w temacie to chyba najlepsze rozwiazanie, bo robic jakis minimalny poziom sprzedazy to jednak pewne ograniczenie. Ewentualnie moglo by powstac subforum na sprzedaze bardziej "premium" cos powyzej 10000 pln.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wymog ceny w temacie to chyba najlepsze rozwiazanie, bo robic jakis minimalny poziom sprzedazy to jednak pewne ograniczenie. Ewentualnie moglo by powstac subforum na sprzedaze bardziej "premium" cos powyzej 10000 pln.

Tu nie tyle chodzi o to, żeby wiedzieć z góry jaka cena i nie zaglądać a żeby takie posty się w ogóle nie pojawiały lub stworzyć dla nich jeden wątek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak pisałem na wstępie z działu "sprzedane" zrobiło wysypisko śmieci, pomysł z umieszczaniem ceny w tytule to nic innego jak próba segregacji śmieci. Chyba najlepszy byłby pomysł na założenie dwóch tematów np. sprzedaże do 1k, sprzedaże pow.1k.

 

Przydałby się też temat "zamienione", żeby można było napisać np: wymieniłem domenę na kilo ogórków, czuję mały niedosyt, ale jestem generalnie zadowolony.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak pisałem na wstępie z działu "sprzedane" zrobiło wysypisko śmieci, pomysł z umieszczaniem ceny w tytule to nic innego jak próba segregacji śmieci. Chyba najlepszy byłby pomysł na założenie dwóch tematów np. sprzedaże do 1k, sprzedaże pow.1k.

 

Przydałby się też temat "zamienione", żeby można było napisać np: wymieniłem domenę na kilo ogórków, czuję mały niedosyt, ale jestem generalnie zadowolony.. :)

 

Faktycznie jest śmietnik i przydałoby się go posprzątać ale temat "zamienione" [niekoniecznie na ogórki] nie byłby wg mnie taki zły. Sam chyba o niego postulowałem i korzystałbym z takiego forum :) .

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozdzielimy to na pewno. Rozważamy subfora i wątek.

 

Błagam, tylko nie subfora. Przecież to nic nie zmieni jak ktoś przegląda forum przez "Zobacz nowe posty". Osobny wątek to najlepsze wyjście.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też jestem za zbiorczym wątkiem wszystkich sprzedaży poniżej 1000 zł.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też jestem za zbiorczym wątkiem wszystkich sprzedaży poniżej 1000 zł.

 

Chodziło mi wątek o sprzedażach FM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×