Jump to content
domenator

tvp.info

Recommended Posts

domeny są niesamowite, dziś kilka złotych - jutro kilkadziesiąt tysięcy. Oj pójdą w górę ciekawe czterolitrówki - zabraknie ich w puli wolnych domen.

 

No proszę .

Pierwszy Twój wpis bez załamywania rąk i wniosków że nie ma sensu , że wszystkie najlepsze już dawno zarejestrowane , że został tylko śmietnik itepe itede .

Więcej cierpliwości ! . Polski rynek domen znajduje się jeszcze w swojej początkowej fazie rozwoju , natomiast wielu z Was już dzisiaj jest pewnego rodzaju awangardą polskiego dombiznesu . Będą jeszcze tacy , którzy przyjdą długo po Was i będą na domenach zarabiać godziwe pieniądze :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Więcej cierpliwości ! . Polski rynek domen znajduje się jeszcze w swojej początkowej fazie rozwoju, [...]

 

To samo mówię codziennie żonie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aby Ci poprawić humor :) napiszę , że właścicielowi domeny domo*tv złożona została oferta w wysokości 200k USD , której on nie przyjął .

 

A ja pozwolę sobie przedstawić mały kurs języka japońskiego:

http://www.geocities.co.jp/Berkeley-Labo/6160/

Dlatego taka wycena domeny .tv mnie nie dziwi, szczególnie jeśli jest (była) w rękach Japończyków.

 

Język japoński w Polsce nie jest jednak aż tak popularny jak w Japonii, więc zejdźmy na ziemię i nie wyceniajmy tej domeny czteroliterowej na tak astronomiczne ceny. Domena .pl nie jest tyle warta i cena transakcyjna nie była nawet blisko kwot jakie podajecie.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja pozwolę sobie przedstawić mały kurs języka japońskiego:

http://www.geocities.co.jp/Berkeley-Labo/6160/

Dlatego taka wycena domeny .tv mnie nie dziwi, szczególnie jeśli jest (była) w rękach Japończyków.

 

Język japoński w Polsce nie jest jednak aż tak popularny jak w Japonii, więc zejdźmy na ziemię i nie wyceniajmy tej domeny czteroliterowej na tak astronomiczne ceny. Domena .pl nie jest tyle warta i cena transakcyjna nie była nawet blisko kwot jakie podajecie.

 

Michał

 

 

Długo , długo przed tym zanim przysłałeś mi PW , w której wyraziłeś chęć zakupu domeny domotv*pl , Michael D. (broker firmy Sedo , który już wielokrotnie dokonywał transakcji w moim imieniu ) zaoferował właścicielom domeny domo*tv (zgadza się , to byli Japończycy) kwotę 10k USD , następnie 20k USD . Otrzymaliśmy od nich odpowiedź , że ta kwota ich w ogóle nie interesuje , i że w międzyczasie wpłynęła z Europy Wschodniej :) oferta zakupu tej domeny , opiewająca na kwotę 200k USD , która została zresztą przez nich odrzucona (posiadam jeszcze oryginalną korespondencję dot. tej transakcji)

Być może stało się tak , że Ty wykorzystałeś niewiedzę Daniela , Twoi kontrahenci Twoją :P .

 

Jak zwykł mawiać Karl , mój były trener : chytry dwa razy traci :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Marx,%20Karl.jpg

 

Jak widzę, nie wstydzisz się dobrych wzorców :P

 

:P

 

Mój były trener (i kumpel zresztą) Karl Rebuschat był i jest o wiele przystojniejszy :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więcej cierpliwości ! . Polski rynek domen znajduje się jeszcze w swojej początkowej fazie rozwoju

Dzieki Theo! Wydrukowalem to sobie drukarka HP3650 i powiesilem na strychu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morał z tej historii jest taki, że chyba już nikt nie zdecyduje się na sprzedaż domeny z pośrednictwem Michała..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Morał z tej historii jest taki, że chyba już nikt nie zdecyduje się na sprzedaż domeny z pośrednictwem Michała..

 

DD

 

No tak ale dopóki temat nie wypłynął to pewnie byłeś zadowolony ze sprzedaży :)

 

EDIT:

Niemniej jednak ciężko mi uwierzyć, że cena domo.pl musiała być znacznie niższa od domo.tv.

Bo niby jakie inne wyjście mieli? .com, .eu?

Biorąc pod uwagę, że domo.tv nie udało im się kupić za 200k$ to sądzę, że za domo.pl byliby skłonni dać te 150-200k

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak ale dopóki temat nie wypłynął to pewnie byłeś zadowolony ze sprzedaży :)

Tak - bo sprzedawałem domenę innemu domeniarzowi, któremu ufałem, że zrobił rozsądny i dobry deal..

 

Sprzedaży nie żałuję - pieniądze ze sprzedaży dobrze wydałem, ale na przyszłość raczej sam będę sprzedawał swoje domeny - bez pośrednictwa niektórych osób :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niemniej jednak ciężko mi uwierzyć, że cena domo.pl musiała być znacznie niższa od domo.tv.

Bo niby jakie inne wyjście mieli? .com, .eu?

Biorąc pod uwagę, że domo.tv nie udało im się kupić za 200k$ to sądzę, że za domo.pl byliby skłonni dać te 150-200k

Wszystko to kwestia pierwszego bidu. Jeśli był za niski to trudno osiągnąć te 150-200k. Swoją drogą trzeba znać klienta i orientować się ile jest w stanie wydać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak ale dopóki temat nie wypłynął to pewnie byłeś zadowolony ze sprzedaży :P

 

Domena to towar trudno wycenialny i jak sami wiecie jest pewna granica pomiędzy naszymi oczekiwaniami jako sprzedających a możliwościami i determinacją kupującego. Trzeba się w pewnym miejscu spotkać, inaczej do transakcji nie dochodzi. A tu wcale nie był drugi Orange.

 

Wyjście zawsze jest chociażby domotv.pl - może nienajlepszy adres, ale 200tyś w kieszeni... com i eu odpada

 

Tak, o ile byłaby wolna :P

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena to towar trudno wycenialny i jak sami wiecie jest pewna granica pomiędzy naszymi oczekiwaniami jako sprzedających a możliwościami i determinacją kupującego. Trzeba się w pewnym miejscu spotkać, inaczej do transakcji nie dochodzi. A tu wcale nie był drugi Orange.

Zgadza się, ale jeśli sprzedałeś domenę w cenie, o jakiej mi mówiłeś, to to jest zwykłe psucie rynku. W takich cenach to małe firmy bez problemu kupują domeny - często dużo gorsze od domo.pl.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadza się, ale jeśli sprzedałeś domenę w cenie, o jakiej mi mówiłeś, to to jest zwykłe psucie rynku. W takich cenach to małe firmy bez problemu kupują domeny - często dużo gorsze od domo.pl.

 

Widzisz, nie ukrywałem że nie jestem docelowym odbiorcą tej domeny. Otrzymałeś swoją cenę, moim zdaniem dobrą i mam nadzieję że dokonamy jeszcze wielu transakcji w przyszłości. Również mam nadzieję że wyższych :P

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzisz, nie ukrywałem że nie jestem docelowym odbiorcą tej domeny. Otrzymałeś swoją cenę, moim zdaniem dobrą i mam nadzieję że dokonamy jeszcze wielu transakcji w przyszłości. Również mam nadzieję że wyższych :P

Tak to prawda - wiedziałem, że nie jesteś docelowym odbiorcą domeny, ale myślałem, że wiesz co robisz :P Tak jak pisałem - następne transakcje będę już przeprowadzał bezpośrednio z odbiorcą bezpośrednim z pominięciem pośredników.. :P W tym wypadku zdałem się na Ciebie i to był błąd, ale na błędach człowiek uczy się najszybciej. I jeśli mam teraz do kogoś pretensje to do siebie samego.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedaży nie żałuję - pieniądze ze sprzedaży dobrze wydałem

 

I to jest najważniejsze. Kilka razy już sprzedałem domenę poniżej pierwotnych oczekiwań, ale potrafiłem zarobione w ten sposób pieniądze odpowiednio "obrócić" zyskując dużo więcej. Nie każdy ma komfort finansowy pozwalający na odrzucanie ofert rzędu kilku czy kilkunastu tysięcy euro na domeny, które inni sprzedaliby za ułamek tej kwoty z pocałowaniem ręki. Szczególnie jesli zaczynał domenową przygodę od zainwestowania paruset złotych w 2005 i potem dwa lata zajęło mu wyjście na zero...

 

Morał z tej historii jest taki, że chyba już nikt nie zdecyduje się na sprzedaż domeny z pośrednictwem Michała.

 

Jest jeszcze jedna mądrość płynąca z tej sytuacji: zawsze warto zastanowić się i poszukać albo zapytać dlaczego ktoś złożył ofertę na tę akurat domenę, szczególnie jeśli to kolega czy koleżanka w domenowym fachu. Myślę że w tym przypadku wpisanie 'domo' w google już zaswieciłoby jakąś lampkę i może wszystko potoczyłoby się inaczej...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest jeszcze jedna mądrość płynąca z tej sytuacji: zawsze warto zastanowić się i poszukać albo zapytać dlaczego ktoś złożył ofertę na tę akurat domenę, szczególnie jeśli to kolega czy koleżanka w domenowym fachu. Myślę że w tym przypadku wpisanie 'domo' w google już zaswieciłoby jakąś lampkę i może wszystko potoczyłoby się inaczej...

Niestety wpisanie "domo" w Google niewiele dało. Gdyby wpisać domo.tv - wtedy wszystko byłoby jasne, ale trzeba to było wiedzieć :P

Ale zgadzam się, że na przyszłość potrzebny jest większy research przed sprzedażą. W tym wypadku zabrakło mi na niego po prostu czasu, co jak się okazało - mogło być kosztowne :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie spokojnie, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Przecież będzie jeszcze nie jedna okazja aby sprzedać domenę za niezłą sumkę :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panowie spokojnie, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Przecież będzie jeszcze nie jedna okazja aby sprzedać domenę za niezłą sumkę :P

Pewnie, że tak :P W to mam nadzieję nikt nie wątpi :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale zgadzam się, że na przyszłość potrzebny jest większy research przed sprzedażą. W tym wypadku zabrakło mi na niego po prostu czasu, co jak się okazało - mogło być kosztowne :P

 

Daniel, trudno posiadacza jednego z największych portfolio domen w Polsce podejrzewać o nieznajomość wartości towaru, jakim zajmujesz się na codzień. Przecież jeszcze kilka dni temu pisałeś że to dobry deal dla wszystkich.

 

Możesz mnie zbojkotować, tak jak PiS bojkotuje TVN. Masz pełne prawo sprzedawać komu chcesz i kupować od kogo chcesz. A na razie proponuję nam wszystkim trochę ochłonąć.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel, trudno posiadacza jednego z największych portfolio domen w Polsce podejrzewać o nieznajomość wartości towaru, jakim zajmujesz się na codzień. Przecież jeszcze kilka dni temu pisałeś że to dobry deal dla wszystkich.

 

Możesz mnie zbojkotować, tak jak PiS bojkotuje TVN. Masz pełne prawo sprzedawać komu chcesz i kupować od kogo chcesz. A na razie proponuję nam wszystkim trochę ochłonąć.

Każdy popełnia błędy - ja też jestem tylko człowiekiem :P Ale na razie chyba faktycznie zbojkotuję pośredników :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, żę pb ma rację - przypomina to sytuację z domeną kokos.pl

Powinna zapalić się "czerwona lampka" przed dokonaniem sprzedaży.

Mleko się rozlało a ponieważ domaining jest działalnością interdyscyplinarną, wymagającą wiedzy praktrycznie z każdej dziedziny życia + pewnej intuicji (tzw. 6 zmysłu) - ostrzeżenie czerwonej lampki mogło zostać niezauważone, ale wrażenia i nauczka - "bezcenne".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mleko się rozlało a ponieważ domaining jest działalnością interdyscyplinarną, wymagającą wiedzy praktrycznie z każdej dziedziny życia + pewnej intuicji (tzw. 6 zmysłu) - ostrzeżenie czerwonej lampki mogło zostać niezauważone, ale wrażenia i nauczka - "bezcenne".

Dokładnie - uczcie się na błędach innych - to mniej kosztuje :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×