Jump to content
Pan_Grzegorz

wybory prezydenckie 2015

Wybory  

56 members have voted

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich, zakładając że grono kandydatów nie ulegnie zmianie?

    • Bronisław Komorowski
      11
    • Andrzej Duda
      10
    • Magdalena Ogórek
      1
    • Adam Jarubas
      0
    • Janusz Korwin-Mikke
      10
    • Janusz Palikot
      0
    • Jacek Wilk
      0
    • Marian Kowalski
      3
    • Paweł Kukiz
      12
    • Anna Grodzka
      0
    • Waldemar Deska
      0
    • Ryszard Kalisz
      0
    • Grzegorz Braun
      0
    • inny
      0
    • oddam nieważny głos
      2
    • nie będę głosował
      7
  2. 2. Kto z poniższych byłby najlepszym prezydentem?

    • Bronisław Komorowski
      12
    • Andrzej Duda
      8
    • Magdalena Ogórek
      1
    • Adam Jarubas
      1
    • Janusz Korwin-Mikke
      12
    • Janusz Palikot
      1
    • Jacek Wilk
      0
    • Marian Kowalski
      3
    • Paweł Kukiz
      10
    • Anna Grodzka
      1
    • Waldemar Deska
      0
    • Ryszard Kalisz
      0
    • Grzegorz Braun
      2
    • nie mam zdania
      5


Recommended Posts

No to teraz czekam na realizację tych wszystkich obiecanek Dudusia.

 

Mam nadzieję, że sobie to wszystko gdzieś w kajeciku zapisał bo tyle tego było, że człowiekowi najzwyczajniej może się zapomnieć ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepiej sobie w kajeciku notuj ile obietnic spełnił Komor...

 

P.S. nie żebym był za Pisem, bo to takie same bagno jak Po

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem wynik wczorajszych wyborów jest odzwierciedleniem podejścia społeczeństwa do polityki PO...

I to społeczeństwo nie tyle poparło Dudę co powiedziało NIE PO.

Ciekawi mnie ile dodatkowych głosów zdobył Duduś dzięki temu iż jego nazwisko było pierwsze na karcie...Pewnie co nie co by się uzbierało.

Jedynym plusem Dudka jest jego wiek. Może mu się chcieć być bardziej energicznym.

Poza tym liczę też na to iż za parę miesięcy powie Preziowi pa pa i pójdzie swoją drogą.

Myślę że wczorajsza nieobecność Jarusia była spowodowana pierwszymi tarciami pomiędzy nimi.

Co dalej...czas pokaże.

 

Dzisiaj robimy z sąsiadem wieczór powyborczy...Będziemy pić z radości że przegrał Bronek i ze smutku że wygrał Duda...zastanawiając się pomiędzy jednym a drugim kielichem jak pożytecznie zagospodarować domenę...wPiSdu.pl

:)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepiej sobie w kajeciku notuj ile obietnic spełnił Komor...

 

P.S. nie żebym był za Pisem, bo to takie same bagno jak Po

 

Bronek obietnic nie spełnił i odpadł. Teraz zobaczymy jak poradzi sobie Duduś. Liczę, że dyżurni wklejacze linków o działalność PO i dotychczasowego Prezydenta równie sumienie będą nadzorować spełnianie obietnic przez nowego Prezydenta.

Edited by Maku Maku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wynik wyborów typowy dla młodej polskiej demokracji, chyba tylko raz się zdarzyło że dwa razy pod rząd wybrano tego samego prezydenta lub tę samą partię, a i to chyba tylko dlatego, że nie mieli z kim przegrać, a nie dlatego że na to zapracowali. Polacy nauczeni historią i doświadczeniem chodzą głosować przeciw władzy, a nie za kimś/czymś konkretnym, stąd w tym roku tyle głosów na Kukiza, który sobą ani swoim programem nie reprezentuje nic konkretnego, głosowanie na niego było tylko trochę lepszym sposobem na wyrażenie niezadowolenia niż oddanie głosu nieważnego poprzez dopisanie do listy Myszki Miki. Oczywiście nie wszyscy koniecznie głosują "przeciw", jest jeszcze grupa głosująca "za" - a konkretnie "za" tym kto najwięcej naobiecuje. Gdyby postawić do wyborów kandydata idealnego: bezpartyjnego, z realnym programem naprawy państwa, tolerancyjnego wobec różnych poglądów i religii - ludzie by go pewnie nawet nie zauważyli...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi wczorajsze wybory pokazały jedno: że w Polsce wygrał nikt inny jak Kościół. Polska jest podzielona na dwa obozy i prędko to się nie skończy. Jesteśmy świadkami pogłębiającego się 4 rozbioru kraju na fanatycznych katolików, zwolenników wszelakich teorii spiskowych, nienawidzących PO i jego elektoratu oraz ludzi patrzących chłodno (również wierzących) na sprawy awantur, spisków, chcących lepiej

i godniej żyć w tym kraju. Czym to się skończy to nie wiem ale analizując to wszystko co się w kraju dzieje od katastrofy smoleńskiej to coraz częściej myślę, żeby tak jeszcze tą kadencję prezydenta popracować i wyjechać choćby do naszych południowych sąsiadów, kupić mały domek na wsi i zająć się spokojnym życiem nie patrząc i nie martwiąc się o tą czy tamtą rządzącą hołotę. Czesi mają w dupie te średniowieczne systemy i wszech panoszący się kler, który w Polsce jest szarą eminencją mającą wszystko za darmo i rozgrywającą główną politykę w tym kraju. I nie zauważy tylko tego albo ślepiec albo głupiec. W tym kraju będzie porządek tak za 20-30 lat gdy z telewizji znikną te same pyski, które od mojego dzieciństwa oglądam do obrzydzenia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym kraju będzie porządek tak za 20-30 lat gdy z telewizji znikną te same pyski, które od mojego dzieciństwa oglądam do obrzydzenia...

Też tak kiedyś myślałem... Tylko, że "te same pyski" wychowują sobie następców, którzy z założenia działają na takiej samej zasadzie funkcjonowania - Kaczor -> Duduś. A i sam odszczekam to jak Duda okaże się niezależnym prezydentem.

Czego w sumie wszystkim życzę ale w to osobiście nie wierzę...

PS

Ani PO ani PIS. Ale też nie muzyk rockowy... Ciężko być Polakiem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to sobie Polacy wybrali, kolejnego z półdupkiem na brodzie. Był już taki jeden, co to zza krzaków sterował niejakim je-buzkiem. Ciekawe, czy teraz tym z przedziałkiem bedzie też ktoś sterował z pancernej szafy prezesa, czy też sam powie: Szach Mat Spieprzaj Dziadu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prawde trzeba byc mocno zmanipulowanym/roztargnionym aby w ogole wierzyc w cos takiego jak wybory i wladza a tym bardziej urzad tzw prezydenta. Kilku figurantow po specjalnym szkoleniu np. od mowy ciala/itp (czyt. Sztuka uszukiwania) wystawiona przez osoby trzecie, udaje ze chce dobra dla narodu. Ze chce byc prezydentem. A skad narod ich zna? Z telewizora.

...i tak siedzimy i patrzymy w ten telewizor i sluchamy grzecznie co on nam mowi, bez prawa glosu.

Powymyslal nam telewizor kaczystow i kopaczow, tuskow i cale dnie o nich mowimy, klucimy sie o nasze telewizyjne racje. A co by bylo jak by ich nie bylo.? A no tak, anarchia by byla... przeciez w telewizorze kiedys mi tak powiedzieli, ze bez nich zapanowal by totalny chaos ;-p

 

takie tam moje pieprzenie bo pieprze sejm i senat i prezydenta i prezesa.

OGLASZAM NIEPOSLUSZENSTWO WOBEC WLADZY!!! :-)

Edited by epson
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilku figurantow po specjalnym szkoleniu np. od mowy ciala/itp (czyt. Sztuka uszukiwania) wystawiona przez osoby trzecie, udaje ze chce dobra dla narodu.

oj chyba strasznie kiepskie to szkolenie było... w obu przypadkach...

Share this post


Link to post
Share on other sites

.. a moze na takie mialo wygladac? Hmmm

 

Teraz gdy zatrabia dudy, telewizor przez 5 lat bedzie nam wciskal, ze figuranci z tzw PO cos tak blokuja bo figuranci z tzw.PIS nie chca sie z czyms tam zgodzic, ze figurant tzw kaczynski chce robic wojne a figurnatka tzw kopacz jej nie chce. Ze tzw duda wierzy w boga a tzw palikot nie....i tak miesiacami bedzie urabiac nasze mozgi nasz ukochany 42 calowy lcd, 3d, fullhd wiszacy na scianie heh ;-p

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wynik nie jest jeszcze przesądzony. Metodologia badania late poll moim zdaniem może wykraczać poza błąd statystyczny i wynik jeszcze dziś się może zmienić. W chwili obecnej napłynęły wyniki z 38 na 51 okręgów ale biorąc pod uwagę ilość osób uprawnionych do głosowania to mamy mniej więcej połowę kraju. O dzisiejszych wynikach przesądzą dane z kolejnych 13 okręgów (w tym Warszawy) i może to wcale nie oznaczać zwycięstwa Pana Dudy. Tutaj są szczegółowe statystyki http://prezydent2015.pkw.gov.pl/325_Ponowne_glosowanie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi wczorajsze wybory pokazały jedno: że w Polsce wygrał nikt inny jak Kościół. Polska jest podzielona na dwa obozy i prędko to się nie skończy. Jesteśmy świadkami pogłębiającego się 4 rozbioru kraju na fanatycznych katolików, zwolenników wszelakich teorii spiskowych, nienawidzących PO i jego elektoratu oraz ludzi patrzących chłodno (również wierzących) na sprawy awantur, spisków, chcących lepiej

i godniej żyć w tym kraju. Czym to się skończy to nie wiem ale analizując to wszystko co się w kraju dzieje od katastrofy smoleńskiej to coraz częściej myślę, żeby tak jeszcze tą kadencję prezydenta popracować i wyjechać choćby do naszych południowych sąsiadów, kupić mały domek na wsi i zająć się spokojnym życiem nie patrząc i nie martwiąc się o tą czy tamtą rządzącą hołotę. Czesi mają w dupie te średniowieczne systemy i wszech panoszący się kler, który w Polsce jest szarą eminencją mającą wszystko za darmo i rozgrywającą główną politykę w tym kraju. I nie zauważy tylko tego albo ślepiec albo głupiec. W tym kraju będzie porządek tak za 20-30 lat gdy z telewizji znikną te same pyski, które od mojego dzieciństwa oglądam do obrzydzenia...

Chłopie odejdź od telewizora i zacznij myśleć sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chłopie odejdź od telewizora i zacznij myśleć sam.

 

To była przenośnia bo każdy wie o co chodzi. Nie mam w domu telewizora od 5 lat gdy dzieci mi się urodziły i podoba mi się właśnie myślenie samemu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

[...] kraju na fanatycznych katolików, zwolenników wszelakich teorii spiskowych, nienawidzących PO i jego elektoratu oraz ludzi patrzących chłodno (również wierzących) na sprawy awantur, spisków, chcących lepiej

i godniej żyć w tym kraju. [...]

 

 

"Teorie spiskowe" są oczywiście równoprawnymi (z pozostałymi) teoriami. I właśnie sam uknułeś teorię uzasadniającą Twój osąd. Może gdybyś przestał patrzyć na Świat tak dychotomicznie, zobaczyłbyś więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludzie są wzajemnie skłóceni w tym kraju o poglądy, które w zdecydowanej większości mają zakorzenienie w dwóch zmorach obecnych czasów: religii i polityki. I nie trzeba tutaj być filozofem a przejechać się po kraju, porozmawiać z ludźmi, wejść do losowo wybranego pubu czy podsłuchać rozmowy na przystanku autobusowym aby zrozumieć co ostatnie kilka lat zrobiło z tym krajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] w dwóch zmorach [...]

 

 

Ogólnie można przyjąć, że historia to polityka przeszłości a obecna polityka to historia dla przyszłych pokoleń.

Społeczeństwa zawsze się organizowały tworząc systemy zarządzające grupami.

Nawet w ludach rodowoplemiennych, (których to sposób funkcjonowania osobiście mi się w wielu aspektach bardzo podoba), starszyzna plemienna musiała i musi podejmować konkretne decyzje. I jest to "polityka" (termin w dyskusji zresztą do zdefiniowania).

 

W kwestii religii, jak możesz się domyślać, nie zgadzam się z Tobą. Zresztą, to też termin do zdefiniowania.

Patrząc np. na religię chrześcijańską Ty być może powiesz "wiara tak, religia czy też Kościół, nie), ja odpowiem "nie ma Chrześcijaństwa bez Kościoła" (i tu termin do definicji, bo każdy może sobie po swojemu rozpatrywać to pojęcie).

 

 

Nie przedłużając, można sobie porozmawiać o jakimś utopijnym systemie (bo polityka, jak napisałeś, to "zmora"), który będzie w Polsce obowiązywał. Jednak, nawet wysoce zanarchizowane byty, będą musiały (jeśli będą w formie państw) prowadzić choćby na zewnątrz, wobec świata zewnętrznego jakąś "politykę". Tak było, jest i będzie. A ja chcę, aby Polska pozostała nadal Państwem.

 

Pytanie wiec pozostaje o rodzaj systemu, o "standardy" sprawowania władzy itp. kwestie. Przy czym osobiście, nie przychylam się bynajmniej w kierunku tego, co dzisiaj nazywane jest "demokracją" (i nie piszę jedynie w odniesieniu do Polski).

 

Napisałem wcześniej o dychotomii. Ja, prawdopodobnie uznaję jedynie następującą: Dobro - Zło. Wszystko pozostałe będzie pochodnym. Np. według schematu: źli ludzie, tworzą zły (dla nich dobry) system.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

@yarowa ja się z Tobą zgadzam. Nie roztrząsajmy tego bardziej. Nie zacytowałeś mnie w całości. Napisałem o dwóch zmorach ale w "obecnych czasach". Nie przeszkadza mi polityka w sensie bytu bo jest każdemu organizmowi społecznemu potrzebna a przeszkadza mi jej sposób uprawiania przez naszych polityków. Nie przeszkadza mi wybudowany kościół w mojej wiosce ale przeszkadza mi to gdy ksiądz zamiast pomagać biednej rodzinie z szóstką dzieci zajmuje się z ambony polityką. Państwo zawsze było, jest i będzie łączyło się

z polityką a wiara z kościołem. Ale sposób "gotowania" tych spraw pozostawia wiele do życzenia. Dlatego ująłem to w formie "zmory".

Chciałbym aby kiedyś w tym kraju ludzie więcej rozmawiali o tym jak fajnie świeci słońce i płynie strumyk.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szwedzi od razu rozgryźli Dudę :P

 

z17981183AA.jpg

 

Wszyscy publikują to samo zdjęcie, bez jakiejkolwiek informacji o jaką "szwedzką" gazetę w ogóle chodzi. Niektórzy blogerzy próbowali się dowiedzieć co to za dziennik, bezskutecznie. Nawet google.se nie powiela, choćby części tekstu widocznego na obrazku. Egal...

 

Uważam, że powinieneś koniecznie dać do przeczytania, swojemu oficerowi prowadzącemu ten oto tekst:

 

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/media-opiniotworcze-razem-z-komorowskim-przegraly-w-kampanii-z-internautami-opinie

 

Tam jest wyraźnie napisane, że pewnej październikowej niedzieli młodzi polscy internauci rozjebią (używając słownictwa z twojego poprzedniego postu) to całe wasze WSI-owe towarzystwo.

 

www.kukiz.pl

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że powinieneś koniecznie dać do przeczytania, swojemu oficerowi prowadzącemu ten oto tekst:

 

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/media-opiniotworcze-razem-z-komorowskim-przegraly-w-kampanii-z-internautami-opinie

 

 

www.kukiz.pl

Nie dziwi mnie to zwłaszcza po informacji że Kukiz ma 20 tys. wolontariuszy którzy zajmują się "promocją" w sieci, znaczy się hejtują jak się da i gdzie się da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszyscy publikują to samo zdjęcie, bez jakiejkolwiek informacji o jaką "szwedzką" gazetę w ogóle chodzi. Niektórzy blogerzy próbowali się dowiedzieć co to za dziennik, bezskutecznie. Nawet google.se nie powiela, choćby części tekstu widocznego na obrazku. Egal...

 

Uważam, że powinieneś koniecznie dać do przeczytania, swojemu oficerowi prowadzącemu ten oto tekst:

 

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/media-opiniotworcze-razem-z-komorowskim-przegraly-w-kampanii-z-internautami-opinie

 

Tam jest wyraźnie napisane, że pewnej październikowej niedzieli młodzi polscy internauci rozjebią (używając słownictwa z twojego poprzedniego postu) to całe wasze WSI-owe towarzystwo.

 

www.kukiz.pl

Naiwniak:)

 

Kukiz, może i szczery chłopak, z zapałem. Ale żeby rządzić potrzebuje struktur, a kto je będzie tworzył, kto do nich wejdzie?

Plankton polityczyny, skompromitowani działacze, jeszcze więksi złodzieje niż obecnie mamy w rządzie:)

 

Zobaczysz za pół roku:)

Edited by horacy11
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby postawić do wyborów kandydata idealnego: bezpartyjnego, z realnym programem naprawy państwa, tolerancyjnego wobec różnych poglądów i religii

Tolerancyjny wobec różnych religii, czyli w praktyce akceptujący to, że żydki i islamiści lubią poznęcać się nad zwierzętami? Patrz ubój rytualny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • wycenamajatku.pl   WycenaMajatku.pl 500 zł    
    • L-4.PL   Sell: https://www.aftermarket.pl/domena/l-4.pl/
    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×