Jump to content
DESiGNER

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich

  

123 members have voted

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich

    • Jarosław Kaczyński
      57
    • Bronisław Komorowski
      42
    • [ Oddam nieważny głos ]
      7
    • [ Nie będe głosował ]
      17


Recommended Posts

Mam zagadkę dla osób zaznaczających pierwszą opcję w ankiecie: Kto to powiedział?
@Necik nie prowokuj :) , pogadajmy chociaż w jednym wątku merytorycznie

 

Osobiście chciałbym aby już skończyły się te wybory, zbyt dużo miejsca pochłaniają :)

 

ciekawostka

W całych Stanach Zjednoczonych Jarosław Kaczyński uzyskał prawie 70 proc. głosów. Na drugim miejscu był Bronisław Komorowski - 25 proc. Na Grzegorza Napieralskiego głosowało 2,5 proc. wyborców. Poparcie dla pozostałych kandydatów nie przekroczyło 1 proc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wydaje mi się, że łatwiej by było zachęcić ludzi do głosowania, gdyby Ci, którzy są wybierani odpowiadali przed sądem za swoje obietnice :)

Jest Trybunał Stanu. Jest to jednak organ fasadowy. Wymyslony w demokracji po to, aby był.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest Trybunał Stanu. Jest to jednak organ fasadowy. Wymyslony w demokracji po to, aby był.

 

 

Zdaje się [?], że właśnie zostałeś prawoskrętnym :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdaje się [?], że właśnie zostałeś prawoskrętnym :)

Na razie Trybunał pozostaje bez roboty, bo stracił kilku kandydatów: Szmajdziński, Stasiak, Kaczynski, Szczyglo - zgineli w katastrofie, a powinni odpowiadac za Irak i Afganistan, ale niektorzy wierza, ze teraz sa przed innym trybunalem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Zgadzam się a od siebie dodam jeszcze drugiego. Formuła partii "czysto" klasowej już się chyba naprawdę wyczerpała [choć były to wybory nie stricte na partie, ale jednak z wyraźnym partyjnym tłem] ... Waldemar Pawlak, moim zdaniem.

 

Edit: chociaż, w świetle tego co napisałem w nawiasie, to jest to jednak porażka partii, PSL-u bardziej niż Pawlaka. Zwłaszcza, kiedy to na terenach wiejskich większość Wyborców jednak na partię chłopską nie głosuje.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciekawostka
W całych Stanach Zjednoczonych Jarosław Kaczyński uzyskał prawie 70 proc. głosów. Na drugim miejscu był Bronisław Komorowski - 25 proc. Na Grzegorza Napieralskiego głosowało 2,5 proc. wyborców. Poparcie dla pozostałych kandydatów nie przekroczyło 1 proc.

 

Wystarczy spojrzeć na Polskie ulice w USA a odpowiedź dlaczego tak jest, będzie oczywista.

 

Google Street View

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest Trybunał Stanu. Jest to jednak organ fasadowy. Wymyslony w demokracji po to, aby był.

 

Jest fasadowy ale nie musi. Obecnie od okrągłego stołu panuje zasada że nie sądzi się członków poprzedniego rządu. Właściwie co wybory mieliśmy inną ekipe u władzy, która bez problemu mogła by się nawzajem stawiać przez trybunałem.

 

Na razie Trybunał pozostaje bez roboty, bo stracił kilku kandydatów: Szmajdziński, Stasiak, Kaczynski, Szczyglo - zgineli w katastrofie, a powinni odpowiadac za Irak i Afganistan, ale niektorzy wierza, ze teraz sa przed innym trybunalem.

 

Podstawa prawna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybór tragiczny - hałaśliwy awanturnik VS Bronek ciapek. Wybieram opcje nr 2 gdyż Bronkiem będzie sterował Tusk i jest szansa na realizacje pewnych kluczowych ustaw, które mógłby prezydent zawetować.

Edited by amfre

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wybór tragiczny - hałaśliwy awanturnik VS Bronek ciapek. Wybieram opcje nr 2 gdyż Bronkiem będzie sterował Tusk i jest szansa na realizacje pewnych kluczowych ustaw, które mógłby prezydent zawetować.

 

Ja postąpie identycznie.

 

Szkoda że Sikorskiego nie ma, to byłby prezydent z prawdziwego zdarzenia.

Dyplomata, z językami i do tego żona z pulitzerem.

To PO zrypała na całej linii.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja postąpie identycznie.

 

Szkoda że Sikorskiego nie ma, to byłby prezydent z prawdziwego zdarzenia.

Dyplomata, z językami i do tego żona z pulitzerem.

To PO zrypała na całej linii.

 

Tak jak wcześniej pisałem również skłaniałbym się do Sikorskiego .

Co do drugiej tury zagłosuje na Bronka z prostej przyczyny . W poprzedniej kadencji kiedy to większość mandatów w rządzie stanowiło PO natomiast prezydent był w PIS-ie dochodziło do sporów na lini podpisywania uchwał . Kiedy coś rząd uchwalił , prezydent blokował i na odwrót . Natomiast jeżeli wygra B.Komorowski będzie pełna zgodność pomiędzy prezydentem a rządem .

 

 

PS. Fakt że Bronek jest ciapkowaty :) Widać gołym okiem kto w jego rodzinie nosi "spodnie" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
wydaje mi się, że łatwiej by było zachęcić ludzi do głosowania, gdyby Ci, którzy są wybierani odpowiadali przed sądem za swoje obietnice :)

chyba przed plutonem egzekucyjnym :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja nie lubię osób co nie chodzą na wybory a potem zawsze narzekają, że źle się w kraju dzieje ( nie głosowałeś to nie zabieraj potem głosu w sprawie obecnych rządów w naszym kraju )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jak wcześniej pisałem również skłaniałbym się do Sikorskiego .

Co do drugiej tury zagłosuje na Bronka z prostej przyczyny . W poprzedniej kadencji kiedy to większość mandatów w rządzie stanowiło PO natomiast prezydent był w PIS-ie dochodziło do sporów na lini podpisywania uchwał . Kiedy coś rząd uchwalił , prezydent blokował i na odwrót . Natomiast jeżeli wygra B.Komorowski będzie pełna zgodność pomiędzy prezydentem a rządem .

Zawetował dokładnie 18... a np: pan Kwaśniewski 40 :)

(z tymi wetami to chłyt marketingowy... straszak na "patriotów z PO".. ale oczywiście Ty wiedziałeś o tym ...także spoko )

 

A ja nie lubię osób co nie chodzą na wybory a potem zawsze narzekają, że źle się w kraju dzieje ( nie głosowałeś to nie zabieraj potem głosu w sprawie obecnych rządów w naszym kraju )

ojeju.. nie musisz lubić (obyś kamieniami w nas nie rzucał) :)

 

..a ci co zagłosują? Biorą na siebie odpowiedzialność za to co zrobili?

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zawetował dokładnie 18... a np: pan Kwaśniewski 40 :)

(z tymi wetami to chłyt marketingowy... straszak na "patriotów z PO".. ale oczywiście Ty wiedziałeś o tym ...także spoko )

 

Nieprawda. Kwaśniewski wetował ustawy stopniowo.

 

Kaczyński gdy rzadził PIS nie zablokował ani jednej ustawy. Dopiero gdy do władze przejeła PO zaczał blokować ustawy.

Zablokował 18 ustaw w półtora roku.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zawetował dokładnie 18... a np: pan Kwaśniewski 40 :)

(z tymi wetami to chłyt marketingowy... straszak na "patriotów z PO".. ale oczywiście Ty wiedziałeś o tym ...także spoko )

 

Horacy pierwszą kwestię wyjaśnił, ale dochodzi jeszcze druga: ustawa ustawie nierówna. Można zawetować 10 ustaw ale jeśli będą to kluczowe ustawy np. reformujące służbę zdrowia czy system emerytalny to efekt jest ogromny. Więc jeśli już liczbami rzucasz i chcesz merytorycznej rozmowy to idąć za liczbami powinieneś wskazać konkretne ustawy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
..a ci co zagłosują? Biorą na siebie odpowiedzialność za to co zrobili?

 

Masz rację. Nie głosuj. Jeszcze byś na siebie odpowiedzialność wziął. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze że nie dziwie się tym co nie chcą głosować... niby mamy wybać mniejsze zło, tylko kto tu jest mniejszym złem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miło słuchać JK na wiecu wyborczym jak się poddaje elektoratowi lewicowemu.

Sugerujesz prostytuowanie się JK? Te umizgi, to puszczanie oczka... jeszcze tylko troszkę wazeliny brakuje.

 

Proponuję, aby Grzegorz Napieralski powiedział do JK dyplomatycznie: "Jedyne co mogę dla zrobić, to znaleźć Pana kocurkowi kogoś do pary".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja postąpie identycznie.

 

Szkoda że Sikorskiego nie ma, to byłby prezydent z prawdziwego zdarzenia.

Dyplomata, z językami i do tego żona z pulitzerem.

To PO zrypała na całej linii.

 

 

Chyba nie zrypała, tylko Tusk nie po to dokładnie wyczyścił partię z opozycji wobec swojej osoby, aby kandydatem na Prezydenta z ramienia tej partii była osoba nie będąca marionetką szefa. Sikorski nie dawał gwarancji 100% sterowania nim, tak więc teraz nadarzyła się szansa przes ... nia tych Wyborów.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba nie zrypała, tylko Tusk nie po to dokładnie wyczyścił partię z opozycji wobec swojej osoby, aby kandydatem na Prezydenta z ramienia tej partii była osoba nie będąca marionetką szefa. Sikorski nie dawał gwarancji 100% sterowania nim, tak więc teraz nadarzyła się szansa przes ... nia tych Wyborów.

 

Nie mogę się zgodzić.

 

Były przecież prawybory i to członkowie partii wybierali kandydata na prezydenta.

A Sikorski jakby nie było jest w PO od niedawna, a wcześniej startował z list PIS'u(mimo że w PIS nei był).

Starzy więc wybrali Komorowskiego

 

Nie mniej jednak prawdą jest że Komorowski jest bardziej przewidywalny od Sikorskiego

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie mogę się zgodzić.

 

Były przecież prawybory i to członkowie partii wybierali kandydata na prezydenta.

A Sikorski jakby nie było jest w PO od niedawna, a wcześniej startował z list PIS'u(mimo że w PIS nei był).

Starzy więc wybrali Komorowskiego

 

Nie mniej jednak prawdą jest że Komorowski jest bardziej przewidywalny od Sikorskiego

 

 

Nie wiem jak jest w PO ale znam zagadnienie "wyborów" wewnątrzpartyjnych "od środka" w innej formacji niż PO [nie zgadujcie jakiej, bo już jej nie ma i nie była to PZPR lub jej satelity :)].

 

Nie jestem pewien na 100% bo nie siedzę wewnątrz PO ale nie sądzę, aby wybory w PO wyglądały inaczej niż tak, jak ustali/zasugeruje/wyda wytyczne nieoficjalne Zarząd konkretnego regionu albo struktura PO w konkretnej miejscowości.

Formalnie, są to oczywiście wybory demokratyczne i każdy członek posiadający prawo wybierania głosuje indywidualnie.

 

Zresztą, mam jakiś znajomych należących do tej partii, zawsze mogę dla pewności zapytać :)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem jak jest w PO ale znam zagadnienie "wyborów" wewnątrzpartyjnych "od środka" w innej formacji niż PO [nie zgadujcie jakiej, bo już jej nie ma i nie była to PZPR lub jej satelity :)].

 

Nie jestem pewien na 100% bo nie siedzę wewnątrz PO ale nie sądzę, aby wybory w PO wyglądały inaczej niż tak, jak ustali Zarząd konkretnego regionu albo struktura PO w konkretnej miejscowości.

 

Zresztą, mam jakiś znajomych należących do tej partii, zawsze mogę dla pewności zapytać :)

 

Wybory były niejawne, głosowało się przez internet. Myślę że gdyby wyszło na jaw że były odgórne ustalenia, zrobiłaby się duża afera.

A i bez tego mało kto dawał szanse Sikorskiemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×