Jump to content
DD

Reklamy z użyciem domen

Recommended Posts

Raz już się z Polski wycofali (wtedy com.pl było na fali :lol:) Może nie chcą się uczyć? :lol:

 

Oj chlopaki, chlopaki. Jak bedziecie tyle zarabiali co Burger King to bedziecie mogli ich cos uczyc. Na razie to uczmy sie wszyscy od nich.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oj chlopaki, chlopaki. Jak bedziecie tyle zarabiali co Burger King to bedziecie mogli ich cos uczyc. Na razie to uczmy sie wszyscy od nich.

 

mysle ze od nich nie ma co sie uczyc, bo takie detale to oni maja to poprostu gdzies...

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
1307450580264.jpg

moja była domena :unsure:

 

 

A zaznaczyłeś w umowie sprzedaży tantiemy z wizerunku domeny? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
A zaznaczyłeś w umowie sprzedaży tantiemy z wizerunku domeny? :D

z tego co pamiętam bez tantiem też byłem zadowolony z transakcji :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje dzisiejsze dwie typowo angielskie zdobycze :P

Pierwsza, to przykład polsko-angielski w rozszerzeniu .com

 

agn1.jpg

 

Jakby ktoś nie mógł odczytać, to nazwa domeny brzmi: agnieszkacleaningservices.com

 

Drugiego nawet nie skomentuję. Zwracam jedynie uwagę na adres domeny i adres email - niby podobne a jednak się różnią. Współczuję wpisywania tego maila przy wysyłaniu wiadomości. Nazwa domeny nie lepsza :D

 

agn2.jpg

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zarejestrowane obie domeny z myślnikiem i bez, ale co ciekawe do reklamy wybrano wersje z myślnikiem.

 

Zabezpieczony też idn bez myślnika, za to z myślnikiem już nie :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
mleko-sniadaniowe.pl

o kampanii

Zarejestrowane obie domeny z myślnikiem i bez, ale co ciekawe do reklamy wybrano wersje z myślnikiem.

ciekawe badania, a moze robia to ze względu na "martwy" okres w branzy

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciekawe badania, a moze robia to ze względu na "martwy" okres w branzy

 

W sumie skoro mają stać puste... to czemu by mleka nie wrzucić, ciekawe swoją drogą jaki ruch wygenerowali na stronach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sumie skoro mają stać puste... to czemu by mleka nie wrzucić, ciekawe swoją drogą jaki ruch wygenerowali na stronach.

 

Po wejściu na stronę użytkownik dowiadywał się, że bierze udział w badaniu. Witrynę odwiedziło łącznie ponad 4700 internautów. Prawie 60% z nich weszło na nią bezpośrednio, co potwierdza wysoką skuteczność odpowiednio przeprowadzonej i zaplanowanej kampanii outdoorowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja bym chętnie zrobil cos takiego ze swoim portfolio (jak juz bede miał normalne) - ciekawe jaki byłby efekt

 

Również przemknęło mi to przez myśl :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
W ramach projektu badawczego przez okres jednego miesiąca (luty 2011 r.) eksponowano plakaty reklamujące fikcyjny produkt – Mleko Śniadaniowe. Layout pojawił się łącznie na 350 ekranach typu cityboard (6 x 3 m) w największych polskich aglomeracjach: Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu oraz na Śląsku.

 

Po wejściu na stronę użytkownik dowiadywał się, że bierze udział w badaniu. Witrynę odwiedziło łącznie ponad 4700 internautów. Prawie 60% z nich weszło na nią bezpośrednio, co potwierdza wysoką skuteczność odpowiednio przeprowadzonej i zaplanowanej kampanii outdoorowej.

 

Około 2800 wejść z palca z 350 ekranów. To jakieś 8 wejść na stronę miesięcznie z 1 ekranu. Dla mnie to jakaś porażka. Rozumiem, że adres internetowy nie był tam najważniejszy ale przy tej ilości tablic spodziewałbym się dużo więcej.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Około 2800 wejść z palca z 350 ekranów. To jakieś 8 wejść na stronę miesięcznie z 1 ekranu. Dla mnie to jakaś porażka. Rozumiem, że adres internetowy nie był tam najważniejszy ale przy tej ilości tablic spodziewałbym się dużo więcej.

Wg mnie również porażka, jeżeli nie pomylili się w liczbach zapominając dopisać kilku zer. Gdyby jednak te dane były prawdziwe i reprezentatywne to koszt takiej reklamy średnio przekraczałby potencjalne zyski tysiące razy (dla produktów/usług wymagających wejścia na stronę internetową w celu ich sprzedaży).

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sumie skoro mają stać puste... to czemu by mleka nie wrzucić, ciekawe swoją drogą jaki ruch wygenerowali na stronach.

 

Wg mnie również porażka... Gdyby jednak te dane były prawdziwe i reprezentatywne to koszt takiej reklamy średnio przekraczałby potencjalne zyski tysiące razy (dla produktów/usług wymagających wejścia na stronę internetową w celu ich sprzedaży).

Dokładnie tak jak piszesz Panie Grzegorzu.

Takich reklam się "nie wrzuca" za darmo.

Najem powierzchni, projekt graficzny, druk i montaż materiałów ( nie licząc kosztów dodatkowych ) to grube pieniądze przy 350 lokalizacjach.

W internecie za podobne kwoty można pozyskać duuużo większy ruch i uzyskać znacznie lepsze efekty.

 

Ten news sprawia wrażenie nieźle skonstruowanego przekazu PR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×