Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Opcja wygasła 22.02, domena zaczęła wygasać dzień wcześniej.

kurcze, już przestaję nad tym panować O_o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam problem.

Nie mogę zarejestrować .PL-ki.

Pojawia się komunikat "Nie można wykonać operacji (Niewystarczająca ilość środków na koncie prepaid - 2308[ 12001]"

 

Problem w tym, że na koncie mam pieniądze i z pewnością wystarczy na kilkanaście domen .pl

 

 

EDIT: Problem rozwiązany :)

Edited by entersite

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy jest możliwość, aby maile "Najciekawsze domeny do przechwycenia" nie zawierały domen z założonymi opcjami?

 

Wiarygodność newsletterów od Dropped jest niska, przynajmniej takie jest wrażenie, nie wiadomo jakie domeny zawierają. A jeżeli użytkownik korzysta z nich z przekonaniem o niskiej wartości tych informacji, to gdy nie widać efektów, szybko rezygnuje lub sprawdza bardzo pobieżnie. Na koniec nie dodaje domen do przechwytywania.

 

Podobnie jest z domenami .de, nie wiadomo co te newslettery zawierają. W przypadku domen .de nie wiadomo też jakie są reguły wygasania, brak jest informacji na Dropped. Powinien być stworzony Help, wystarczy spojrzeć jak to jest zrobione na Dynadot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaki widok należy ustawić w panelu dropped.pl aby wyświetlała się informacja/kłódka o założonej opcji na moje domeny.

Mam na myśli domeny, których jestem abonentem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witajcie!

 

Czy nie uważacie iż w Historii operacji dotyczącej finansów powinna się znaleźć dodatkowa kolumna dotycząca stanu konta po danej operacji?

 

Czyli:

- operacja ze strzałką w prawo dodaje nam wartości do konta i w kolumnie np. "saldo" była by kwota określający stan konta po tej operacji

- strzałka w lewo odejmuje odpowiednie wartości od salda i tu analogicznie zmienia się pozycja w kolumnie saldo

 

Moim zdaniem wpłynie to na czytelność operacji i będzie możliwość określenia czy wszystko działa jak należy. Wchodząc do historii operacji raz dziennie musiałbym zapisywać stan konta każdego dnia o danej godzinie i z kalkulatorem prześledzić każdą operację i w ten sposób powinienem uzyskać saldo aktualne - ale przecież mamy komputery które powinny robić to za nas!;)

 

Moim zdaniem taka funkcja pozwala nam użytkownikom trzymać rękę na pulsie i w razie czego zgłaszać ewentualne problemy.

 

A dziś akurat śledziłem historię operacji, i akurat zrobiłem printscreena i 10 minut później pojawiła się operacja "zasilenie konta", a stan konta się nie zmienił... Gdyby nie to, że pracowałem na zrzucie ekranu to bym tego nie zauważył, bo brakuje właśnie w historii operacji takiej kolumny jak saldo po każdej operacji! Dzięki temu wychwytywanie takich wybryków systemu było by łatwiejsze:)

 

Od razu mówię iż chodzi o bardzo małą kwotę i jest to związane z transakcjami przeprowadzanymi przez konto resellera które jest w fazie beta. A beta to wiadomo +10 do wyrozumiałości! ;)

 

Co o tym myślicie? Bo obawiam się, że samemu do takich zmian nie doprowadzę ;)

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prośba i pytanie. Dało by może rade pousuwać z listy domen przechwyconych aukcje odwołane? Bo sie lekki bajzel zrobił. Pytanko: bo zapewne znowu coś przespałem. Kiedy nastapi zmiana kalendarza ewenualnie jak opłacić aukcje domeny jeśli termin zapłaty mija 01*01*1970 ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy nie uważacie iż w Historii operacji dotyczącej finansów powinna się znaleźć dodatkowa kolumna dotycząca stanu konta po danej operacji?

 

Jest to postulat dość często pojawiający się. Możemy taką kolumnę dodać, bo jak najbardziej widnieje ona w bazie danych, tylko że nie jestem pewien czy każdy użytkownik będzie wiedział jak ją zinterpretować. Ogólnie saldo w systemie, to jest to co masz na koncie, plus wpłacona kaucja, plus suma wszystkich zawieszonych zamówień.

 

A dziś akurat śledziłem historię operacji, i akurat zrobiłem printscreena i 10 minut później pojawiła się operacja "zasilenie konta", a stan konta się nie zmienił... Gdyby nie to, że pracowałem na zrzucie ekranu to bym tego nie zauważył, bo brakuje właśnie w historii operacji takiej kolumny jak saldo po każdej operacji! Dzięki temu wychwytywanie takich wybryków systemu było by łatwiejsze:)

 

Saldo konta nie zmieniło się, ponieważ z historii zostały zdjęte dwie operacje "kupno" i "sprzedaż" dla tej samej domeny, i zastąpione jedną operacją "sprzedaż" opiewającą na różnicę kwot tych operacji. Jest to związane ze sprzedażą w serwisie resellerskim własnej domeny, o czym rozmawialiśmy niedawno poprzez ticket.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poważnie zastanawiam się nad zabraniem wszystkich swoich domen z dropped.pl

Niedawno przy odnawianiu domen wyskakiwał komunikat, że domena nie wymaga reaktywacji i należy ją odnowić normalnie. Dotyczyło to domen już wygasających. Niemniej domeny zostały odnawiane. Wydaje mi się, że "odnowiłem" tak jedną domenę a dzisiaj dostałem info, że spadła :):) . Dodatkowo w zarządzaniu finansami widzę, że jedną domenę odnowiono mi podwójnie. I nadal pojawiła mi się pozycja 0,02 PLN za promocję jednej domeny co już kiedyś zgłaszałem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poważnie zastanawiam się nad zabraniem wszystkich swoich domen z dropped.pl

Niedawno przy odnawianiu domen wyskakiwał komunikat, że domena nie wymaga reaktywacji i należy ją odnowić normalnie. Dotyczyło to domen już wygasających. Niemniej domeny zostały odnawiane. Wydaje mi się, że "odnowiłem" tak jedną domenę a dzisiaj dostałem info, że spadła :):) . Dodatkowo w zarządzaniu finansami widzę, że jedną domenę odnowiono mi podwójnie. I nadal pojawiła mi się pozycja 0,02 PLN za promocję jednej domeny co już kiedyś zgłaszałem. ;)

 

Jakiej domeny dotyczy problem ? Prosze o PW lub mail.

 

Co do promocji - spojrz na https://www.dropped.pl/marketpaidcats.php ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest to postulat dość często pojawiający się. Możemy taką kolumnę dodać, bo jak najbardziej widnieje ona w bazie danych, tylko że nie jestem pewien czy każdy użytkownik będzie wiedział jak ją zinterpretować. Ogólnie saldo w systemie, to jest to co masz na koncie, plus wpłacona kaucja, plus suma wszystkich zawieszonych zamówień.

 

Rozumiem, faktycznie jest tak, że saldo na koncie jest wynikiem większej ilości operacji a nie tylko kupna i sprzedaży. Nie mniej czuję się trochę zagubiony gdy odwiedzam moja historię operacji i czasami gdy czegoś nie rozumiem muszę po prostu wierzyć iż jest dobrze bo nie posiadam żadnego narzędzia do weryfikacji. Jednak zgadzam się, że może to wywoływać kolejną burzę pytań i wątpliwości jeśli ktoś będzie niewłaściwie interpretował wskazania salda konta. Dlatego nie będę się upierał lecz pozostawiam sygnał iż może warto było by coś zrobić w tej sprawie aby nie trzeba było w przypadku większych wątpliwości pisać ticketa i prosić o wyjaśnienia dotyczące pozycji w historii operacji.

 

Saldo konta nie zmieniło się, ponieważ z historii zostały zdjęte dwie operacje "kupno" i "sprzedaż" dla tej samej domeny, i zastąpione jedną operacją "sprzedaż" opiewającą na różnicę kwot tych operacji. Jest to związane ze sprzedażą w serwisie resellerskim własnej domeny, o czym rozmawialiśmy niedawno poprzez ticket.

 

Zajrzałem teraz i faktycznie wygląda to już bardziej logicznie i czytelniej :) Dzięki!

 

Nie mniej pojawiły się niedawno pytania dotyczące pobierania prowizji za użycie debetu na moim koncie w momencie gdy klient w serwisie resellerskim opłacał swoje usługi. Opisałem problem w tickecie.

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znów nie działają wszystkie linki do Dropped/AM z poziomu maila. Przyszła na mail oferta poprzez "Negocjuj cenę", kliknąłem w link żeby zaakceptować ofertę, wszystko niby normalnie a tu ZONK, sprawdzam po kilku godzinach, czy Escrow jest aktywna, a tu nic. Musiałem na stronie AM jeszcze raz potwierdzić/zainicjować Escrow, bo tak to bym czekał an pieniążki że ho ho.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postanowiłem zmienić dziś ceny kup teraz niektórych domen, otworzyłem stronę "Moja lista domen"

- wyświetliłem wszystkie na jednej stronie

- wybrałem widok pełny

- sortowanie wg. wygaśnięcia

 

Zmieniałem ceny sprzedaży kilkudziesięciu dziś odnowionych domen, po kliknięciu na dole strony przycisku "zapisz zmiany" pojawił się komunikat:

 

"Wybrana kategoria jest niewłaściwa dla wskazanej domeny! (xxx.pl)"

Jest to domena która wygasa i nie zmieniałem jej ceny (nic w jej przypadku nie modyfikowałem). A błąd przy tej domenie zablokował modyfikację cen sprzedaży innych domen, jednym słowem czas poświęcony na kalkulowanie nowych cen domen został zmarnowany moim zdaniem zupełnie bez sensu z winy sytemu...

 

Czy można to jakoś poprawić bo jak myślę o tym, że każdą domenę mam otwierać w osobnym oknie aby zmienić jej cenę to ręce mi trochę opadają.. Bo po wybraniu innej kategorii dla tej domeny wyskakuje mi błąd dla innej domeny... Chyba nie powinno być tak iż jedna domena blokuje operacje hurtowe na pozostałych!

 

 

W kontekście historii operacji na moim koncie, wciąż próbuję zrozumieć ten system naliczania opłat i jestem przekonany iż nie wszystko działa jak należy (przykład poniżej)! Postuluję o większą czytelność/przejrzystość historii operacji.

 

Uczciwie informuję iż dziś "Opłata za wykorzystanie salda debetowego" (czy nie powinna być to: "Opłata za uruchomienie salda debetowego"?) została naliczona na moją korzyść czyli na moje konto wpłynęła pewna suma pieniędzy, oczywiście dziękuję lecz jest to dla mnie dowód iż jednak system ten ma pewne niedoskonałości i przydała by się jakaś możliwość weryfikacji operacji. Każdy użytkownik mógłby sam weryfikować poprawność operacji i zgłaszać ewentualne błędy. Korzyść obopólna. Przykładem jest to iż dziś system (programista) pomylił się na moją korzyść.

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Postanowiłem zmienić dziś ceny kup teraz niektórych domen, otworzyłem stronę "Moja lista domen"

- wyświetliłem wszystkie na jednej stronie

- wybrałem widok pełny

- sortowanie wg. wygaśnięcia

 

Zmieniałem ceny sprzedaży kilkudziesięciu dziś odnowionych domen, po kliknięciu na dole strony przycisku "zapisz zmiany" pojawił się komunikat:

 

"Wybrana kategoria jest niewłaściwa dla wskazanej domeny! (xxx.pl)"

Jest to domena która wygasa i nie zmieniałem jej ceny (nic w jej przypadku nie modyfikowałem). A błąd przy tej domenie zablokował modyfikację cen sprzedaży innych domen, jednym słowem czas poświęcony na kalkulowanie nowych cen domen został zmarnowany moim zdaniem zupełnie bez sensu z winy sytemu...

 

Już kiedyś zgłaszałem ten problem na forum.

 

W moim przypadku pomogło: ustawienie dowolnej kategorii dla danej domeny / domen z komunikatu / komunikatów.

Jesli dobrze pamiętam, to po wystawieniu LM zerowały się kategorie.

 

( wybierałem pierwszą lepszą kategorię, po jej zapisaniu pojawiałą się stara - prawidłowa )

 

edit: mimo wszystko ten problem powinien być już dawno "wyeliminowany"...

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już kiedyś zgłaszałem ten problem na forum.

 

W moim przypadku pomogło: ustawienie dowolnej kategorii dla danej domeny / domen z komunikatu / komunikatów.

Jesli dobrze pamiętam, to po wystawieniu LM zerowały się kategorie.

 

( wybierałem pierwszą lepszą kategorię, po jej zapisaniu pojawiałą się stara - prawidłowa )

 

edit: mimo wszystko ten problem powinien być już dawno "wyeliminowany"...

Faktycznie problem z kategoriami pojawia się przy domenach które dziś wystawiłem na LM.

 

Dzięki za podpowiedź już wiem którym domenom przypisać kategorie.

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po wejściu w "Zarzadzaj domenami" -> "Moja lista testów" nie wyświetla mi statystyk dla domen.

 

Przy kazdej widnieje "0 wizyty o klików" mimo iż domeny są testowane już przeszło tydzień i miały przez ten okres wejścia oraz kliki ( co widać po wejściu w "Statystyki parkingu" - dla każdej domeny z osobna " )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po wejściu w "Zarzadzaj domenami" -> "Moja lista testów" nie wyświetla mi statystyk dla domen.

 

Przy kazdej widnieje "0 wizyty o klików" mimo iż domeny są testowane już przeszło tydzień i miały przez ten okres wejścia oraz kliki ( co widać po wejściu w "Statystyki parkingu" - dla każdej domeny z osobna " )

 

Mam to samo, a już myślałem, że domeny które testuje są takie niefajne... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 sprawa: kiedy z zakładki "Zlecone do przechwycenia" -> Domeny przechwycone, znikną domeny, które nie zostały przechwycone ;) ?

 

fundusze, komiks, nocleg,...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 sprawa: kiedy z zakładki "Zlecone do przechwycenia" -> Domeny przechwycone, znikną domeny, które nie zostały przechwycone ;) ?

 

fundusze, komiks, nocleg,...

napisalem ticket do dropped i usuneli mi te felerne aukcje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
napisalem ticket do dropped i usuneli mi te felerne aukcje.

Dzięki za info

 

Powinni je sami, już dawno temu WSZYSTKIM usunąć.

 

Chyba mija się z celem, aby każdy użytkownik pisał ticket'a

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powinni je sami, już dawno temu WSZYSTKIM usunąć.

 

Chyba mija się z celem, aby każdy użytkownik pisał ticket'a

Wolałbym jednak taka opcję (checkbox) aby samodzielnie usuwać.

To samo dotyczy aukcji obserwowanych - za cholerę nie da się tego usunąć i... rośnie tabelka w "siłę"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wolałbym jednak taka opcję (checkbox) aby samodzielnie usuwać.

To samo dotyczy aukcji obserwowanych - za cholerę nie da się tego usunąć i... rośnie tabelka w "siłę"

 

To byłoby zdecydowanie najlepsze rozwiązanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ten postulat jest już od bardzo dawna i nadal niezrealizowany. Zatem jeszcze raz:

Szanowny Dropped, czy jest szansa, że w tym tysiącleciu pojawi się przy domenach z opcją jakiś znaczek, że "ta domena jest zaopcjonowana"? Dodawanie takich domen do przechwycenia i ich sprawdzanie pod kątem opcji jest stratą czasu.

 

I ja się dołączam do prośby. Może i faktycznie z opcji czasem ktoś nie opłaci, ale ostatnio duży procent "zaopcjowanych" jest wśród najciekawszych do przechwycenia, więc jakiś znaczek byłby miłym gestem w kierunku czytających newslettera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyżby jakieś zmiany w cenniku Dropped.pl?

 

Wystawiłem kilka aukcji w ostatnim tygodniu z różnymi cenami startowymi i koszt wystawienia aukcji był 0,50zł, dziś wystawiam aukcję a tu koszt hmm "Cena wystawienia aukcji: 1 PLN"

 

Dodam że żadnej zmiany nie ma w cenniku Dropped.pl "Wystawienie domeny na aukcję 0.50 PLN"

 

---------------------------

 

Właśnie wystawiłem aukcję i pobrało 0,50zł a nie 1,00zł

Edited by dex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyżby jakieś zmiany w cenniku Dropped.pl?

 

Wystawiłem kilka aukcji w ostatnim tygodniu z różnymi cenami startowymi i koszt wystawienia aukcji był 0,50zł, dziś wystawiam aukcję a tu koszt hmm "Cena wystawienia aukcji: 1 PLN"

 

Dodam że żadnej zmiany nie ma w cenniku Dropped.pl "Wystawienie domeny na aukcję 0.50 PLN"

 

---------------------------

 

Właśnie wystawiłem aukcję i pobrało 0,50zł a nie 1,00zł

za złotówkę masz aukcje FM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×