Jump to content
Sign in to follow this  
Alex

Jaka jest potencjalna wartość polskich keywordów .info ?

Jaka jest potencjalna wartość polskich keywordów .info ?  

31 members have voted

  1. 1. Jaka jest potencjalna wartość polskich keywordów .info ?

    • reg fee ~ kilkaset PLN
      11
    • kilkaset PLN ~ kilka tyś PLN
      7
    • kilka tyś PLN ~ kilkanascie tyś PLN
      7
    • kilkadziesiat tyś PLN
      1
    • .info wogóle mnie nie interesuje
      5


Recommended Posts

Chodzi o określenie wartości dobrych polskich keywordów w końcówce .info

Majac na myśli keywordy mowa o domenach typu komputery.info, laptopy.info, samochody.info, wakacje.info etc etc

 

Chciałbym poznać opinie w/s cen takich domen przeznaczonych na serwis vs. domen przeznaczonych na sprzedaż.

Ile mozna za takie domeny zapłacić w obu przypadkach, tak aby nie przepłacić.

 

Dzięki -_-

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaznaczyłem, że .info w ogóle mnie nie interesuje. mam tylko dwie - obie są na własne projekty o charakterze informacyjnym wiec akurat koncowki pasujac dobrze, ale na hadel to nie ma mowy, zebym sie takimi zajmowal. Natomiast jesli ktos ma akurat takie generyki jak podales (tego kalibru) to na pewno sa troche warte, na pewno kilkaset złotych, na SEDO moze i kikaset USD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaznaczyłem 2 możliwość.

Dla mnie najlepsza wakacje.info -_-

 

EDIT

wakacje.info najlepsza ponieważ z tych co podałeś to do wakacji akurat .info pasuje

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Większość domen .info z polskimi keywordami warta jednak do kilkuset PLN. Podobnie jak heden uważam, że najwięcej warta wakacje.info - do kilku tysięcy PLN.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że większość z nas zapłaciłaby chętnie "reg fee ~ kilkaset PLN" za tak dobre keywordy jak wymieniłeś. Zapewne cena takich keywordów zaczyna się od 1k w górę, ale nie przekroczy kwoty 10k, no chyba że z serwisem. Golutka domena .info, nie ma szans na tak duże pieniądze.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widze ze w porownaniu do zalozonego przez Ciebie podobnego wątku jednakże dotyczącego domen *eu ich koleżanki informacyjne w oczach "domainerów" wypadają bladziej. Jak myślicie, czym może byc to spowodowane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

wakacje.info to tylko przykład. Może to być równie dobrze parking.info, nieruchomosci.info lub pogoda.info

Chodziło mi tylko aby przedstawić kaliber takich domen.

 

Mam pare na oku pod serwis i .info do wszystkich z nich pasuje znakomicie.

Zakładam takze że razem ze wzrostem znaczenia wyszukiwarek, wartoś keywordów wzrośnie.

Pozostaje tylko kwestia jakiego rzędu kwote można przeznaczyć na tego typu domenę tak aby nie przepłacić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od sprzedającego który będzie chciał zarobić ale na pewno nie kilkaset złotych. Za dobry nośny keyword jaki wymieniłeś można zapłacić 2k-4k przy 5k trzeba się dobrze zastanowić i nie przekraczać tej granicy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Wszystko zależy od sprzedającego który będzie chciał zarobić ale na pewno nie kilkaset złotych. Za dobry nośny keyword jaki wymieniłeś można zapłacić 2k-4k przy 5k trzeba się dobrze zastanowić i nie przekraczać tej granicy.

Dlaczego? IMO nie ma limitu w górę.

 

Co to wogóle znaczy "przepłacić" w przypadku gdy się kupuje domenę pod własny serwis? To jest sprawa indywidualna.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może Miś nie tyle ma kilka takich domen na oku tylko jakąś już sprzedał i to za całkiem ładne pieniądze a teraz próbuje nas sprawdzić ? -_-

 

Sorki za OT ale czemu w wielu wątkach wskakują dzisiaj jakieś reklamy Adsense ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zakładam takze że razem ze wzrostem znaczenia wyszukiwarek, wartoś keywordów wzrośnie.

Pozostaje tylko kwestia jakiego rzędu kwote można przeznaczyć na tego typu domenę tak aby nie przepłacić.

 

a co wyszukiwarki w tych czasach nie maja znaczenia? moim zdaniem tylko i wylacznie... nawet znakomita domena nie zapewni super ruchu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Sorki za OT ale czemu w wielu wątkach wskakują dzisiaj jakieś reklamy Adsense ?

 

Forum powstało [...] z pasji a nie z chęci zysku – do dziś dzień nie zarobiliśmy ani złotówki.

 

Trzeba to zmienić, czas zarabiać -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak silne słowo kluczowe są w cenie, nawet z końcówką .info. Warte są co najmniej kilka tysięcy złotych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeważnie, odpowiedź nr1. W wyjątkowych sytuacjach, w przypadku mocnych słów kluczowych, odpowiedź nr2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×