Jump to content
Tobi

Zrealizowane opcje

Recommended Posts

77.pl bardzo fajna domena, zdecydowanie jedna z najlepszych dwucyfrówek

Domena jest bardzo krótka i posiadająca powtórzenie tej samej liczby i dlatego zapewne znajdzie nabywcę za przyzwoite pieniądze. Z tego powodu gratuluję.

Ale widzę, że jestem chyba jedną z niewielu osób, którym takie domeny średnio się podobają.

Można co prawda zbudować na niej dowolny serwis jak np. 222.pl albo coś o roczniku 1977 / 2077 ale wątpię bym postawił na niej stronę.

Nie zdziwię się jeśli większość takich domen liczbowych będzie krążyła w relacjach d2d i nie zostanie zagospodarowanych.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niedługo na aukcji MeetDomainers będzie do kupienia domena 55.pl od 1 zł, to przekonamy się jaką wartość mają te domeny na rynku inwestycyjnym :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spadała nie spadała

 

jak dla mnie jest różnica czy domena spada czy nie. dzwonienie do kogoś, komu domena leci, a kto inny ( na 99% inny użytownik tego forum ) ma na nią opcję jakoś mi się nie podoba. rozumie niby, ze biznes jest biznes, ale.... jakiś taki niesmak mam jak sobie pomyśle, że jakiś odsetek dobrych opcji nie ejst realizowany dzieki "pomocy" innego domeniarza. przecież nie zawsze ońćzy się tkai telefon sprzedażą, a częściej pewnie przedłuzeniem

Share this post


Link to post
Share on other sites
... przekonamy się jaką wartość mają te domeny na rynku inwestycyjnym :)

Przekonamy się też za pewien czas czy domena ta zostanie zagospodarowana ?

Bo z tych, które w ub. roku trafiły na "rynek inwestycyjny" większość czeka na nowego kupca lub na uruchomienie projektu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przekonamy się też za pewien czas czy domena ta zostanie zagospodarowana ?

Bo z tych, które w ub. roku trafiły na "rynek inwestycyjny" większość czeka na nowego kupca lub na uruchomienie projektu.

Kiedyś patrzyłem na to zjawisko jako na negatywne, a teraz rozumiem, że po prostu nie ma czasu na rozwój projektów, bo jest za dużo dobrych domen, które najpierw trzeba kupić :) Na tworzenie pod nimi serwisów i sprzedaż do klientów końcowych za wielokrotności wydanych kwot przyjdzie jeszcze czas ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak dla mnie jest różnica czy domena spada czy nie. dzwonienie do kogoś, komu domena leci, a kto inny ( na 99% inny użytownik tego forum ) ma na nią opcję jakoś mi się nie podoba. rozumie niby, ze biznes jest biznes, ale.... jakiś taki niesmak mam jak sobie pomyśle, że jakiś odsetek dobrych opcji nie ejst realizowany dzieki "pomocy" innego domeniarza. przecież nie zawsze ońćzy się tkai telefon sprzedażą, a częściej pewnie przedłuzeniem

 

Ryzyko posiadacza opcji. A gdyby Ci oscypki.pl spadły i złapał inny domeniarz to pewnie też byś nie był szczęśliwy.. A mógłby Ci przypomniec, ze spada. Po drugie założycielem opcji zawsze może by sam właściciel, który chciałby sprawnie przenieśc domene do innego registrara.

 

Kto jest bez winy - niech pierwszy rzuci kamień. Jak mialbym z tym jakiś problem to bym nawet wątku nie założył :)

 

A tak jak mówiłem cała sprawa wyszła spontanicznie bo byłem w pewnym lokalu w Łodzi o nazwie Siódemki dzień wcześniej i od co zrodziła się idea.. ;)

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale wątpię bym postawił na niej stronę.

 

Z jednej strony domeny numeryczne ciężko z czymkolwiek połączyć. Z niczym się nie kojarzą.

 

Jednak 77.pl ma swoje zalety, ponieważ:

 

- jest krótka i łatwa do zapamiętania

- powtarzalna sekwencja

- nawet na klawiaturze znajduje się bliżej niż np taka 11.pl czy 333.pl i inne

- większości ludzi "siódemka" kojarzy się ze szczęsliwą liczbą, dlatego potrafię sobie wyobrazić sklep online 77.pl z hasłem "twoje szczęśliwe zakupy" lub sprzedaż wycieczek pod hasłem "wakacje w pełni" ("7" oznacza pełnię, dopełnienie)

- bogata pozytywna wymowa "siódemek" w numerologii

 

hehe, a na początek, może wrzucić cytat z KOnstytucji RP, art. 77

 

1. Każdy ma prawo do wynagrodzenia szkody, jaka została mu wyrządzona przez niezgodne z prawem działanie organu władzy publicznej.

 

2. Ustawa nie może nikomu zamykać drogi sądowej dochodzenia naruszonych wolności lub praw.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ryzyko posiadacza opcji. A gdyby Ci oscypki.pl spadły i złapał inny domeniarz to pewnie też byś nie był szczęśliwy..

 

ty rozumiem byłbyś przeszczęśliwy widząc, jak topdomena spada, na którą masz opcję i nagle bum gośc sobie rpzypomina i przedłuża i wiesz na 100% że po telefonie od "przyjaciela"

 

obaj wiem, ze na 99% takiego telefonu by nie było gdyby nie było żałozonej opcji tlyko szansa na złapanie

Share this post


Link to post
Share on other sites
ty rozumiem byłbyś przeszczęśliwy widząc, jak topdomena spada, na którą masz opcję i nagle bum gośc sobie rpzypomina i przedłuża i wiesz na 100% że po telefonie od "przyjaciela"

 

obaj wiem, ze na 99% takiego telefonu by nie było gdyby nie było żałozonej opcji tlyko szansa na złapanie

 

Szczęśliwy nie szczęśliwy - prawdopodobieństwo realizacji opcji topdomeny jest bardzo niewielkie o czym każdy wie w tym sam jej założyciel (nawet sam Daniel który o opcji zapomniał).

 

Po drugie nie wiedzialem kto jest założycielem opcji - zresztą to nie istotne. A zakładanie opcji na domeny osób z forum również jest nieetyczne? Sam nigdy nie założylem opcji na domeny osób z forum. A wiele osób ma opcje na domeny DD (w tym zrealizowane) czy Keyworda (niezrealizowane).

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że nie ma nic złego w kontaktowaniu się z właścicielem domeny, która spada, a na którą jest opcja. Trzeba tylko zrobić rozeznanie czy jest szansa na zakup domeny, czy może raczej pewne jest, że po takim telefonie domena zostanie przedłużona. Jeśli druga opcja to odpuściłbym kontakt, bo już lepiej, żeby trafiła do innego domainera - wtedy większe szanse na odkupienie po sensownej cenie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
ty rozumiem byłbyś przeszczęśliwy widząc, jak topdomena spada, na którą masz opcję i nagle bum gośc sobie rpzypomina i przedłuża i wiesz na 100% że po telefonie od "przyjaciela"

 

obaj wiem, ze na 99% takiego telefonu by nie było gdyby nie było żałozonej opcji tlyko szansa na złapanie

 

 

Przecież to nie jest nielegalne. Zawsze możesz sam zadzwonić do abonenta domeny :) Równie dobrze, można osądzać firmy które zajmują się utrzymaniem domen i dzwonią do klientów w celu przypomnienia

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież to nie jest nielegalne. Zawsze możesz sam zadzwonić do abonenta domeny :) Równie dobrze, można osądzać firmy które zajmują się utrzymaniem domen i dzwonią do klientów w celu przypomnienia

a ja nigdzie nie napisałe, ze to nielegalne. napisałem tlyko, że mi jako domeniarzowi się to nie podoba i sam bym tak nie zrobił. tyle. a porównywanie do rejetratorów jest dalikatnie mówiąc zabawne

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niedługo na aukcji MeetDomainers będzie do kupienia domena 55.pl od 1 zł, to przekonamy się jaką wartość mają te domeny na rynku inwestycyjnym :blush:

 

DD

Bardzo fajna domena z moją ulubioną liczbą :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ja nigdzie nie napisałe, ze to nielegalne. napisałem tlyko, że mi jako domeniarzowi się to nie podoba i sam bym tak nie zrobił. tyle. a porównywanie do rejetratorów jest dalikatnie mówiąc zabawne

 

Ponad rok temu gdy coś spadało rachowałem "spadnie / nie spadnie", teraz coraz częściej rachuję "inny domainer przypomni o spadzie, podkupi domenę / nie przypomni, nie podkupi"

 

Ja w powyższej kwestii podzielam zdanie Networkera, takie działanie - dzwonienie gdy domena jest w postępowaniu (lub nawet ma wejść w najbliższych kilku tygodniach) - jest nie fair w stosunku do innego domainera, który wydał swoje zarobione pieniądze i założył opcję.

 

Oczywiście nie jest to nielegalne i rozumiem, że są różni ludzie i mają oni ustawioną granicę działania w różnych miejscach. Pozostaje kwestia jak ktoś postrzega / odczuwa fakt, że za jego działaniem, ktoś inny został pozbawiony przychodu - mniej lub bardziej określonej kwoty pieniędzy(?)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Są po prostu ludzie którzy nie mają co robić i lubią szkodzić innym żeby nie stać się gorszym zamiast pracować nad sobą żeby stać się lepszym. Moim zdaniem takie działanie powinno być zabronione prawnie gdyż hamuje rozwój społeczeństwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buta i brak tolerancji raczej bardziej hamują rozwój społeczeństwa..

 

Osoba zakładająca opcję ryzykuje "swoje pieniądze" na opcje. Ma do wyboru - odezwę się do własciciela domeny i spróbuje ponegocjowac albo cichutko założy opcję liczac że domena kiedyś spadnie. Ryzyko zakładania opcji.

Bądźmy poważni! Idąc tym tokiem rozumowania chyba najbardziej szkoda właściciela domeny - który w momencie spadku ma np. chemioterapię w szpitalu.

 

Szkodzenie innym, nie fair.. Tego typu komentarze zostawmy na dziwne przekierowania literówek, cybersquatting, itp. Niedługo będziemy się obrażac, ze nie fair jest przedłuzenie domeny na ktorej mamy opcje..

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też myślę podobnie jak Networker i Radek(Brewka) i dodatkowo jestem przekonany, że jest to bardzo mało skuteczne.

 

Raz mi sie zdarzylo zapytac o wygasajaca domene jej abonenta. Tylko dlatego, ze to osoba z forum. :blush:

Natomiast juz dawno wiem, ze troche osob atakuje abonentow wygasajacych domen. Juz kilka domen, ktore wygasaly z moimi opcjami zmienialo nagle abonenta i nawet zaraz pojawialo sie w dziale "wycena i opinie". Nie ma sie co dziwic jak widza ze spada z opcja i nie jest to opcja dropped :P Sam chyba zaczne w tej chwili robic to samo.

 

EDIT:

I nie ma senu oceniac tego w kategoriach moralnopodobnych ;P W koncu zakladanie opcji na czyjes domeny z nadzieja, ze mu spadna tez nie jest do konca w zgodzie z moralnoscia. ;)

 

Inna sprawa to kwestia skutecznosci takich dzialan. Osobiscie gdyby ktos mi zaproponowal odkupienie za jakies pieniadze wygasajacej domeny bym ja przedluzyl ale na pewno nie sprzedawl od razu. Zastanowilbym sie wtedy dopiero czy aby jej wartosc nie jest czasami wieksza?

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

W życiu bym nie wpadł na to żeby dzwonić do abonenta czy nie chce sprzedać domeny bo w 99% ją przedłuży a tak to mogę ją kupić na aukcji. Odnośnie domen z opcjami to tak jak powiedział networker - jest to pewien niesmak, bo oczywiste jest, że ktoś z forum ma tą opcję a potem trochę wstyd :/

 

Każdy robi co uważa za słuszne i to co jest dobre dla jego osoby.

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odnośnie domen z opcjami to tak jak powiedział networker - jest to pewien niesmak, bo oczywiste jest, że ktoś z forum ma tą opcję a potem trochę wstyd :/

 

Teraz to pojechaliscie :blush:

A podbijanie na aukcji nie jest wstydem? Przeciez na 99% drugi licytujacy to ktos z forum wiec moze patrzymy kto licytuje na dropped i odpuszczamy od dzisiaj bo to druga osoba z forum?

Share this post


Link to post
Share on other sites
EDIT:

I nie ma senu oceniac tego w kategoriach moralnopodobnych ;P W koncu zakladanie opcji na czyjes domeny z nadzieja, ze mu spadna tez nie jest do konca w zgodzie z moralnoscia. :blush:

 

Osobiście nie do końca zgodzę się z tą częścią Twojej wypowiedzi.

 

Założenie opcji w moim przypadku poprzedzone jest pewną analizą prawdopodobieństwa - w większości daje ona dodatni wynik w przypadku np. domen niezagospodarowanych / nieaktualizowanych / przekierowanych na nową nazwę / z informacją o zamknięciu działalności / etc. - a zatem analiza ta (swoją drogą racjonalna i ekonomiczna) obniża prawdopodobieństwo założenia opcji na nazwę domeny pod którą działa np. jakiś serwis z nadzieją, że jego właściciel trafi na 2 m-ce do szpitala i jej nie opłaci.

 

Oczywiście wciąż istnieje możliwość wypadków losowych, dlatego też gdy zgłasza się (przynajmniej do mnie) poprzedni abonent i w odpowiedni sposób uargumentuje fakt nie opłacenia domeny jestem wówczas elastyczny cenowo (oczywiście to nie może być coś w stylu "byliśmy na 2 miesięcznym safari" albo "pokłóciliśmy się z firmą hostingową i myśleliśmy, że jak domena spadnie to zarejestrujemy ją od nowa")

 

Poza tym założenie opcji na czyjąś domenę nie wpływa na ograniczenie możliwości decyzyjnych obecnego abonenta. Po założeniu opcji to wciąż abonent ma odpowiednie prawa do nazwy domeny i on za pomocą swoich decyzji lub ich braku odpowiada za przedłużenie bądź nie nazwy domeny (ma nad tym władzę). Nie ograniczamy jego prawa wynikającego z umowy pomiędzy nim a NASK.

 

Inaczej jest w przypadku tzw. 'przypominaczy' / 'podkupowaczy', oni w pewien sposób ograniczają prawa abonenta opcji do wynikającej z niej możliwości pierwokupu. Jeżeli dzieje się to w przypadku normalnie funkcjonującej domeny / serwisu albo np. na pół roku przed jej wygasaniem, to jeszcze można to wpisać w ryzyko zakładania opcji.

Jeżeli jednak dzieje się to pod wpływem zobaczenia na liście "o ... domena wygasa", ze świadomością, że za kilka / kilkanaście dni posiadacz prawa pierwokupu (opłaconej opcji) stanie się jej abonentem, to takie działanie ja uważam za nie do końca fair.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz to pojechaliscie :blush:

A podbijanie na aukcji nie jest wstydem? Przeciez na 99% drugi licytujacy to ktos z forum wiec moze patrzymy kto licytuje na dropped i odpuszczamy od dzisiaj bo to druga osoba z forum?

 

Teraz to Ty mnie zaskoczyłeś sposobem myślenia i porównaniem :P

Czasami nie warto uczyć się od tych bardziej doświadczonych...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×