Jump to content
grey007

Domena z nazwiskiem

Recommended Posts

Chciałbym się podeprzeć Waszej opinii czy warto kupić domenę własnego nazwiska? Mam możliwość odkupienia co prawda już z rynku wtórnego za trochę ponad średnie xx zł. Tylko teraz zastanawiam się czy warto i czy potrzebna jest taka domena? Do czego mogłaby być? Kiedyś chciałem mieć zamiast standardowego, jak wszyscy, aliasu mailowego, po prostu imie@nazwisko.pl. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Macie w swoich zbiorach domenę swojego nazwiska?

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro zastanawiasz się czy jest Ci potrzebna to chyba odpowiedź sama się nasuwa... No oczywiście pozostaje jeszcze kwestia jakie to nazwisko ale to chyba inny temat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli cena to średnie xx to chyba warto mieć chociażby dla komfortu psychicznego ;-)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym się podeprzeć Waszej opinii czy warto kupić domenę własnego nazwiska? Mam możliwość odkupienia co prawda już z rynku wtórnego za trochę ponad średnie xx zł. Tylko teraz zastanawiam się czy warto i czy potrzebna jest taka domena? Do czego mogłaby być? Kiedyś chciałem mieć zamiast standardowego, jak wszyscy, aliasu mailowego, po prostu imie@nazwisko.pl. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Macie w swoich zbiorach domenę swojego nazwiska?

 

Prestiż, mein Freund, prestiż! Nie wszyscy w tym kraju są w stanie rozpoznać znaczenia takiej domeny, ale naprawdę warto ją mieć i trzymać dłuuuugo.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warto, jeżeli chcesz się brandować pod własnym nazwiskiem. Ja od lat używam http://zeglin.co.uk (.pl oczywiście w moim posiadaniu). W innym przypadku nie widzę większego sensu.

 

Chciałbym się podeprzeć Waszej opinii czy warto kupić domenę własnego nazwiska?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli cena to średnie xx to chyba warto mieć chociażby dla komfortu psychicznego ;-)

Ja się podpisuję pod tym rękami i nogami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kup...jak nie dla siebie to dla potomnych...

:)

 

XX ( 50 zł ? ) to nie majątek...dwie flaszki plus zagrycha...ale warto poświęcić chwilę przyjemności na coś co będziesz miał na lata...

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli cena to średnie xx to chyba warto mieć chociażby dla komfortu psychicznego ;-)

 

Kup póki możesz, jak przepuścisz okazję, to dzieci Ci nie wybaczą. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swojego nazwiska nie posiadam, nie będzie łatwo zresztą o nie (nowicki*pl). Może się uda ją kiedyś zdobyć z opcji, którą posiadam. Mam za to nowicka*pl - myśląc przyszłościowo trzymam dla przyszłej żony, córki, a ze skrzynki mailowej w domenie już teraz korzysta...moja mama :)

Edited by blazej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swojego nazwiska nie posiadam, nie będzie łatwo zresztą o nie (nowicki*pl). Może się uda ją kiedyś zdobyć z opcji, którą posiadam. Mam za to nowicka*pl - myśląc przyszłościowo trzymam dla przyszłej żony, córki, a ze skrzynki mailowej w domenie już teraz korzysta...moja mama :)

Nigdy nie wiadomo. może sie jeszcze przydać nazwisko na -a, gdybyś zmienił kiedyś zdanie ;)

Edited by umberto
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam przy okazji pytanie którą domenę lepiej zarejestrować - nazwisko.pl czy nazwisko.com?

Obie. Oczywiście w Polsce lepiej posługiwać się .pl

 

Przy okazji podam jeszcze taki przypadek pod rozwazenie:

 

Przez jakiś czas wszystkie rozsądne końcówki z danym nazwiskiem są zajęte. Za jakiś czas okazuje się, że domena .net spadła i jest wolna. Ale szukając informacji o swoim nazwisku "nazwisko.net" natrafiamy na wątki na forach, iż ci spod strony "nazwisko.net" to oszuści. Czy w takiej sytuacji rejestrować nazwisko.net, gdy jest to jedyna wolna domena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obie. Oczywiście w Polsce lepiej posługiwać się .pl

 

Przy okazji podam jeszcze taki przypadek pod rozwazenie:

 

Przez jakiś czas wszystkie rozsądne końcówki z danym nazwiskiem są zajęte. Za jakiś czas okazuje się, że domena .net spadła i jest wolna. Ale szukając informacji o swoim nazwisku "nazwisko.net" natrafiamy na wątki na forach, iż ci spod strony "nazwisko.net" to oszuści. Czy w takiej sytuacji rejestrować nazwisko.net, gdy jest to jedyna wolna domena?

 

 

Ja bym raczej nie rejestrował z prostej przyczyny a mianowicie łatka oszusta może przylgnąć do nowego właściciela domeny ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie masz się nad czym zastanawiać.Masz okazję odkupić domenę z własnym nazwiskiem po promocyjnej cenie (nawet według mnie zaskakująco niskiej). Znając życie, za jakiś czas po tym jak byś już znalazł dla niej zastosowanie to byłaby już zajęta permanentnie albo do kupienia za dwa razy więcej iksów.

 

Skrzynka z własnym adresem to i tak już duży argument za.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie masz się nad czym zastanawiać.Masz okazję odkupić domenę z własnym nazwiskiem po promocyjnej cenie (nawet według mnie zaskakująco niskiej). Znając życie, za jakiś czas po tym jak byś już znalazł dla niej zastosowanie to byłaby już zajęta permanentnie albo do kupienia za dwa razy więcej iksów.

 

Skrzynka z własnym adresem to i tak już duży argument za.

Jak przeciętnemu Kowalskiemu powiesz o skrzynce z nazwiskiem to zapyta...A czemu mam na skrzynce pisać swoje nazwisko ? To numer domu czy mieszkania już nie wystarczy ?

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no chyba nie jest aż tak źle..poziom wiedzy przeciętnego Kowalskiego jest już trochę wyższy...

Ja myśle, że wszystko zależy od człowieka...niektórzy wolą pozostać anonimowi.. Ja osobiście posiadam nazwisko*com i używam tylko do maila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że jak ktoś mniej czy bardziej "siedzi" w domenach i ma możliwość za parę groszy posiadać adres ze swoim nazwiskiem, to żal nie wziąć :)

Osobiście posiadam swoje nazwisko.pl, przechwycone jakoś 3 lata temu. Używam jak na razie tylko do maila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×