Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Ostatnio widzę sporo swoich domen na listach Premium w serwisie Dropped.pl.

Nie są one najwyższych lotów(np. chrzestny.pl, rowerytreningowe.pl, narzedziachirurgiczne.pl, itd.), dlatego dziwię się, dlaczego dropped.pl zakłada opcje na domeny które sam utrzymuje?

Jest za to odpowiedzialny jakiś algorytm, który uważa, że "nie mam pieniędzy na przedłużenia" ? :P

To trochę nieładnie... też tak macie ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie są one najwyższych lotów(np. chrzestny.pl, rowerytreningowe.pl, narzedziachirurgiczne.pl, itd.), dlatego dziwię się, dlaczego dropped.pl zakłada opcje na domeny które sam utrzymuje?

Jest za to odpowiedzialny jakiś algorytm, który uważa, że "nie mam pieniędzy na przedłużenia" ? :)

 

Bo na wszystkie inne już założył. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dniach 05.03 - 12.03 będę przebywał za granicą ;-)

 

Na pytania via PW, prywatny mail itd bede odpowiadal z malym opoznieniem ;-)

 

Oczywiscie support via kontakt()dropped.pl bedzie dzialal normalnie ;-)

 

Pozdrawiam,

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma już zbiorczej listy aukcji wszystkich domen?

No niestety też to jakiś czas temu stwierdziłem. Teraz trzeba chodzić po kategoriach..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodałem do przechwycenia kilka domen. Domeny info-hotels.pl i euro-hotels.pl zostały rzekomo przechwycone w innym serwisie tymczasem rejestratorem jest dropped. O co tu chodzi?

post-5060-1267736545_thumb.jpg

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dodałem do przechwycenia kilka domen. Domeny info-hotels.pl i euro-hotels.pl zostały rzekomo przechwycone w innym serwisie tymczasem rejestratorem jest dropped. O co tu chodzi?

 

W whois widać, że domeny wcale nie wygasły, były odnowione, komunikaty dropped.pl są czasem błędne. A czemu tak jest to może się dropped.pl wypowie, to było wielokrotnie zgłaszane już.

 

PS promedica - dużo lepszy ten Twój awatar, ten poprzedni raz mi się przyśnił w nocy (serio), brr...

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie małe spostrzeżenie . Jak przychodzą wiadomości na telefon o przechwyceniu domeny bądź kończącej się aukcji jest jakiś błąd w kodowaniu gdyż niektóre litery są w postaci krzaków

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie... Ile czasu czeka się w dropped na pieniądze w panelu po sprzedaży domeny? Domena opłacona przez nowego właściciela, przeniesiona do niego już 2 dni temu, a u mnie pieniążków w panelu wciąż nie widzę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma już zbiorczej listy aukcji wszystkich domen?

Zostawiłem sobie w sygnaturze link do wyszukiwarki aukcji dropped i tam można określić czasowy zakres kończących się aukcji. Layout dropped wydaje mi się bardziej przejrzysty.

Dla przykładu oto link do Wszystkich DZISIEJSZYCH AUKCJI na AfterMarket.pl posortowanych wg ilości ofert.

 

Przy okazji spytam już kolejny raz, czy jest w planach funkcjonalność która pozwoli pobrać trwające aukcje do pliku csv lub xls?

Share this post


Link to post
Share on other sites

chciałem szybko wejść na stronę z aukcją domeny i w międzyczasie dostąłem informacje o jakimś przeniesieniu domeny za które dostanę po 2 zł za sztukę, kliknąłem dalej i teraz dostałem 15 potwierdzeń na maila, tylko nie wiem, czy klikać dalej.

Co będzie konsekwencją? zmiana DNS'ów czy co ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
chciałem szybko wejść na stronę z aukcją domeny i w międzyczasie dostąłem informacje o jakimś przeniesieniu domeny za które dostanę po 2 zł za sztukę, kliknąłem dalej i teraz dostałem 15 potwierdzeń na maila, tylko nie wiem, czy klikać dalej.

Co będzie konsekwencją? zmiana DNS'ów czy co ?

Trzeba było przeczytać do końca co piszę,

Chodzi tylko o przeniesienie domen przechwyconych przez firmy córki dropped do firmy matki,

co skutkuje blokadą transferu domeny przez 5 dni i z tond ta rekompensata 2zł,

wcześniej było 5zł przy dłuższej blokadzie (14dni) transferu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zmienia sie tylko rejestrator

dns-y zostaja bez zmian

 

jedyna różnica że przez 14 dni(tak przynajmniej było kiedyś) nie możesz przetransferować do innego rejestratora

 

edit

 

pitter mnie uprzedził

Edited by wieju

Share this post


Link to post
Share on other sites
chciałem szybko wejść na stronę z aukcją domeny i w międzyczasie dostąłem informacje o jakimś przeniesieniu domeny za które dostanę po 2 zł za sztukę, kliknąłem dalej i teraz dostałem 15 potwierdzeń na maila, tylko nie wiem, czy klikać dalej.

Co będzie konsekwencją? zmiana DNS'ów czy co ?

 

Apropo tych zmian:

 

 

Ciekawe czy to tylko u mnie dropped tak dziwnie liczy. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
zmienia sie tylko rejestrator

dns-y zostaja bez zmian

 

jedyna różnica że przez 14 dni(tak przynajmniej było kiedyś) nie możesz przetransferować do innego rejestratora

 

edit

 

pitter mnie uprzedził

 

 

teraz jest 5 dni blokady

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macie może problem z domenami wygranymi na aukcji po przechwyceniu ?

 

W piątek wygrałem aukcję przechwyconą na dropped.pl

Domena jest już na moim koncie.Pieniądze zostały mi pobrane z konta.Próbuję zmienić dnsy na swoje,ale otrzymuję komunikat

 

"Błąd EPP: Brak uprawnień do wykonania komendy [6001]"

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak ja mam podobnie, biore zmien dns a tam okienka puste - ok, wpisuje i ten blad.

 

Zastanawiam się kiedy dropped.pl zechce rozwiązać ten problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe czy to tylko u mnie dropped tak dziwnie liczy. :ph34r:

 

 

 

System dropped:

- zmienił dane 4 domen

- obiecał bonus jak za zmianę danych 10 domen

- ostatecznie naliczył prowizję za 6 domen

 

Nic z tego nie rozumiem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Macie może problem z domenami wygranymi na aukcji po przechwyceniu ?

 

W piątek wygrałem aukcję przechwyconą na dropped.pl

Domena jest już na moim koncie.Pieniądze zostały mi pobrane z konta.Próbuję zmienić dnsy na swoje,ale otrzymuję komunikat

 

"Błąd EPP: Brak uprawnień do wykonania komendy [6001]"

 

Sprawdź whois domeny, wygląda na to że nie została zarejestrowana (jest wciąż w rezerwacji) i/lub nie ma jej w dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie ma jej w dropped.

Dobre, że chcesz pomagać, ale jak można zmienić DNS-y w dropped dla domen, które tam nie ma? :ph34r:

(tego też już mieliśmy, ale to inne temat - tzn. domen zarejestrowane w dropped, ale brak w panelu).

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobre, że chcesz pomagać, ale jak można zmienić DNS-y w dropped dla domen, które tam nie ma? :ph34r:

(tego też już mieliśmy, ale to inne temat - tzn. domen zarejestrowane w dropped, ale brak w panelu).

 

Przecież napisał że nie może zmienić i wyskakuje błąd 6001. Ten błąd pojawia się gdy:

1) domena jest w stanie nie pozwalającym na wykonanie komendy (np. zarezerwowana, wygasająca itp.)

2) domena należy do innego rejestratora (= nie ma jej w dropped)

3) rejestrator ma daną komendę wyłączoną na poziomie epp (to raczej mało prawdopodobne)

 

Takie są fakty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawdź whois domeny, wygląda na to że nie została zarejestrowana (jest wciąż w rezerwacji) i/lub nie ma jej w dropped.

 

DOMAIN: xxxx.pl

registrant's handle: drc0 (CORPORATE)

nameservers: user8670.droppark1.pl.

user8670.droppark2.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×