Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Podsumowując wątek:

Cena minimalna nie zostanie wprowadzona w Dropped.pl tylko w AfterMarket.pl

 

w AM jest przygotowywana opcja aukcji z ceną minimalną. Będzie to dodatkowe narzędzie dla sprzedających.

Wystawienie takiej aukcji jak zawsze u nas - będzie tanie ;)

 

Nie będzie potrzeby korzystania ze snajpera, gdyż nie przewidujemy kończyć aukcji w określonym sztywnym terminie.

 

Grono użytkowników AfterMarket.pl jest tak duże iż trudno przypasować wszystkim, ale tak jak dotychczas i teraz dajemy naszym użytkownikom wolny wybór.

Można korzystać np z aukcji LM - nie wszyscy z nich korzystają, można korzystać z aukcji User premium - nie wszyscy z nich korzystają. Teraz będzie można korzystać z ceny minimalnej i nie wszyscy zapewne z tej możliwości skorzystają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem. Co to ma znaczyć? Jakaś ukryta prowizja dla domen FM?

Gdyby nawet domeny FM były sprzedawane w resellerze to i tak prowizja wynosi 5%, a tutaj wygląda na 10%!!!

Skandal! prowizja od sprzedaży wszystkich domen na aukcji wynosi 10%, właśnie wpłynęła do mnie kwota za sprzedaż domeny na aukcji nie FM.

Myślę, że problem jest bardziej globalny...

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kwoty za sprzedaż domeny na aukcji FM odejmujemy cenę jej rejestracji. Od mniej więcej pół roku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od kwoty za sprzedaż domeny na aukcji FM odejmujemy cenę jej rejestracji. Od mniej więcej pół roku ;)

 

To jest wiadome i oczywiste, mimo to kwoty się nie zgadzają:

 

Sprzedałem domenę w ramach aukcji First Minute, wylicytowana kwota 160 zł.

W historii operacji i w zakładce Poprzednie -> Sprzedane widzę, że zaksięgowano 133,20.

 

Skąd taka kwota? rozumiem opłacenie rejestracji 12zł, 4%prowizji (6,40) ale to nie daje 133,2

 

 

Kolejna aukcja FM, sprzedaż 110 zł - wpływ na konto 88,20

Jak wygląda prowizja od sprzedaży?

wg cennika to 4% czyli 4,4 zł

Licząc w tym przypadku 110 - 4,4 - 12 (rejestracja FM) = 93,60

Gdzie jest 5,4 zł?

 

Czy to jakieś dodatkowe koszty resellera czy co, bo juz tego nie rozumiem.

 

Druga sprawa to od czego naliczana jest prowizja, w powyższym przypadku od (110) zł czy od (110-12) zł

Dzisiaj dostałem wpłatę która się zgadza dla wariantu (110-12)

 

Sprawę sygnalizowałem w trzy dni temu w Tickecie, który widzę jest przydzielony, ale bez odpowiedzi

Edited by dlp

Share this post


Link to post
Share on other sites

w przypadku 160 zł powinno być: 160 (kwota wylicytowanej domeny) - 12 (cena rejestracji) - 4% (prowizja) = 142,08

W przypadku sumy 133,20 wniosek jest prosty, że prowizja wynosi aż 10%

Ja sprzedałem domenę na zwykłej aukcji za 130 i otrzymałem tylko 117, więc potwierdza to tylko fakt, że prowizja jest jest z kosmosu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena .pl zarejestrowana w AfterMarket.pl 4.0% kwoty

 

Wszystko jasne ale ja także zostałem oszkubany i potrącono 10% wiem że jest masa kruczków druczków co może dla mojego słabego wzroku są nie widoczne.

 

Sprzedaż 570zl na konto wpłynęło 513zl

 

Pozdrawiam

Robert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poproszę o przesłanie mi nazw domen na PM (wraz z informacją czy był to LM czy zwykła aukcja) - wydaje mi się, że wiem już gdzie znajduje się błąd, ale muszę się upewnić. Oczywiście wszystkie sprzedaże zostaną skorygowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nowość!

 

Ja się pytam: ile to kosztuje?

 

 

Koszt wystawienia aukcji z ceną minimalną wynosi dodatkowo 1 zł. Opcja Kup Teraz w aukcjach jest darmowa. Zapraszam do wystawiania aukcji :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam takie pytania, może ktoś zna odpowiedź zanim zacznę pisać ticket ...

 

Na jak długo/krótko przed datą wygaśnięcia domeny globalnej rejestrowanej via EuroDNS pojawi się ona w zakładce "Odnów domeny EuroDNS"? Czy gdy jest np. 11 dni przed datą wygaśnięcia i domena się w tej zakładce nie pojawia to jest sytuacja oczywista?

 

 

I druga sprawa:

przez cały wczorajszy dzień i teraz również, nie można wykonywać operacji związanych z domenami globalnymi rejestrowanymi we współpracy z EuroDNS. Pojawia się taki komunikat: "Nie można wykonać operacji (Chwilowy problem połączenia z systemem EuroDNS, spróbuj ponownie.)". Mam wrażenie, że to nie jest przypadek odosobniony.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na jak długo/krótko przed datą wygaśnięcia domeny globalnej rejestrowanej via EuroDNS pojawi się ona w zakładce "Odnów domeny EuroDNS"? Czy gdy jest np. 11 dni przed datą wygaśnięcia i domena się w tej zakładce nie pojawia to jest sytuacja oczywista?

 

Mam ten sam problem, proszę o wyjaśnienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam ten sam problem, proszę o wyjaśnienie.

 

Wysłaliśmy teraz ticket.

 

 

Edit:

Wyjaśnione. Support podjął sprawę blyskawicznie.

Problemy po stronie EuroDNS.

Natomiast w zakładce "'Odnów domeny w EuroDNS" domeny już się pojawiły.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś z Dropped mógłby napisać jakie kaucje muszą mieć wpłacone nowi licytujący (lub tacy, którzy mają 0 i znak zapytania przy swoim nicku)? Kiedy widzę takich licytujących w moich aukcjach to zaczynam się obawiać czy opłacą domenę jak wylicytują.

 

Chodzi o przedziały kwotowe zależne od kwoty, którą licytują. Np. dla kwoty 100 - 1000 zł, 1000 - 2000 zł, 2000 - 5000 zł ?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koncie bez ratingu (równe 0 kupionych domen) jest takie info o wymaganej kaucji:

 

Licytacja do 100 PLN 0 PLN

Licytacja do 300 PLN 30 PLN

Licytacja do 1000 PLN 100 PLN

Licytacja do 2500 PLN 250 PLN

Licytacja do 10000 PLN 1000 PLN

Licytacja powyżej 10000 PLN 2000 PLN

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na koncie bez ratingu (równe 0 kupionych domen) jest takie info o wymaganej kaucji:

To jeszcze jedno pytanie: czy te kaucje są bezwzględnie egzekwowane od wszystkich z zerówką i znakiem zapytania? I co się dzieje z kaucją w przypadku przegrania i nieopłacenia aukcji? Trafia na konto Dropped? Rozumiem też, że domena w takim wypadku nie jest oferowana drugiemu licytującemu?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jeszcze jedno pytanie: czy te kaucje są bezwzględnie egzekwowane od wszystkich z zerówką i znakiem zapytania? I co się dzieje z kaucją w przypadku przegrania i nieopłacenia aukcji? Trafia na konto Dropped? Rozumiem też, że domena w takim wypadku nie jest oferowana drugiemu licytującemu?

 

DD

 

??

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
??

 

DD

... jest oferowana drugiemu licytującemu?

 

Było niedawno na forum że jest. Sorry niedawno to dotyczyło przechwyconych. Ale link dot aukcji.

"drugiemu licytującemu" w szukajce i może znajdzisz to co Cię interesuje. Jest raptem kilka wyników.

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=107029

 

Edit: link

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites
... jest oferowana drugiemu licytującemu?

 

Było niedawno na forum że jest. Sorry niedawno to dotyczyło przechwyconych. Ale link dot aukcji.

"drugiemu licytującemu" w szukajce i może znajdzisz to co Cię interesuje. Jest raptem kilka wyników.

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=107029

 

Edit: link

Wiem o tym, ale nie wiem czy takie same zasady są dla domen przechwyconych, co dla domen sprzedawanych na giełdzie.

 

No i oprócz tego pytania jest tam jeszcze parę innych, na które ja nie znam odpowiedzi. Jeśli Ty znasz, to proszę podziel się wiedzą :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jeszcze jedno pytanie: czy te kaucje są bezwzględnie egzekwowane od wszystkich z zerówką i znakiem zapytania?

 

Licytowanie powyżej 100zł bez wpłacenia kaucji jest niemożliwe. System zwraca informacje o konieczności wpłacenia odpowiedniej kwoty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiem o tym, ale nie wiem czy takie same zasady są dla domen przechwyconych, co dla domen sprzedawanych na giełdzie.

 

No i oprócz tego pytania jest tam jeszcze parę innych, na które ja nie znam odpowiedzi. Jeśli Ty znasz, to proszę podziel się wiedzą :)

 

DD

Przeszukując forum tego typu info znalazłem przy przechwyconych i sprzedawanych. Info było z dużym marginesem czasowym więc nie wiem jakie zasady obowiązują na dzień dzisiejszy.

Reasumując:

Dropped do tablicy! ;)

Najlepiej niech się droppteam wypowie.

DD a co do pozostałych pytań jest jak piszesz. Zgadza się :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generator domen w laboratorium nie działa - wyskakuje cos takiego:

"Fatal error: Cannot access empty property in /home/svn/production/_core/vendor/AdWords/src/Google/Api/Ads/AdWords/v200909/o/TargetingIdeaService.php on line 2200 "

 

PZDR

Share this post


Link to post
Share on other sites
System sie wiesza po kliknieciu "Licytuj"

 

również to miałem podczas licytacji o 21

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyżby znowu problemy ??

 

ja dziś nie dostalem tradycyjnych newsletterów.

jestem zawiedizony jako kupujący oraz sprzedający, który wykupuje reklamy w newsletterze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×