Jump to content
DESiGNER

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich

  

123 members have voted

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich

    • Jarosław Kaczyński
      57
    • Bronisław Komorowski
      42
    • [ Oddam nieważny głos ]
      7
    • [ Nie będe głosował ]
      17


Recommended Posts

Sprawa była maglowana wiele razy w mediach.

 

wielu nie jest zainteresowanych ani maglem, ani praniem mózgu przez media, więc nie są do nich podłączeni non-stop, ale II tura dotyczy wszystkich, a chodzi o wybór rozumowy,

 

jak dotychczas zupełny brak logicznej odpowiedzi, spróbuj się trzymać tego co skomentowałeś na początku, chyba, że w ogóle nie zrozumiałeś o co chodzi, lub celowo piszesz o czymś innym, zaznacz to wtedy, żeby aż tak źle o tobie inni nie myśleli, że nic nie rozumiesz

 

a więc chodzi o dalsze rozwijanie tego systemu, o pomysł posłanki, czyli o stałe przepytywanie wszystkich dzieci, czyli ścisłą kontrolę państwa nad rodziną, jak w Szwecji, zwykłe kapowanie,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale to właśnie Radio Maryja najbardziej krytykuje tą ustawe:)

 

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=2...amp;id=my71.txt

 

Stosujecie tą samą retoryke co radio maryja.

 

Nie żebym był specjalnym fanem RM i Naszego Dziennika, ale akurat w linku, który podałeś zarówno rozmowa, jak i argumentacja są moim zdaniem całkiem rzeczowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam dwa pytania.

 

Ustawa została podpisana przez Komorwoskiego 5 dni temu. A uchwalona przez sejm została 6 maja.

Dlatego wtedy żeście nie protestowali, tylko nagle teraz?

 

Za przyjęciem ustawy było 269 posłów, 158 było przeciw, sześcioro wstrzymało się od głosu, więc tak czy siak ustawia miała 2/3 głosu, więc weto Komorowskiego i tak nie dałoby żadnego efektu.

 

Więc

1. Jaki to ma związek z Komorowskim, który gdyby nawet nie podpisł ustawy i tak by przeszła.

2. Dlaczego nie protestowaliście 6 maja, tylko akurat teraz?

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam dwa pytania.

 

Ustawa została podpisana przez Komorwoskiego 5 dni temu. A uchwalona przez sejm została 6 maja.

Dlatego wtedy żeście nie protestowali, tylko nagle teraz?

 

Za przyjęciem ustawy było 269 posłów, 158 było przeciw, sześcioro wstrzymało się od głosu, więc tak czy siak ustawia miała 2/3 głosu, więc weto Komorowskiego i tak nie dałoby żadnego efektu.

 

Więc

1. Jaki to ma związek z Komorowskim, który gdyby nawet nie podpisł ustawy i tak by przeszła.

2. Dlaczego nie protestowaliście 6 maja, tylko akurat teraz?

 

Do odrzucenia veta konstytucja wymaga 3/5 głosów więc po raz kolejny nie popisałeś się znajomością prawa.

 

1. Ustawa jest autorstwa PO a komorowski jest członkiem PO.

2. Też był poruszany ten tamat, tyle że TERAZ mamy wybory i ważą się losu Polski.

Edited by Adam_

Share this post


Link to post
Share on other sites
2. Dlaczego nie protestowaliście 6 maja, tylko akurat teraz?

 

A coś Ty taki pewny, że nie protestowaliśmy?? Ja protestowałem na śledziku, a także wpisałem się tutaj: http://www.rzecznikrodzicow.pl/20100225_sprzeciw.php#podpis

 

Jak widzisz jest spory społeczny sprzeciw, pokaż mi gdzie jest to społeczne poparcie, o którym pisałeś??

Przeczytaj sobie to jeszcze: http://www.fronda.pl/news/czytaj/system_id...czy_sie_rodziny

 

Człowieku, naucz się myśleć, a nie powtarzaj jakieś socjalistyczne idiotyzmy, tylko dlatego, że Twój kandydat podpisał taką a taką ustawę!

Share this post


Link to post
Share on other sites
tylko dlatego, że Twój kandydat podpisał taką a taką ustawę!

 

dodajmy tymczasowy, bo w zeszłych wyborach, głosował na Kaczyńskiego, więc karuzela kręci się, za drzwiami puka Napieralski (nowoczesny kandydat)

 

ale chyba wymagamy za wiele :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A coś Ty taki pewny, że nie protestowaliśmy?? Ja protestowałem na śledziku, a także wpisałem się tutaj: http://www.rzecznikrodzicow.pl/20100225_sprzeciw.php#podpis

 

Jak widzisz jest spory społeczny sprzeciw, pokaż mi gdzie jest to społeczne poparcie, o którym pisałeś??

Przeczytaj sobie to jeszcze: http://www.fronda.pl/news/czytaj/system_id...czy_sie_rodziny

 

Człowieku, naucz się myśleć, a nie powtarzaj jakieś socjalistyczne idiotyzmy, tylko dlatego, że Twój kandydat podpisał taką a taką ustawę!

 

 

Zadałem pytanie jeśli ustawa została przyjęta ponad 2/3 głosów, a posłowie dostałi mandat od społeczeństwa, z jakiej racji Komorowski miałby wetować ustawe? Poza tym weto i tak by nic nie dało, bo zostałoby odrzucone:)

 

A co do Frondy to pismo LPR i ZChN jakoś mnie nie przekonuje:) Tuż to prawie to samo co Radio Maryja, cały czas poruszacie się w tym samym środowisku i dajecie dowód że przeciw są tylko ultra-katolicy związani z RM, LPR, konserwatywna częśc PIS'u, ale oni stanowią góra 1/10 społeczeństwa.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co do Frondy to pismo LPR i ZChN jakoś mnie nie przekonuje:)

 

ale lawirujesz, zero argumentów na temat, chyba wybitnie tutaj szkodzisz Komorowskiemu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale lawirujesz, zero argumentów na temat, chyba wybitnie tutaj szkodzisz Komorowskiemu :)

 

Zadałem pytania, na żadne nie odpowiedziałeś;)

Każdy kto choć trochę interesuję się polityką wie co to Fronda, jakie kojarzy środowiska, kto sie z nich wywodzi.

 

Może jak pewnego wieczoru, w wąskiej uliczce spotkasz na swojej drodze kilku łysych panów z dobrze znanymi naszywkami na ramieniu, zmienisz swoje zdanie:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
wie co to Fronda,

 

ale czy ty wiesz, jaki jest w ogóle temat, to co na samym początku skomentowałeś, z przekonaniem, że cokolwiek wiesz, okazało się nie, i teraz będziesz wypytywał o Frondę, czy do niej też należałeś, i to ma być ten końcowy argument na to, by uczyć dzieci kapowania, to są bardzo zawiłe ścieżki twojej logiki

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale czy ty wiesz, jaki jest w ogóle temat, to co na samym początku skomentowałeś, z przekonaniem, że cokolwiek wiesz, okazało się nie, i teraz będziesz wypytywał o Frondę, czy do niej też należałeś, i to ma być ten końcowy argument na to, by uczyć dzieci kapowania, to są bardzo zawiłe ścieżki twojej logiki

 

Najpierw przeczytaj czego dotyczy ustawa, a dopiero potem pisz o "kapowaniu".

 

Powiedz mi jakie masz pomysły na walke z przemocą wobec mały dzieci i niemowląt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jednak nie zagłosuję na żadnego kandydata. Jeśli będzie mi się chciało to przejadę się do mojej Okręgowej Komisji Wyborczej i skreślę obu. Od ogólnego wyniku sondy proszę odjąć jeden mój głoś od pierwszego kandydata.

 

Cały czas przypominam wszystkim, że możliwość głosowania to PRZYWILEJ, żaden OBOWIĄZEK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Kaczyński dalej uprawia "prostytucję polityczną"?

 

Wypowiedź J. Kaczyńskiego miała miejsce po tym, gdy w procesie w sprawie FOZZ Anatol Lawina - b. dyrektor NIK - zeznał, że do Porozumienia Centrum, wtedy partii braci Kaczyńskich - oraz innych ówczesnych partii, poza PSL, trafiały pieniądze Funduszu.

 

"Wiadomo, o co chodziło - o paradę przestępców, kłamców, którzy by osłaniali aferę Rywina, bo z całą pewnością w tle jest afera Rywina. Jeżeli oni mogą posługiwać się wiedzą nieoficjalną, to my też" - powiedział wtedy Kaczyński. "Panowie z SLD zaczęli pewną wojnę, my tę wojnę przyjmujemy" - mówił lider PiS, powtarzając, że "zgromadził wystarczającą liczbę informacji dającą podstawę do stwierdzenia, że SLD jest organizacją przestępczą".

 

więc co się zmieniło od Poniedziałku?

 

 

zresztą na tle jego "zasad" to chyba nic nie powinno zaskakiwać.

 

kaczynski_lepper.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zadałem pytanie jeśli ustawa została przyjęta ponad 2/3 głosów, a posłowie dostałi mandat od społeczeństwa, z jakiej racji Komorowski miałby wetować ustawe? Poza tym weto i tak by nic nie dało, bo zostałoby odrzucone:)

 

Zalecam zapoznać się z konstytucją zanim zaczniesz się wymądrzać. Drugi raz piszesz tą samą bzduro mimo że Cię poprawiłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zalecam zapoznać się z konstytucją zanim zaczniesz się wymądrzać. Drugi raz piszesz tą samą bzduro mimo że Cię poprawiłem.

 

Miałem oczywiście na myśli 3/5, a nie 2/3. Ale 3/5 to i tak mniej niż 2/3 więc nie zmienia to sensu mojej wypowiedzi.

 

Mówimy o Komorowskim, a nie PO, bo zarzuciłeś Mu że podpisał ustawę, a nie że jest autorstwa PO, więc bądz konsekwentny.

 

A o ustawie, mimo że ma miesiąc a Komorowski podpisał ją 5 dni temu, wspomniałeś teraz bo dopiero teraz się o niej dowiedziałeś:)

Wątpię żebyś wcześniej nie skorzystał z okazji dowalić PO:)

 

A wracając do ustawy, przeszła ona głosami PO oraz lewicy.

W obecnych wyborach kandydaci PO i lewicy dostali w sumie ponad 55% głosów, wynika z tego że wyborcy nie mają nic przeciwko tej ustawie(między innymi tej ustawie), czyż nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W obecnych wyborach kandydaci PO i lewicy dostali w sumie ponad 55% głosów, wynika z tego że wyborcy nie mają nic przeciwko tej ustawie(między innymi tej ustawie), czyż nie?

brak słów

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie brak słów, tylko demokracja.

 

Niestety, duża część naszego społeczeństwo boi się gospodarki rynkowej. 45 lat socjalizmu stworzyło złudną nadzieję, że tylko państwowe instytucje są w stanie zapewnić im bezpieczeństwo socjalne. Co gorsza, ciągle mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że te państwowe instytucje chroniące ich zdrowie, dostarczające prąd czy mieszkania funkcjonuje dzięki ich podatkom. Na pytanie, kto ma płacić za szkody spowodowane przez powódź, ponad połowa ankietowanych odpowiada, że budżet państwa. Jeżeli jednak zaznaczamy, że ten budżet to nasze podatki, które może trzeba będzie z tego powodu podnieść, to liczba szukających pomocy w państwowej kasie spada o blisko jedną trzecią. Hasła, które zdominowały kampanię prezydencką, umacniają Polaków w socjalistycznych tęsknotach, z których często nawet nie zdają sobie sprawy.

 

taka o to ta demokracja, innymi słowy - tylko do likwidacji

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miałem oczywiście na myśli 3/5, a nie 2/3. Ale 3/5 to i tak mniej niż 2/3 więc nie zmienia to sensu mojej wypowiedzi.

 

3/5 to 276 posłów czyli by nie przeszła ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
A Kaczyński dalej uprawia "prostytucję polityczną"?

Rzeczywiście jesteśmy świadkami przeogromnej maskarady. JK już nie chce zdelegalizowania SLD jako organizacji przestępczej, a Oleksy jest już teraz politykiem polskim. Takiego cynizmu jeszcze nikt nie widział. Teraz tylko czekać na zmianę postawy dziennikarzy Rzepy i Dziennika polskiego.

Głosujmy jednak na JK i niech oni się tam zaszlachtują na amen. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3/5 to 276 posłów czyli by nie przeszła ;]

 

Ale dotyczy jedynie posłów obecnych na głosowaniu:) Więc weto i tak byłoby odrzucone:)

Biorąc pod uwagę że kilku/kilkunastu jest na zwolnieniach lekarskich nie jest możliwe aby pojawili się w sejmie.

 

 

Jak w przypadku sześciolatków.

http://dziennik.pl/polityka/article344375/...a_do_szkol.html

 

Za odrzuceniem weta głosowało 265 posłów, 155 było przeciw, 9 wstrzymało się od głosu. Większość konieczna do ponownego uchwalenia ustawy, a tym samym odrzucenia weta, wynosiła 258 głosów.
Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rzeczywiście jesteśmy świadkami przeogromnej maskarady. JK już nie chce zdelegalizowania SLD jako organizacji przestępczej, a Oleksy jest już teraz politykiem polskim. Takiego cynizmu jeszcze nikt nie widział. Teraz tylko czekać na zmianę postawy dziennikarzy Rzepy i Dziennika polskiego.

Głosujmy jednak na JK i niech oni się tam zaszlachtują na amen. :-)

 

Hehe, oj byłoby ciekawie:) musiałby kontynuować tą swoją politykę miłości przynajmniej przez rok:)

Ciekawe kto pierwszy nie wytrzyma, Jarek, czy jego twardy prawicowy elektorat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe kto pierwszy nie wytrzyma, Jarek, czy jego twardy prawicowy elektorat.

Nie ma takiej opcji żeby prawicowy elektorat odpłynął od Dżaro Kaczyńskiego.

Oni się mogą okładać po mordach ale tylko PO będzie na tym traciła. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×