Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

W swoim panelu w serwisie AfterMarket.pl posiadasz zarejestrowaną domenę "xxxx.com.pl". Jest nam miło poinformować, że domena pierwszego poziomu "xxxx.pl" jest w tej chwili wolna i dostępna do rejestracji.

 

Podoba mi się ta funkcja AM :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy też tak macie - nie chcę alarmować Supportu bo może to wszystkich Użytkowników obecnie dotyczy?

 

Oczekuję na wystawienie aukcji na "AM", nie chcę skłamać czy od godz. 22 czy od 23 ale w każdym razie od wczoraj a teraz jest prawie 6 nad ranem w Polsce ... Ważne o tyle, że okres oczekiwania "połyka" może (?) - nie wiem - czas od momentu "wystawienia" domeny na aukcję przez Sprzedającego - w tym przypadku już pół dnia jakby ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jest, od 22giej wszystkie aukcje wiszą w stanie Oczekuje

Dzięki za info. Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z logicznego punktu widzenia wydaje mi się, że prowizja zależy od tego gdzie domena zostanie sprzedana. Jak na Sedo, to obowiązuje prowizja Sedo a jak na AM to prowizja AM. Trudno mi sobie wyobrazić inne rozwiązanie. Tak naprawdę dla osoby która posiadała wcześniej konto na Sedo, jedyna zmiana polega na tym, że nie trzeba ręcznie dodawać i potwierdzać domen w Sedo, bo są one automatycznie synchronizowane.

 

No właśnie nie jest tak, jest to bardzo duża zmiana. ;)

 

Dziś zauważyłem sprzedając domenę za 600 $ na Sedo przez Kup Teraz (w pierwszej chwili się zdziwiłem, bo miałem wszystkie ze "złóż ofertę"), że przenoszą się też ceny z Aftermarket.pl dla wszystkich domen na giełdzie Sedo. Domena ta była wystawiona za 2000 zł na Aftermarket, więc widać przeliczyło tę cenę na dolary, zaokrągliło i taką cenę Kup Teraz ustawiło na Sedo.

 

Potem zauważyłem, że wszystkie moje domeny na Sedo mają ceny Kup Teraz z giełdy Aftermarket przeliczone automatycznie na $ - wtedy to jest mega duża oszczędność czasu, szczególnie, że niektórym klientom pasuje widać giełda Sedo innym AM, domenę nabył klient z Danii. Prowizja została naliczona (chyba) tylko po stronie Sedo, napiszę więcej po finalizacji tej sprzedaży.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do konwertowanej ceny powinna zostać dodana prowizja Sedo, która jest znacznie wyższa niż AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do konwertowanej ceny powinna zostać dodana prowizja Sedo, która jest znacznie wyższa niż AM.

 

Faktycznie prowizja wyszła mega ogromna, bo od 600$ zabrało aż 120$ i zostało 480$ z tego. Mogłoby to jakoś doliczać. Choć to może też od tego, że jednak patrzę, że domena była za 600 euro (nie $), a klient zaoferował 600 $, a to jednak nie to samo, z 600 euro to byłoby coś ok. 2000+prowizja sedo.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wchodząc na migawkę swojego konta pojawiło się coś takiego

 

 

vtg7sy.png

 

 

Wie ktoś może co to ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wchodząc na migawkę swojego konta pojawiło się coś takiego

 

 

vtg7sy.png

 

 

Wie ktoś może co to ?

 

Jak nie otrzymałeś kodu promocyjnego to możesz o tym zapomnieć

tyle wywnioskowałem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak nie otrzymałeś kodu promocyjnego to możesz o tym zapomnieć

tyle wywnioskowałem :)

 

 

To to ja wiem hehe ale czy wszystkim się coś takiego pojawiło / czy ktoś otrzymał już kod ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To to ja wiem hehe ale czy wszystkim się coś takiego pojawiło / czy ktoś otrzymał już kod ? :)

Ja właśnie dzisiaj otrzymałem list od AM z życzeniami świątecznymi oraz kodem promocyjnym :)

 

Wszystko bardzo ładnie przemyślane i przygotowane... Firmowa koperta, bardzo dobry papier.

 

Aż zostawię sobie na pamiątkę :P

 

Po raz kolejny zostałem przekonany że AM to świetny wybór rejestratora domen.

 

Bardzo Dziękuję za życzenia i Bon

 

I również Wam ( całej ekipie AM ) życzę wesołych Świąt i dalej tak dynamicznego rozwoju.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja właśnie dzisiaj otrzymałem list od AM z życzeniami świątecznymi oraz kodem promocyjnym :)

 

Wszystko bardzo ładnie przemyślane i przygotowane... Firmowa koperta, bardzo dobry papier.

 

Aż zostawię sobie na pamiątkę :)

 

Po raz kolejny zostałem przekonany że AM to świetny wybór rejestratora domen.

 

Bardzo Dziękuję za życzenia i Bon

 

I również Wam ( całej ekipie AM ) życzę wesołych Świąt i dalej tak dynamicznego rozwoju.

 

Też dzisiaj otrzymałem list z życzeniami i kodem (juz wykorzystałem notabene;), za co serdecznie dziękuję.

A ponieważ się spieszę dalej, to dołączam się do życzeń IceBreakera:)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja także bardzo miło się zdziwiłem :) Dziękuję i również życzę Wesołych Świąt :P Na jakiej zasadzie przyznawane są takie wyróżnienia w AM? Czy to wszyscy dostali? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Na stronie http://www.dropped.pl/contact.php jako kontaktowy adres e-mail podany jest kontakt@ticketserver.pl - czy to prawidłowy adres? Zawsze wydawało mi się, że był to dropped.pl@ticketserver.pl

 

Oba są, wg mojej wiedzy, prawidłowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie pytanie, czy AM promuje wybrane aukcje na facebooku czy to jest tylko w ramach płatnej opcji "promuj"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również dziękuję za paczkę. ;)

 

Ale muszę niestety zgłosić dużą uwagę do zmian na Aftermarket.pl. Zauważyłem, że w zakładce Zarządzaj Domenami -> Przedłuż Domeny zawsze było sortowanie po datach (było to bardzo przydatne), a teraz jest po nazwie i kompletnie nie można się już rozeznać, kiedy domeny wygasają - i tak trzeba korzystać ze zwykłej listy domen, straciło to mocno na przydatności teraz.

 

Proponuję więc wprowadzenie w tej zakładce Przedłuż Domeny sortowania po kolumnach i każdy sobie posortuje po nazwie / datach, ja wolę np. po datach wygaśnięcia, ale może ktoś woli po nazwie i ta zmiana była czymś pokierowana. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przedłuż Domeny zawsze było sortowanie po datach (było to bardzo przydatne), a teraz jest po nazwie i kompletnie nie można się już rozeznać, kiedy domeny wygasają - i tak trzeba korzystać ze zwykłej listy domen, straciło to mocno na przydatności teraz.

To też nie podoba mi się i popieram proponowane zmiany (albo powrot do starej werzji).

Share this post


Link to post
Share on other sites

wydaje mi się, że nie do końca poprawnie działa jeszcze system wykrywania literówek :rolleyes:

 

Dzisiaj tak patrzę sobie na swoje domeny i trafiłem na coś takiego :

 

 

kardridze.eu

 

Możliwa literówka od: kertridži

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×