Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Dostałem jakiś bonus w wysokości 10zł w serwisie Dropped, w historii jest coś takiego:

10.00 PLN Bonus domena.pl

 

Wytłumaczycie mi to bo ja w ogóle nie czaje ;) ale miłe takie bonusy ;)

 

 

-----------------------------------

 

Domena to albumslubny.pl i jak dobrze kojarzę dodawałem ją do przechwycenia chyba.

 

Domena została przechwycona ale zgłosiło się po nią więcej osób.

 

Teraz przez 5 dni bedzie mógła dołączyć do aukcji dowolna osoba, która wpłaci po 10 PLN dla każdego licytującego.

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena została przechwycona ale zgłosiło się po nią więcej osób.

 

Teraz przez 5 dni bedzie mógła dołączyć do aukcji dowolna osoba, która wpłaci po 10 PLN dla każdego licytującego.

 

Cwany ten Dropped ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaki by nie był, to przynajmniej jesteś już 10 PLN na plus ;)

i szanse na przechwycenie w atrakcyjnej cenie spadają o jakieś 100%, nie ma co... dobry deal ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
i szanse na przechwycenie w atrakcyjnej cenie spadają o jakieś 100%, nie ma co... dobry deal ;)

 

Nawet więcej, bo jak ktoś zapłaci za dołączenie do aukcji to zapewne będzie licytował prawie do oporu, bo szkoda tych pieniędzy, jeśli się nie wygra.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi się to podoba. Mam dość "puszczania" literówek za bezcen.

To nie puszczaj za bezcen, tylko ustawiaj wyższą cenę startową.

 

Tak jak na Allegro nie zamierzam też brać udziału w aukcjach z ceną minimalną na Dropped.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejna aukcja FM, sprzedaż 110 zł - wpływ na konto 88,20

Jak wygląda prowizja od sprzedaży?

wg cennika to 4% czyli 4,4 zł

Licząc w tym przypadku 110 - 4,4 - 12 (rejestracja FM) = 93,60

Gdzie jest 5,4 zł?

 

Czy to jakieś dodatkowe koszty resellera czy co, bo juz tego nie rozumiem.

 

Sprzedałem domenę w ramach aukcji First Minute, wylicytowana kwota 160 zł.

W historii operacji i w zakładce Poprzednie -> Sprzedane widzę, że zaksięgowano 133,20.

 

Skąd taka kwota? rozumiem opłacenie rejestracji 12zł, 4%prowizji (6,40) ale to nie daje 133,2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
To nie puszczaj za bezcen, tylko ustawiaj wyższą cenę startową.

 

Nie od dzisiaj wiadomo i nie tylko Allegro się to tyczy, że aukcje od najniższej ceny cieszą się większa popularnością i można na nich osiągnąć wyższą cenę. Przy cenie startowej np. 600 złotych jest max 1-2 chętnych do licytacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie od dzisiaj wiadomo i nie tylko Allegro się to tyczy, że aukcje od najniższej ceny cieszą się większa popularnością i można na nich osiągnąć wyższą cenę. Przy cenie startowej np. 600 złotych jest max 1-2 chętnych do licytacji.

Tak, ale jeśli nie ma ceny minimalnej.

 

Jeśli ludzie się dają nabierać na aukcje od złotówki z ceną minimalną, to już problem tych ludzi, nie mój.

 

Jak już napisałem - ja w tej szopce w aukcjach z cenami minimalnymi nie zamierzam brać udziału ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie od dzisiaj wiadomo i nie tylko Allegro się to tyczy, że aukcje od najniższej ceny cieszą się większa popularnością i można na nich osiągnąć wyższą cenę. Przy cenie startowej np. 600 złotych jest max 1-2 chętnych do licytacji.

 

Tak, ale postaw się na miejscu kupujących, którzy licytują do oporu np. do 500 zł, a tu ceny minimalnej nie widać, bo wynosi 600 zł. ;) Trochę tak jakby stracony czas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Jeśli ludzie się dają nabierać na aukcje od złotówki z ceną minimalną, to już problem tych ludzi, nie mój.

 

Nie rozumiem podejścia. Sam niejednokrotnie kupuję na aukcjach z ceną minimalną i nie widzę w tym nic złego ;)

 

Zabezpieczenie dla kupującego + prawdziwa forma aukcji tak jak powinno to wyglądać. Obecnie na Dropped.pl aukcje przypominają bardziej opcję "Kup teraz" - jedna oferta za cenę startową.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, ale postaw się na miejscu kupujących, którzy licytują do oporu np. do 500 zł, a tu ceny minimalnej nie widać, bo wynosi 600 zł. ;) Trochę tak jakby stracony czas.

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o ceny minimalne na aukcjach fajnie by było jakby się wypowiedział Michau (widziałem,że przeglądał wątek) ;)

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem podejścia. Sam niejednokrotnie kupuję na aukcjach z ceną minimalną i nie widzę w tym nic złego ;)

 

Zabezpieczenie dla kupującego + prawdziwa forma aukcji tak jak powinno to wyglądać. Obecnie na Dropped.pl aukcje przypominają bardziej opcję "Kup teraz" - jedna oferta za cenę startową.

Co jest złego w aukcjach z ceną minimalną? Proszę, przykłady:

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=1523793622

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=1574490236

 

Tylko czekać aż na Dropped / AM pojawią się aukcje, które będą "podbijane" do 10 MLN złotych, ale nie będą osiągać cen minimalnych ;) Ale jak już powiedziałem - to nie moje zmartwienie.

 

Chociaż po części może moje, bo Dropped może stać się miejscem takich właśnie aukcji i przestanie być wiarygodnym, i bezpiecznym miejscem sprzedaży domen.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Co jest złego w aukcjach z ceną minimalną? Proszę, przykłady:

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=1523793622

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=1574490236

 

Tylko czekać aż na Dropped / AM pojawią się aukcje, które będą "podbijane" do 10 MLN złotych, ale nie będą osiągać cen minimalnych ;) Ale jak już powiedziałem - to nie moje zmartwienie.

 

Chociaż po części może moje, bo Dropped może stać się miejscem takich właśnie aukcji i przestanie być wiarygodnym, i bezpiecznym miejscem sprzedaży domen.

 

DD

 

Racja. Lepiej żeby domeny się "kisiły" po pół roku z ceną 10 MLN złotych na "Kup Teraz".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Racja. Lepiej żeby domeny się "kisiły" po pół roku z ceną 10 MLN złotych na "Kup Teraz".

A co to zmieni? I tak się będą kisiły. Dodaniem opcji ceny minimalnej i ustawieniem tej wartości na poziomie starej ceny KupTeraz nie zmienisz rzeczywistości, że domena faktycznie jest warta 50 zł.

 

Przy okazji - zapraszam do sondy. TAK czy NIE dla cen minimalnych na Allegro... przepraszam, na Dropped ;)

http://www.di.pl/index.php?showtopic=66995

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko czekać aż na Dropped / AM pojawią się aukcje, które będą "podbijane" do 10 MLN złotych, ale nie będą osiągać cen minimalnych ;) Ale jak już powiedziałem - to nie moje zmartwienie.

 

Chociaż po części może moje, bo Dropped może stać się miejscem takich właśnie aukcji i przestanie być wiarygodnym, i bezpiecznym miejscem sprzedaży domen.

 

DD

 

Podobno dropped ma "super" system wykrywania sztucznego podbijania aukcji

 

Więc nie wiem, w czym problem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podobno dropped ma "super" system wykrywania sztucznego podbijania aukcji

 

Więc nie wiem, w czym problem ;)

Tak jak mówiłem - trochę się obawiałem tej integracji z Allegro, no i wykrakałem ;)

 

Czy nowa funkcjonalność to będzie zakończenie aukcji o danej godzinie, bez jej przedłużania w przypadku złożenia oferty w ostatnich sekundach? :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
NIE dla minimalnych !

 

chociaż wyczuwam malutki konflikt interesów ;)

 

Popieram :P

 

 

PS. A cóż to za konflikt interesów? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy nowa funkcjonalność to będzie zakończenie aukcji o danej godzinie, bez jej przedłużania w przypadku złożenia oferty w ostatnich sekundach? ;)

Czyżbyś planował zarejestrować się w Snajperze ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyżbyś planował zarejestrować się w Snajperze ? ;)

Snajper to moje drugie imię :P Teraz już rzadziej, ale kiedyś kupowanie super domen na Allegro po kilkadziesiąt PLN było na porządku dziennym - wszystko dzięki snajperowi ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nowa transakcja Escrow

 

Poniżej znajdują się szczegóły wystawianej transakcji Escrow. Przejrzyj wpisane dane i zatwierdź transakjcę, jeśli są poprawnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Snajper to moje drugie imię :P Teraz już rzadziej, ale kiedyś kupowanie super domen na Allegro po kilkadziesiąt PLN było na porządku dziennym - wszystko dzięki snajperowi ;)

Znając Michau'a, wkrótce też udostępni taką funkcję u siebie.

Niedrogo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×