Jump to content

Recommended Posts

A gdzie pana pies? - pyta sędziego, trener przegranej drużyny, po meczu

- Ja nie mam żadnego psa - odpowiada sędzia

-Dziwne, ślepy i nie ma psa.

 

;)

 

PS A na deser bezsensowna akcja, jakich wiele http://www.protest2008.pl/

 

 

DOMENA: protest2008.pl

 

id abonenta: hmns233386 (FIRMOWA)

 

utworzona: 2008.06.13 00:23:42

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, ze ten mecz pokazal jak wielka roznica dzieli polskich pilkarzy z pola od Rogera, druzyna, ktora ma tylko 3 zawodnikow swiatowej klasy(Boruc, Błaszczykowski i Roger) i tylko 2 z nich gra nie ma mozliwosci zaistniec na takiej imprezie i cudu nie bedzie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, ze ten mecz pokazal jak wielka roznica dzieli polskich pilkarzy z pola od Rogera, druzyna, ktora ma tylko 3 zawodnikow swiatowej klasy(Boruc, Błaszczykowski i Roger) i tylko 2 z nich gra nie ma mozliwosci zaistniec na takiej imprezie i cudu nie bedzie ;)

Bardzo dobrze że to wszystko się tak skończyło, bo jakby po 30 minutach Austria miała trzy do przodu, to ciekawe co by się wtedy pisało. Pewnie naród nie wstałby dzisiaj z łóżek. Takie są fakty, bo gdyby nie Boruc to dostajemy piątkę do siatki... ale nie da się jednym Borucem wygrać meczu, bo ktoś do jasnej cholery te bramki musi strzelać. Kto ma tam strzelać bramki, jak Żuraw, największy krzykacz zesrał się w pierwszym meczu. Myślicie żeby coś zagrał wczoraj? Nic by nie zagrał. Smolarek? Kto miał mu piłki dogrywać.... solista Krzynówek? Jak czytam dzisiaj relacje i refleksje po wczorajszym meczu, to nie pozostaje nic innego jak tylko się rozpłakać. ZOSTALIŚMY SKRZYWDZENI ! ZOSTALIŚMY OKRADZENI ! To jest jakiś bełkot.

Tak, i teraz mamy narodowego kozła ofiarnego; sędziego, nasi kopacze - nieudacznicy będą mieli teraz wytłumaczenie.

A Chorwaci? Chorwaci wyjdą z nami na sparing, potestować różne warianty gry na ćwierćfinał.

 

Dobrze napisali na Interii, że to wszystko to wina Boruca, bo gdy nie on, to nie byłoby histerii i pisania bzdur.

 

Pozdrawiam.

Edited by api78

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze moja obserwacja:

Polacy zdobyli bramkę prawidłowo - ponieważ Saganowski strzelał a nie podawał ...

"Wyszło" podanie, a to inna kwestia ...

 

Podniesiono tutaj kwestię kamer /MisUszatek/.

Niestety, UEFA, i FIFA to takie zaskorupiałe struktury, które mówią ciągle o tzw. "czynniku ludzkim" i jego pięknie ;), czyli po prostu o naturalnych sędziowskich pomyłkach ...

Abstrahując od tego, iż osobiście uważam, że pomyłka tego sędziego nie była "naturalna" :excl:,

nie sądzę, aby świat piłkarski w XXI wieku doczekał się dopuszczenia jako "materiału dowodowego",

obrazów zarejestrowanych przez boiskowe kamery.

Maksimum, na jakie stać władze europejskiej i światowej piłki, to chipy w piłce, a i powszechność chipów, przewiduję dopiero na koniec wieku ... :lol:.

Władze europejskiego i światowego futbolu, są aż tak ostrożne, że wydały przecież zakaz prezentowania powtórek podczas meczów, na telebimach. W niektórych bowiem sytuacjach, mogłoby dojść przecież do samosądów

i tumultów ;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podniesiono tutaj kwestię kamer /MisUszatek/.

Niestety, UEFA, i FIFA to takie zaskorupiałe struktury, które mówią ciągle o tzw. "czynniku ludzkim" i jego pięknie ;), czyli po prostu o naturalnych sędziowskich pomyłkach ...

 

No i dobrze. Nawet jak sie wprowadzi wiecej kamer i konsultacji, to nie zapominaj, że ostateczny werdykt i tak wydaje człowiek, nawet jeśli automatyczna komputerowa analiza zapisu wideo pokaze co innego!

 

Raczej nie chcę, aby piłka nożna zmieniła sie w 22 biegająych bionicznych cyborgów obklejonych sensorami, bioczujnikami i czym tam jeszcze w celu poprawy analizy obrazu i sprawiedliwosci boiskowej. A jak dojdziemy do tego, że po każdej akcji bedzie 5 minut debaty nad zapisem wideo czy było czy nie było spalonego, to na mecz trzeba będzie przynosić śpiwory a zawodnikom podać EPO, zeby wytrzymali trwajaca tydzien potyczke

Share this post


Link to post
Share on other sites
buuuuhuu wielkie sie stało nieszczęście ;)

Jak ten faul podyktowany był niesprawiedliwie to Polacy powinni przerwać gre i wyjasnić sprawę na poczekaniu (jest kilkanascie kamer które rejestrowały zdarzenie z praktycznie każdego kąta).

 

Eeee, jak sobie to wyobrażasz????

Edited by kubolo

Share this post


Link to post
Share on other sites
buuuuhuu wielkie sie stało nieszczęście ;)

Jak ten faul podyktowany był niesprawiedliwie to Polacy powinni przerwać gre i wyjasnić sprawę na poczekaniu (jest kilkanascie kamer które rejestrowały zdarzenie z praktycznie każdego kąta).

A tak to kontynuowali grę, Austriacy wpakowali nam bramę i teraz dopiero zaczyna się płacz i obrażanie.

 

Ciekaw jestem czy jakby ta bramka nie padła to było by tak głośno na temat tego "faulu" jak teraz? Nie bądźmy dziećmi .... to że sądzia dał pleców to jedno , a to że nie potrafimy zadbać o swój własny interes to drugie.

Zadna ale to zadna druzyna nic by tutaj nie poradzila, bo to czy padl gol czy jest uzaleznione od sedziow i tyle, takie sa prawa od dawna. Polacy mogliby zejsc z boiska i nic by im to kompletnie nie dalo, wiec o jakim wyjasnianiu tutaj mowisz...Kamery a to dobre... Widziales kiedys w meczu, gdy uznali spalonego, chodz pokazywali na powtorkach, ze byl spalony i go odwolali? No wlasnie... Decyzje sedziow sa swiete.

Teraz powaliles kibicow na kolana swoja opinia, uznajac, ze to jest wylacznie wina Polakow, ze nic nie zrobili...

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i dobrze. Nawet jak sie wprowadzi wiecej kamer i konsultacji, to nie zapominaj, że ostateczny werdykt i tak wydaje człowiek, nawet jeśli automatyczna komputerowa analiza zapisu wideo pokaze co innego!

 

Raczej nie chcę, aby piłka nożna zmieniła sie w 22 biegająych bionicznych cyborgów obklejonych sensorami, bioczujnikami i czym tam jeszcze w celu poprawy analizy obrazu i sprawiedliwosci boiskowej. A jak dojdziemy do tego, że po każdej akcji bedzie 5 minut debaty nad zapisem wideo czy było czy nie było spalonego, to na mecz trzeba będzie przynosić śpiwory a zawodnikom podać EPO, zeby wytrzymali trwajaca tydzien potyczke

 

 

 

... "czynnik ludzki" doprowadził do tego, że np. prokuratorzy z Wrocławia mają teraz pełne ręce roboty ;) ...

 

Również nie chcę cyborgów ... Natomiast są dyscypliny sportu [drużynowe], gdzie najwyraźniej technika nie przeszkadza. Chociażby i hokej. Kamera nie boli :excl: ... Sądzę, że przerwy nie byłyby większe, niż te spowodowane "zwykłymi" przerwami w grze. Mało. jestem przekonany, że przerwy byłyby niezauważalne, ponieważ i tak sędziowie biegają z mikrofonami i słuchawkami. Dostawaliby po prostu komunikaty od sędziów "technicznych", siedzących przed monitorami.

Dwóch sędziów na boisku [każdy na "swojej" połowie], również nie zawadzałoby piłkarzom w grze ...

Wiem, że były robione przymiarki do tego ostatniego rozwiązania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze moja obserwacja:

Polacy zdobyli bramkę prawidłowo - ponieważ Saganowski strzelał a nie podawał ...

"Wyszło" podanie, a to inna kwestia ...

ach jak to pieknie, ze kazdy ma wlasne zdanie, nic to nie ma wspolnego z zasadami pilki noznej, ale co tam napisac mozna wszystko

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
co do spalonego Holandia-Włochy wszyscy "znawcy" też wiedzieli, i co, i teraz im łyso ;)

domyslam sie, ze chodzi o mecz Włochy-Rumunia i gol L.Toniego, choc o jakich znawcow chodzi, ktorym jest teraz łyso nie potrafie juz sie domyslic ;)

 

http://sport.onet.pl/0,1248702,1769432,wiadomosc.html

polskim kibicom i premierowi gratuluje inteligencji :excl: no ale coz Polacy i nasz trener juz udowodnili, ze sa mocni.....w gebie, teraz czekam tylko na ten puchar, ktory obiecal Beenhakker...

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
polskim kibicom i premierowi gratuluje inteligencji :excl: no ale coz Polacy i nasz trener juz udowodnili, ze sa mocni.....w gebie, teraz czekam tylko na ten puchar, ktory obiecal Beenhakker...

 

Oczywiście tak uogólniając masz na myśli także siebie? Piszesz Polacy, kibice, cały czas bardzo nieprzychylnie i wręcz lekceważąco w stosunku do tych grup. Dla mnie to dziwne.

Edited by kubolo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście tak uogólniając masz na myśli także siebie? Piszesz Polacy, kibice, cały czas bardzo nieprzychylnie i wręcz lekceważąco w stosunku do tych grup. Dla mnie to dziwne.

mam na mysli oczywiscie konkretne osoby - opisane w artykule, jakos nazwac ich musze... dla mnie sprawa jest prosta:

1.banda kretynow nieudolnie zastraszyla bogu ducha winnego czlowieka

2.premier Tusk osmieszyl sie na scenie miedzynarodowej

http://wiadomosci.onet.pl/1769453,12,item.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...rzesadzil_.html

3.Beenhakker obiecywal zlote gory, napinal sie jak balon i napina dalej, pisac mozna byloby duzo - teraz przyszedl czas oceny jego pracy, chyba jeszcze mozna skrytykowac trenera- aktora, a wlasciwie aktora-trenera bo chyba aktorstwem w reklamach wielki Leo sie glownie od dluzszego czasu zajmowal?

 

ja wstydze sie tylko za to co zrobilem, a nie za innych i moge sie jedynie wstydzic swojej naiwnosci bo tez dalem sie nabrac na ten caly cyrk z Beenhakkerem :excl:

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
ach jak to pieknie, ze kazdy ma wlasne zdanie, nic to nie ma wspolnego z zasadami pilki noznej, ale co tam napisac mozna wszystko

 

... no właśnie. Na tym między innymi obserwowanie futbolu polega: że każdy obserwator ma własne zdanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

należy skończyć się domyślać, szczególnie jak się nie potrafi, a zacząć myśleć, a wtedy świat zacznie wyglądać inaczej, i temat Euro nie będzie wyglądał jak zwierzenia "co mnie dzisiaj boli" :excl:

Share this post


Link to post
Share on other sites
3.Beenhakker obiecywal zlote gory, napinal sie jak balon i napina dalej, pisac mozna byloby duzo - teraz przyszedl czas oceny jego pracy, chyba jeszcze mozna skrytykowac trenera- aktora, a wlasciwie aktora-trenera bo chyba aktorstwem w reklamach wielki Leo sie glownie od dluzszego czasu zajmowal?

 

A co ty k.. żeś chciał ? Żebyśmy wygrali euro ? Bo jak tak to pograj sobie w FIFE .

 

A i jeszcze co do tego gadania : ŻEBY NIE BORUC ... , racja , ale po to jest bramkarzem i gra u nas żeby bronić .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polska mentalność jak jest źle to winni MY Polacy jesteśmy, no bo przecież trzeba wszystko i wszędzie wygrać, bo inaczej potem są takie a nie inne insynuacje... Ludzie popatrzcie na Włochów klasowa drużyna i jest w takiej praktycznie samej sytuacji jak My. Włosi nie winią piłkarzy za obecny stan rzeczy, bo drużyny okazały się lepsze czyli Holandia i Rumunia(która pokazała, że potrafi grać i zremisować z byłymi mistrzami świata 1-1). Taka jest piłka. Poza tym Beenhakker zrobił o wiele więcej niż jeden Polski trener i doprowadził nas do EURO za to trzeba mu dziękować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poza tym Beenhakker zrobił o wiele więcej niż niejeden Polski trener i doprowadził nas do EURO za to trzeba mu dziękować.

 

Wcale sie nie dziwie, ze taka jest mentalnosc wedlug schematu:

 

Leo dostal posade i mnostwo kasy (czego mu wielu lesnych dziadkow zazdroscilo) - no to teraz musi zdzialac cuda - cuda sie dokonaly, jestesmy na euro - Leo bozyszcze,dostaje order,przeciwnicy jeszcze bardziej wkurzeni - przeciwnicy ostrza sobie zeby i domagaja sie wiekszych cudow - Leo jedzie na euro, cudow nie ma, no bo kto by realnie rzecz biorac, spodziewal sie jakichs cudow po bandzie patałachów biegającycych jak w pilce podwórkowej - no i teraz otwiera sie pole do krytyki w stylu "Czy aby Leo to byl wlasciwy wybor, bo Janas i Engel taki sam wynik, czy nie przeplacilismy? Czy moze Leo powinien odejsc po ME?

 

Przeciez wedlug takiego schematu nie da sie w ogole budowac jakiejkolwiek druzyny! To nie jest takie sobie hop-siup - dzisiaj dostaje trener posade selekcjonera, a jutro Puchar Swiata w reku, tylko raczej jest to proces dlugofalowy. Pismacy i media pisza, no bo wiadomo, wierszowka leci, miejsce w gazecie trzeba jakimis wypocinami zapelnic, pokazac swoja madrosc w stylu J. Tomaszewskiego czy innego Bonka i tyle... Tymczasem dla mnie misja Leo, to jedynie poczatek drogi, poczatek budowania druzyny. Oczywiscie, trzeba Leo kontrolowac, co kto i jak sie kreci wokol reprezentacji, jacy ludzie wokol niego sa, ale dajmy mu spokoj - widac, ze zyje ta druzyna, ze chce cos osiagnac. Tylko zal sluchac i czytac krytyki wielu osob, co w zyciu pewnie nawet pilki dobrze nie posmakowali a teraz produkuja swoje wypociny i madrosci kasujac nedzna wierszówkę i mienią się SZpecami od piłki.

 

Niech no ktos sie spyta, co zrobili dla polskiej pilki tacy SZpece jak Boniek, Tomaszewski, Gmoch i cala ta pilkarska PZPnowska świta. Czemu dziennikarze nie pytaja o to krytyków Leo. Założyli oni jakies szkółki piłkarskie na miedzynarodowym poziomie?, dają wsparcie młodym piłkarzom? angazują sie w budowę boisk i stadionów (choćby pokazali, że im zależy)... odpowiedź jest chyba oczywista...

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niech no ktos sie spyta, co zrobili dla polskiej pilki tacy SZpece jak Boniek, Tomaszewski, Gmoch i cala ta pilkarska PZPnowska świta. Czemu dziennikarze nie pytaja o to krytyków Leo. Założyli oni jakies szkółki piłkarskie na miedzynarodowym poziomie?, dają wsparcie młodym piłkarzom? angazują sie w budowę boisk i stadionów (choćby pokazali, że im zależy)... odpowiedź jest chyba oczywista...

 

Oni potrafia tylko narzekać, że ciagle przegrywamy itp. a tego złodzieja listkiewicza bym wy*** na zbity pysk. Wkopał byłych działaczy sportu PZPN oraz był także posądzany w aferze korumpcyjnej, jednak nic mu nie udowodniono, bo ma plecy. Tak samo większa ilość Polaków potrafi tylko narzekać to samo było gdy A.Małysz miał słabsze sezony, gdy był w formie było dobrze. POlska chora mentalność. Może kiedyś to w końcu minie. Bo wszyscy są nauczeni, że musimy wszystko i wszędzie wygrywać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
należy skończyć się domyślać, szczególnie jak się nie potrafi, a zacząć myśleć, a wtedy świat zacznie wyglądać inaczej, i temat Euro nie będzie wyglądał jak zwierzenia "co mnie dzisiaj boli" :excl:

 

 

... no dobra, z braku określenia Adresata, wezmę tego posta personalnie do siebie, za Tych wszystkich, którzy ponoć "nie potrafią się domyślać" ...

z uwagi choćby na moje poprzednie posty , w których stwierdziłem autorytatywnie ;) brak spalonego [saganowski strzelał - potwierdził to również werbalnie w wywiadzie, co widać z wielu ujęć, piłka odbita od ręki bramkarza trafia pod nogi Rogera] ...

 

Zagraliśmy totalną kichę. Fakt. Biadolenia Saganowskiego typu "sędzia mi groził", [a dotyczące po prostu ostrzeżenia,

że jak jeszcze raz sfauluje to dostanie żółtą kartkę], po prostu rozwalają mnie całkowicie.

Nadal bardzo żałował będę, tych właśnie, których trener nie zabrał na Euro. Oczywiście uważam, że brak obrońców z Wisły Kraków. Nie tylko.

Po co zabrał Wawrzyniaka, jedynego lewego obrońcę? Po to, aby kombinować z z Golańskim i Jopem, zwłaszcza Golańskim, który jest prawonożny ... Jop - klęska, chociaż podobno wg statystyk był najszybszy na boisku ;).

Skład z eliminacyjnego meczu z Portugalią [wtedy stali się - uważam - tak naprawdę Drużyną], został rozwalony. Z tamtego składu, nie grało chyba aż siedmiu piłkarzy.

Czemu - skoro zabrał Zahorskiego - siedzi ten piłkarz cały czas na "ławie"? Kto ma strzelać bramki, kiedy za przeciwników ma się obronę składającą się z "olbrzymów"?

Na zmiennika zawodnika tej klasy co Błaszczykowski, nie ściąga się "nierozgrzanego" piłkarza z plaży z Rodos ..., uzasadniając, iż na pewno jest wypoczęty ;).To nie jest zachowanie odpowiedzialne. To jest myślenie życzeniowe. Mam nadzieję, że kontuzja Piszczka, nie doprowadzi do zakończenia jego kariery piłkarskiej.

W Naszej drużynie, napastnicy nie strzelili ani jednej bramki. Na jedną, którą w ogóle strzeliliśmy.

Nie podobają mi się jeszcze wypowiedzi trenera Polski, kiedy jeszcze "jesteśmy" teoretycznie w grze .... o "cudzie", a ostatnio o "teściowej trenera Chorwacji". To wpływa na morale drużyny również. Takich rzeczy trener nie powinien mówić. Brak motywacji w drużynie? Jesteśmy jedynym teamem na tym Euro, który nie ma w składzie psychologa sportu.

Trener żali się, że nie ma w składzie zawodników, którzy regularnie grają w obcych, tzw. Zachodnich ligach.

Jego wybór. Są zawodnicy, którzy grają tam regularnie, ale on ich nie powołał. Są też inni, bardzo dobrzy, i regularnie grający w lidze polskiej, których również nie powołał. Miał absolutnie wolna rękę w doborze piłkarzy.

Tylko Sobolewski sam zrezygnował.

 

Nie zmienię oceny w kwestii tego, co trener zrobił w eliminacjach. Jesteśmy na Euro po raz 1-szy w historii.

Nie zmienię też oceny w kwestii karnego dla Austrii.

Lewandowski zachował się nieprofesjonalnie i głupio. Prze meczami, zawodnicy mają "odprawy" z sędziami UEFA, którzy uczulają na takie sytuacje w polu karnym.

Lewandowski dał podstawy do karnego. Jednak, za nim, była jeszcze jedna "parka", w której to Austriak dał kuksańca Polakowi, sfaulował wyraźnie Polaka, w naszym polu karnym. Faulu tutaj sędzia się nie dopatrzył. Gwizdnął "parze równoległej" ...

Poza tym, sędzia z Anglii, "puszczający" grę tak jak gra się na Wyspach, [a który dopiero w doliczonym czasie gry, gdy Austriacy siedzą nam na karkach totalnie], zaczyna patrzeć po "aptekarsku" [m.in. jakieś powtórki rzutów wolnych ...], i adekwatnie do Ligi Cypryjskiej, skłania mnie do wysnucia wniosku takiego, że nie był nam przychylny, lub że był nam nieprzychylny.

Miał podstawy jakieś aby podyktować karnego, ale - jak twierdzą piłkarze i byli piłkarze tacy jak choćby Boniek - "takich faulów, w tym miejscu, w takim czasie - się nie gwiżdże" ... zwłaszcza, iż nie była to jedyna sytuacja "na faul" dokładnie w tym czasie w naszym polu karnym ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×