Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

No i cisza... Oczywiscie piewcy dropped ani slowem sie nie odezwa, bo przeciez dropped jest the best, siodmy cud swiata i inne orzeszki...

A i brygada RR i inne futrzate od lapania domen, ani pary nie puszcza, ze ich perpetum mobile sie rozkraczylo...

 

No chyba, ze o lapaniu domen znowu decyduja jakies przywileje? Moze kolejka w tych godzinach byla taka, ze do lapania poszly najpierw domeny dodane przez "uprzywilejowanych"?

 

Moglby byc jakis komunikat, ze chwilowo usluga jest wadliwa/nie dziala, no ale najlepiej nabrac wody w usta, ze niby nic sie nie dzieje...

 

Polacy, nic sie nie stalo... niiiiic sie nie staaaaaalooooo, Polacy niiiiicccc sieeeee nieeee staaaallooooo...

 

ale jestes marudny, masz jeszcze dwa inne serwisy ktore lapia domeny...jest wolny rynek...

 

lapanie za 20zl to jest tylko po to zeby nie siedziec przy kompie z zegarkiem w reku i rejestrowac domeny z reki,

 

Dropped spelnia zyczenia uzytkownikow, i to wyszlo od userow z forum aby dodac taka funkcje, zeby bylo taniej.

WIdziales jakas wieksza firme, zeby siedziala na jakism forum i spelniala zyczenia swoich userow - bo ja nie.

 

Dla dropped i innych userow sa wazniejsze domeny lapane za 40zl. Widac ze Twoja domena byla na tyle dobra ze komus innemu chcialo sie ja lapac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dniu 23 stycznia wystawiłem poprzez UserPremium dwie opcje na domeny: lobbing.pl oraz apartamenty.pl . Z tego co kojarzę UP jest gwarantem przeprowadzenia aukcji ? Dlaczego więc opcja domen apartamenty.pl jest licytowana na MapaDomen.pl i co z opcją na domenę lobbing.pl ? Czy domeny wystawiane na aukcji UserPremium nie powinny być widoczne dla sprzedawcy w zakładce "wystawiam"?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 23 stycznia wystawiłem poprzez UserPremium dwie opcje na domeny: lobbing.pl oraz apartamenty.pl . Z tego co kojarzę UP jest gwarantem przeprowadzenia aukcji ? Dlaczego więc opcja domen apartamenty.pl jest licytowana na MapaDomen.pl i co z opcją na domenę lobbing.pl ? Czy domeny wystawiane na aukcji UserPremium nie powinny być widoczne dla sprzedawcy w zakładce "wystawiam"?

 

Od kiedy mozna same opcje sprzedawać poprzez UP??

Przecież te domeny nie wygasły, więc jak może być UP? nie przedłużyłes opcji i zostały złapane przez kogoś innego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 23 stycznia wystawiłem poprzez UserPremium dwie opcje na domeny: lobbing.pl oraz apartamenty.pl . Z tego co kojarzę UP jest gwarantem przeprowadzenia aukcji ? Dlaczego więc opcja domen apartamenty.pl jest licytowana na MapaDomen.pl i co z opcją na domenę lobbing.pl ? Czy domeny wystawiane na aukcji UserPremium nie powinny być widoczne dla sprzedawcy w zakładce "wystawiam"?

 

User Premium gwarantuje przeprowadzenie aukcji domen jak spadna (poprzez wykorzystanie opcji). Czyli nie jest licytowana opcja na domene tylko domena (przechywacona przez Dropped za pomoca tej opcji). Czyli opcje oddajesz gratis Droppedowi, nastepnie nie przedluzasz swojej domeny a dropped przechwycona domene wystawia wtedy na aukcje.

A domeny apartamenty.pl i lobbing.pl masz/miales?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 23 stycznia wystawiłem poprzez UserPremium dwie opcje na domeny: lobbing.pl oraz apartamenty.pl

 

No to mała wtopa :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
.

A domeny apartamenty.pl i lobbing.pl masz/miales?

 

 

Wystawiłem poprzez UserPremium opcje na domeny: apartamenty.pl i lobbing.pl. Mam je nadal aktywne w Wystaw "UserPremium". Taka forma sprzedaży opcji miała dodatkowo zachęcać do licytacji " OPCJI NA DOMENĘ"...

 

No to mała wtopa :rolleyes:

 

Wystawiłem je w "celach promocyjnych", i widocznie było można bo pobrało kasę z konta

Edited by krystekm

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 23 stycznia wystawiłem poprzez UserPremium dwie opcje na domeny: lobbing.pl oraz apartamenty.pl . Z tego co kojarzę UP jest gwarantem przeprowadzenia aukcji ? Dlaczego więc opcja domen apartamenty.pl jest licytowana na MapaDomen.pl i co z opcją na domenę lobbing.pl ? Czy domeny wystawiane na aukcji UserPremium nie powinny być widoczne dla sprzedawcy w zakładce "wystawiam"?

Na aukcji User Premium wystawia się domeny, a nie opcje. Opcja służy do tego, aby złapać spadającą domenę i wystawić ją na aukcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na aukcji User Premium wystawia się domeny, a nie opcje. Opcja służy do tego, aby złapać spadającą domenę i wystawić ją na aukcję.

 

 

ok. (teraz już wiem :) ) Po prostu myślałem ze poprzez aukcje UP opcje, które chciałem wystawić na sprzedaż będą dodatkowo promowane…

Szkoda, że w ogóle miałem możliwość wystawienia takich opcji UP. Wypadałoby uniemożliwić tego typu "pomyłki" w przyszłości, a także wprowadzić podgląd aukcji User Premium dla osób wystawiających. W panelu wystawione domeny nadal widnieją, jako aktywne, ale są już chyba nieaktualne (opcje zmieniły właściciela)?

Edited by krystekm

Share this post


Link to post
Share on other sites
ok. (teraz już wiem :) ) Po prostu myślałem ze poprzez aukcje UP opcje, które chciałem wystawić na sprzedaż będą dodatkowo promowane…

Szkoda, że w ogóle miałem możliwość wystawienia takich opcji UP. Wypadałoby uniemożliwić tego typu "pomyłki" w przyszłości, a także wprowadzić podgląd aukcji User Premium dla osób wystawiających. W panelu wystawione domeny nadal widnieją, jako aktywne, ale są już chyba nieaktualne (opcje zmieniły właściciela)?

Ale jak określisz "takie" opcje - takie czyli jakie? System nie wie, czy pomyliłeś się wystawiając daną opcję, czy nie.

 

Jeśli nie wiedziałeś o co chodzi z UP wystawiając aukcje, napisz do supportu który zwróci Ci opłaty za wystawienie (jak rozumiem, opcje już miałeś na swoim koncie).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zleciłem programistom.

 

witam, czy programiści już zakończyli robotę ? chodzi o wyłączenie opcji "otrzymane oferty kupna". pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hm... Po raz mniej więcej piętnasty wyjaśniam:

 

* Osoby z ratingiem -10 i mniej nie mogą licytować w żadnej aukcji.

* Osoby z ratingiem od 0 do -9 mogą licytować, jeśli wpłacą odpowiednia kaucję która przepada w przypadku nieopłacenia aukcji.

 

 

 

Mam takie pytanie związane z licytacją osób z minusowym ratingiem a mianowicie teraz dopiero zauważyłem że w mojej aukcji brała udział osoba z ratingiem -36... Zauważyłem to ponieważ przypadkowo wszedłem sobie na "oczekuje na płatność". Jak to w końcu z tym jest ?

 

 

E:Ten użytkownik ma ogółem 100% nieopłaconych aukcji...

Edited by waniawp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej użytkownik licytował mając wyższy rating, a potem rating spadł w wyniku nieopłacenia aukcji. Wyślij na PM nazwę aukcji to sprawdzę konkretnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najprawdopodobniej użytkownik licytował mając wyższy rating, a potem rating spadł w wyniku nieopłacenia aukcji. Wyślij na PM nazwę aukcji to sprawdzę konkretnie.

 

 

Poszło na PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam problem z platnosci.pl . Chciałem dzisiaj zasilić konto kwotą 100 zł za pomocą płatności.pl z banku Inteligo. Po wpisaniu kodu do przelewu strona platnosci.pl się zawiesiła, 100 z konta zniknęła, a konto w Dropped nadal nie zasilone.... Z kim mogę kontaktować się w tej sprawie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyślij nam na email supportu wiadomość ze zrzutem ekranu z historii operacji Inteligo, dzięki temu będziemy mogli złożyć reklamację w Platnosci.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękuję za informację.

 

Dzisiaj bonus został mi zaliczony na poczet wylicytowanej opcji.

 

 

tak ale najpierw musisz zasilić konto , a dopiero później zostaje dodana (zwrócona) suma na twoje saldo w dropped

 

na "+" dla dropped zostało to chyba usprawnione bo kolejne opłaty za opcje realizowały się bezpośrdnio z bonusu (chyba że coś wcześniej przeoczyłem)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkich, którzy korzystają z salda debetowego w Dropped, proszę o sprawdzenie czy nie została Wam naliczona opłata za to saldo nawet, jeśli z niego nie korzystaliście.

 

Mnie zdarzyło się to już drugi raz, dlatego piszę o tym tutaj. Za pierwszym razem sprawę zgłosiłem do support i poprosiłem o sprawdzenie czy podobne przypadki nie miały miejsca u innych osób. Otrzymałem też zapewnienie, że w przyszłości nie będę musiał kontrolować historii swoich finansów w celu wyłapania podobnych bezpodstawnych obciążeń konta. Niestety historia się powtarza.

 

Krótko wyjaśnię jak dochodzi do obciążenia za saldo, z którego się nie korzysta. Trzeba mieć aktywowane saldo debetowe. Jeśli np. kupicie jakąś domenę na giełdzie lub aukcji i saldo spadnie Wam poniżej 0, ale zatrzymacie transakcję, wpłacicie pieniądze i dopiero wtedy aktywujecie wykonanie transakcji (zostanie ona wtedy sfinansowana z Waszych środków, a nie z debetu), to skrypt i tak naliczy opłatę za wykorzystanie salda debetowego.

 

Ten błąd jest do poprawienia i powinien zostać poprawiony po moim pierwszym zgłoszeniu. Nie wiem, dlaczego tak się nie stało. Być może występuje tylko u mnie, choć to chyba mało możliwe.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystkich, którzy korzystają z salda debetowego w Dropped, proszę o sprawdzenie czy nie została Wam naliczona opłata za to saldo nawet, jeśli z niego nie korzystaliście.

 

Mnie zdarzyło się to już drugi raz, dlatego piszę o tym tutaj. Za pierwszym razem sprawę zgłosiłem do support i poprosiłem o sprawdzenie czy podobne przypadki nie miały miejsca u innych osób. Otrzymałem też zapewnienie, że w przyszłości nie będę musiał kontrolować historii swoich finansów w celu wyłapania podobnych bezpodstawnych obciążeń konta. Niestety historia się powtarza.

 

Krótko wyjaśnię jak dochodzi do obciążenia za saldo, z którego się nie korzysta. Trzeba mieć aktywowane saldo debetowe. Jeśli np. kupicie jakąś domenę na giełdzie lub aukcji i saldo spadnie Wam poniżej 0, ale zatrzymacie transakcję, wpłacicie pieniądze i dopiero wtedy aktywujecie wykonanie transakcji (zostanie ona wtedy sfinansowana z Waszych środków, a nie z debetu), to skrypt i tak naliczy opłatę za wykorzystanie salda debetowego.

 

Ten błąd jest do poprawienia i powinien zostać poprawiony po moim pierwszym zgłoszeniu. Nie wiem, dlaczego tak się nie stało. Być może występuje tylko u mnie, choć to chyba mało możliwe.

 

DD

U mnie występuje podobna historia. Mam zgromadzone środki "na przechwytywanie domen i opcji", jednak zakup przechwyconych opcji obciążał moje saldo debetowe, po interwencjach problem został rozwiązany i opcje były już spłacane ze zgromadzonych środków. Jednak za każdą taką operację pobierana była opłata jak za wykorzystanie debetu za co oczywiście nikt mi pieniędzy nie zwrócił mimo kilku powiadomień serwisu, od kilku dni nie dostałem niestety żadnej odpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystkich, którzy korzystają z salda debetowego w Dropped, proszę o sprawdzenie czy nie została Wam naliczona opłata za to saldo nawet, jeśli z niego nie korzystaliście.

 

Mnie zdarzyło się to już drugi raz, dlatego piszę o tym tutaj. Za pierwszym razem sprawę zgłosiłem do support i poprosiłem o sprawdzenie czy podobne przypadki nie miały miejsca u innych osób. Otrzymałem też zapewnienie, że w przyszłości nie będę musiał kontrolować historii swoich finansów w celu wyłapania podobnych bezpodstawnych obciążeń konta. Niestety historia się powtarza.

 

Krótko wyjaśnię jak dochodzi do obciążenia za saldo, z którego się nie korzysta. Trzeba mieć aktywowane saldo debetowe. Jeśli np. kupicie jakąś domenę na giełdzie lub aukcji i saldo spadnie Wam poniżej 0, ale zatrzymacie transakcję, wpłacicie pieniądze i dopiero wtedy aktywujecie wykonanie transakcji (zostanie ona wtedy sfinansowana z Waszych środków, a nie z debetu), to skrypt i tak naliczy opłatę za wykorzystanie salda debetowego.

 

Ten błąd jest do poprawienia i powinien zostać poprawiony po moim pierwszym zgłoszeniu. Nie wiem, dlaczego tak się nie stało. Być może występuje tylko u mnie, choć to chyba mało możliwe.

 

DD

Poprzednim razem zgłaszałeś zupełnie inny błąd (opłata za saldo debetowe naliczona przy opłacaniu przechwyconej domeny z bonusów). Został on poprawiony. Ten błąd jest zupełnie innego rodzaju i pierwszy raz o nim słyszę, zaraz sprawdzę dlaczego tak się stało.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poprzednim razem zgłaszałeś zupełnie inny błąd (opłata za saldo debetowe naliczona przy opłacaniu przechwyconej domeny z bonusów). Został on poprawiony. Ten błąd jest zupełnie innego rodzaju i pierwszy raz o nim słyszę, zaraz sprawdzę dlaczego tak się stało.

Hmm.. z mojej perspektywy wyglądało to identycznie. Nie ma chyba aż tak dużego znaczenia za jaką transakcję została naliczona opłata za debet (czy za przechwyconą domenę czy za kupioną przez Escrow). Meritum tej kwestii to opłata naliczona za saldo debetowe, z którego nie skorzystałem. Ale to chyba nie najważniejsza kwestia w tej sprawie, tylko wyeliminowanie tego błędu.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Program Partnerski KK

 

Oto zapis rozmowy via mail z klientem po transakcji domeny za wysokie XXXzł przez Escrow w Dropped

 

Klient: Dzięki za transakcję. Mam okolo 20 domen (pl i com). Gdzie najlepiej je trzymac (najbezpieczniej)? No i zeby za odnowienie nie placic 100 zl za jedna. Mozesz cos zasugerowac? Dzieki

 

JA: Tylko Dropped, najtaniej w utrzymaniu :mad:

 

Klient: Ich siedziba jest na Cyprze, nie jestem zbyt przekonany do nich patrzac na to. Nie miales nigdy zadnych problemow z nimi? Co jesli upadna? Co sie moze stac z domenami?

 

JA: Nigdy nie miałem żadnych problemów. Bardzo dobry kontakt, intuicyjny panel zarządzania domenami. Cypr jest rajem podatkowym, także dzięki temu ceny odnowień są najniższe w PL. Proszę nie liczyć na to, że upadną, bo mają poważne zyski z rynku wtórnego domen.

 

Klient: Ok, dziekuję za info.

 

JA: Jeżeli jest Pan w posiadaniu naprawdę cennych domen to zapraszam na http://www.bezcennadomena.pl/ Ogólnie Dropped/Aftermarket oferuje wiele ciekawych funkcjonalności, których nie znajdzie Pan w home.pl czy nazwa.pl.

 

Przydałoby się wprowadzić Program Partnerski oparty na skierowaniu KK do Dropped poprzez rejestracje i zakup pierwszej domeny. Przykładowo jakiś bonus jeżeli dany KK, którego skierowałem do Dropped zacznie utrzymywać więcej domen to za każde jego przedłużenie dowolnej domeny bonus 5zł na przechwycenie dla domainera, który go skierował :D

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co oznacza przekreślona nazwa użytkownika na aukcji publicznej ?

W statystykach usera wszystko jest na 0%

 

Czy jeśli taki przekreślony użytkownik wygra aukcję to domenę nabywa osoba, która była druga w kolejności ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×