Skocz do zawartości

empireus

empireus

Rejestracja: 15 Feb 2008
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 22:17
****-

#637846 Pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości. Każda spółka akcyjna ze stroną internetową.

Napisane przez empireus w 28 February 2017 - 10:31

Urzędy oraz izby skarbowe poszczególnych miast mają swe strony w subdomenach .apodatkowa.gov.pl

Wiem że większość instytucji ma swoje strony. Im większa instytucja, tym lepiej w tym zakresie. Aczkolwiek najgorzej jest z tymi małymi.

I nie chodzi mi o oddziały, tylko o samodzielne byty podległe. Np. publiczny zakład opieki zdrowotnej podlegający pod samorząd - ileż takich nie ma nawet wizytówki... Jakieś niszowe urzędy też nie zachwycają swoją obecnością w sieci. Czasem trzeba zajrzeć do KRS czy takie coś jeszcze w ogóle istnieje. A takich instytutów czy innych cichych bytów jest jeszcze cała masa.

 

Nie chodzi mi o listowanie, tylko o sam fakt, że skoro rząd wymaga od nas, to niech zacznie od siebie i traktuje wszystkich jednakowo.
#636609 Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

Napisane przez empireus w 02 February 2017 - 19:09

No cóż, była era Gudzowatych , co się dorobili na imporcie gazu, ropy czy tam czego jeszcze. To teraz nowa mafia się szykuje.

...

Mafia jest tam, gdzie coś jest ograniczone. Mafią można nazwać choćby tak hołubione przez Ciebie koncerny farmaceutyczne. 

W walce z nowotworem, nie zawsze chodzi o wyleczenie człowieka. Ta marihuana nie musi leczyć. Ba! Nie musi nawet przynosić ulgi w cierpieniu. Wystarczy, że po jej zażyciu człowiek chory będzie miał nadzieję... Takie placebo. Podświadomość potrafi czynić cuda, o których najlepsi onkologowie mogą co nieco opowiedzieć. 

 

Poza tym, odchodząc od "leczniczej marihuany" co złego jest w hodowaniu "maryśki"? Czemu ktoś ma za mnie decydować czym się odurzam? Równie dobrze, zabrońmy alkoholu, niektórych klejów, papierosów itd. Maku zakazali, więc kompotu sobie nie zrobię, ale zawszę mogę kupić butapren i sztachać się do woli... 

 

Sytuację przyrównałbym do alkoholu - np. we Francji czy Włoszech popularnym jest picie lampki wina (niektórzy nawet rozcieńczają wodą) do obiadu. Jakoś nikt z tego powodu nie wpadł w alkoholizm. U nas kultura picia jest inna. Gdyby tak każdy miał doniczkę w domu i legalnie od czasu do czasu zapalił sobie skręta... Albo inaczej - gdyby ten skręt z maryśką był powszechnie dostępny jak np. piwo, to może i więcej ludzi by paliło to zielsko, ale i mniej ludzi wpadałoby w narkomanię, bo nie byliby kuszeni przez dilów innymi "lepszymi" specyfikami. 

Obecnie jest tak, że chcąc kupić czystą maryśkę graniczy z cudem. Nie ma się pewności, czy nie było to czymś kropione albo dodatkowo nawożone. Chcąc podać takie "zioło" choremu, można mu bardziej zaszkodzić niż pomóc.
#635712 Daty opłacenia się nie zgadzają u rejestratora oraz NASK (whois)?

Napisane przez empireus w 06 January 2017 - 22:16

Wszystkie "obowiązki" tej firmy reguluje umowa, którą z nimi zawarłeś. Przeczytaj ją, to będziesz wiedzieć, co mogą a czego nie mogą - i  za co im tak naprawdę zapłaciłeś.

 

Rozumiem, że każdą umowę czytasz po kilka razy? Ew pamiętasz dokładnie po kilku latach, co takowa zawiera? Mi się trafiło (chyba dwukrotnie), że w pre....pl chciałem przedłużyć opcję. Zamiast przedłużenia, opcja została skasowana i założona na nowo. Nie byłoby dużego problemu, gdyby to było realizowana nawet dzień przed wygaśnięciem opcji, ale realizacja w momencie zlecenia jest zwykłym ...(ocenzurowano)... I po opisaniu tu na forum tej sytuacji, odesłano mnie właśnie do regulaminu.

 

Tak, w sumie racja, czytajmy regulaminy, a jeszcze lepiej zatrudnijmy prawnika na etacie. Prawnik od razu wyłapie takie niuanse że "odnowienie" to zupełnie co innego niż "przedłużenie" o czym akurat rejestrator milczy i dybie niczym żul na 5zł... 

 

Takie praktyki powinno się potępiać i ostrzegać innych przed nieuczciwymi rejestratorami, a nie pisać o czytaniu regulaminów...

 

Niektórych stać żeby zapłacić więcej, ale mieć faktycznie to za co płacą.
#624987 Przegrana NASK przed WSA

Napisane przez empireus w 20 March 2016 - 16:33

Tak mi wpadło w oczy... Czyje to? Komu gratulować? :) i jak sprawa ma się dzisiaj? http://orzeczenia.ns.../doc/EFCF629FAC


#624247 ddspzoo - gorzej niż hiena

Napisane przez empireus w 07 March 2016 - 15:35

Wszystkim tym, którym tak bardzo nie podoba się hurtowe rezerwowanie, niech nie mają pretensji do rezerwujących, a do samego NASK, który pozostawił ten archaizm :)  
#616292 Wybory do sejmu 2015

Napisane przez empireus w 21 October 2015 - 23:53

Empireus. 

Masz całkowitą rację pisząc o braku przedstawicieli Partii Stonogi.

Byłoby bardziej demokratycznie.

Inną sprawą jest iż moim zdaniem tą akurat partię powinno zarejestrować się tylko w jednym okręgu...pola podbiegunowego aby mogły na nich głosować tylko białe niedźwiedzie.

To chłam którego polska scena polityczna nie widziała od zarania dziejów...

Wiesz, nie obchodzi mnie kto sobie jaką partię stworzył. Niech sobie nawet Marsjanie startują do kneSejmu. Skoro pomimo ograniczeń, muszą spełnić takie same wymogi jak reszta ugrupowań, to nie rozumiem, dlaczego są dyskryminowani? 

 

A matematycznie wygląda to tak, że ta konkretna partia, żeby osiągnąć 5% w skali kraju, musiałaby w okręgach w których startuje zebrać znacznie więcej niż 5%. I jakoś cicho wśród obrońców demokracji, że jej zasady są łamane.

 

Wystarczyłoby ordynację zmienić w taki sposób, że znosi się próg wyborczy, a wyniki nie powinny być liczone w skali całego kraju, tylko danego okręgu. I wówczas zwolennicy JOW, jak i partyjniactwa byliby zadowoleni... Jedynym mankamentem takiej ordynacji byłoby zagrożenie ze strony wszelakich kretynizmów typu RAŚ. Ale co może jeden-dwóch p-osłów...

 

Wystarczyłoby, ale tak się nie stanie, bo tu żadnej demokracji nie ma. To jest fasada demokracji, albo mutacja demokracji ludowej...
#616224 NASK zaprzestaje bezpośrednio rejestrować/odnawiać .pl i .eu

Napisane przez empireus w 20 October 2015 - 18:42

Miało być tak pięknie, miało być wspaniale...

 

created:               2003.10.21...
last modified:         2013.12.21 ...
expiration date:       not defined

Dodam że sprawdzając domenę wczoraj, była data wygasania przypadająca na dzisiaj, tj. 2015.10.20 14:00:00

 

Sprawdzam dzisiaj ok. 14-ej whois, a tam "database error" czy jakoś tak. Teraz sprawdzam i... "expiration date:       not defined"

 

Ech... 

 

Po co i na co oni chcą zmieniać regulamin, jak i tak zostanie jak było... Gówna w cukierek się nie zamieni, pomimo nowego opakowania.

 

PS. Żeby nie było wątpliwości:

REGISTRAR:
NASK
ul. Wawozowa 18
02-796 Warszawa
Polska/Poland
+48.22 3808300
info@dns.pl 

 
#614967 Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

Napisane przez empireus w 26 September 2015 - 11:05

Dla kierowców.

 

http://moto.onet.pl/...radarami/5t2tsy

 

Chyba, że napiszecie, iż lubicie być tak "d(o)glądani". Wtedy poproszę o przeniesienie ;) materiału do innego Działu.

Nie do końca to będzie wyglądało jak opisują w gazecie, ale faktycznie, w ciągu najbliższych 2 lat ma to wejść na wszystkie polskie autostrady i ekspresówki. 

 

Małe sprostowanie: fotografowane będą tylko pojazdy, które przekroczą prędkość. Powiązane to będzie z odcinkowym pomiarem prędkości. System oparty jest o: pętle magnetyczne, wagi i kamery. 

 

Obecnie jest już to testowane. Głównie na obwodnicach dużych miast i na niektórych autostradach/ekspresówkach. 

 

System ten ma w większości służyć nie tyle inwigilacji, co pomiarowi natężenia ruchu. Owszem, będzie wyłapywał piratów. Na autostradzie nie pojedziemy już 250km/h po czym zwolnimy w danym punkcie. System wyłapie na jakim odcinku przekroczona zostanie prędkość i cyknie fotkę na innym odcinku. Po to właśnie pętle, które rozpoznają wielkość samochodu, ilość osób w samochodzie (np. przeładowany bus). Nie wiem skąd redaktorzy wzięli info o fotografowaniu twarzy, ale technicznie nie jest to do zrobienia, a po drugie jest prawnie zakazane. Zakazane jest również fotografowanie samochodów jadących prawidłowo i bez zastrzeżeń. To tyle sprostowania :) 

 

Acz fakt faktem, zapowiada się ciekawie... ;) (info z pierwszej ręki)
#612240 Kącik humoru domenowego

Napisane przez empireus w 24 July 2015 - 16:35

Tak mi się jakoś z pewnym forumowiczem skojarzyło ;)

Załączone miniatury

  • 11351982_1591688927764876_506070213_n.jpg#611964 bb vs bj

Napisane przez empireus w 17 July 2015 - 21:46

Szkoda , że BB.pl nie zainteresował się urząd Bielska Białej .

Ja tam bym wolał, gdyby to BlackBerry na nowo zainteresowało się Polską... ;) 
#610726 NASK zaprzestaje bezpośrednio rejestrować/odnawiać .pl i .eu

Napisane przez empireus w 20 June 2015 - 18:42

U żródła oczywiście:

 

http://www.dns.pl/ne...any_w_OAiT.html

Z Twojego pierwszego posta, wywnioskowałem, że była już dyskusja o tym na forum.  :P

A temat o tyle istotny, że szczęśliwi ci, co mają opcje na domeny trzymane w NASK :) 
#608280 wybory prezydenckie 2015

Napisane przez empireus w 02 May 2015 - 22:37

Ja podobnie jak Daniel, zatroszczyłem się o możliwość głosowania. Nie ważne na kogo zagłosuję. Ważne, że mam możliwość wrzucić ważny głos, albo narysować sobie na karcie do głosowania "karnego kutasa", co i tak będzie uznane za oddany głos. Dziwi mnie postawa ludzi, którzy nie chcą głosować. Mają wprawdzie do tego prawo, aczkolwiek tym samym potwierdzają, że jest im dobrze i nie chcą niczego zmieniać. Ani dla siebie, ani dla swoich dzieci. Przykre... 

 

Na Zachodzie, do którego aspirujemy, politycy nie tylko liczą poparcie dla danego ugrupowania, ale też właśnie frekwencję. Im ona większa, tym większy nacisk na władzę, by liczyła się z głosem społeczeństwa. U nas jak z tą frekwencją jest, każdy widzi. Cóż, chciałoby się powiedzieć: jaka frekwencja, taka władza i jej rządzenie...
#606694 Zawieszanie działalności w okresie gdy nie ma sprzedaży

Napisane przez empireus w 06 April 2015 - 20:52

A może firma na rodzica-emeryta? - tak mi właśnie wpadło do głowy, ale nie zagłębiałem się w temat na ile to bezpieczne i jednocześnie korzystniejsze od tradycyjnej działalności gospodarczej i czy są jakieś limity takiego "dorabiania".

 

P.S. K$#&a, że w tym kraju człowiek musi tak kombinować, fundacje, działalność na emeryta, albo pierwsze dwa lata w inkubatorze przedsiębiorczości, a jak nie, to wyp...ć do Delaware czy UK. Albo chociaż na Słowację czy do Czech.

Odbiegając trochę od tematu wątku, przyznaję Ci całkowitą rację odnośnie kombinowania...

 

Jeśli ktokolwiek ma możliwość, niech rejestruje firmę wszędzie, byle nie w Polsce. I serio, nie o podatki chodzi, bo one, nie są takie duże. O mentalność się rozchodzi i podejście do uczciwych ludzi w tym teoretycznym kraju... 
#606611 Transportoid.pl vs. jakdojade.pl

Napisane przez empireus w 05 April 2015 - 16:46

Jakdojade.pl ma dobre układy...

Może nie tyle układy, co ponoć płaci za te dane. A ekipa transportoid chciała wg ustawy o danych publicznych mieć te dane od miast za darmo. Niestety, jak to w Wolsce, albo płacisz, albo nie jedziesz... ;) Dlatego niedawno sprzedali biznes, bo mieli dość użerania się z polską rzeczywistością. 

 

Liwiusz - czy ~200 tyś zasięg to mało? I czy ta domena taka kiepska to bym nie powidział. 

 

Żeby nie było, osobiście korzystałem z JD nie dlatego, że mieli łatwą domenę, a po prostu mieli też wersję www. W domu, planując trasę, wygodniej korzysta się z laptopa niż małego telefonika. Pamiętam nie tak dawne czasy, gdy nie miałem smartfona, ale w telu była przeglądarka. I w takim przypadku też nie dało się zbytnio skorzystać z transportoida. Transportoid to tylko apka, a JD to usługa niezależna od platformy.
#605763 Integracja ofert giełd Aftermarket i Premium

Napisane przez empireus w 23 March 2015 - 18:01

Tylko żeby ten romans nie doprowadził do małżeństwa/połączenia, bo monopol byłby katastrofą ;)