Jump to content
Pan_Grzegorz

wybory prezydenckie 2015

Wybory  

56 members have voted

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich, zakładając że grono kandydatów nie ulegnie zmianie?

    • Bronisław Komorowski
      11
    • Andrzej Duda
      10
    • Magdalena Ogórek
      1
    • Adam Jarubas
      0
    • Janusz Korwin-Mikke
      10
    • Janusz Palikot
      0
    • Jacek Wilk
      0
    • Marian Kowalski
      3
    • Paweł Kukiz
      12
    • Anna Grodzka
      0
    • Waldemar Deska
      0
    • Ryszard Kalisz
      0
    • Grzegorz Braun
      0
    • inny
      0
    • oddam nieważny głos
      2
    • nie będę głosował
      7
  2. 2. Kto z poniższych byłby najlepszym prezydentem?

    • Bronisław Komorowski
      12
    • Andrzej Duda
      8
    • Magdalena Ogórek
      1
    • Adam Jarubas
      1
    • Janusz Korwin-Mikke
      12
    • Janusz Palikot
      1
    • Jacek Wilk
      0
    • Marian Kowalski
      3
    • Paweł Kukiz
      10
    • Anna Grodzka
      1
    • Waldemar Deska
      0
    • Ryszard Kalisz
      0
    • Grzegorz Braun
      2
    • nie mam zdania
      5


Recommended Posts

Naiwniak:)

 

Kukiz, może i szczery chłopak, z zapałem. Ale żeby rządzić potrzebuje struktur, a kto je będzie tworzył, kto do nich wejdzie?

Plankton polityczyny, skompromitowani działacze, jeszcze więksi złodzieje niż obecnie mamy w rządzie:)

 

Zobaczysz za pół roku:)

 

Strzelam że Kukiz będzie formował swój ruch z przedstawicieli KNP i RN. Nie będzie to łapanka, ani starzy działacze partyjni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tolerancyjny wobec różnych religii, czyli w praktyce akceptujący to, że żydki i islamiści lubią poznęcać się nad zwierzętami? Patrz ubój rytualny.

 

Tolerancja wobec tradycji czy poglądów nie może tychże przedkładać nad prawa człowieka ani prawa zwierząt. Tak jak wolność wyznania powinna kończyć się tam, gdzie narusza prawa innych.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tolerancyjny wobec różnych religii, czyli w praktyce akceptujący to, że żydki i islamiści lubią poznęcać się nad zwierzętami? Patrz ubój rytualny.

Tolerancja niejedno ma imię. Parafrazując film Psy napiszę: to jest argument przeciwko tolerancji religijnej ;)

Franz: Do szkoły trzeba by cię posłać.

Angela: Znów mnie wszyscy będą pierdolić.

Franz: No, to jest argument przeciwko szkole.

 

https://www.youtube.com/watch?v=dqz1s8TJdDw

Edited by Kangur
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tolerancja wobec tradycji czy poglądów nie może tychże przedkładać nad prawa człowieka ani prawa zwierząt. Tak jak wolność wyznania powinna kończyć się tam, gdzie narusza prawa innych.

Tak powinno być, ale co do słowa tolerancja zawszę sądziłem, że tolerancja polega na tym, że ktoś może wierzyć w co chce i w pełni praktykować swoje obrzędy religijne, a nie na tym że można robić tylko to na co rząd zezwoli, to się chyba nazywa brakiem tolerancji.

 

 

 

Parafrazując film Psy napiszę: to jest argument przeciwko tolerancji religijnej ;)

 

 

 

Dokładnie, to był argument przeciwko tolerancji religijnej, a raczej doprecyzowaniu że coś takiego jak tolerancja w praktyce nie istnieje, jest tylko pewien zakres wolności, ograniczany siłowo i dobrze. Dlatego jak ktoś chce uchodzić za osobę tolerancyjną religijnie to niech nie podaje się np. za osobę szanującą prawa zwierzą bo to nie idzie ze sobą w parze gdyż islam i judaizm właśnie godzi w prawa zwierząt.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak powinno być, ale co do słowa tolerancja zawszę sądziłem, że tolerancja polega na tym, że ktoś może wierzyć w co chce i w pełni praktykować swoje obrzędy religijne, a nie na tym że można robić tylko to na co rząd zezwoli, to się chyba nazywa brakiem tolerancji.

 

Mylisz tolerancję z przyzwoleniem. To, że toleruję hałasujące dzieci sąsiadów, to nie znaczy, że "toleruję" żeby mi wybijały okna. Tolerancja oznacza, że rozumiem, że to są dzieci, że mogą mieć inne pomysły na zabawę niż moje dzieciaki, że przez hałas wyrażają swoje jestestwo. Może to dla mnie nie być w stu procentach kmfortowe, ale potrafię to uszanować. Jeśli jednak wkraczają w moją prywatną strefę, naruszają mój mir domowy wybijając okno - dla mnie jest przekroczeniem granicy; zareagowałbym też gdyby wybili okno innemu sąsiadowi - bo gdybym nie zareagował, byłoby to przyzwolenie, nie mające wiele wspólnego z tolerancją, za to mające wiele wspólnego z przymykaniem oczu na zbrodnie (na ludziach, zwierzętach, przeciwko mieniu i kulturze) popełniane w imię danej religii czy idelogii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego jak ktoś chce uchodzić za osobę tolerancyjną religijnie to niech nie podaje się np. za osobę szanującą prawa zwierzą bo to nie idzie ze sobą w parze.

Dużo o sobie i innych można się czasami "dowiedzieć" z różnych wypowiedzi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mylisz tolerancję z przyzwoleniem. To, że toleruję hałasujące dzieci sąsiadów, to nie znaczy, że "toleruję" żeby mi wybijały okna. Tolerancja oznacza, że rozumiem, że to są dzieci, że mogą mieć inne pomysły na zabawę niż moje dzieciaki, że przez hałas wyrażają swoje jestestwo. Może to dla mnie nie być w stu procentach kmfortowe, ale potrafię to uszanować. Jeśli jednak wkraczają w moją prywatną strefę, naruszają mój mir domowy wybijając okno - dla mnie jest przekroczeniem granicy; zareagowałbym też gdyby wybili okno innemu sąsiadowi - bo gdybym nie zareagował, byłoby to przyzwolenie, nie mające wiele wspólnego z tolerancją, za to mające wiele wspólnego z przymykaniem oczu na zbrodnie (na ludziach, zwierzętach, przeciwko mieniu i kulturze) popełniane w imię danej religii czy idelogii.

Tylko, że piszesz to ze swojego punktu widzenia, dla kogoś innego sam hałas już jest naruszeniem jego sfery, hałas może być taką samą formą przemocy jak przemoc fizyczna, to jest uznaniowe. To że u nas określone zachowanie jest traktowane jako godzące w czyjąś wolność, czy nie to nie znaczy, że są to wartości uniwersalne. W niektórych państwa nie tylko noszenie krzyża jest uznane za formę agresji, ale nawet fakt istnienia starożytnych zabytków, równie dobrze oni mogą powiedzieć że są tolerancyjni z ich punktu widzenia. Dlatego lepiej nie zamydlać swoich opinii nowomową(słowo tolerancja) gdyż w istocie nic ono nie znaczy, w rzeczywistości pewna grupa osób wyznacza co jest dopuszczalne, a co nie, a to czy jakaś religia zmieści się w tych granicach jest sprawą wtórną, a jeżeli się nie zmieści to o żadnej tolerancji nie ma mowy.

Tyle z mojej strony bo schodzimy z tematu.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi wczorajsze wybory pokazały jedno: że w Polsce wygrał nikt inny jak Kościół. Polska jest podzielona na dwa obozy i prędko to się nie skończy. Jesteśmy świadkami pogłębiającego się 4 rozbioru kraju na fanatycznych katolików, zwolenników wszelakich teorii spiskowych, nienawidzących PO i jego elektoratu oraz ludzi patrzących chłodno (również wierzących) na sprawy awantur, spisków, chcących lepiej

 

Twój kandydat okazal się wyjątkowym durniem i dlatego przegral, więc zamiast spojrzeć prawdzie w oczy, wymyślasz jakieś tematy kościelne. Masz wyjątkową zdolność do krętactwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może i ja wtrące swoje 3 grosze...

Dawno dawno temu głosowałem na PO , wydawało mi się to logiczne, nie chciałem mieć nic wspólnego z PiS itd.

Chciałem postępu, dobrobytu, niskich podatków, mniej fotoradarów, więcej inwestycji , mniej oszustw, krętactwa, kumoterstwa, mniej urzędników, więcej przyjaznego państwa...

 

Jednak od kilku lat jak się przyglądam z bliska (wcześniej byłem kilka lat za granicą - miałem inną perspektywę) to z kazdym rokiem czułem się coraz bardziej oszukiwany. Władza na którą głosowałem robiła wszystko zupełnie na odwrót, stawiali więcej fotoradarów, podnosili podatki, zwiększali ilość urzędników, afara goniła aferę i nic się nie działo. Nic, zupełnie nic. Jakby to wszystko nie miało miejsca. Telewizja o tym nie mówiła, radio, prasa milczały, afery były i są nadal zamiatane pod dywan.

 

Czara goryczy się przebrała i mimo iż wiem, że PiS to nie jest najlepsze rozwiązanie to jestem skłonny dać im szansę jeśli nie pojawi się żadne nowe ugrupowanie ludzi wkurwionych na to wszytko i gotowych iść po władzę (może Kukiz, może ktoś jeszcze inny).

W wyborach głosowałem na Brauna a w drugiej turze na Dudę. Nie mam siły oglądać dalej tych żałosnych dziadów , którzy udają że rządzą Polską a tak naprawdę to załatwiają swoje interesy tylko a nas kompromitują.

Duda przynajmniej ma prezencję i jak nie będzie chciał/mógł nic zrobić to będzie przynajmniej dobrze wyglądał i się z innymi dogada :)

 

Jak słuchałem dawno temu ś.p.Leppera o tajnych więzieniach CIA w Polsce to smiałem się nieźle, jakie on musi łykać prochy...Jak dzisiaj widzę, że Kwaśniewski poklepuje po plecach Komorowskiego i udziela mu poparcia , a wiem, że za jego czasów te więzienia faktycznie były i nawet ktoś sobie za to sprywatyzował jakąś grubą kasę to mi się niedobrze robi - a oni teraz tacy koledzy są, że hej.

 

Jak widzę próbę zainstalowania przez Olechowskiego i Balcerowicza nowej platformy bo stara się już topi to czuję , że ktoś znowu chce mnie oszukać...Wszyscy się zaraz przesiądą do balcerobusa i pojadą dalej a w telewizji przez kolejne 25 lat będziemy oglądać te same twarze, tylko trochę starsze i mądrzejsze i w innych partiach...

 

Co do Kościoła to prawda jest taka, że ma w swoich szeregach ludzi mądrych ale i głupich również jak wszędzie w każdej instytucji. Tym niemniej Kościół wydaje się być potrzebny, ponieważ tylko wiara jest w stanie scalić naród w czasach kryzysu. A Kościół ze swoimi strukturami jest strażnikiem tejże wiary.

Jako naród mamy ponad 1000 lat i przez wszystkie te lata Polska była katolicka, dlatego również przetrwała czasy zaborów itd.

Tylko ludzie , którzy wierzą w coś są w stanie zrobić wielkie rzeczy, dokonać niemożliwego.

Jeśli będziemy społeczeństwem zlaicyzowanym do czego jak widzę się dąży to jest to prosta droga do unicestwienia.

 

Wielkie cywilizacje ginęły wtedy gdy zaczynało się mniej więcej to co teraz dzieje się np. w europie: dyskusje o prawach homoseksualistów, homo małżeństwa, aborcja, eutanazja, sex bez ograniczeń, narkotyki, alkohol, ograniczanie roli Kościoła, wyzbywanie się wiary, zasad, moralności.

Przyjeżdżały wtedy jakieś dzikusy , ucinali wszystkim głowy, palili miasta, gwałcili kobiety i robili reset cywilizacji.

Tak było z Rzymem, tak było z Bizancjum, Persjią, Egiptem...

 

My sobie teraz dywagujemy nad pierdołami a za naszymi granicami na potęgę mnożą się muzułmanie. Kto był we Francji, Beneluksie, Niemczech itd. ten wie o czym piszę. Europa zapewnia im duży socjal, oni się mnożą i panoszą.

Jak będą na tyle mocni żeby się postawić europejczykom to to zrobią, kwestia 15-20 lat może mniej.

Wtedy staniemy przed kolejnym resetem cywilizacji.

 

Kto to powstrzyma? Zlaicyzowana młodzież, która będzie miała wyjebane? Homosie? Narkomani? Pijaki?

 

Polecam pooglądać obrazki i filmy z działalności państwa islamskiego. Ludzie bez głów już się tak ładnie nie prezentują jak wcześniej z głowami. ISIS walczą w imię swojej wiary/religii, nas próbuje się od lat zniechęcać do naszej wiary/religii.

 

Trochę się rozpisałem, temat jest trudny , jeśli zbyt dużo wątków tutaj ująłem to przepraszam.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ISIS nie walczy za religie, religia to tylko propaganda żeby pozyskać nowe mięso. USA sama dostarcza broń dla ISIS, więc nie do końca jest to tak jak pokazują w tv. ;)

 

Państwo powinno być świeckie, a jak ktoś wierzy w to czy tamto to już jego sprawa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Państwo powinno być świeckie, a jak ktoś wierzy w to czy tamto to już jego sprawa.

 

Państwo Polskie nigdy nie było i być nie powinno świeckie.

Jeśli komuś przeszkadza wiara, religia itd. to zawsze może zmienić miejsce zamieszkania.

Jako kierunek emigracji polecam świeckie państwa za zachodnią granicą (Niemcy, Francja) - w piątki po południu całe tłumy muzułman idą się modlić do meczetów.

 

Nie można odrzucić ot tak sobie ponad 1000 lat historii i kultury chrześcijańskiej bo komuś to nagle przeszkadza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Państwo Polskie nigdy nie było i być nie powinno świeckie.

Jeśli komuś przeszkadza wiara, religia itd. to zawsze może zmienić miejsce zamieszkania.

Jako kierunek emigracji polecam świeckie państwa za zachodnią granicą (Niemcy, Francja) - w piątki po południu całe tłumy muzułman idą się modlić do meczetów.

 

Nie można odrzucić ot tak sobie ponad 1000 lat historii i kultury chrześcijańskiej bo komuś to nagle przeszkadza.

Wcześniejszy post był w miarę ok, poza częścią odnośnie wiary. Nie wiem, czy byłeś w Iranie. Tam już to nie wygląda tak fajnie.

Owszem, wiara tak, ale nie kler. Bo ten w Polsce jest tak samo zepsuty jak władza ta czy tamta. Poza tym, to co głosi kler, często jest wbrew interesom społeczeństwa. Kler w obecnych czasach, żeby istnieć i mieć wciąż wiernych, musi czymś się wyróżniać. Stąd kontrowersyjne tezy o np. in-vitro.

 

Z resztą, są kraje, gdzie podobnie jak w PL a nawet bardziej, KK towarzyszy społeczeństwom. Przykłady wielu krajów Am. Płd.czy Afryki nie wskazują jednak, by ludziom żyło się tam jakoś lepiej albo bezpieczniej. Najlepiej sytuowani są tam mafiozi, którzy co niedziela sowicie sponsorują KK.

 

Jedynym znanym mi krajem wyznaniowym, w którym ludzie mają się dobrze, jest Izrael. Ale nawet Żydzi chcą większej autonomii obywatelskiej.

 

A co do ostatnich wyborów prezydenckich. Owszem, Duda jest młody, przystojny, wykształcony o dobrych manierach, więc nie powinniśmy już czuć obciachu jak przez ostatnie 10 lat. Jest to chyba pierwszy prezydent, który nie będzie wyśmiewany przez swoją fizjonomię, styl wypowiedzi, nałogi itd więc nawet przeciwnicy nie będą aż tak zawiedzeni.

Mnie niestety smucą jego przekonania. Krakusy to ortodoksi. Wystarczy posłuchać polityków krakowskich - obojętnie z jakiej opcji politycznej. Nadchodzące wybory wygra PiS i będzie miało władzę absolutną. Nie wiem, czy gospodarczo się poprawi, bo trzymają mocno ze zwioncholstwem, więc przedsiębiorcy mogą dalej rozglądać się za przenosinami firm do innych krajów - tu niewiele się zmieni.

Na plus na pewno zmieni się, że wróci Kamiński z Macierewiczem i będą ścigać "bandytów" z PO i SLD, a być może i PSL oraz będą wspierać UPAdlińców na złość Putinowi (i wbrew polskiemu interesowi).

Z Pałacu Prezydenckiego zrobią muzeum ofiar zamachu smoleńskiego i rozwiąże się odwieczny problem lokalizacji tegoż pomnika.

Smuci mnie jednak, że na długie lata przepadną projekty świeckie jak lecznicza marihuana, in-vitro itp. Ktoś, kogo nie dotknęło jakieś nieszczęście będzie bredził, że zawsze można się wyprowadzić do obcego kraju.

 

I taka ciekawostka:

Jaruzelski - jedynaczka

Wałęsa: liczne potomstwo

Kwaśniewski - jedynaczka

Kaczyński - jedynaczka

Komorowski - liczne potomstwo

Duda - jedynaczka

... - jedynaczka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Państwo Polskie nigdy nie było i być nie powinno świeckie.

...

Nie można odrzucić ot tak sobie ponad 1000 lat historii i kultury chrześcijańskiej bo komuś to nagle przeszkadza.

 

Równie dobrze możesz zacząć wychwalać komunizm...bo podobnie jak chrześcijaństwo został wprowadzony na ziemie polskie siłą...

Chrześcijaństwo nie jest czymś co zostało przyjęte dobrowolnie.

Nie tylko u nas.

Mieszko wraz ze swoimi drużynami chrzcił plemiona słowiańskie ogniem i mieczem...

Zamiast pisać bzdury wystarczy zapoznać się z historią...bo na nią się powołujesz.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mieszko wraz ze swoimi drużynami chrzcił plemiona słowiańskie ogniem i mieczem...

Przydałby się nam teraz taki Mieszko ze swoimi drużynami. Może byłby w stanie raz na zawsze wyplenić czerwoną zarazę z Polski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Równie dobrze możesz zacząć wychwalać komunizm...bo podobnie jak chrześcijaństwo został wprowadzony na ziemie polskie siłą...

Chrześcijaństwo nie jest czymś co zostało przyjęte dobrowolnie.

Nie tylko u nas.

Mieszko wraz ze swoimi drużynami chrzcił plemiona słowiańskie ogniem i mieczem...

Zamiast pisać bzdury wystarczy zapoznać się z historią...bo na nią się powołujesz.

 

Nie porównujmy komunizmu do chrześcijaństwa.

To, że w dawnych czasach Mieszko postanowił chrzcić plemiona ogniem i mieczem zamiast samemu zostać w ten sposób nawrócony to tylko świadczy na plus o jego dużej wiedzy na temat otaczającego go świata i realiach politycznych w tymczasie. Nie było by Polski bez chrztu i wszyscy o tym wiedzą, alternatywy raczej nie było.

Więc gdyby Mieszko nie wykonał tego ruchu to byśmy sobie dzisiaj nie dyskutowali o tym - podjął mało popularną decyzję, nie wszyscy mu sprzyjali ale okazało się że miał rację i tak należało postąpić.

Oczywiście można było również zginąć w imię wiary w Swiatowida itp.

 

Czy wiara katolicka jest właściwa? Wydaje mi się że tak. Być może to tylko złuda i masowe ogłupienie, ale jeśli tak to cholernie dobre i dobrze zaprojektowane , że utrzymuje się już ponad 2000 lat...

Zresztą popatrzmy na zagorzałych komunistów , którzy ostatnio zmarli -na pokaz ateiści i laicy, a jak koniec blisko to się zabezpieczyli na wszelki wypadek sakramentami, a i pogrzeb po katolicku też na wszelki wypadek...

 

 

Wcześniejszy post był w miarę ok, poza częścią odnośnie wiary. Nie wiem, czy byłeś w Iranie. Tam już to nie wygląda tak fajnie.

Owszem, wiara tak, ale nie kler. Bo ten w Polsce jest tak samo zepsuty jak władza ta czy tamta. Poza tym, to co głosi kler, często jest wbrew interesom społeczeństwa. Kler w obecnych czasach, żeby istnieć i mieć wciąż wiernych, musi czymś się wyróżniać. Stąd kontrowersyjne tezy o np. in-vitro.

 

Zgadzam się, jednak i wsród kleru sa sensowne osoby, chociaż dzisiaj ksiądz to raczej dobrze płatny zawód ,ale zdarzają się również ludzie z tzw. powołania , którzy mają misję. Tylko , że o nich się głośno nie mówi, robią po cichu swoje.

 

Mnie niestety smucą jego przekonania. Krakusy to ortodoksi.

 

Nie wszyscy, znam wielu którzy nie są :)

 

Na plus na pewno zmieni się, że wróci Kamiński z Macierewiczem i będą ścigać "bandytów" z PO i SLD, a być może i PSL oraz będą wspierać UPAdlińców na złość Putinowi (i wbrew polskiemu interesowi).

 

Ścigać bandytów trzeba zawsze nie ważne z jakiej są frakcji.

Co do wspierania Ukraińców to jestem zdania , że powinni sobie sami radzić. Znam wielu Ukrainców , którzy wyjechali na zachód, takich co nie zapominają o kraju jak np. Kliczko jest niewielu , reszta ma wyjebane , ładnie się asymilują na zachodzie a Ukrainę mają głęboko w d...e. Oni są wzorowymi obywatelami innych krajów. Skoro sami Ukraińcy nie dbają o swój kraj to gdzie my się pchać im pomagać?

Nasze władze powinny się kierować tylko i wyłącznie naszym interesem narodowym, ale niestety nie zawsze tak jest.

Pozostaje wierzyć , że będzie dobrze :)

 

Co do Rosji - jesteśmy dosyć dużym krajem w samym środku Europy , a nasze władze nie potrafią/nie chcą odzyskać od nich wraku rozbitego samolotu od 5 lat. To jest normalne?

Może trzeba przestać się bać i postawić twardo na swoim, przecież Rosjanie to też ludzie , nie jest tak że tylko Putin i nic więcej.

Polska nie może siedzieć cicho i dawać się rozstawiać po kątach. Za duzi jesteśmy na to. Tutaj wierzę mocno, że coś się zmieni.

 

 

Z Pałacu Prezydenckiego zrobią muzeum ofiar zamachu smoleńskiego i rozwiąże się odwieczny problem lokalizacji tegoż pomnika.

Ten temat jakby został już dawno załatwiony to by do dzisiaj nikt już o tym nie mówił. Komu zależało na tym żeby nie upamiętnić ofiar największej katastrofy/zamachu w dziejach najnowszych Polski ? Dlaczego nie możemy postawić pomnika - było nie było - prezydentowi ,który zginął a dlaczego pełno u nas pomników rosyjskich zbrodniarzy , których to pomników usunąć nie możemy?

 

 

Smuci mnie jednak, że na długie lata przepadną projekty świeckie jak lecznicza marihuana, in-vitro itp.

 

Dużo projektów jest wartych uwagi i z tym się zgodzę, jednak trochę mnie martwi że ludzie zbytnio stawiają się w roli bogów (manipulacje w dna, in-vitro itp.). Obawiam się że to się wymknie spod kontroli i będzie zbyt pózno na naprawę. To są zbyt delikatne sprawy i trzeba tutaj dużo rozsądku aby coś co ma pomagać człowiekowi stawać się lepszym - nie zaszkodziło. To zbyt trudny temat na krótką dyskusję...

 

 

Ktoś, kogo nie dotknęło jakieś nieszczęście będzie bredził, że zawsze można się wyprowadzić do obcego kraju.

 

Żyję już ponad 6 lat od wypadku w którym mogło mnie zmieść z tego świata i nawet nie wiem czemu tak się nie stało. Nie wiem czemu przeżyłem, staram się od tego czasu inaczej patrzeć na różne sprawy. Peace :)

 

 

Przydałby się nam teraz taki Mieszko ze swoimi drużynami. Może byłby w stanie raz na zawsze wyplenić czerwoną zarazę z Polski.

Popieram.

Z tym, że rozwinąłbym to i na niebieską zarazę z gwiazdkami również :)

Tak, żeby Polska była w końcu suwerenna i mogła sama decydować o swoim losie, a Polacy żeby byli dumni z tego jacy są - po pobycie na zachodzie twierdzę, że jakbyśmy mieli warunki takie jak inni to nie ma bata - bylibyśmy potęgą już dawno.

Ale ktoś to już chyba jakiś czas temu zauważył również , dlatego tak nas wszyscy dławią i wykorzystują , żeby Polska była cały czas na kolanach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby Polska była suwerenna nie tylko trzeba pozbyć się komunistów ale i chorych układów z tymi co to w imię wprowadzania chrześcijaństwa i własnej kultury zniszczyli w pień dużo starsze kultury np. Majów i Azteków.

I obecnie ta kultura faworyzuje tylko jedną religie, zapewne w imię chrześcijańskiej równości i sprawiedliwości...

Zapewne w ramach tej kultury, wyznawcy tylko jednej religii w swoje najważniejsze święta mają państwowe dni wolne od pracy...

 

Myślę że rozwiązania francuskie czy niemieckie nie są najgorszym rozwiązaniem choćby tylko po to aby chociaż w tej sferze życia społecznego poczuć sprawiedliwość.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta dyskusja o "polityce" nie może być na trzeźwo, trudno byloby w to uwierzyć, za dużo pijecie i takie są skutki. Chyba czas zacząć "cieszyć się", że w Polsce ludzie glosują na popis, choć z pewnością nie jest to mądre, a nie na jakąś polską syrizę albo palikotów czy hartmanów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do Kościoła to prawda jest taka, że ma w swoich szeregach ludzi mądrych ale i głupich również jak wszędzie w każdej instytucji. Tym niemniej Kościół wydaje się być potrzebny, ponieważ tylko wiara jest w stanie scalić naród w czasach kryzysu. A Kościół ze swoimi strukturami jest strażnikiem tejże wiary.

Jako naród mamy ponad 1000 lat i przez wszystkie te lata Polska była katolicka, dlatego również przetrwała czasy zaborów itd.

Tylko ludzie , którzy wierzą w coś są w stanie zrobić wielkie rzeczy, dokonać niemożliwego.

Jeśli będziemy społeczeństwem zlaicyzowanym do czego jak widzę się dąży to jest to prosta droga do unicestwienia.

Katolicyzm już wypadł z gry, jeszcze trochę widzów chodzi do teatru, ale mało kogo już to autentycznie kręci. Teraz liczy się islam i duchowość Azji idąca za potęgą Chin i Indii.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • wycenamajatku.pl   WycenaMajatku.pl 500 zł    
    • L-4.PL   Sell: https://www.aftermarket.pl/domena/l-4.pl/
    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×