Jump to content
DD

Reklamy z użyciem domen

Recommended Posts

Moze nie reklama, ale nie mialem pojecia, gdzie to umiescic...

Oczywiście, że to reklama.

W dodatku bardzo trwała, nie przemijająca z bieg lat.

Można rzec nawet, że związana z człowiekiem do grobowej deski i opłacona na wieki :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może zapanuje nowa moda i na nagrobku domeniarzy rodzina umieści najlepsze adresy z jego portfolio? :) Właściciel domeny Zbawienie.pl/Wniebowstąpienie.pl musi być teraz w siódmym niebie :rolleyes:

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się gdzie to dać, bo trochę śmieszna historia wyszła :D

Jakiś czas temu zrobiłem na szybko jednemu z moich klientów nową skórkę do jednej z jego stron. Po jakimś czasie jego żona zrobiła mu tort, który był konsumowany na przyjęciu urodzinowym (czyli w sumie reklama domeny była ;) ) Niech poniższy obrazek wszystko wyjaśni:

 

icelolly.jpg

 

 

:P :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Być może zwróciliście uwagę na telewizyjną reklamę nowych zupek w proszku (ratownik na plaży biegnie do człowieka, który sie topi).

Firma postanowiła zrobić brand z samego IDN-a

 

makarĄ.pl

 

Być może się mylę, ale to chyba pierwszy taki przypadek, tym bardziej, że domena makara.pl z "a" na końcu prowadzi do zupełnie czegoś innego.

 

Myślę, że w niezamierzony sposób te zupki mogą nieźle rozpropagować w Polsce IDN-y. Podejrzewam, że duża część konsumentów tych zupek po raz pierwszy w ogóle dowie się, że domeny moga mieć polskie znaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
makarĄ.pl

 

Myślę, że w niezamierzony sposób te zupki mogą nieźle rozpropagować w Polsce IDN-y. Podejrzewam, że duża część konsumentów tych zupek po raz pierwszy w ogóle dowie się, że domeny moga mieć polskie znaki.

 

nie wiem co to jest makarą, zajrzałem na ich stronę żeby tego sie dowiedzieć ale przyznam, że dalej nie wiem ;)

 

Czy to rozpropaguje IDNy? Obawiam się, że to tylko uświadomi przyszłym abonentom domen, że można rejestrować wszystko, aby tylko nie kupić domeny na rynku wtórnym. (jeżeli taka firma może!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

widziałem tą reklamę i do wpisania w pasek myślałem, że mnie oczy mylą..

taki troche potworek im wyszedł z tego..

 

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy to rozpropaguje IDNy? Obawiam się, że to tylko uświadomi przyszłym abonentom domen, że można rejestrować wszystko, aby tylko nie kupić domeny na rynku wtórnym. (jeżeli taka firma może!)

 

Oczywiście, że rozpropaguje, bo jakiejś grupie osób (idą dość częste reklamy w TV) uświadomi istnienie IDN-ów. Tym bardziej, że jak napisałem wyżej, ten brand nie tylko korzysta wyłącznie z IDN-a, ale wręcz swój - w mniemaniu twórców zabawny - pomysł opiera na grze słów wykorzystujących ów IDN.

A że można rejestrować wszystko ... noooo, świata domenowego (na razie) nie zmienimy. Mogli równie dobrze wymyślić i zarejestrować na przykład "makar-on", czy "makarrrron". Kto dużemu zabroni?

 

taki troche potworek im wyszedł z tego..

 

Masz rację. To jest trochę zabawne inaczej. Agencje reklamowe, różni kreatywni i copywriterzy nie zawsze trafiają ze swoimi pomysłami. Ale zawsze są ze swoich pomysłów ogromnie zadowoleni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście, że rozpropaguje, bo jakiejś grupie osób (idą dość częste reklamy w TV) uświadomi istnienie IDN-ów.

 

To jest trochę zabawne inaczej. Agencje reklamowe, różni kreatywni i copywriterzy nie zawsze trafiają ze swoimi pomysłami. Ale zawsze są ze swoich pomysłów ogromnie zadowoleni ;)

 

Nie zgodzę się z Tobą, ponieważ to jest potworek a nie IDN i wkrótce znajdzie się wiecej kreatywnych inaczej ;)

Edited by Edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na początku myślałem , że to promocja franchcusska zuupa , bo takim mi to akcentem zalatywało

 

łi mesje , makarą

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zgodzę się z Tobą, ponieważ to jest potworek a nie IDN i wkrótce znajdzie się wiecej kreatywnych inaczej ;)

 

Czuję jakieś wzajemne nieporozumienie, czyli "po staropolsku" qui-pro-quo ;) Ja sie z Tobą zgadzam, a Ty ze mną nie.

Też sądzę, że jest to mało śmieszne, mało kreatywne, wymyślone na siłę. Jednak mimo wszystko jest to IDN, bo w wyrazie występuje wybitnie polska litera "Ą", która wg autorów miała stanowić "zabawny" ;) akcent tej nazwy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak andrasz wcześniej wspominał

 

makarą.pl

 

 

dzisiaj widziałem nastepną z dzikami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×